X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Badanie szyjki macicy....Jak?
Odpowiedz

Badanie szyjki macicy....Jak?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dajcie mi prosze jakies rady jak badać szyjkę. Otwarta czy zamikieta jest ok łatwe do rozpoznania, ale miękkość i wysokość to dla mnie wielka niewiadoma, nie wiem do czego to porównać. Zawsze wydaje mię, że mam taką samą....nie wiem jak ją badać. Jakies rady?

    Redhotka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bedę próbować.....











    20120728630113.png

  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś jeszcze jest w stanie to wyjaśnić? Bo sama jestem ciekawa, na razie temat pominęłam bo stwierdziłam że i tak nie wiem co mam tak naprawdę "wymacać". A to chyba najbardziej sensowny wskaźnik cyklu?

    dżelka lubi tę wiadomość

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:27

  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane szyjka wysoko to ledwo sie siega. Nisko czyli wkladasz 2 palce i jest. Srednio to miedzy nisko a wysoko :).
    Miekka czyli rozpulchniona, objetosciowo zajmuje duzo miejsca miedzy palcami. Twarda czyli twarda, jak czubek nosa. Srednia czyli ni taka, ni taka. Otwarta to taka wlasnie tez gdy rozpulchniona, wyraznie czuc dolek w szyjce. Zamknieta przy twardej bedzie Wam najlatwiej zaobserwowac.
    Kobiety, ktore rodzily zazwyczaj juz nigdy nie maja zamknietej - i tak np. Ja nie mam, ale odrozniam srednia od bardziej zamknietej niz srednia.

    Zawsze(!) badamy szyjke 2 palcami, wskazujacym i srodkowym, reka ktora wygodniej, duzo dziewczyn chwali lewa. Noga na kibelek prawa, albo w kucaku. Warto prowadzic obserwacje kilka razy dziennie bo zmienia swoje polozenie.

    Sluz zawsze 2ma palcami tymi samymi, otaczamy szyjke i potem sprawdzamy jaki jest. W dniach plodnych notowac warto na ile ok sie sluz rozciaga miedzy palcami :) Obserwacja szyjki jest najbardziej wiarygodnym sposobem kontroli cyklu, sluzu niektore kobiety typowo plodnego nie maja, albo nie maja w ogole plodnego, albo jest tylko wewnatrz szyjki, a na zewnatrz nie ma. Dla poczatkujacych polecam ogladanie sluzu na papierze toaletowym - powinien byc zwykly, szary, jak najgorszej jakosci niestety bo wtedy jest najmniej wsiakliwy :)

    Uffff :) Powodzenia! ♥

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2014, 22:20

    Nona, Nilakshi, ołowiana wrona, Alinna, lys, Redhotka, tulipanna lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.google.pl/search?q=szyjka+macicy+przed+okresem&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=CnWoU63uG9GO7QaEmYGICA&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1920&bih=971#facrc=_&imgdii=_&imgrc=sGd1IarwHqhwHM%253A%3BlA4FZKF5Z99WzM%3Bhttp%253A%252F%252Frodzina.wroclaw.pl%252Fwp-content%252Fuploads%252F2011%252F05%252F11NPR-plansze-006.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Frodzina.wroclaw.pl%252Fartykuly%252Fplodnosc-i-rodzicielstwo%252Fwskazniki-plodnosci%252F%3B678%3B479

    Mam nadzieję ze zadziala, wkleilam z google. Dzięki temu naczyłam się chyba, oy nie zapeszac ja badac, a szczegolnie te wysokosc ktora byla dla mnie zagadka.....

    Nona, jajeczko lubią tę wiadomość

  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za wszystkie rady! Do dzisiaj myślałam, że wystarczy 1 palec... ;)

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a co może oznaczać, jeśli w okół szyjki utworzyła mi się taka opuchlizna, jakby okrągła poduszeczka? Może być to objaw ciąży? :)

  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 18 lipca 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam znowu inny problem - tak jak wcześniej nic nie czułam, tak od 2 dni czuję większy, twardy jakby szeroki na 2cm guzek. Obstawiam, że to jest szyjka macicy... ALE... ja to czuję od strony pleców, czyli zupełnie nie z tej strony, na której niby ma się znaleźć wg wykresów i obrazków :(.
    Żaden lekarz nigdy mi nic nie powiedział a teraz aż mnie brzuch boli z nerwów :(. Wizyta dop za 2 tygodnie ehh.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2014, 13:50

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 18 lipca 2014, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już czasem nie ogarniam z tą szyjką:( Wczoraj wieczorem nisko, twarda i zamknięta, dziś rano wysoko, średnia i zamknieta, a teraz wysoko, twarda i zamknieta. Już sama nie wiem co mam zapisywać

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 18 lipca 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gigsa - szyjka macicy zmienia położenie w ciągu dnia, dlatego należy mierzyć względnie o tej samej porze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2014, 19:12

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • gigsa Autorytet
    Postów: 4915 2638

    Wysłany: 18 lipca 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację. Teraz sprawdzałam i znów jest nisko tak jak wczoraj wieczorem

    Miu95, Alinna lubią tę wiadomość

    Dominik i Michał <3 <3 NASZE DWA SKARBY <3 <3
    6 maja 2015, 30t4d, ciąża dwukosmówkowa dwuowodniowa, Dominik 1460 g, Michał 1300 g
    zrz6jw4zxz0ng6cu.png
  • kajulka Autorytet
    Postów: 338 187

    Wysłany: 18 lipca 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dla nie to jest czarna magia! probwalam codziennie o tej samej porze ale wydaje mi sie ze moja szyjka jest zawsze twarda ... to chyba niemozliwe co? :P

    hchy3e3kuak68fwg.png
  • Alinna Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 18 lipca 2014, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy wrote:
    Kochane szyjka wysoko to ledwo sie siega. Nisko czyli wkladasz 2 palce i jest. Srednio to miedzy nisko a wysoko :).
    Miekka czyli rozpulchniona, objetosciowo zajmuje duzo miejsca miedzy palcami. Twarda czyli twarda, jak czubek nosa. Srednia czyli ni taka, ni taka. Otwarta to taka wlasnie tez gdy rozpulchniona, wyraznie czuc dolek w szyjce. Zamknieta przy twardej bedzie Wam najlatwiej zaobserwowac.
    Kobiety, ktore rodzily zazwyczaj juz nigdy nie maja zamknietej - i tak np. Ja nie mam, ale odrozniam srednia od bardziej zamknietej niz srednia.

    Zawsze(!) badamy szyjke 2 palcami, wskazujacym i srodkowym, reka ktora wygodniej, duzo dziewczyn chwali lewa. Noga na kibelek prawa, albo w kucaku. Warto prowadzic obserwacje kilka razy dziennie bo zmienia swoje polozenie.

    Sluz zawsze 2ma palcami tymi samymi, otaczamy szyjke i potem sprawdzamy jaki jest. W dniach plodnych notowac warto na ile ok sie sluz rozciaga miedzy palcami :) Obserwacja szyjki jest najbardziej wiarygodnym sposobem kontroli cyklu, sluzu niektore kobiety typowo plodnego nie maja, albo nie maja w ogole plodnego, albo jest tylko wewnatrz szyjki, a na zewnatrz nie ma. Dla poczatkujacych polecam ogladanie sluzu na papierze toaletowym - powinien byc zwykly, szary, jak najgorszej jakosci niestety bo wtedy jest najmniej wsiakliwy :)

    Uffff :) Powodzenia! ♥
    Dzięki BARDZO. Teraz już wiem co i jak sprawdzać. Bardzo dziękuję!
    Miłego weekendu:)

    Alina
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2014, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Bogu mam śluz na zewnątrz.. bo z tą szyjką to naprawdę - nic mi nie wychodzi:)

  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 21 lipca 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponawiam pytanie! Z której strony "ciała" jest u was szyjka macicy? Z przodu czy z tyłu? (od "d*py strony" :D)

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 21 lipca 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze...u mnie jakos tak z boku...

    Miu95 lubi tę wiadomość

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 21 lipca 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dzisiaj PIERWSZY raz w mojej karierze wyczułam zamknieta szyjke..jak dotad mialam caly czas wrazenie ze jest lekko otwarta a dzisiaj zamknieta jak nic^^ jestem pod ogromnym wrazeniem x]

    Mam takie jeszcze pytanie...jak ta szyjka jest zamknieta to jest okres nieplodny? w 2 dniu wyzszej tempki? bo tak na rozum przeciez jak zamknieta to po co czekac do 3go dnia według zasady?

    Miu95 lubi tę wiadomość

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • elukkkcha245 Ekspertka
    Postów: 186 95

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze mam problem nie potrafię stwierdzić czy mam szyjke zamknieta czy otwarta. NIe jest dla mnie problemem stwierdzić czy ona jest nisko czy wysoka mieka czy twarda

    ea895dd043.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elukkkcha245, to wychodzi w praniu. Bardzo długo w ogóle nie pojmowałam szyjki i nawet chciałam zarzucić jej badanie, aż tu nagle mnie olśniło. Po dłuższym okresie badania można to stwierdzić bez problemu. Najlepiej zacząć np. 4-5 dni po skoku, bo wtedy powinna już być zamknięta i porównać z tym co jest (i tu uwaga, bo różnie to bywa u różnych dziewczyn) np 3-4 dni przed miesiączką. Wtedy powinna być już otwarta. Po jakimś czasie można tę różnicę zauważyć.

    Choć z drugiej strony to ponoć czasami kobiety które nie rodziły cały czas czują zamknięcie, a te które rodziły czują otwarcie.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ