X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

monitoring owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2854 2255

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    mam zalecenie z poradni niepłodności żeby wykonać monitoring cyklu. Pani dr chce sprawdzić kiedy i czy pęka mi pęcherzyk.
    Nie wiem trochę jak ugryźć ten temat, bo z na usg trzeba pójść 3-4 razy w odstępie co drugi dzień mniej wiecej..
    I tu pojawia się problem, bo z tego co widzę to lekarze w placówkach przyjmują 1-2 do 3 w tyg..
    Fajnie by było jakby to robił jednak jeden lekarz..
    Jak to wyglądało z Waszej strony?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2021, 14:28

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Kaskaes Koleżanka
    Postów: 79 15

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Dziewczyny,
    mam zalecenie z poradni niepłodności żeby wykonać monitoring cyklu. Pani dr chce sprawdzić kiedy i czy pęka mi pęcherzyk.
    Nie wiem trochę jak ugryźć ten temat, bo z na usg trzeba pójść 3-4 razy w odstępie co drugi dzień mniej wiecej..
    I tu pojawia się problem, bo z tego co widzę to lekarze w placówkach przyjmują 1-2 do 3 w tyg..
    Fajnie by było jakby to robił jednak jeden lekarz..
    Jak to wyglądało z Waszej strony?

    Heej :) ja miałam podobny problem z ginekologiem na NFZ przyjmuje dwa razy w tygodniu i wogole nie przejął się że nie moge zajść w ciaze, dlatego zdecydowałam się na ginekologa prywatnie który jest u mnie w szpitalu i mam już 3 cykl monitorowania , przyjmuje u siebie prywatnie dzwonię na telefon nawet w niedzielę wieczorem mnie przyjął, jak miał dyzur w szpitalu wziął mnie na oddział, mam poczucie bezpieczeństwa przy nim bo zawsze oddzwoni i pomoże nie to co tamten . Na twoim Miejscu zapytałabym bezpośrednio doktora jak on to widzi jak by się za bardzo nie przejął idź prywatnie :)

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2854 2255

    Wysłany: 25 kwietnia 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaskaes wrote:
    Heej :) ja miałam podobny problem z ginekologiem na NFZ przyjmuje dwa razy w tygodniu i wogole nie przejął się że nie moge zajść w ciaze, dlatego zdecydowałam się na ginekologa prywatnie który jest u mnie w szpitalu i mam już 3 cykl monitorowania , przyjmuje u siebie prywatnie dzwonię na telefon nawet w niedzielę wieczorem mnie przyjął, jak miał dyzur w szpitalu wziął mnie na oddział, mam poczucie bezpieczeństwa przy nim bo zawsze oddzwoni i pomoże nie to co tamten . Na twoim Miejscu zapytałabym bezpośrednio doktora jak on to widzi jak by się za bardzo nie przejął idź prywatnie :)
    Chodzę tylko prywatnie..

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3433 1748

    Wysłany: 4 września 2021, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Dziewczyny,
    mam zalecenie z poradni niepłodności żeby wykonać monitoring cyklu. Pani dr chce sprawdzić kiedy i czy pęka mi pęcherzyk.
    Nie wiem trochę jak ugryźć ten temat, bo z na usg trzeba pójść 3-4 razy w odstępie co drugi dzień mniej wiecej..
    I tu pojawia się problem, bo z tego co widzę to lekarze w placówkach przyjmują 1-2 do 3 w tyg..
    Fajnie by było jakby to robił jednak jeden lekarz..
    Jak to wyglądało z Waszej strony?


    Może dobrze by było wybrać lekarza który przyjmuje częściej, ja przy monitoringu cyklu chodziłam max 2 razy w tyg, jednak nie zawsze pękają mi pecherzyki powstała mi torbiel 7 cm dostalam lek wchlonela się i w tym cyklu dostalam już zastrzyk ovitrelle i mamy się starać.

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx(brak 3 DS),NK 15,7% ⬆️
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔
    ❗️Starania zawieszone❗️
    Poronienia nawykowe🥺
    ➡️Immunologia ⬅️ w trakcie ⏳️
    Cross-match 33.2%
    Allo-mlr 37.3%
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ