X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Monitoring cyklu a drożność jajowodów
Odpowiedz

Monitoring cyklu a drożność jajowodów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    razem z mężem staramy się o dziecko 7 miesiąc. W tym cyklu wybieram się do ginekologa na monitoring. Stąd moje pytanie, czy jeśli monitoring potwierdzi pęknięcie pęcherzyka i obecność ciałka żółtego jest to jednoznaczne z tym, ze jajowody są drożne?

    Jakie jeszcze badania powinnam wykonać? Zrobiłam już na własną rękę morfologię, mocz, TSH, prolaktynę (bez obciazenia) i progesteron.

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Droznosc jajowodow potwierdzi TYLKO hsg- poczytaj o tym.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://plodnosc.pl/badania-normy-hormonow-faza-cyklu-owulacyjnego-a-badania-hormonalne/

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Cześć dziewczyny,
    razem z mężem staramy się o dziecko 7 miesiąc. W tym cyklu wybieram się do ginekologa na monitoring. Stąd moje pytanie, czy jeśli monitoring potwierdzi pęknięcie pęcherzyka i obecność ciałka żółtego jest to jednoznaczne z tym, ze jajowody są drożne?

    Jakie jeszcze badania powinnam wykonać? Zrobiłam już na własną rękę morfologię, mocz, TSH, prolaktynę (bez obciazenia) i progesteron.

    Nie, nie oznacza to, że jajowody są drożne.

    Co do badań, to bardzo dużo powie Ci takie zestaw zrobiony w 3/4dc:

    TSH (to masz - wynik powinien być ok, 1.5 na starania), ft3, ft4, anty tpo, anty tg
    ASAPT
    ALAT
    kreatynina
    testosteron
    shbg
    dheas
    androstendion
    prolaktyna (masz)
    17-oh-progesteron (nie ten, który robiłaś)

    krzywa cukrowa i insulinowa 3 pktowa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2018, 08:57

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli mając TSH 2,89 powinnam sie trochę martwić?
    Myslałam, ze to wynik w normie, ale faktycznie teraz dopiero doczytalam, ze starając sie o dziecko powinien być niższy :(

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Czyli mając TSH 2,89 powinnam sie trochę martwić?
    Myslałam, ze to wynik w normie, ale faktycznie teraz dopiero doczytalam, ze starając sie o dziecko powinien być niższy :(

    zrób ft3 i ft4 i z pełnym wynikiem skonsultuj z lekarzem :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    Czyli mając TSH 2,89 powinnam sie trochę martwić?
    Myslałam, ze to wynik w normie, ale faktycznie teraz dopiero doczytalam, ze starając sie o dziecko powinien być niższy :(

    Do starań wynik TSH powinien być w granicach 1.
    I przy TSH warto robić FT3, FT4, bo dopiero przy tych 3 wynikach widać czy jest dobrana odpowiednia dawka leku.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ