X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Dwa skoki temperatury - który z nich to owulacja?
Odpowiedz

Dwa skoki temperatury - który z nich to owulacja?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    sądzicie, że owulacja mogła wystąpić jednak przy tym drugim skoku temperatury?
    Ovufriend skupił się na tym pierwszym, biorąc pod uwagę <3 bardzo bym jednak chciała, żeby to był ten drugi ;). Zastanawiam się jakie są na to szanse. Ovu pewnie wzięło pod uwagę śluz, ale z tym śluzem to u mnie bywa tak różnie, że nie ma się co sugerować niestety. Z kolei objawy dot.wrażliwości piersi wskazywałyby jednak na tę drugą opcję.
    Rzućcie okiem:
    https://ovufriend.pl/graph/40f2cd32da357200c932c1a4399c9c73

  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi spadła temperatura w dnu owu do 36,6 ale test owulacyjny pokazał ewidentnie ten dzień i jak nigdy śluz się taki owulacyjny pojawiał jak być powinno a do tej pory sama nie umiałam go określić.
    to mój wykres mam nadzieję że dobrze podałam :
    https://ovufriend.pl/biezacy-cykl.html

    lawenda
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Źle zamieściłaś link.Musisz wybrać opcje pod oknem wykresu "udostępnij wykres",a potem z ostatniej zakładki skopiuj link do forum i wklej go tutaj :).

  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba się udało:)

    lawenda
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jakaś doświadczona ,,staraczka,, mogłaby skomentować mój wykres?? Z góry bardzo dziękuję!

    lawenda
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadal nie widać Twojego wykresu.... a poza tym nie rozumiem, czy to ma związek z tematem, który założyłam?

  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jasne twój temat ok!!! chyba to forum żeby siebie wspierać ???? pozatym jak klikniesz na moją nazwę ,,lawenda,, to wykres jest udostępniony - odrobina dobrej woli. Poradzę sobie sama z innymi dziewczynami które były życzliwe odpowiedzieć na mój post pod moim wykresem. powodzenia!!

    Niegrzeczny Aniołek lubi tę wiadomość

    lawenda
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chodzi o to, że na Ciebie naskakuję za to, że piszesz o swoim problemie w moim temacie, gdzie tak naprawdę na swoje pytanie nie dostałam jeszcze żadnej odpowiedzi.
    Zastanawiałam się po prostu, czy Twój wykres jest w jakiś sposób powiązany z moim problemem, tj. czy też miałaś dwa skoki i jak to interpretujesz. Ale z tego, co widzę, to u Ciebie sytuacja jest raczej jasna.
    Inna kwestia, że jeżeli piszesz w temacie dotyczącym konkretnej sprawy o czymś zupełnie innym, to może spotkać się to ze słabym odzewem, lepiej jest założyć własny temat i otrzymywać konkretne wskazówki do własnego zapytania :);

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy wprowadzeniu dzisiejszej temperatury ovu zmieniło datę owulacji na ten drugi skok,nie rozumiem dlaczego.Ch,ociaż się ciesze,bo w takim wypadku <3 mam w lepszyalem czasie,ale dlaczego dzisiejsza temperatura miała aż taki wpływ?

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Martynika - ja tam nie widzę dwóch skoków. Skok jest tylko w 20 dc, bo poprzedza go 6 niższych temperatur. Ale z drugiej strony masz bardzo dużo zaburzonych temperatur, więc też trudno brać je pod uwagę.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 18dc też był skok, który poprzedzały niższe temperatury. Temperatury zaburzone, niestety, mam pracę zmianową, łącznie z nockami. No nic, byleby teraz rosła, choć dzisiaj był spadek.

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ale jak sobie policzysz do tyłu 6 temperatur od tego 18 dc, to 6 temperatura jest wyższa od tej z 18dc. Jeśli chodzi o mierzenie temperatury przy pracy zmianowej, to metody NPR mają wytyczne, jak w takim wypadku prowadzić wykres i jak mierzyć temperaturę, ale ponieważ mnie ten problem nie dotyczy, więc się na tym niezbyt znam. Musiałabyś sobie poszukać informacji na ten temat i poczytać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2013, 15:46

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszukałam.Zasada jest jedna-mierzyć po co najmniej 4godzinnym śnie,reszta dokładnie tak samo jak przy zwykłym mierzeniu,czyli zmierzyć zaraz po przebudzeniu,nie wstając z łóżka.
    Chociaż po moim wykresie widać,ze te zmiany nocne nie pozostają bez echa :/.Chciałabym mieć trochę bardziej regularny tryb życia,żeby chociaż te temperatury o w miarę stałych porach mierzyć.

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje, że twój wykres nie jest zły :), są dziewczyny, które mierzą codziennie rano o tej samej porze i wychodzą im kosmiczne wykresy. A u ciebie ładnie widać, że jest dwufazowy - prawdopodobnie owulacja była ok.19 dc. Trzymam kciuki za udane starania ;)

    Martynika lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :). Sama się zdziwiłam, że pomimo tak nieregularnych posiłków, godzin snu, etc. wykres jest w zasadzie całkiem niezły, spodziewałam się gór i dolin. Choć owulacja dosyć późno, co znów wystawia mnie na próbę cierpliwości, ale dam radę. Jutro znowu muszę wstać do pracy o 2, a za parę dni czeka mnie nocka. Ech, mam nadzieję, że jeśli ma przyjść co do czego, to te rewolucje nie przeszkodzą w ewentualnym zagnieżdżeniu się...

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że jeżeli jesteś zdrowa (w sensie ginekologicznym i nie tylko), to taki tryb życia nie powinien jakoś znacząco wpływać na płodność i w końcu zobaczysz upragnioną drugą kreskę na teście :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania wychodzą dobrze, została mi jeszcze tylko tarczyca i progesteron pewnie, pojutrze będę badała, bo mogły być przyczyną ostatniego poronienia.

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika , części Twoich temperatur ovu nie bierze aż tak pod uwagę ze względu że mierzysz ją o róznych porach, niby były dwa skoki ale dopiero po drugim były trzy wyższe temp. dlatego ovu skupił się na tym drugim. Szyjka nie potwierdza owulacji ale to cieżko wyczuć , większość ma z tym problem. Z tego co widzę serduszkowanie było dobre przy obu skokach wiec o to się nie musisz martwić. No i przy drugim skoku , odnotowałaś śluz rozciągliwy i to tez ma wpływ na to że ovu wybrało akurat ten skok. Powodzenia

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, sądzicie, że jest sens sugerować się temperaturą mierzoną w ciągu dnia? Już drugi dzień z rzędu mam powyżej 37, podczas gdy temperatura mierzona po przebudzeniu jest niższa, ale budzę się w środku nocy, żeby wstać do pracy, zazwyczaj po dość krótkim śnie (4-5 godzin).

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temperaturę powinno sie mierzyc o tej samej godzinie, zaraz po przebudzeniu , przed wstaniem z łóżka. Taka jest zasada i tyle, pisałam w tej sprawie do ovu i podobną dostałam odpowiedź , jeśli wstajesz wcześnie to nie ma znaczenia , musisz tylko mierzyć o jednej porze. Twoje temperatury prawdopodobnie wtedy będą niższe ale to nie o to chodzi, tylko o to czy rosną i spadają odpowiednio , jeśli masz dwie godziny różnicy miedzy jednym a drugim mierzeniem to temperatury są zakłamane. Ja mam teraz wolne a i tak nastawiam budzik na 7.00 żeby zmierzyć i potem śpie dalej

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ