X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów ktoś podzieli się swoją opinią/wiedzą?
Odpowiedz

ktoś podzieli się swoją opinią/wiedzą?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 17:07

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 14 marca 2014, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiaśta159 skąd czerpiesz informacje na temat metody? Jeżeli tylko z forum to niestety, wiadomości są tu mocno okrojone. Trudno, żeby do każdej odpowiedzi dorzucać jeszcze pełną listę sytuacji wyjątkowych i postępowania w nich - za długi post by wyszedł.

    Zasady wyznaczania niepłodności bezwzględnej według Rotzera:
    Koniec okresu płodności i początek okresu niepłodności bezwzględnej (PI=0)wyznaczamy w następujący, wspólny dla wszystkich użytkowników metody Rötzera sposób.

    1. Oznaczyć szczyt objawu śluzu .. Dzień szczytu objawu śluzu to ostatni dzień występowania śluzu relatywnie najlepszej jakości w danym cyklu.
    2. Zaznaczyć temperatury zaburzone biorąc je w nawias (.). (na ovu to funkcja ignoruj temp).
    3. Zobaczyć, gdzie w okolicach dnia szczytu temperatura zaczyna wzrastać. Następnieznaleźć pierwszą wyższą temperaturę, która jest wyższa od 6 niższych temperatur ją poprzedzających. Jeśli występuje ona w dniu szczytu lub wcześniej, to należy oznaczyć ją strzałką skierowaną do góry ↑ (tzw. przedwczesna wyższa). Jeśli natomiast znajduje się po dniu szczytu, to obrysowujemy ją kółkiem (tzw. pierwsza wyższa temperatura po szczycie).
    4. Ponumerować wstecznie 6 niższych temperatur poprzedzających wzrost. Uwaga: Podręcznik prof. Rötzera pozwala zanumerować jako niższą temperaturę jedną pojedynczą temperaturę zakłóconą (lub brak pomiaru), znajdującą się pomiędzy dwiema dobrze zmierzonymi, zanumerowanymi, niższymi temperaturami. Jeśli pojawi się więcej takich temperatur, należy je opuścić i numerować wcześniejsze, dobrze zmierzone.
    5. Wykreślić linię podstawową. Jest to pozioma, przerywana linia przechodząca przez najwyższą z 6 niższych temperatur ponumerowanych. Uwaga: Przy wyznaczaniu linii podstawowej uwzględniamy wyłącznie wartości temperatur niezakłóconych.
    6. Oznaczyć kolejne temperatury wyższe od linii podstawowej (do dnia szczytu włącznie strzałką skierowaną w górę ↑, po dniu szczytu obrysować kółkiem) aż do wyznaczenia trzech wyższych temperatur po szczycie (obrysowanych kółkiem).Uwaga: Wyższe temperatury mogą być poprzedzielane maksymalnie dwoma pojedynczymi brakami pomiarów lub spadkami temperatury na linię podstawową albo poniżej. Takie pomiary nie należą do wyższych.
    7. Jeżeli trzecia z wyższych temperatur po szczycie jest wyższa o co najmniej 0,2 ° C od linii podstawowej, wówczas wieczór tego dnia możemy przyjąć, jako początek okresu niepłodności bezwzględnej. Uwaga: Wieczór dla każdej pani może zaczynać się o innej porze, jednak nie wcześniej niż o 20:00.
    8. Jeżeli trzecia z wyższych temperatur po szczycie jest wyższa o mniej niż 0,2oC od linii podstawowej, wówczas musimy poczekać na czwartą wyższą temperaturę po szczycie. Powinna ona znajdować się minimum 0,05 ° C nad linią podstawową. Wieczór tego czwartego dnia (po 20:00) możemy przyjąć jako początek okresu niepłodności bezwzględnej.

    sylwiaśta159, aszka lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 17:07

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 17:08

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja termometr wkladam do szyjki macicy, trzeba sie przywyczaic :)
    Asta teraz to i ja zrozumialam :)

  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 15 marca 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta podstawowa sprawa : jak duże masz doświadczenie w badaniu szyjki macicy, rozpoznawaniu sluzu i popranym mierzeniu tempki ? Dopiero zaczynasz się uczyć? Jeżeli tak to sądzę ,że abo źle interpretujesz śluz albo źle mierzysz tempkę dlatego ten wykres jest taki pokręcony. Ewentualnie masz zły termometr.

    Jeżeli nie jesteś doświadczona proponuję zrezygnowanie z termometra elektronicznego i przejście na np rtęciowy. Drugą sprawą jest miejsce mierzenie. Wydaje mi się ,że tak naprawdę najlepszym sposobem jest mierzenie analnie. Pomiar w ustach czy w pochwie może byc nieprawidłowy dlatego ,że wszystko zalezy od głębokości włożenia termometru itp. W pupie wystarczy ,że włożysz końcówkę , postarasz się żeby termometr nie wyleciał ,że tak powiem :P i odczyt masz prawidłowy ;)

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 17:08

  • ania2071 Przyjaciółka
    Postów: 100 46

    Wysłany: 15 marca 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co z tą owu, była, nie była? Co z tym wykresem?

    https://ovufriend.pl/graph/5353edf78e4bde2c3157a6ceaeb85522

    f2w3pc0z30b8gt3t.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 15 marca 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia niewazne jak głęboko byle by końcówka była w środku

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 17:08

    aszka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    nie mogę doczekać się nowego cyklu, nowy wykres, nowe nadzieje... :> teraz czuję się jakaś taka ... przekwitnięta :D
    Sylwiasta ja mam termometr owulacyjny z apteki za 15 zł, nie jest wazne jaka cena czy firma tylko pomiar tempki. Wg ulotki najlepszy jest pomiar w pochwie badz w pupce :) Ja mierze w pochwie i nie wkladam gleboko tak na niecaly cm. I dziala, widze ze dziala, tyle ze musisz to robic od razu po spaniu, poloz sobie termometr kolo poduszki i po przebudzeniu dzialaj.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2014, 19:47

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 17:08

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 17:08

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2014, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiasta - kupujesz ELEKTRONICZNY termometr owulacyjny (do planowania rodziny -tak na opakowaniu zazwyczaj pisze, jak masz to ok). Dalej mierzysz w pochwie - codziennie do 3 godzin po spaniu, najlepiej zaraz po wstaniu. Nastepnie dopiero jak tak zrobisz to bedzie mozna cokolwiek powiedziec na temat wykresu, bo jezeli mierzylas w buzi to temperatury sa "szalone" i nie ma jak za bardzo do tego podejsc, mozna napisac ze byla owulka albo nie byla, ale wg mnie to bez sensu, poniewaz i na ulotce termomeru jest napisane ze tylko pomiar w pochwie i w odbycie jest w miare precyzyjny. Czekaj do nowego cyklu i zastosuj sie, i wtedy sama zobaczysz zmiane :) A sluz moze byc rozciagliwy badz wodnisty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2014, 23:32

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2016, 17:08

  • malu Przyjaciółka
    Postów: 98 21

    Wysłany: 17 marca 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CZEŚĆ, dziewczyny! Myślicie, że owulacja u mnie wystąpiła? Jak długo można na nią czekać? Jestem już podłamana ;-(

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ