X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Nowa na ovufriend

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 10 września 2013, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny,

    dopiero zaczynam prowadzienie wykresow na ovufriend. Bardzo mi sie ta strona podoba.
    Mialabym prosbe, moglybyscie zerknac na moj wykres czy dobrze wszystko wpisuje i czy w tym cyklu mam duze szanse na poczecie?

    z gory dziekuje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2013, 11:02

    rybka lubi tę wiadomość

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 10 września 2013, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cos z ta data mojego postu nie tak. 01 stycznia? dziwne! dlaczego?

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2013, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Katha :) a czy to jest dobry pomysł abyś się starała od razu po operacji zajść w ciążę? lekarz Ci dał pozwolenie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2013, 15:05

  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 10 września 2013, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc Anoolka,

    to byla laparoskopia a wiec malo inwazyjna metoda operowania. Lekarz mowil ze wszczepienie siatki nie przeszkadza pozniejszej ciazy. Ja czuje sie juz dobrze. Poza tym z endometrioza nie mam na co czekac:( Ta choroba postepuje jesli sie jej nie hamuje hormonami, ktore uniemozliwiaja zajscie w ciaze. I ponoc po laparoskopii latwiej zajsc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2013, 15:39

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2013, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to pozostaje tylko próbować :) A wykresik fajny a skok jaki :D tylko w miarę możliwości dobrze by było jakbyś nie pomijała temperatur.

  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 11 września 2013, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciesze sie ze jakies szanse na ciaze mam. dzis bylam u ginekologa. wyglada na to ze prawy jajnik jest juz w porzadku. zadnych cyst nie ma. i byla owulacja z lewego jajnika :) takze teraz czekam aby zrobic test ciazowy. W razie jesli w tym miesiacu nie zajde to mam sie zglosic miedzy 1-5 dniem cyklu na badanie FSH i E2. Czy mozna jakos te hormony wspomoc aby byly w normie i aby dochodzilo do jajeczkowania??

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2013, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli masz mieć robione badania to proponowałabym nie brać żadnych wspomagaczy żeby nie zafałszować wyników. Też mam dziś 5 dzień fazy lutealnej, zobaczymy czy którejś z nas się uda heh :)

    Katha81, weronika86 lubią tę wiadomość

  • liwia10 Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 11 września 2013, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co myślicie o moim wykresie? Nieciekawie się zrobiło:-(


    https://ovufriend.pl/graph/90f2b219acf8fe9c94a2bbd57a2bc37b

  • liwia10 Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 11 września 2013, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    c8595c598ef42095560f393b80a649fe.png

  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 11 września 2013, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc Anoolka :)

    no jestem ciekawa czy nam sie uda :)trzymam kciuki za nas :)

    a ile juz sie starasz?

    Anoolka lubi tę wiadomość

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 11 września 2013, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej liwia,

    ja dopiero zaczynam przygode z wykresami takze ekspertka nie jestem. Ale dzis moja gina powiedziala ze bardzo dobrze ze prowadze te obserwacje i mam je nadal robic. Temperatura codziennie o tej samej porze, sluz jak i test owulacyjny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2013, 18:04

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2013, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katha staram się od sierpnia zeszłego roku z czteromiesięczną przerwą po poronieniu w grudniu :(

  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 11 września 2013, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojej Anoolka, przykro mi i tym bardziej i mocniej zaciskam piastki. buzka

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2013, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Katha :)
    Liwia może spróbuj w przyszłym miesiącu testów owulacyjnych

  • KaEm Koleżanka
    Postów: 42 93

    Wysłany: 15 września 2013, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja też jestem zupełnie nowa. Trafiłam tu przypadkiem ale podoba mi się to miejsce :)

    W listopadzie 2012 musiałam odstawić tabletki bo zaczeł wpłwać na moją wątrobę. Na początku pomyślałam że tak ma być i zaczelismy starać się o bobaska. Ale zaczynam się martwić bo mija już 10 miesięcy i nic!!

    Czy myślicie że powinnam sobie zrobić jakieś badania?? Kilka lat temu zaczęłam brać tabletki przez zbyt niski poziom progesteronu i bardzo nieregularne cykle, nawet do 60 dni. A teraz moja Pani ginekolog uspokaja mnie że do 12 miesiecy to nie mam sie czym martwić, no ale... Nie wiem co o tym myśleć.

    Cykle nadal są niezbyt regularne. Od 26 do 40 dni. W tym miesiącu zaczęłam brać wiesiołka. Słyszałam że tylko do owulacji powinno się go brać. Kwas foliowy biorę od listopada. Zrobiłam też pierwszy raz test owulacyjny. Przez 5 dni wychodził negatywny, ale ze względu na moje nieregularne cykle to nie wiem czy robiłam go w dobrych dniach.

    Poradzicie coś??

    Katha81, weronika86, MalutkaEve, rybka lubią tę wiadomość

    oar83e3kwtr09ifz.png
  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 16 września 2013, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam cie KaEm,

    mi tez sie tu spodobalo, naprawde fajne sa te wykresy, pomagaja zrozumiec wlasny cykl miesiaczkowy.

    Mi tez sie rozregulowaly cykle (byly za dlugie) i od razu poszlam do lekarza. Niby wszystko bylo w porzadku ale ja chodzilam nadal bo mnie to nipokoilo. W koncu gina zauwazyla niepekajace pecherzyki na jajniku, podejrzewala PCO, tarczyce i cukrzyce. W miedzy czasie wyszla mi przepuklina i musialam byc operowana. Zrobili laparoskopie i sprawdzili rowniez narzady rodne. No i sie okazalo ze mam endometrioze :( i cysty na jajnikach.

    Ponoc do 12 miesiecy to norma, ale hormony mozna przeciez wczesniej zbadac. Zwlaszcze jesli mialam kiedys problemy z progesteronem.

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • KaEm Koleżanka
    Postów: 42 93

    Wysłany: 16 września 2013, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w którym dniu cyklu najlepiej zrobić badania poziomu hormonów??

    I jeszcze chce zrobić USG transwaginalne ale nie wiem czy na to badanie też nie trzeba iść w konkretnym dniu cyklu?

    weronika86 lubi tę wiadomość

    oar83e3kwtr09ifz.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 17 września 2013, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj KaEm... otoz od 1-5dc najlepiej zrobic badania z krwai na lh, fsh, estradiol, testosteron, prolaktyne. Od 1-10dc najlepiej zrobic usg, zeby ogladnac pecherzyki. Mialam raz robione usg w 140dc i nie widac bylo pco , ale juz 9dc byly zawalone jajniki pecherzami... W polowie fazy lutealnej nalezy zrobic badanie z krwi na poziom progesteronu ( ok 5-8 dni po owulacji, skoku temperatury). Te dni badan zalecila mi ginekolog w angielskiej klinice nieplodnosci. Kazde cykle ktore przekraczaja 35 dni trzeba sprawdzic. Zrobilabym te badania na wlasna reke... 10 miesiecy, niby nie dlugo, ale ja i tak bym sprawdzila. Zawsze bedziesz wiedziala na czym stoisz.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 17 września 2013, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katha81 wrote:
    czesc dziewczyny,

    dopiero zaczynam prowadzienie wykresow na ovufriend. Bardzo mi sie ta strona podoba.
    Mialabym prosbe, moglybyscie zerknac na moj wykres czy dobrze wszystko wpisuje i czy w tym cyklu mam duze szanse na poczecie?

    z gory dziekuje :)


    Katha witaj w zacnym gronie i powodzenia!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • KaEm Koleżanka
    Postów: 42 93

    Wysłany: 18 września 2013, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 Bardzo dziękuję za odpowiedź. Zaczekam do poczatku następnego cyklu i zrobie wszystkie badania!! A co tam przynajmniej jak pójde do lekarza to będę wiedziała na czym stoję!

    weronika86 lubi tę wiadomość

    oar83e3kwtr09ifz.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ