X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Olej z wiesiołka - który najlepszy?
Odpowiedz

Olej z wiesiołka - który najlepszy?

Oceń ten wątek:
  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chciałabym kupić olej z wiesiołka na poprawę śluzu. Na necie i w aptekach są różne rodzaje, np. olej z wiesiołka, oeparol, oeparol femina, oeparol ekstra - czy one między sobą różnią się czymś więcej niż ceną? Czy mogłybyście doradzić, który preparat wybrać, który najlepszy?
    Wiesiołka trzeba brać od początku cyklu czy od zakończenia miesiączki?

    Alfa_Centauri lubi tę wiadomość

  • kalitria Autorytet
    Postów: 545 755

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam jakis tani, w tym cyklu biore po raz 1szy. wydaje mi sie ze nie ma znaczenia ktory jest lepszy, to chyba chodzi o sklad raczej. o femina jest wzbogacona o omege 3, o extra ma dodatkowo wit E i C. wszystko zalezy od tego jakie juz witaminy bierzesz. jesli chcesz tylko wiesiolka to chyba nie ma znaczenia czy kupisz tanszy czy drozszy, jesli sklad jest ten sam to dzialanie powinno byc identyczne.

    ja rozumiem ze wiesiolek bierze sie od poczatku cyklu czyli 1szego dnia miesiaczki do owulacji. ja tak lykam. 4 czasami 5 dziennie.

    zud3vfxm61o98pcc.pngrelgtrd8tf5uttyg.png
  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z witamin to folik of course, magnez i wit. B (B1, B2 i B6). Kalitria, dawkowanie miałaś rozpisane na opakowaniu czy lekarz tak Ci zalecił?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2013, 13:50

  • kalitria Autorytet
    Postów: 545 755

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na opakowaniu jest napisane 1-2 tab 3 x dziennie, czyli do 6 tabletek dziennie. ja biore 1 ze sniadaniem, 1 z 2gim sniadaniem, 1 z obiadem i 1 z kolecja. czasami nie jem jakiegos posilku a nadal wiesiolka lykne.

    zud3vfxm61o98pcc.pngrelgtrd8tf5uttyg.png
  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za szczegółowe info :)

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i kupiłam. Szkoda tylko, że nie policzyłam przed kupnem ile tych kapsułek przypada na I faze ;) Kupiłam 60 kapsułek i myślałam (naprawdę nie wiem jak mi to wyszło ;) ) że starczy na jakieś dwa miesiące :D dopiero w domu policzyłam, że przecież trzeba brać 6 kapsułek dziennie, więc opakowanie starczy mi tylko na 10 dni :)

  • kalitria Autorytet
    Postów: 545 755

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ee to sobie dokupisz bez problemu. ja tez tak zrobilam. ale jestem typowa blondynka, bo zamowilam opakowanie i kolezanka przywiozla mi z polski :D cale szczescie ze jej rodzice przylatuja wiec mi dokupia. ja na poczatku bralam tylko 3 tabletki dziennie. teraz biore max 5. troche sie dziwnie po nim czuje i nie wiem czy nie odstawie w przyszlym miesiaczu.

    pamietaj ze wiesiolka bierze sie tylko do owulacji :)

    zud3vfxm61o98pcc.pngrelgtrd8tf5uttyg.png
  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dzięki :)

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak właściwie, to czemu wiesiołka bierze się tylko do owulacji? Lekarz mi o tym nie powiedział (a zalecił wiesiołka), dowiedziałam się dopiero tutaj i właśnie odstawiłam, chociaż jestem już 4 dni po owu.

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesiołek może powodować mikroskurcze macicy a w związku z tym mógłby niekorzystnie działać w przypadku gdyby doszło do zagnieżdżenia.

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 25 sierpnia 2013, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chciałam Wam powiedzieć, że minęło 10 dni odkąd biorę wiesiołka i rezultaty mnie naprawdę zaszokowały - poprawa jest niesamowita, także każdej z Was, która ma podobne problemy, gorąco polecam wiesiołka! :)

    Eweloka84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2013, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mnie wysypuje po wiesiolku :/ mam nadzieje, ze warto sie poswiecic i sluzik bedzie elegancki w tym cyklu

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulkaa wrote:
    a mnie wysypuje po wiesiolku :/ mam nadzieje, ze warto sie poswiecic i sluzik bedzie elegancki w tym cyklu

    w sensie - trądzik? ja od kwietnia biorę drożdże na cerę bo tak mi doradziła dietetyczka i na szczęście wiesiołek nie zrobił mi psikusa na twarzy :) Ale skoro Ty źle go znosisz, to możesz jeszcze spróbować siemię lniane - też podobno dobrze wpływa na śluz :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulek tak, wyskoczylo mi kilka dosyc duzych i bolacych niespodzianek, obwiniam wiesiolka, bo kilka lat temu jak go bralam, tez tak bylo. W tym cyklu bede brac, a potem zobacze, moze to przejsciowe...Wiesiolek niby ma pomagac na cere, wlosy.

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może wiesiołek wywalił toksyny z Twojej skóry i stąd taka reakcja? Poobserwuj się, jeżeli za jakiś czas nastąpi poprawa, pomimo ciągłego przyjmowania go, to moja teza może być słuszna :).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2013, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika mam nadzieje, ze to jest tak, ze najpierw musi byc gorzej zeby potem bylo lepiej ;) ale przy okazji zapytam tez lekarza. Ja biore raz dziennie 1000mg i juz widze ze cos sie ruszylo, choc to dopiero 8dc

    pysia13 lubi tę wiadomość

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 27 sierpnia 2013, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulkaa to daj nam tutaj znać co Twój lekarz na ten temat powiedział :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2013, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok na pewno dam znac, jedno jest pewne u mnie wiesiolek jak najbardziej dziala na sluz, choc to dopiero 9dc :-D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba się skuszę na tego wiesiołka - oby dopomógł ;)

  • Ewazdrzewa Debiutantka
    Postów: 6 10

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olej z wiesiołka

    Olej z wiesiołka to cud medycyny naturalnej od wieków. Jest też jednym z najstarszych znanych leków na niepłodność kobiecą. Od strony naukowych wyjaśnień olej ten zawiera cenny kwas gamma-linolenowy (GLA), będący zbawiennym lekiem na deficyt enzymu Delta 6-desaturaza, odpowiedzialnego za tworzenie się tak zwanych metabolitów wysokonienasyconych kwasów tłuszczowych, bardzo potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeżeli tego enzymu będzie u człowieka za mało, albo w ogóle go zabraknie, zaczną nękać nas różne choroby, w tym dolegliwości skórne, jak egzema, łuszczyca oraz wykwity na paznokciach. Kwas GLA, zawarty w nasionach wiesiołka, a ostatnio - o czym coraz głośniej - również w ogóreczniku lekarskim, pozwala uzupełniać niedobór enzymu Delta 6-desaturaza.
    źródło:www.sklep.starania.pl

    Jedną z rewelacji są wyniki badań wpływu oleju z nasion wiesiołka na matki karmiące oraz ich dzieci. Badania te wspólnie z dr. inż. Stołyhwą prowadziła Urszula Pytasz z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. - Dokonaliśmy analizy próbek mleka dziewiętnastu matek karmiących - informuje dr inż. Stołyhwo. - Próbki te były pobrane między drugim a dwudziestym drugim miesiącem laktacji. Dietę kobiet karmiących piersią uzupełniano olejem z wiesiołka. Stwierdziliśmy, że już po upływie 9-11 godzin od wzbogacenia pożywienia kobiet o olej wiesiołkowy, w ich mleku nastąpił wzrost kwasu gamma-linolenowego oraz kwasu DGLA (dihomogammalinolenowego). Wniosek stąd, że można by wzbogacać dietę matek karmiących o olej wiesiołkowy, co będzie z pożytkiem dla noworodków i niemowląt. Wypada w tym miejscu podkreślić, że mleko w proszku, mimo że jest bogate w witaminy oraz inne składniki odżywcze, nie zawiera kwasu GLA, który jest przecież niezwykle potrzebny do prawidłowego rozwoju małych dzieci. - Można by zatem analizować mleko matek karmiących pod kątem zawartości kwasu GLA - sugeruje dr inż. Andrzej Stołyhwo. - Kobiecie, której pokarm zawierałby zbyt mało kwasu GLA lub nie miałby go w ogóle, można by zalecać stosowanie oleju z nasion wiesiołka. Można by również do każdej paczki mleka w proszku dołączyć opakowanie z olejem wiesiołkowym, posiadającym kwas GLA o identycznym składzie chemicznym, jaki występuje u w pełni zdrowego człowieka, u którego metabolizm kwasów tłuszczowych odbywa się prawidłowo.
    źródło: http://www.forumakad.pl/archiwum/2000/09/19.html Wiesołkowe Fascynacje

    Można kupić w postaci:
    a) Olej z wiesiołka + witamina E w płynie. Zawartość 100 ml, odpowiednik 200 kapsułek. Producent: Oleofarm

    b) Oeparol
    Olej z wiesiołka tłoczony na zimno - 510 mg w kaspułce. 60 kapsułek. Producent: Agropharm

    Dla kogo:
    Polecamy wszystkim kobietom starającym się o dziecko, ale mającym problemy z występowaniem i ilością śluzu szyjkowego płodnego. Śluz taki jest niezbędny do zapłodnienia i zajścia w ciążę. Połączenie oleju i oliwy poprawia znacząco śluz już po 2 miesiącach. Niezbędny przy leczeniu hiperprolaktynemii, niedoczynności tarczycy. Olej z wiesiołka przedłuża fazę poowulacyjną, poprawia ukrwienie śluzówki macicy. NIEZBĘDNY PRZY STYMULACJI CLO. Polecany przy planowaniu chłopca. Jest też najstarszą metodą przyspieszania porodu ponieważ wywołuje skurcze dlatego osoby starające powinny przerwać kurację po owulacji.

    Na jakie schorzenia:
    brak śluzu
    niedoczynność tarczycy
    przyjmowanie clo
    hiperprolaktynemia
    problemy z owulacją
    za niski progesteron
    planowanie chłopca
    źródło:www.sklep.starania.pl

    Siemię lniane

    Można kupić w postaci:
    a) Olej z siemienia lnianego - Flax speed oil 200 kaps.
    Hit olej z siemienia lnianego w kapsułkach, w jednej kapsułce aż 1000 mg oleju z siemienia lnianego co odpowiada 3 łyżeczkom oleju. Pomaga tez w odchudzaniu - koniecznie przy braniu leków sterydowych clo. Zastosowanie: 2 tabletki dziennie rano i wieczorem, przy braniu clo 3 tabletki dziennnie.

    b) Siemię lniane mielone! 200 g na 50 porcji.
    Siemię lniane jest bogate w następujące składniki: witamina E, cynk, kwas tłuszczowy omega-3, fitosteryny, flawonoidy, fitoestrogeny. Zawiera mnóstwo kwasów Omega 3. Daje świetne efekty i jest tani choć niezbyt dobry w smaku, jeżeli nie będziesz w stanie go wypić polecamy olej z wiesiołka. Zastosowanie:
    Na poprawę śluzu - codziennie 2 razy dziennie zaparzyć 1 łyżeczkę.
    Na zaparcia w ciąży - 3 razy dziennie zaparzyć 1 łyżeczkę i wlać do jogurtu i zjeść.
    Dla kogo: Polecamy wszystkim kobietom starającym się o dziecko, ale mającym problemy z występowaniem i ilością śluzu szyjkowego płodnego. Śluz taki jest niezbędny do zapłodnienia i zajścia w ciążę.

    Działanie: Wspaniale poprawia śluz, przeciwdziała zaparciom.

    Fitoestrogeny blokują receptory estrogenowe, co przyczynia się do zmniejszenia podatności na nowotwory takie jak rak piersi, macicy, prostaty. Ta właściwość może być wykorzystywana do zmniejszenia niektórych skutków ubocznych występujących podczas leczenia sterydami. Dodatkowo fitoestrogeny w pewnym stopniu mogą przeciwdziałać niektórym niekorzystnym skutkom menopauzy.

    Witamina E, jak wiadomo jest przeciwutleniaczem, a więc chroni komórki organizmu przed niekorzystnym wpływem wolnych rodników. Dodatkowo występując razem z kwasem tłuszczowym omega-3, oraz flawonoidami, wywiera ochronny wpływ na serce, przeciwdziała zaćmie, miażdżycy, udarowi mózgu, pomaga też obniżyć wysokie ciśnienie krwi. Wszystkie składniki występujące w siemieniu lnianym pomagają obniżyć zbyt wysoki poziom cholesterolu.
    źródło: www.sklep.starania.pl

    bea, mika1987, emka@, Ara77, Chica Mala, Namaste, Cinkusia lubią tę wiadomość

    Ewazdrzewa
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ