X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Monitor owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Asiasia Autorytet
    Postów: 422 158

    Wysłany: 21 lutego 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelek211 wrote:
    Dziewczyny! Mam prośbę o pomoc :-)
    Staram się o dzidziusia i jestem w trakcie monitoringu owulacji. W piątek 6.02. byłam na USG, które wykazało wielkość pęcherzyka 15mm. Lekarz kazał przyjechać na kolejne USG dziś tj.09.02,które pokazało, że jest już po owulacji ( widać tylko płyn poowulacyjny ). A moje pytanie brzmi: jak sądzicie jakie mam szansę na zajście w ciążę, jeśli współżyłam z mężem 04.02 i 08.02. Ginekolog stwierdził, że jajeczko pękło w sobotę lub w niedziele rano.
    Dziękuję serdecznie za odpowiedzi :-)
    Mialam idenytczna sytuacje w te same nawet dni. Tylko ze 06.02 moj pecherzyk mial 14mm a 09.02 gin. powiedziala ze owu albo byla rano albo nastapi dzis. I niestety dopiero tego dnia zabralismy sie do dziela :// Nastepnym razem nie czekam na zadne zielone swiatlo, bo u mnie to raczej szanse zerowe ze sie udalo :/ Czekamy na @ czy na dobre wiesci ?

    Asiasia
    p19us65gzsjdhk9r.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 26 marca 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak z tym monitoringiem jest? Czy jedno badanie wystarczy, żeby stwierdzić, że owulacja jest ok? Ja miałam monitoring w grudniu i była owulacja ale zajść sie nie udało. A teraz nie wiem czy jest czy nie:(. Kupiłam mikroskop owulacyjny ale to w ogóle nie działa! Już się martwię, że może nie działa bo coś z tą owulacją nie tak. Pomóżcie, co myślicie?

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 27 marca 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek szkarłatny wrote:
    Jak z tym monitoringiem jest? Czy jedno badanie wystarczy, żeby stwierdzić, że owulacja jest ok? Ja miałam monitoring w grudniu i była owulacja ale zajść sie nie udało. A teraz nie wiem czy jest czy nie:(. Kupiłam mikroskop owulacyjny ale to w ogóle nie działa! Już się martwię, że może nie działa bo coś z tą owulacją nie tak. Pomóżcie, co myślicie?
    Chociaż jeden monitoring powinien być pełny, powinien obejmować obraz usg dominującego pęcherzyka i pękniecie.Jedynie 100% pewności daje usg

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 28 marca 2015, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam monitorowana co dwa dni na usg, w 16 dniu cyklu pęcherzyk miał 21,5 mm i lekarz mi powiedział że od 22mm pękają na owulacje, ale to nie reguła, u jednej pęknie gdy jest 22mm a u innej gdy np ma 24mm. Po tym 16 dniu cyklu miałam usg dopiero w 21 dniu cyklu i lekarz powiedział ze juz jestem po owulce bo pęcherzyka nie ma. Tylko że ciężko mi zinterpretować kiedy dokladnie ta owulka mogła być zeby obliczyc dokladna dlugosc fazy lutealnej :-( wiem że w czwartek wieczorem (17 dzien cyklu) miałam jeszcze niskie temperatury, a np w sobotę wieczorem czułam ból jajnika ale za to śluz był już nie płodny.. Jak to jest z tą owulką, podczas owulacji śluz już jest inny? czy jak już owulacja sie skonczy to śluz się zmienia ? Wybaczcie że się tak rozpisałam, ale już mam 33 dzień cyklu, @ jeszcze nie ma, a tempka nie spada jeszcze, każdy by powiedzial rób test dziewczyno :-D Ale moje poprzednie cykle trwały 35 dni, z tym ze poprzedni lekarz uważał że nie mam wgl owulki :/ więc nie chce się zawieść negatyw testem.. ;-(

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • malwa88 Autorytet
    Postów: 358 301

    Wysłany: 25 lutego 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat bardzo stary, ale wątpliwości nie zostały rozwiane, więc napiszę do jakich ja doszłam wniosków :)

    Tymbardziej, że sama ostatnio szukałam informacji o tym-może ktoś będzie tez kiedyś szukał :)

    Ja tam wpisuję wyniki testów typu clearblue (monitor płodności 4 dniowy). On właśnie podaje wyniki-niska płodność, wysoka i szczyt. Obstawiałabym, że to o to chodzi, bo jest to w zakładce testy :)

    Październik 2017 synek <3
  • Kacha Koleżanka
    Postów: 32 23

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżę temat bo też teraz sobie to wprowadzałam. Może malwa88 faktycznie jest to do takich testów jak zrobiłaś, ale ja sobie tam wpisałam wyniki z usg - wysoki jak pęcherzyk był duży, szczyt jak był ogromny i już miał jakieś lekko nieregularne jakby pęknięcia, niskie kiedy na usg już był pęknięty. Bardziej to dla mojej widoczności bo w notatkach nie do końca to dobrze widać.

    iku094w.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ