X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Progesteron 7dpo
Odpowiedz

Progesteron 7dpo

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • milkaa Przyjaciółka
    Postów: 112 63

    Wysłany: 15 lutego 2017, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Zrobiłam dziś badanie progesteronu (7dpo) i wynik 39,01ng/ml przy normie do 15,9ng/ml. Jest to pierwszy cykl z clo 1x1. Co oznacza progesteron powyżej normy ?

    atdci09kpce1t64c.png
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 15 lutego 2017, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic tylko się cieszyc z takiego PR.Świadczy o przebytej jak i wartosciowej owulacji.Powodzenia !

  • milkaa Przyjaciółka
    Postów: 112 63

    Wysłany: 15 lutego 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff.... :) teraz pozostaje czekać na dzień testowania :)

    atdci09kpce1t64c.png
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 15 lutego 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kojarzę Cie z wątku jaka najkorzystniejsza wielkość pecherzyka.Miałas 2 więc pewnie tez dlatego taki duży progesteron.Ja troche żałuje,że nie zrobiłam w tym cyklu :/ A i jeszcze taki wynik swiadczy,że nie masz problemu z niedoboru progesteronu a co za tym idzie z podtrzymaniem ewentualnej ciąży :)

  • milkaa Przyjaciółka
    Postów: 112 63

    Wysłany: 15 lutego 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinucha87 wrote:
    Kojarzę Cie z wątku jaka najkorzystniejsza wielkość pecherzyka.Miałas 2 więc pewnie tez dlatego taki duży progesteron.Ja troche żałuje,że nie zrobiłam w tym cyklu :/ A i jeszcze taki wynik swiadczy,że nie masz problemu z niedoboru progesteronu a co za tym idzie z podtrzymaniem ewentualnej ciąży :)


    Wkońcu jakieś pozytywne wieści, od czasu diagnozy, szeregu badań itd. :)
    A u Ciebie jak w tym cyklu ? Był monitoring ? No i kiedy testowanie ? :)

    atdci09kpce1t64c.png
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 15 lutego 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testowanie rozpoczęłam.Dzis 11 dpo i nic.Mam testy z allegro to sie pocieszam,ze są lipne ;)Monitoring miałam,ale po owulacji nie sprawdzalismy czy pekły.Nastepne 2 msc bez clo,moja gin każe zrobic przerwe,trochę sie boje,że owulacja nie wystapi,ale ona mi wytłumaczyła,że clo działa jeszcze na nastepny cykl.także mam nadzieje,że będzie :)
    A Ty kiedy zaczynasz testowac? ja kiedyś jak zaczełam to 9.10dpo nic a 11dpo pokazała sie kreseczka i miałam nadzieję,że dzisiaj 11dpo bedzie cos tam a tam nicccc :/ dziwne uczucie,ale nie jestem smutna,ale wsciekła na mój organizm jak mogło do tego dojść wrrr troche ponarzekam ;)

  • milkaa Przyjaciółka
    Postów: 112 63

    Wysłany: 15 lutego 2017, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja póki co jestem jeszcze "zielona" w temacie stymulacji. To mój pierwszy cykl z clo. W poprzednim była naturalna owulacja a wcześniej długo, długo nic :( zobaczymy co przyniesie ten cykl. Mój gin powiedział ze 6 cykli możemy próbować z clo, ja jednak mam ogrome poczucie straty czasu z każdym kolejnym nieudanym cyklem i chciałabym w miarę jak najbardziej pomóc naturze. Mój gin powiedział ze możemy pomyśleć o inseminacji w zasadzie większość badań mamy, pozostanie zrobić tylko sonohsg. I poważnie o tym myślimy. W poniedziałek mam zrobić betahcg to będzie 12dpo no i chyba będzie już jasne co się dalej będzie działo :) :)

    atdci09kpce1t64c.png
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 15 lutego 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja tez ekspertką w temacie stymulacji nie jestem bo to mój drugi cykl z clo i w sumie zaraz przerwa :/ czasami jak czytam inne forumowiczki to nie wiem o co chodzi kurcze takie mam pojęcie.Mam nadzieje,że przez nic innego nie bede musiała przechodzic i się uda naturalnie.Juz 3 razy sie udało,ale niestety żadna ciąza sie nie utrzymała.Więc chyba z zachodzeniem nie powinno być problemu,chociaz nie powiem na ten cykl jestem wsciekła :/ bo byłam pewna,że się uda.Moja gin nic mi nie wspominała o inseminacji,ani nic z tych rzeczy.Mam nadzieję,że dasz nam tu znać jak wyszła beta :)Trzymam kciuki :)

  • milkaa Przyjaciółka
    Postów: 112 63

    Wysłany: 15 lutego 2017, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to jest ...liczymy na każdy cykl ze zakończy się sukcesem i jak znów nie wychodzi to mnie ogarnia mega złość.... kurczę człowiek się stara dba o siebie i tak nic z tego nie wychodzi. Mój Gin specjalizuje się w leczeniu niepłodności, insaminacji i in vitro dlatego gdy go zapytałam o inseminacje powiedział ze jeśli chcemy to on jest jak najbardziej na tak. Tak jak pisałam wyżej przedstawił możliwy wariant stymulacji clo przez max 6miesiecy i samodzielne starania a jeśli chcemy pójść o krok dalej to również nam w tym pomoże. Dał nam wybór nie naciskając na jedna czy druga wersje. Wiadomo kwestia inseminacji to znacznie większy koszt wiec nie naciskał na nia pozostawiając nam decyzje - za co ma u mnie duży plus.
    Ufff do poniedziałku kilka długich dni przede mną na pewno dam znać co tam nam wyszło :) :)

    atdci09kpce1t64c.png
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 16 lutego 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki, chyba tui mogę zadać pytanie, bo mnie strasznie nurtuje od wczoraj. mój progesteron w 8dc wyniósł 38,4 przy normie do 26 (nie piszę jednostek bo niestety nie pamiętam).

    Dlaczego jest tak wysoki i o czym to świadczy? ktoś się spotkał z tak wysokim poziomem w 23dc?? dzięki za pomoc.

    staramy się dość długo już i obecnie jestem na clo i bromergonie dlatego udzielam się częściej w tamtych wątkach.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • k-nows Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 lutego 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomocy! :)

    Dzisiaj robiłam badanie prolaktyny i progesteronu (22 dzień cyklu, cykl 28-dniowy).

    Pomóżcie proszę zinterpretować wyniki:

    Progesteron 24,25 ng/ml

    Zdrowe kobiety:

    faza pęcherzykowa: 0,057- 0,893 ng/ml
    faza owulacyjna: 0,121 - 12,0 ng/ml
    faza lutealna: 1,83 - 23,9 ng/ml

    Prolaktyna 20,30 ng/ml norma: 4,79 23,30

    Czy podwyższony poziom progesteronu świadczy o tym, że owulacja się odbyła?

    Kate
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 21 lutego 2017, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki a czy wysoki progesteron może powodować ból piersi? przy wysokim progu bolały mnie piersi i sutki, a teraz zbliża się dzien @ i już od jakichś 3 dni nic mnie nie boli więc pewnie z dzidzi nici :/

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 22 lutego 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, odebrałam wyniki progesteronu z 7dpo. Normy jakie mam tu wpisane to 4-27, ja mam 12ng/ml. Niby w normie, ale gdzies przeczytałam, ze do utrzymania ewentualnej ciązy to za mało...Nie znam się na tym i nie wiem czy powinnam może leciec do gina?

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 22 lutego 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka prosze dac znac jak wyszła beta :)

    Amy333 ja miałam 11ng i moja gin powiedziała,że może byc,ale mogłoby być lepiej.Ale tragedi absolutnie nie ma.Zreszta progesteron jest hormonem pulsującym może byc super wysoki a za chwilke spada,żeby znów się podnieść dlatego lekarze radzą robic to badanie 3 razy dzien po dniu,ale jest to wydatek tak 3 razy w cyklu sobie go badac :/
    Konsultacja z lekarzem w Twoim wypadku będzie rozsądnym rozwiązaniem bo niektóre żródła twierdzą,że poziom <15ng swiadczy o bezwartościowej lub braku owulacji,najlepiej iść do lekarza i samemu nie rozkminiać,powodzenia :)

    Amy333 lubi tę wiadomość

  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 22 lutego 2017, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki:) Mam jeszcze skierowanie na hormony na początek cyklu. Jeśli @ przyjdzie, to grzecznie zrobie reszte badac i pojde do gina.

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • milkaa Przyjaciółka
    Postów: 112 63

    Wysłany: 22 lutego 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinucha87 wrote:
    Milka prosze dac znac jak wyszła beta :)

    Amy333 ja miałam 11ng i moja gin powiedziała,że może byc,ale mogłoby być lepiej.Ale tragedi absolutnie nie ma.Zreszta progesteron jest hormonem pulsującym może byc super wysoki a za chwilke spada,żeby znów się podnieść dlatego lekarze radzą robic to badanie 3 razy dzien po dniu,ale jest to wydatek tak 3 razy w cyklu sobie go badac :/
    Konsultacja z lekarzem w Twoim wypadku będzie rozsądnym rozwiązaniem bo niektóre żródła twierdzą,że poziom <15ng swiadczy o bezwartościowej lub braku owulacji,najlepiej iść do lekarza i samemu nie rozkminiać,powodzenia :)

    Beta niestety ujemna :( czekam na @ i w kolejnym cyklu działamy ponownie z clo i jesteśmy zdecydowani na inseminacje. Oby marzec był szczęśliwy :)

    atdci09kpce1t64c.png
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 22 lutego 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka przykro mi :( czyli jednak nie ma co się jarać wysokim progesteronem,zauwazyłam tu na forum baaardzo dużo dziewczyn ma wysoki PR 7dpo a potem nic nie wychodzi.Kurde :/
    Powodzenia z inseminacją,trzymam kciuki :*

  • mycha91 Autorytet
    Postów: 1137 1055

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie tylko udziele. Dzis dostalam luteine do ssania. Poziom progesteronu 8.7. Moj lekarz uznal ze to ok. zeby utrzymywac krwawienie w ryzach i gdybym nie starala sie o dziecko to tak bysmy zostawili. Ale ze sie staramy to zeby to ulatwic i zapobiec ewentualnym problemom przy wczesnej fazie ciazy to mam brac.

    p19udqk3k1omz18g.png

    25 tc 870 g Uleczki <3
    19tc 290g ! Kawał - no właśnie.Kogo?
    7tc, 0.62 cm kropka i bijace serduszko <3
    5CS 12dpo - beta 99.47! 15 dpo - 361.62!!
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mowil jaki jest minimalny poziom dla kobitek starających sie? ile wg niego jest wystarczające?

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • milkaa Przyjaciółka
    Postów: 112 63

    Wysłany: 22 lutego 2017, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinucha87 wrote:
    Milka przykro mi :( czyli jednak nie ma co się jarać wysokim progesteronem,zauwazyłam tu na forum baaardzo dużo dziewczyn ma wysoki PR 7dpo a potem nic nie wychodzi.Kurde :/
    Powodzenia z inseminacją,trzymam kciuki :*

    To prawda....wychodzi na to ze wysoki progesteron nie jest gwarantem sukcesu :( ale nie ma co się załamywać. Jeszcze w listopadzie progesteron u mnie wynosił 0,4 o owulacji mogłam sobie pomarzyć, poprzedni cykl owulacja naturalna progesteron 8ng/ml a w tym cyklu owulka ze wspomagaczem i progesteron mega wysoki cieszy mnie ten progres :) i daje nadzieje na happy end :) ważne by trafić na lekarza który potrafi konkretnie podejść do tematu dając widoczne efekty :)
    Dziękuje za kciuki :* czeka mnie teraz sono hsg mam nadzieje ze jajowody są drożne.
    a u Ciebie jaki etap ? :)

    atdci09kpce1t64c.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ