X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów JAKA TEMPERATURA w DZIEN OWULACJI
Odpowiedz

JAKA TEMPERATURA w DZIEN OWULACJI

Oceń ten wątek:
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asioczek86 wrote:
    nie znam się za bardzo w temacie temperatur- dopiero zaczynam mierzyć. napiszcie mi proszę, czy jeśli w ciągu całego cyklu mam tylko 2 dni pod rząd śluz rozciągliwy i przejrzysty a potem to już tylko kremowe czy sucho, to to oznacza,że prawdopodobną owulkę miałam właśnie w czasie tego płodnego śluzu czy mogła nastąpić dzień po czy jakoś tak. jak myślicie?

    Asioczek owulacja wystepuje w pewnych widelkach czasowych i nie da sie jej okreslic dokladnie. W gre wchodzi opcja szczytu sluzu i wzrostu temperatury.

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szkoda, że żeby dokładnie określać czas owulacji to trzeba wiele pomiarów robić a sam śluz nie wystarczy.... będę obserwować cykl i notować i mam nadzieję, że od czasu do czasu ktoś też mi podpowie co i jak :)
    dzięki

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zeby dokladnie okreslic moment owulacji potrzeba montoringu usg, zadne pomiary nie okresla ktorego dnia odbyla sie owulacja. Sam wykres i wszystkie pomiary potrzebne sa glownie przy odkladaniu poczecia, przy staraniach są pomocne.

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Przepraszam ale muszę to powiedzieć wprowadzasz kogoś w bład bo to nie prawda. Temp. może wzrosnąć kilka dni przed owulacją albo kilka dni po owulacji.
    Skok o pół stopnia??? Kto ma takie skoki??? Może ktoś ma...
    Pierwszy wzrost wystarczy że jest o 0,05 a nie pół stopnia i to jest przed lub po owulacji.
    Vanessa dziekuje Ci za dokładne naswietlenie mi sprawy bo jestem zielona, martwiłam się ze nie mam skoku ale on moze sie pojawić na kilka dni przed lub po więc całkiem mozliwe ze miałam skok w dniu 15 dc i to by było na 2 lub 3 dni przed owu a moze bede miała go po owu czyli np jutro :)
    bo juz sie martwiłam że go nie doczekam!

    Kate

    np55zzc.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kittykate wrote:
    Vanessa dziekuje Ci za dokładne naswietlenie mi sprawy bo jestem zielona, martwiłam się ze nie mam skoku ale on moze sie pojawić na kilka dni przed lub po więc całkiem mozliwe ze miałam skok w dniu 15 dc i to by było na 2 lub 3 dni przed owu a moze bede miała go po owu czyli np jutro :)
    bo juz sie martwiłam że go nie doczekam!
    Żeby stwierdzić skok trzeba wiedzieć kiedy był dzień szczytu śluzu i wyznaczyć linię podstawową :)

    kittykate lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Żeby stwierdzić skok trzeba wiedzieć kiedy był dzień szczytu śluzu i wyznaczyć linię podstawową :)
    no tak masz rację - ja jeszcze wczoraj miałam piękny śluz...
    więc tak naprawdę owulacja wiemy mniej wiecej kiedy wystapiła jak już jest po wszystkim :) a domyslac sie mozemy jedynie kiedy bedzie na podstawie objawów no i testów...

    Kate

    np55zzc.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś śluz jest już kremowy, szyjka srednia zamknieta
    domniemam że szczyt śluzu był wczoraj, jesli nie powórci powinno być jasne :)

    polkosia lubi tę wiadomość

    Kate

    np55zzc.png
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trudne to wszystko...
    ja będę dalej mierzyć tempkę i czekam na ładny śluz. to może wtedy mi się coś wyjaśni ;)

    misia79 lubi tę wiadomość

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lenka123321 wrote:
    czyli po prpstu mierzenie temperatury jest do dupy?


    Lenka, jakiś czas temu sama na to wpadłam :D

    lenka123321 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehehe:)

  • katya35 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta wrote:
    A czytałaś całość? Ja rzuciłam teraz okiem na drugą stronę i mi normalnie dech zaparło z wrażenia:
    "Należy pamiętać, że dni płodne kobiety zaczynają się już około trzech dni przed owulacją i jej objawami, a trwają do około dwóch dni po owulacji. Wiąże się to z tym, że plemnik jest w stanie przetrwać w organizmie kobiety około trzech dni, a więc może dotrwać do momentu owulacji, a komórka jajowa może zostać zapłodniona przez dobę po owulacji. Jeśli więc wykorzystuje się objawy owulacji jako naturalną metodę planowania rodziny, trzeba umieć przewidzieć jajeczkowanie, nie tylko je obserwować. Potrzebne są to tego obserwacje przez co najmniej kilka miesięcy oraz regularne cykle menstruacyjne. U kobiet z nieregularną miesiączką, przewidzenie owulacji i dni płodnych jest niemożliwe z wykorzystaniem naturalnych metod antykoncepcji."

    No to Rotzer padaj na kolana, wszelkie t
    eorie, które przez lata zostały wyprakty
    kowane i przetestowane można schować do szafki...
    ;)

    Zdecydowanie polecam jednak zapoznać się z teorią na stronie http://rodzina-naturalnie.pl/www/index.php/instrukcja
    Weszłam tam i nic tam nie ma.Pozdrawiam

    katya35
  • Natalia01 Autorytet
    Postów: 865 153

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam pytanie odnośnie wykresu, dlaczego pojawia mi się "żółte światełko" z napisem "dzień przypuszczalnie plodny" w poprzednim cyklu miałam to samo a w kwietniu normalnie zielone i "dzień plodny" czym to może być spowodowane?

    1f76744e83ddf855fa380b76feed66fe.png[/url

    19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ