X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów jaka jest szyjka macicy przed okresem??
Odpowiedz

jaka jest szyjka macicy przed okresem??

Oceń ten wątek:
  • kasia m Koleżanka
    Postów: 75 6

    Wysłany: 23 lutego 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam chyba w tym momencie nisko bo z latwoscia ja dotyka, ale zamknieta i twarda czy taka jest przed okrese? czy jesli doszlo do zaplodnienia tak apowinna byc czy nie? nie umiem sie w tym polapac , piszcie prosze:)

    kasia :)
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 23 lutego 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazując na teorii - po owulacji i zakończeniu przez organizm etapu płodnego szyjka powinna być nisko/twarda/zamknięta - bez względu na to czy doszło do zapłodnienia czy nie. Dopiero przed samym okresem szyjka zaczyna się unosić, mięknie i otwiera się - ile przed okresem to już kwestia indywidualna u każdej kobiety.

    Ale zaleca się przy staraniach o dziecko prowadzić obserwację szyjki do owulacji, potem (w ramach dmuchania na zimne) lepiej poprzestać na śluzie i temperaturze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2014, 14:41

    kasia m, weronika86, kmala lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • kasia m Koleżanka
    Postów: 75 6

    Wysłany: 23 lutego 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje slicznie za odpowiedz :)

    kasia :)
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 23 lutego 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy to prawda, że u kobiet rodzących szyjka jest cały czas otwarta?

    MagSz, Paulina91 lubią tę wiadomość

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 23 lutego 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielony_Domek wrote:
    A czy to prawda, że u kobiet rodzących szyjka jest cały czas otwarta?
    Raczej nie

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Monique Autorytet
    Postów: 355 171

    Wysłany: 23 lutego 2014, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wg OF w "pytaniach i odpowiedziach" : "Często u kobiet, które już rodziły szyjka macicy jest zawsze lekko otwarta" :)

    Existenz lubi tę wiadomość

    e43bfde7db.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 23 lutego 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielony_Domek wrote:
    A czy to prawda, że u kobiet rodzących szyjka jest cały czas otwarta?
    Przepraszam, ale nie wiem jak zinterpretować pytanie. Ogólnie u kobiet rodzących szyjka powinna być otwarta (tak na 10 cm ;) ). Czy masz na myśli szyjkę u kobiet po porodzie. Jeśli to drugie to z tego co miałam okazję czytać to faktycznie kobiety po naturalnym porodzie (nie wiem tylko czy wystarczyło rozwarcie czy też musi zajść pełny proces - czyli rozwarcie + przeciśnięcie się dziecka przez kanał rodny) mają nieco "luźniejszą" szyjkę, ale po cyklu-dwóch można nauczyć się na nowo interpretować otwarta-zamknięta.

    aga.just, weronika86 lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 23 lutego 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta, poczułam się trochę jak idiotka :P to, że błądzę jeśli chodzi o NPR to jedno, ale to czy kobieta rodząca ma otwartą szyjkę.....
    :)
    Ale do rzeczy :) co złego to nie ja :)
    No właśnie tutaj przeczytałam o tym, że u kobiet rodzących jest taka możliwość, iż szyjka jest lekko otwarta, dla mnie lekko otwarta - otwarta to inna rzecz - bo tego cały czas się uczę.
    I mam te same dylematy co Ty Kochana.
    Bo u mnie było rozwarcie, ale syna urodziłam przez cc i nie było przejścia przez kanał rodny dziecka.
    Ale akcja porodowa pełną gębą :)

    vanessa lubi tę wiadomość

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 23 lutego 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielony Domek nie to było moją intencją - po prostu słowo "rodząca" kojarzy mi się wyłącznie z kobieta w czasie akcji porodowej (to wszystko przez ten czas teraźniejszy czasownika wskazujący na aktualnie odbywającą się czynność).

    Ogólnie nie ma sensu czytać o szyjce. Najwięcej można dowiedzieć się obserwując swoje ciało i niestety to wymaga czasu. U mnie teraz leci trzeci cykl od urodzenia dziecka i tak na prawdę dopiero teraz nabrałam pewności w określeniu zamknięcia/otwarcia szyjki macicy. Nauka własnego ciała niestety wymaga czasu, ale warto się w to zagłębić.

    vanessa, weronika86, Shavata1982 lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 24 lutego 2014, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero pierwszy cykl badania temperatury, śluzu i szyjki.
    Damy radę :)

    kasia m lubi tę wiadomość

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • kasia m Koleżanka
    Postów: 75 6

    Wysłany: 26 lutego 2014, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jak czuc na koncu szyjki taka mala grudke czy cos takiego tzn ze jest zamknieta? nie moge tego opanowac;/ prosze o pomoc:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2014, 12:03

    kasia :)
  • 2 kreski Autorytet
    Postów: 311 237

    Wysłany: 26 lutego 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia m wrote:
    dziewczyny jak czuc na koncu szyjki taka mala grudke czy cos takiego tzn ze jest zamknieta? nie moge tego opanowac;/ prosze o pomoc:)


    ta grudka o ktorej mowisz to nie "otwor" szyjki. To jak czuc czy jest zamknieta czy otwarta to tak jakbys dotykala ust zlozonych w taki dziubek jak do gwizdniecia I ten dziubek jest czasem zamkniety a raz otwarty:) mam nadzieje ze pomoglam, . A co do tej grudki tez tak mam i to nie jest nic niepokojacego, pytalam o to lekarza:)

    kasia m, weronika86, aszka, Bikini31, reno lubią tę wiadomość

    06-11-2013 [*] 9tc mój Aniołek


  • kasia m Koleżanka
    Postów: 75 6

    Wysłany: 26 lutego 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 kreski wrote:
    ta grudka o ktorej mowisz to nie "otwor" szyjki. To jak czuc czy jest zamknieta czy otwarta to tak jakbys dotykala ust zlozonych w taki dziubek jak do gwizdniecia I ten dziubek jest czasem zamkniety a raz otwarty:) mam nadzieje ze pomoglam, . A co do tej grudki tez tak mam i to nie jest nic niepokojacego, pytalam o to lekarza:)

    dziekuje za odp :) pozdrawiam:)

    kasia :)
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 26 lutego 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do szyjki po porodzie - ja mam wrażenie zawsze lekko otwartej szyjki. Ginek powiedział, że po porodzie zrobił mi się taki jakby lejek u jej ujścia, i ze jest to często spotykane. Rodziłam naturalnie.

    kapturnica lubi tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • malu Przyjaciółka
    Postów: 98 21

    Wysłany: 7 marca 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak długo szyjka jest miękka w czasie okresu płodnego? Tylko wtedy, kiedy jest owulacja czy dłużej?

  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 7 marca 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malu wrote:
    CJak długo szyjka jest miękka w czasie okresu płodnego? Tylko wtedy, kiedy jest owulacja czy dłużej?

    Po owulacji, szyjka się zatyka i staje się twarda. Od razu po owu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2014, 20:02

    48f411ed51.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 7 marca 2014, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unlike wrote:
    Po owulacji, szyjka się zatyka i staje się twarda. Od razu po owu.
    Unlike nikt tego nie kwestionuje, ale zamknięta szyjka u kobiety, która nie rodziła, a zamknięta szyjka u kobiety, która ma za sobą poród naturalny to dwie różne kwestie. Poród wpływa na osłabienie szyjki i niektóre kobiety mogą zaobserwować u siebie, że szyjka pozostaje w fazie niepłodnej lekko otwarta.

    ***

    Unlike teraz widzę, że Twoja wypowiedź była skierowana do Malu, tylko cytat wypowiedzi Lithe123 mnie zmylił.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2014, 17:51

    kapturnica, Unlike lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie Was czytac, tyle juz sie dowiedzialam :)

  • daisy224 Debiutantka
    Postów: 12 4

    Wysłany: 17 marca 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo się dowiedziałam! Dzięki ;)

    daisy224
  • Bikini31 Ekspertka
    Postów: 202 81

    Wysłany: 18 marca 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 kreski wrote:
    ta grudka o ktorej mowisz to nie "otwor" szyjki. To jak czuc czy jest zamknieta czy otwarta to tak jakbys dotykala ust zlozonych w taki dziubek jak do gwizdniecia I ten dziubek jest czasem zamkniety a raz otwarty:) mam nadzieje ze pomoglam, . A co do tej grudki tez tak mam i to nie jest nic niepokojacego, pytalam o to lekarza:)

    2 kreski,

    spróbowałam Twojego sposobu na "zamknięty dziubek" i się udało rozpoznać szyjkę, nigdy nie wiedziałam jak mam ją interpretować :) a tu proszę, jest dziubek, twardy i zamknięty :) i jest pewność, że owulacja była!

    Dzięki

    P.S.
    a możesz opisać jak interpretujesz szyjkę w innych dniach cyklu? :D

    05.2013 rok pierwsze poronienie :(
    10.2015 HSG, jajniki drożne
    02.2016 rok ciąża biochemiczna
    I IUI 28.09.2016 :(
    II IUI 31.10.2016 :(
    starania od 2012 roku, PCOS, Hashimoto
    dalej czekamy...
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ