X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów 3 termometry, wszystkie złe?
Odpowiedz

3 termometry, wszystkie złe?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • labamba Autorytet
    Postów: 279 283

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem nową użytkowniczką OF i będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek porady od bardziej ode mnie doświadczonych użytkowniczek :)
    Postanowiliśmy z mężem, że odstawiam tabletki i zaczynamy NPR. Na razie odkładając niż starając się zajść w ciąże ;-) To jest mój pierwszy cykl po odstawieniu.
    Wszystko miało być pięknie. Zaczęłam mierzyć temperaturę w ustach termometrem microlife mt16c2 zawsze w tym samym miejscu (różnią się tylko godziny pomiaru - jak na wykresie - staram się nie przekraczać różnicy godziny). Niestety okazało,że temperatura strasznie skacze i dla testów zmierzyłam tym termometrem temperaturę 10 razy pod rząd. To samo miejsce w ustach. Za każdym razem temperatura była inna,a różnica między najmniejszą temperaturą a najwyższą sięgała 0,84 stopnia! no i zwątpiłam :(
    Mam też inne termometry w domu Thermoval (ale z jednym miejscem po przecinku) oraz Exatherm (też z jednym). Okazuje,że najtańszy termometr (exatherm) na 10 pomiarów tylko 3 miał inne, a odchylenie wynosiło maksymalnie 0,2 stopnia. No i teraz sama nie wiem co z tym zrobić :( Dodam, że niestety pechowo złożyło się, że w tym samym czasie kiedy zaczęłam mierzyć temperaturę zachorowałam na anginę i brałam antybiotyki. Śpię również z otwartą buzią (słyszałam, że to może mieć również znaczenie).
    Czy też doświadczyłyście takich problemów z termometrami? Większość chwali ten Microlife mt16c2 a u mnie taki klops :(
    Powiedzcie, co radzicie?

    zem343r825mztggd.png
    eikt43r83o0w939j.png

  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cóż... Zacznij może waginalnie? U mnie się sprawdza ;)
    Też masz niezły rozstrzał w godzinach. Spróbuj może wyśrodkować np: zawsze o 6 lub o 5.30...

    Gratuluje wyboru ;) może jeszcze jakieś npr-owiczki się ujawnią?
    Jaką metodę stosujesz? Byłaś na kursie?

    Pozdrawiam!!!

  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miejsce pomiaru waginalnie proponuje jak Brunhilda, a co do czasu pomiaru to są kobiety, u ktorych taki rozstrzal czasowy nie robi roznicy, a są takie, u ktorych pol godziny powoduje znaczny "rozstrzal" tempki na wykresie.
    Dojdziesz do tego w ktorej grupie jestes jak zmienisz miejsce pomiaru.
    Sprobuj mierzyc waginalnie kilka dni pod rzad o jednaj porze, a potem kilka dni o innej porze ALE dopiero w fazie nieplodnosci bezwzglednej co by sobie maluszka na start nie sprawic :-)


    A jak poeksperymentujesz z czasem pomiaru to sie odezwij, zerkne jak ja to widze i inne dziewczyny tez na pewno pomogą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2014, 18:26

    Brunhilda lubi tę wiadomość

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • labamba Autorytet
    Postów: 279 283

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od jutra zacznę chyba mierzyć elektronicznym z jednym miejscu po przecinku w ustach i równolegle microlifem w pochwie. Zobaczę czy temperatura mierzona w pochwie też będzie tak skakać. Albo może dziś zrobię test 10 pomiarów temperatury w pochwie i porównam wyniki;-)

    Jak na razie nie byłam na żadnym kursie - staram się bardzo dużo sama czytać i doszkalać się, mam nadzieję, że nie popełnię jakiegoś dużego błędu. Na razie się uczę - mam nadzieję, że z czasem będzie łatwiej (bo po tabletkach to ani śluz nie taki jak trzeba i badanie szyjki jest dla początkujących zwłaszcza niemiarodajne) i bazuję tylko na tej temperaturze, która skaaaacze jak szalona.

    Dzięki ogromne za poradę :)

    Brunhilda lubi tę wiadomość

    zem343r825mztggd.png
    eikt43r83o0w939j.png

  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    labamba - śluz obserwuj koniecznie!!!

    Najpierw sprawy ważne: metoda. Tu masz link do podstaw, ale koniecznie kup sobie książkę "naturalne planowanie rodziny" ze sklepiku na tej stronę

    http://iner.pl/metoda-rotzera/

    inka84 lubi tę wiadomość

  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    labamba, ale tak serio...chce Ci sie? :)
    Pomiary w ustach bywają bardzo niemiarodajne i nie są zalecane, chyba ze po prostu lubisz sie troche pomeczyc w imie wlasnych doswiadczen :)

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a no i nie dopisałam - przeczytaj tez co piszą w zakładce "metoda". Podobne info jest w książce, ale dużo przystępniej przedstawione.

    I jak będziesz miała wątpliwości to pisz!
    Powodzenia!

    Inka84 - no nie zniechęcaj... :P

    inka84 lubi tę wiadomość

  • labamba Autorytet
    Postów: 279 283

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Książkę kupię z następną wypłatą :D na razie korzystam z pewnie grubo okrojonej wersji E.Wójcik "naturalne planowane rodziny wg metody Rotzera" :)

    Zrobiłam te 10 pomiarów w pochwie microlifem.
    1)37,62
    2)37,69
    3)37,70
    4)37,59
    5)37,68
    6)37,62
    8)37,56
    9)37,56
    10)37,56

    Zatem odchylenie to 0,14. Jest na pewno lepiej, ale czy wystarczająco?

    Myślicie, że mogę pozostać przy tym termometrze, czy lepiej znowu kupić nowy? (ten owulacyjny termometr Basal, chyba u mnie nie wchodzi w grę,obawiam sie,że nie mam tyle cierpliwości...)

    zem343r825mztggd.png
    eikt43r83o0w939j.png

  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda wrote:
    Inka84 - no nie zniechęcaj... :P

    Oj tam oj tam :P W zyciu! :-) Bardziej sie obawiam, ze kolezanka po tych eksperymentach wyciepnie wszystkie trzy termometry przez okno i termometry sąsiadow tez :)

    Labamba uwazam, ze pomiary w ciagu dnia sa kompletnie niemiarodajne. Nawet jak sie mierzy raz za razem. Z termometru microlife korzysta duuuuuzo npr-owiczek bo jest....dobry :-). Ale mierzyc trzeba rano, o tej samej porze i najlepiej nie w ustach... .

    Brunhilda lubi tę wiadomość

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chcesz mieć pewność co do temperatury zmień termometr elektroniczny na szklany.

    Trochę niepokoi mnie określenie "10 razy pod rząd", jaki odstęp czasowy był między pomiarami?

    polkosia lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzisz? Nakręcasz sie i juz tempka wariuje :P
    Początki mogą być emocjonujące, al etutaj liczy się wytrawłość - w mierzeniu i obserwacjach.
    Spróbuj może na razie ustalić jedną godzinę, jeden termometr z dwoma miejscami po przecinku, oraz jedno miejsce - nie w ustach.
    A za kilka dni zobaczymy co z tego wychodzi.

    I koniecznie - obserwuj śluz! U Ciebie III faza to czwarta temperatura po szczycie śluzu!

  • labamba Autorytet
    Postów: 279 283

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka84 wrote:
    Oj tam oj tam :P W zyciu! :-) Bardziej sie obawiam, ze kolezanka po tych eksperymentach wyciepnie wszystkie trzy termometry przez okno i termometry sąsiadow tez :)

    .

    Jestem tego bardzo bliska!!! :D mam wrażenie, że wszystkie moje termometry nie nadają się do npr :p

    Ale od jutra grzecznie mierzę w pochwie (tylko raz, już nie 10 ;-) ) i trzymam się mojej 5 rano :) Choć to jest w sumie najcięższe, bo do pracy mam raz na 7 raz na 9 i raz na 14.... na razie nie zaobserwowałam śluzu, ale gdy tylko się pojawi na pewno będę zapisywać wszystko co zobaczę... bylebym znowu nie przesadziła, w którąś stronę - już widzę, że mam do tego tendencję :p

    Asta - odstęp był około minuty. To za krótko?

    inka84, Brunhilda lubią tę wiadomość

    zem343r825mztggd.png
    eikt43r83o0w939j.png

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ręki sobie uciąć nie dam, obiło mi się tylko o uszy, że nie należy mierzyć elektronicznym kilka razy po sobie, ale czy minuta między pomiarami wystarczy tego nie wiem. Dobrze by było, jakbyś miała jeszcze ulotkę od termometru, tak powinna być ta sprawa poruszona.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    labamba wrote:
    Jestem tego bardzo bliska!!! :D mam wrażenie, że wszystkie moje termometry nie nadają się do npr :p

    To masz niezwykłe termometry :P Nie wyrzucaj ich :)

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda mam pytanie nie w temacie watku...jak masz na imie? :-)

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooo a Brunhilda nie podoba ci się? :P
    Agata

    a Ty?

  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia... ale jak przybylam na OF i zaczelam uczeszczac na forum to sie Ciebe balam, bo Brunhilda kojarzyla mi sie z taka cherszt baba, z fryzura Niemki z lat 40, z ktora albo idziesz w komitywe albo giniesz na miejscu..nie taki dabiel straszny jak widac hahahahaha :D:P
    Serio...unikalam wątkow na ktorych jestes hahaha ;D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2014, 21:58

    Brunhilda lubi tę wiadomość

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ahahahhahahhahahaha :D :D :D

    I słusznie. Ordung muss sein!

    i jeszcze unikanie wątków :D no no... i takie straszne rzeczy pisałam? :P

  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda nie pisalas strasznych rzeczy, ale mialam podswiadome obaw, ze jak ja napisze cos co Ci nie podpasuje to wpierd...ol murowany hahahahahahahaha :P

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja mam też problem z tym termometrem microlife...
    wydaje mi się że coś z nim nie tak
    dziś np mierzyłam temp waginalnie o 6:45 była 36,74 a o 7:05 36,86 dodam że byłam na śpiąco... w łóżku. W ogóle nie wstawałam... masakra
    zgłupiałam! miałyście tak kiedyś ?

    Kate

    np55zzc.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ