X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Monitory owulacji?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tego co wiem, owulację można wykryć tylko na podstawie monitoringu u ginekologa, te urządzenia typu cyclotest pearly itd okreslają dni płodne/niepłodne na podstawie temperatury, czyli dokladnie to co robisz Ty.

    Jeśli się mylę, poprawcie mnie :))

  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja znam jedno urządzenie... ale może info na skrzynkę, co?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o brunhilda to ja też poproszę, można?

  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzeba mnie zaprosić do przyjaciółek :D
    nie wiem jak tu jest - czy to ktos uzna za reklamę, już mi jeden post usunięto...

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co się orientuję to monitory cyklu/komputery cyklu nie są przeznaczone dla osób z pcos. W sumie jakby tak spojrzeć to mają wąską grupę odbiorców.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta, to zależy... zależy od tego na jakim algorytmie się opiera.

    Wąska grupa odbiorców jest w Polsce - bo monitoring można sobie załatwić na nfz, a np w Stanach musisz płacić. I wiele kobiet woli sobie takie urządzenie kupić, bo wbrew pozorom może wyjść taniej. No i oszczędzasz czas.

    Ja używam ovacue. On opiera swój pomiar na zmianach elektrolitów w ślinie i śluzie. Oczywiście jest w tym statystyka, ale to wcale nie wyklucza, że przy pcos i nieregularnych cyklach monitor nie wyłapie momentu owulacji

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda mam na myśli te oparte na temperaturze, a przynajmniej producenci przy przeciwwskazaniach wymieniają pcos/długie cykle.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a nie wymieniają ich przy odkładaniu?
    Poza tym - temperaturowe... co to za zabawa inwestować w bardziej zaawansowany termometr :D
    Śmieję się, ale kiedy szukałam monitora to sporo przesiadywałam porównując różne
    Producenci mojego monitora twierdzą, że sobie z tym radzi, widziałam karty z pomiarami jak to wygląda przy pcos.

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5. Czy są jakieś przeciwskazania do stosowania komputerów cyklu?

    Lady-Comp, Baby-Comp, nie są polecane kobietom:
    - Z problemami natury medycznej dotyczących cyklu. W tym przypadku urządzenia mogą być stosowana do monitorowania cyklu.
    - z PCOS, syndromem policystycznych jajników, często spowodowanym zaburzeniem w równowadze hormonalnej.
    - Które nie chcą stosować dodatkowych środków ochrony w czasie żółtych i czerwonych dni i nie są w stanie tolerować kilku dni abstynencji seksualnej w tym czasie.

    (http://www.ladycomp.pl/Pytania_i_watpliwosci__21)

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    um baby comp, no tak...

    "If you're reading this, you're probably already aware that having an irregular cycle can make it difficult to predict your ovulation date. Compounding this issue is the fact that most fertility monitors on the market are unable to account for an irregular cycle, and as such, often provide inaccurate results.

    In contrast, the OvaCue fertility monitor is a reliable tool for trying-to-conceive women with irregular cycles "

    anglojęzyczna strona producenta ovacue

    na polskojęzycznej są też artykuły porównujące skuteczność monitora z usg oraz z obajwowo-termiczną.

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Re: post Asty - Ostatni punkt to w ogóle przeciwwskazanie do stosowania npr :)

    Z tego co rozumiem te wszystkie monitory, to może być problem przy ich stosowaniu gdy ktoś ma PCOS z uwagi na to że opierają się na statystyce "typowych cykli". Natomiast jeśli chodzi o urządzenie wymienione przez Brunhildę, to ono opiera się na indywidualnych pomiarach określonej kobiety, a mniej na statystyce.

    Szczegółowe i rzetelne info nt. tego czy i jak można/należy stosować przy określonej przypadłości medycznej można otrzymać od dystrybutora, bo zna się na rzeczy. A jeśli Ovufriendowskie Powers That Be uznają to za reklamę, to niech wiedzą że reklamuję osobę, nie urządzenie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2014, 13:00

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie rozważ ovacue. Tanie nie jest, poczytaj artykuły na stronce polskiego dystrybutora i skontaktuj się z dziewczyną która to sprzedaje. Wytłumaczy jak to działa :)

    Ja tak zrobiłam zanim zdecydowałam się na monitor.

    Przy czym zastrzegam - mi na razie miał pomóc w odkładaniu, dopiero niedawno zmienił funkcję ;)

  • Dora88 Przyjaciółka
    Postów: 149 47

    Wysłany: 28 maja 2014, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda a te urzadzonko w 100 % pokazuje ovu czy jest jakas rozbierznosc miedzy ovacue a usg.....czy sprawdzalas wiarygodnosc monitoringiem???? Bo nie wiem co mam myslec.... tez mam to urzadzenie i wykazalo mi ovu na 11 czy 12 dzien cyklu po clomidzie... ...

    Brunhilda lubi tę wiadomość

    Kiedyś to się stanie... i się stało.... Kocham
    d5f2d2ef3d.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co powiecie na komputer cyklu DuoFertility?

    "DuoFertility to zaawansowany monitor płodności, zaprojektowany by precyzyjnie określić największe szanse na naturalne poczęcie. Urządzenie automatycznie mierzy temperaturę ciała z niezwykła dokładnością, co pozwala na stworzenie szczegółowego profilu cyklu miesięcznego i wskazanie dni płodnych. Po przesłaniu danych z czujnika, czytnik wyświetli prosty raport, dzięki czemu będziecie mogli planować intymne chwile w najkorzystniejszym dla Was okresie cyklu.

    DuoFertility składa się z czujnika i poręcznego czytnika. W ciągu doby czujnik mierzy podstawową temperaturę ciała ponad 2500 razy. Pozwala to na wykrycie niewielkich skoków temperatury towarzyszących owulacji i określenie największych szans na naturalne poczęcie – dzięki temu możesz planować z wyprzedzeniem.

    Po przesłaniu danych z czujnika, czytnik wyświetli status Twojej płodności na kolejny tydzień. Aby uzyskać bardziej szczegółowy obraz, możesz podłączyć czytnik do komputera – przy okazji Twoje dane zostaną automatycznie przesłane do centrali, dzięki czemu eksperci DuoFertility będą mogli przeanalizować Twój cykl i poinformować Cię o jakichkolwiek nieregularnościach. Jednocześnie specjaliści z Uniwersytetu z Cambridge sprawdzą poprawność działania Twojego urządzenia i wyślą Ci najnowsze aktualizacje.

    DuoFertility działa w najgłębszej fazie snu, więc takie czynniki jak późna czy wczesna pora dnia, a nawet sen z przerwami, nie zaburzają dokładności odczytu. DuoFertility dokonuje 2500 pomiarów temperatury Twojego ciała, a następnie tworzy wykres, uwzględniając tylko pomiary najwyższej jakości.

    Jedną z zalet DuoFertility jest to, że nie musisz wstawać codziennie wcześnie rano, by zmierzyć sobie temperaturę – czujnik robi to za Ciebie.

    Pamiętaj, że czujnik musi być założony przez co najmniej dwie godziny snu, by odczyt temperatury był poprawny. Nie ma potrzeby noszenia czujnika przez całą dobę - jeśli usuniesz czujnik w ciągu dnia, pamiętaj o ponownym przytwierdzeniu go przed zaśnięciem, żeby pomiar był prowadzony każdej nocy."

    Drogi, a czy skuteczny?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2014, 12:19

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora88 wrote:
    Brunhilda a te urzadzonko w 100 % pokazuje ovu czy jest jakas rozbierznosc miedzy ovacue a usg.....czy sprawdzalas wiarygodnosc monitoringiem???? Bo nie wiem co mam myslec.... tez mam to urzadzenie i wykazalo mi ovu na 11 czy 12 dzien cyklu po clomidzie... ...

    Dora, sorry, że tak późno odpisuję - rzadko tu zaglądam...

    ja tego monitoringiem nie potwierdziłam - natomiast na polskiej stronce ovacue jest kilka artykułów w języku polskim i po angielsku. Nie wiem czy jest taki, który odpowie na twoje wątpliwości, jednak sadzę, że lepiej przejrzeć fachowa literaturę :) Ja ci coś mogę napisać, ale to będzie tylko moje odczucie, a tam opisują wystandaryzowane badania :)

    a poza tym - nie mam pojęcia jak to działa po lekach. Może lepiej zapytaj się Oli, która prowadzi sklep? Tak jak już wcześniej pisałam - ja się z nią kontaktowałam przed zakupem, miła i konkretna.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ