X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów interpretacja śluzu
Odpowiedz

interpretacja śluzu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 21 marca 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Dziewczyny pomóżcie mi w zinterpretowaniu śluzu. Jak określić taki śluz - wkładam palec do pochwy, wyjmuje go a on jest mokry ale śluz go nie pokrywa, jest po prostu mokry. Czy jest to śluz wodnisty czy suchy? Czytam wszędzie o typach śluzu i ich opisy ale żaden do tego nie pasuje bo nie jest on śliski ani kremowy, nie ciągnie się ani nie ma w nim grudek, jest po prostu mokry! :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2014, 14:10

    p19uskjohisr6juh.png
  • a1000 Koleżanka
    Postów: 41 20

    Wysłany: 21 marca 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja taki określałam wodnisty.

    kiedy z nami bedziesz siostro lub bracie Ali??
    e17fd7692d85bb01990eb9b2ffd3536a.png
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 21 marca 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki :) Też bym tak go okresliła z tym ze nie jest go duzo i dlatego się zastanawiałam.

    p19uskjohisr6juh.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 21 marca 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Welonisia znalazłam stronę z całkiem dobrze opisanymi zmianami z śluzie

    http://www.promama.pl/baza-wiedzy/190/sluz-szyjkowy-glowny-objaw-plodnosci

    Może coś Ci pomoże...
    Ja też kiedyś czytałam, że ślub typu "wodnisty" jest typu płodnego ;)

  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 22 marca 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podłącze się pod temat.... u mnie od dwóch dni śluz typowo wodnisty, bezbarwny, dziś po raz pierwszy od kilku mc (drugi cykl z siemieniem lnianym i wiesiołkiem) pojawiło się kilka rozciągliwych nitek na ok 2cm, z tym ,że te nitki pojawiły się tylko raz póki co, czy mam to traktować już jako śluz rozciągliwy- płodny, czy poczekać na lepszą jakość??? do owulacji jeszcze 2-3 dni mi zostało

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 22 marca 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia wrote:
    Hej,
    Dziewczyny pomóżcie mi w zinterpretowaniu śluzu. Jak określić taki śluz - wkładam palec do pochwy, wyjmuje go a on jest mokry ale śluz go nie pokrywa, jest po prostu mokry. Czy jest to śluz wodnisty czy suchy? Czytam wszędzie o typach śluzu i ich opisy ale żaden do tego nie pasuje bo nie jest on śliski ani kremowy, nie ciągnie się ani nie ma w nim grudek, jest po prostu mokry! :/
    A często masz takie mokradło?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 22 marca 2014, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcela29 wrote:
    podłącze się pod temat.... u mnie od dwóch dni śluz typowo wodnisty, bezbarwny, dziś po raz pierwszy od kilku mc (drugi cykl z siemieniem lnianym i wiesiołkiem) pojawiło się kilka rozciągliwych nitek na ok 2cm, z tym ,że te nitki pojawiły się tylko raz póki co, czy mam to traktować już jako śluz rozciągliwy- płodny, czy poczekać na lepszą jakość??? do owulacji jeszcze 2-3 dni mi zostało
    Tak to jest śluz rozciągliwy dobrej jakości :) oczywiście mam na myśli ten z nitkami :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2014, 17:22

    aszka lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda wrote:
    Hej Welonisia znalazłam stronę z całkiem dobrze opisanymi zmianami z śluzie

    http://www.promama.pl/baza-wiedzy/190/sluz-szyjkowy-glowny-objaw-plodnosci

    Może coś Ci pomoże...
    Ja też kiedyś czytałam, że ślub typu "wodnisty" jest typu płodnego ;)

    Dzieki, zaraz sobie poczytam :)

    p19uskjohisr6juh.png
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 24 marca 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    A często masz takie mokradło?

    No własnie nigdy nie robiłam zadnych obserwacji, to jest mój pierwszy cykl. Nigdy tez nie widzialam u siebie sluzu rozciagliwego, zauważałam kremowy,lepki i taki mokry jak teraz ale nigdy nie widzialam sluzu typowo płodnego a mimo to zaszłam dwa razy w ciążę!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2014, 12:00

    p19uskjohisr6juh.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 24 marca 2014, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczepiam się pod temat.

    Mam do Was kobitki pytanie: Jak zaznaczacie na wykresie rodzaj sluzu? Ten co jest z samego rana, po południu, wieczorem, czy ogólne z calego dnia ten najbardziej płody?

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 24 marca 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia - hm, ściśle mówiąc to jest śluz lepszej i gorszej jakości. Nie ma śluzu niepłodnego;)
    Wg zasad npr - oceniasz śluz wobec tego co miałaś w cyklu - ja bym powiedziała, że mokry jest lepszej jakośći. Sama rzadko miewam typowe bj, raczej kremowy, tak jak piszesz.
    Ja uznaję za szczyt dzień w którym kończy mi sie uczucie "naoliwienia" lub "ślisko"

    Minnie - nie mam pojęcia. Ja jestem typem suchym, mam mało śluzu. Ja bym uznała z całego dnia

  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 24 marca 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam tego sluzu mało, zawsze wyobrazałam sobie ze jak jest sluz "płodny" w sensie białko jajka to jest go tyle ile w jajku :D
    Myszka-Minnie ja na wykresie wpisuje obserwacje z całego dnia.

    Brunhilda lubi tę wiadomość

    p19uskjohisr6juh.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 24 marca 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zapisuję najlepszy jaki mam z danego dnia, czyli jak mam kremowy np o 11, a o 20 bj, to zaznaczam bj.

    Brunhilda, Welonisia lubią tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 24 marca 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja robie tak samo, obserwuje cały dzien i wpisuje najlepszy :)

    p19uskjohisr6juh.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 24 marca 2014, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie ostatnio mam wachania jezeli chodzi o sluz. Ranno inny, po południu tez inny, i wieczorem również. Zwariowadz idzie. Znów nie bede wiedziec kiedy mam owulacje...ahh..

    Welonisia lubi tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 24 marca 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mierze temp i robie testy owulacyjne bo po samym sluzie to w zyciu bym nie doszła :D

    p19uskjohisr6juh.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 24 marca 2014, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mierze temperature i robie testy owulacyjne sa to tylko informacje pomocne przy płodności, ale najbardziej wszystko mozna wyczytac ze sluzu i jego jakości.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 24 marca 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem tylko ze jesli jest go mało albo taki "nijaki" to sobie mozna obserwowac... czytałam kiedys ze śluz tzw "płodny" moze być niezauwazalny gdy jest go mało i znajduje sie tylko na szyjce, ja w zyciu nie dosięgnęłam do mojej szyjki bo mam po prostu za krótkie paluchy ale ostatnio wpadłam na pomysł żeby pobawic sie w "doktora" i poprosiłam mojego M by sprawdzał jaka ona jest ;)

    p19uskjohisr6juh.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 24 marca 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.embrion.pl/npr/index.htm#fizjol.htm

    Minnie - sprawdziłam na stronce podanej wyżej - tak zapisujesz najlepszy śluz z danego dnia.
    " Jeżeli tego samego dnia widoczny był śluz nieprzenikalny i przenikalny - odnotowujemy wtedy obecność śluzu przenikalnego"

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 24 marca 2014, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia wrote:
    ja w zyciu nie dosięgnęłam do mojej szyjki bo mam po prostu za krótkie paluchy ;)

    Może źle badasz swoją szyjke? Ja sie darade wyczuc, nawet przy krótkich paluchach :D

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ