X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Długie plamienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kuki123 Koleżanka
    Postów: 40 17

    Wysłany: 30 marca 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Mampodobny problem.Oddwoch cykli plamie do 12-13 dc. W zeszlym miesiacu( jak zaczely sie plamienia) bylamu ginki i okazalo sie ,że mam torbiel na jajniku. W tym miesiacu znowu plamilam i sama juz nie wiem czy to przez torbiel czy moze mam jakies zapalenie endometrium. Jakie mialyscie objawy zapalenia?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuki123 wrote:
    Czesc dziewczyny. Mampodobny problem.Oddwoch cykli plamie do 12-13 dc. W zeszlym miesiacu( jak zaczely sie plamienia) bylamu ginki i okazalo sie ,że mam torbiel na jajniku. W tym miesiacu znowu plamilam i sama juz nie wiem czy to przez torbiel czy moze mam jakies zapalenie endometrium. Jakie mialyscie objawy zapalenia?
    Ja własciwie nie wiem czy miałam/ mam zapalenie, ale tak siebie zdiagnozowalam na podstawie objawow: plamienia pojawiły sie po łyzeczkowaniu ( wczesniej najprawdopodobnie ok.3 tyg. Nosiłam w brzuchu juz niezyjące dzieciątko). Zapalenie najczesciej pojawia sie po zabiegach np. łyzeczkowaniu. Plamienia były ciemne i @ byla bardzo bolesna. Po antybiotyku ból zupełnie znikł jak ręką odjął. Mam powiekszoną macicę. I nie mogę zajsc w ciąze chociaz wczesniej nie mialam z tym zadnych problemow.

  • Karota045 Koleżanka
    Postów: 139 13

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monifah wrote:
    Hej dziewczyny, ja też mam podobny problem, tylko że zamiast spóźnionego okresu dostałam lekkiego krwawienia-plamienia, na początku było brązowe później zaczęła pojawiać się krew, a na końcu była już krew ze skrzepkami, ale tylko przy podcieraniu, nie musiałam nosić podpaski, bo wkładka w zupełności mi wystarczała, zaczęło się to od 8 lutego i trwało do wczoraj, dziś mam lekkie brązowe upławy. Byłam w piątek u ginekologa i nic nie stwierdził niepokojącego, wszystkie narządy w porządku, ciąży też nie wykrył choć o dziwo od 31 stycznia testy ciążowe wychodziły mi pozytywne i nawet w dzień wizyty wyszedł pozytywny, ale nie stwierdził u mnie oznak poronienia, nie mam pojęcia co sądzic na ten temat. Przepisał mi Dupka i mam wizytę za 2 tygodnie, bo byc może to jakas bardzo wczesna ciąża.....? Poza tym wykrył u mnie brodawczaka na szyjce 1cm x1 cm. Może to on powoduje że testy wychodziły pozytywne, choc lekarz to wykluczył. Nie wiem co mam myślec o tym wszystkim jestem w rozterce

    Dodam, że ma cykle nieregularne od 2 cykli, bo od grudnia zaczęliśmy nasze starania i zaczęły się pojawiać wtedy jakieś dziwne oznaki.
    Witam was dziewczyny :) mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zajrzy. Miałam wszystko to co ty napisałaś, po miesiączce na poczatku listopada zaczęliśmy starać się o pierwsze dziecko. Na początku grudnia dostałam jasno brązowego lekkiego plamienia, późniejszym zrobiła się ciemniejsze lekko, a na końcu doszła krew i zmieniło się to w niby okres. Samo plamienie trwało 5 dni. Następnie ten dziwny skąpy okres (2 wkładki na dzień) bez skrzepów trwał 8 dni, po czym 9 dnia widziałam to tylko już na papierze ale jak w postaci poczatkowej jasno brązowym. Wszystko trwało prawie 14 dni. Dodam, że mój cykl przy takim okresie wychodził by na 24 dni. Co jest nie normalne bo zawsze miałam po 30 i w górę. Dodam, że mam okresy nie regularne. Bo raz byli 35/45/57/37. W październiku zostało stwierdzone PCOS. Ale wątpię żeby to było od tego bo nigdy tak nie miałam.

    30.10.17r.- zaczynamy starania :)
    Ovarin + Dhupaston start :)
    09.2017 stwierdzone Policystyczne jajniki
  • Izka86Ss Przyjaciółka
    Postów: 126 33

    Wysłany: 9 maja 2018, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emerald_m wrote:
    Evve, zaczynałam kurację 1dc:
    - Klabax (Klarytromycyna) 2x500mg co 12h przez 7 dni,
    - Metronidazol 2x500mg co 12h przez 5 dni,
    - Flucofast (Fluconazole) 1 tabl. przez 7 dni (to na grzybicę).

    W tym cyklu brałam te leki, ale plamienia nadal trwały 4 dni. Myślę, że dopiero nowy cykl pokaże, czy jest efekt kuracji. Dam Ci znać. Jeśli nie, zdecyduję się na histeroskopię (pobranie wycinków?). Mam już dosyć strat, nieudanych starań no i tych czortowskich plamień, które ciągną się nieraz niemal do samej owulki.
    Podczas rozmowy z ginką, wyszła sprawa, że mógł mi się po cc rozsiać GBS, miałam dodatni. A Ty pamiętasz swój wynik?

    Witam czy może mi Pani pomóc w moim temacie? Tak samo teraz staram sie o dziecko już kilka msc i mam takie same plamienia jak Pani opisuje w postach, nikt nie moze mi pomoc lekarze twierdza ze wszytsko jest ok a dziecka jak nie ma tak nie ma ;/ jestem po cc i plamienia właśnie zaczęły się po cc wcześniej nigdy czegos takiego nie miałam. Dodam ze moje dziecko ma juz 3 lata i ja praktycznie od 3 lat mam takie plamienie po msc... bardzo prosszę o kontakt ze mna, może pomoże mi pani uporac sie z tym problemem

    evve_2.0 lubi tę wiadomość

    2014 Ł<3 Aniołek
    2015Adaś 3 latka <3
    starania o kolejną ciąże rok i nic :(
  • evve_2.0 Przyjaciółka
    Postów: 65 114

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izka - u mnie prawdopodobnie plamienie bylo spowodowane kieszonką ktora zrobiła sie za blizną po cc. W tej kieszonce zbierała sie krew i pozniej powodowala stan zapalny i uniemozliwiala implantację. Przeleczyłam stan zapalny przez miesìąc biorąc encorton - 2x5 mg. W nastepnym miesiacu na tescie 2 kreski - teraz jestem w 26 tc :)

  • Izka86Ss Przyjaciółka
    Postów: 126 33

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evve_2.0 wrote:
    Izka - u mnie prawdopodobnie plamienie bylo spowodowane kieszonką ktora zrobiła sie za blizną po cc. W tej kieszonce zbierała sie krew i pozniej powodowala stan zapalny i uniemozliwiala implantację. Przeleczyłam stan zapalny przez miesìąc biorąc encorton - 2x5 mg. W nastepnym miesiacu na tescie 2 kreski - teraz jestem w 26 tc :)
    bardzo dziekuje ci ze napisałaś :)

    tez jestem po cc juz 3 lata i odkad pojawiłą sie miesiaczka po cc to mam ten problem. czasem mniej czasem wiecej... :( Czyli masz objaw NICHE po cc tak ? tak zwana kieszkona? rozejscie sie blizny ? czytałam ze wlasnie to sie zdarza po cc :( Jestem załamana :( że nie bede mogła miec wiecej dzieci :((( jak lekarz ustalił co ci jest bo mój dosłownie "leci w kulki" i mam juz dość jego "wszytsko jest wporządku" a ciaży jak nie było tak nie ma :( Doradz mi co robic... jakie badania... miałaś sonde dopochwowa ???

    2014 Ł<3 Aniołek
    2015Adaś 3 latka <3
    starania o kolejną ciąże rok i nic :(
  • evve_2.0 Przyjaciółka
    Postów: 65 114

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piwrwszy lekarz rozłozył ręce i stwierdził ze nie wie skąd te plamienoa i dlaczego nie mogę zajsc w ciąze, drugi na entej wizycie przypadkowo zobaczył ze za blizną zostało trochę krwi ( akurat byłam po @ przed owulacją). Stwierdził ze widocznie mam kieszonkę ( inaczej nie widoczną) i ze to nie powinno byc powodem problemow z zajsciem. Olał temat zupelnie - ale ja zaczęłam doczytywac, szukac - wiem ze są miejsca gdzie operują niche. Jako ze moj M ma astme na wlasną rękę przeprowadzilam kurację sterydową i zaszłam w ciaze w następnym cyklu ( to byl moj 16 cykl ). Nie namawiam do samowolki w braniu leków. Aaaa i co istotne - przed plamieniami nie mialam problemow z zajsciem w ciązę, teraz spodziewam się 4 dziecka. Na fb na grupie " cesarskie cięcir" dziewczyny wymieniały się informacjami dotyczacymi tej przypadłosci - działaj, szukaj leków działajacych przeciwzapalnie. Zyczę powodzenia - jak widzisz na moim przykladzie pomimo niche mozna zajsc w ciąze:)

  • kasia25760 Przyjaciółka
    Postów: 120 46

    Wysłany: 10 sierpnia 2021, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evve_2.0 wrote:
    Izka - u mnie prawdopodobnie plamienie bylo spowodowane kieszonką ktora zrobiła sie za blizną po cc. W tej kieszonce zbierała sie krew i pozniej powodowala stan zapalny i uniemozliwiala implantację. Przeleczyłam stan zapalny przez miesìąc biorąc encorton - 2x5 mg. W nastepnym miesiacu na tescie 2 kreski - teraz jestem w 26 tc :)
    Ja zrobiłam tak samo będąc zdesperowana na maxa po 2latach starań 2ciążach biochemicznych i zabiegu który nie dał nic!Encorton i w tym samym cyklu piękne 2kreski.Jak był moj szok i niedowierzanie!!!!!!!!!Też nie namawiam do samowolki ale jeśli jak widac na załaczonym przykładzie działa to dlaczego nie spróbować!!!!!!

    Cud lipcowy 2021
    w4sqs65gni1mm362.png
  • ananana Koleżanka
    Postów: 45 10

    Wysłany: 14 sierpnia 2021, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny 🙂 dodam tylko od siebie że też miałam takie plamienie po okresie i czasami kilka dni w środku cyklu. Okazało się że mam polipa malutkiego w jamie macicy i to on mógł powodować plamienia.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ