X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

2 dpo

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • penelopa111 Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 9 września 2013, 01:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlaczego w ovufriend dni po owulacji nie są brane pod uwagę w detekcji płodności? Ani pierwszy ani drugi? Naprawdę nie ma szans wtedy?

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 9 września 2013, 01:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Droga nie ma nic tak szybko,jak pisza Kolezanki pod swoimi wykresami i gimnastyka nie pomoze ;-). tylko cierpliwe czekanie.....

    kolo 10 dnia na pewno uzyskasz za objawy swoje punkty

    trzeba tez pamietac ze pewnie objawy moga byc subiektywne, a wysoka liczba punktow nie gwarantuje ciazy, niestety...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2013, 01:31

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 9 września 2013, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie szansa jest , Ovu działa według zasady że jajeczko jest zdolne do zapłodnienia tylko między 12-24 godziny i potem już twierdzi że dni są niepłodne. Zajrzałam na Twój wykresik i dodatkowo widzę że już na drugi dzień od wyznaczonej owulki zaznaczyłaś śluz suchy czyli dobitny objaw dni niepłodnych, ovu sugeruje się tym co do niego wprowadzasz, gdybyś nadal miała śluz wodnisty albo rozciągliwy pewnie detektor płodności nadal pokazywałby zielone światełko

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • penelopa111 Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 9 września 2013, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki! Ja nie jestem ekspertką z tym śluzem - teraz jest "suchszy" niż był wtedy - to na 100%, nie wymyślam sobie:). A mąż w trasie i nie dało się wcześniej:(

  • rudaa21 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 9 września 2013, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem dlaczego, nie zaobserwowałam u siebie od kilku miesięcy wogóle śluzu owulacyjnego..cały czas mam biały, kremowy itd.. przez cały cykl.. lekarka stwierdziła po ogólnych badaniach, że wszystko jest ok..martwię się tak pragniemy malucha..:(

    rudaaa
  • penelopa111 Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 9 września 2013, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie, że się da z dpo zajść:(:(

  • penelopa111 Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 9 września 2013, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z drugiego dnia po owulacji miało być:(

  • penelopa111 Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 9 września 2013, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I szkoda, że nie można wyszukać wykresów ze współżyciem 2dpo:( byłoby fajnie:(

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 9 września 2013, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jajeczko kobiety żyje 12-24 godzin ..Szansę masz jeśli owulka była później , no chyba że jesteś pewna że to było akurat wtedy

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • penelopa111 Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 9 września 2013, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam monitoringu ani nic - mam tylko ovufriend - ten wykres - wiarygodny jest chyba, nie? Możesz zerknąć?

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 10 września 2013, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zerknęlam na moje owulka mogła być później bo skok temp miałaś owszem ale w dzień skoku mierzyłaś temp dużo później i naturalnie była zawyżona. Mierz zawsze o tej samej porze , no chyba że przez pracę nie możesz ..ale jest szansa :)powodzenia co do ovu to czasem jest bardzo wiarygodne , a czasem nie a dlaczego?? bo sama wpisujesz objawy, czasem zmylisz program śluzem albo szyjką ..a to przecież dosyć subiektywna ocena objawów

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2013, 11:18

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • penelopa111 Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 10 września 2013, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki!
    No właśnie ja mam taką pracę - teraz mam ciaglę tę samą zmianę, kończę w nocy, czasem jeszcze coś w nocy w domu ogarnę, idę spać między 2 a 4, na ogół śpie do 12... I tak mierzę jak się obudzę, albo po 3-4 godzinach snu conajmniej.
    Niedługo będę miała chyba tryb mieszany:/ także będę musiała i na rano i na noc chodzić:/ to nie wiem jak ogarnę. A facet w trasie:(

    A tak około owulacji starałam się mierzyć po takiej samej ilości godzin snu - to dobrze? tyle samo godzin snu, choć różna godzina.

    Dzięki jeszcze raz! Teraz zacznę szukać testu o czułości 10:):)

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 10 września 2013, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Penelopa, ja też mam pracę zmianową, u mnie to wygląda tak, że mogę spać zawsze 8 godzin, a na przykład raz wstawać o 7:30, a innym razem o 2:00 (też po ośmiu godzinach snu) i, niestety, im wcześniej wstaję tym niższą mam temperaturę, im później, tym wyższą. Niezależnie od godzin snu (możesz to zobaczyć na moim wykresie).

    Dziś na przykład idę na noc do pracy, położę się pewnie przed 8, wstanę koło 15, dam sobie głowę uciąć, że temperaturę będę miała zawyżoną, choć sen normalny, "pełnowymiarowy".

    Mówi się, że przy pracach zmianowych regułą jest mierzenie po 4h nieprzerwanego snu, ale prawda jest taka, że ideałem jest mierzenie o tej samej porze każdego dnia. Także u nas, kobiet pracujących na zmiany, jest niestety ciężej z wyznaczeniem wiarygodnej pory owulacji. Zapewnić to może tylko monitoring cyklu.

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 10 września 2013, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szansa na poczęcie jest również 2-iego dnia wyższych temperatur, ponieważ nie da się dokładnie przewidzieć, kiedy owulacja wystąpi. Biorąc pod uwagę obserwację temperatury, do owulacji może dojść 3 dni przed skokiem i nawet 3 dni po! Dopiero jeśli 3 dnia po skoku temperatura jest wyższa o co najmniej 0,2 stopnia od temperatury podstawowej ciała, można przyjąć, że wieczorem tego samego dnia już zaczyna się okres bezpłodności poowulacyjnej. Jeśli w tym dniu temperatura jest niższa niż 0,2 stopnia, to dopiero 4. dnia (wieczorem) wyższych temperatur (o ile mierzona temp. jest co najmniej 0,05 stopnia wyższa od temperatury podstawowej), można powiedzieć, że już na pewno jest po owulacji.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • penelopa111 Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 10 września 2013, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika,

    to mnie zasmuciłaś, czytałam w jakimś podręczniku npr, że to żaden kłopot - że był przypadek pielęgniarki, która brała zastępstwa, codziennie spała w innych porach i i tak jej wykres był normalny. Bardzo nieobeznana jestem:(

    A tu taki klops.
    Tu u mnie to nie ma szans na monitoring - kosztownie, daleko, ja nie jeżdżę autem, praca itd. No przynajmniej jeszcze na razie nie myślimy.

    Nie wiem już jak jest z tym moim obecnym cyklem:/ sutki mnie dziwnie bolą, pieką, ale pewnie wymyslam:(

    poszukam testu o czułości 10, poczekam do 10 dni po stosunku i zrobię, będzie negatywny to zrobię kolejny 14 dni po stosunku... zobaczymy...

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 10 września 2013, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niepotrzebnie się dołujecie, ponieważ wykryć owulację u KAŻDEJ kobiety (nieważne czy pracuje na zmiany czy nie) może tylko i wyłącznie monitoring. Nie da się za pomocą obserwacji określić dnia owulacji, można to zrobić tylko w przybliżeniu - bo wcale nie jest powiedziane, że owulacja jest zawsze dzień przed skokiem. A to że Ovufriend twierdzi, że potrafi wyznaczyć termin owulacji, to jest, mówiąc delikatnie, mijanie się z prawdą. Oczywiście przyjmuje się, że najczęściej do owulacji dochodzi w dniu poprzedzającym skok temperatury i fazę wyższych temperatur, ale to wcale nie jest reguła! Kobiety są różne i różnie u nich cykle miesiączkowe przebiegają, a nawet u jednej kobiety cykle mogą się od siebie różnić. I niestety żaden program nie jest w stanie tego "ogarnąć" :) Te wyliczenia są zawsze tylko prawdopodobieństwem.

    Martynika, Anoolka lubią tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 10 września 2013, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, przepraszam, ja się niczym nie dołuję :). Po prostu piszę jak to wygląda w przypadku moich temperatur, ale każdy może mieć inaczej i oczywiście, że u innej kobiety wykres może być bardzo ładny, choć pory mierzenia dzikie.
    I, jak słusznie zauważyła m_d_f, nawet w super uregulowanym trybie życia nie ma pewności co do tego, kiedy faktycznie była owulacja, o ile nie sprawdza się jej metodą monitorowania cyklu.
    Także głowa do góry, a jak nie ten cykl, to następny :).

  • penelopa111 Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 10 września 2013, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :) :)

    na razie jak mówię, wynajduję sobie objawy: piersi dziwnie napięte, ale nie obrzmiałe, sutki pieką, baardzo gęsty biały śluz, bardzo zamknięta szyjka, w ogóle jakby pochwa zwężona i zamknięta, senność..
    No, ale poszukam testu i za tydzień zrobię i będzie wiadomo.

    Dzięki! W każdym razie dzięki dziewczyny, że tu jesteście:)

    Z tymi następnymi cyklami to różnie - męża często nie ma:(

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 10 września 2013, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcześniej też pracowałam na zmiany, 6-14 , 14-22,22-6 i mierzyłam temperaturę zawsze po spaniu, nieważne ile tego było od razu po przebudzeniu i jakoś nie zauważyłam żeby mój wykres był inny niż u kobiet które mierzą zawsze o 7.00 , teraz drugi miesiac nie pracuję i mierzę już o 7.00 tak jak się zaleca i wykres wygląda tak samo. Najpierw niskie temp. potem skok i wysokie aż do @ i od nowa :) także według mnie nie ma to znaczącego wpływu, ale zdania są podzielone. Ja starałam się w danym tygodniu mierzyć o stałej porze , może dlatego np. jak miałam na 6.00 to mierzyłam o 4.30 cały tydzień .Penelopa 6 dni po owulacji to jeszcze nawet nie było implantacji , daj sobie spokój z objawami bo tylko sobie psychę zryjesz a jak się nie uda ( czego Ci absolutnie nie życze) to będziesz boleśnie przeżywać . Mojego faceta też często nie ma , cięzko się wtedy dopasować w staraniach :(

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • penelopa111 Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 11 września 2013, 02:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za stawianie mnie do pionu - nawet mam zgagę teraz;/ faktycznie psycha siada;/ pierwszy raz aż tak

    i dodajesz mi wiary w wykres:)

    jeden plus z chłopa pracującego na wyjazdach jest taki, że jest zawsze na co zwalić niepowodzenie - tak łatwiej:)

    Blysk_kotka lubi tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ