Olej z wiesiołka - który najlepszy?
-
WIADOMOŚĆ
-
Dziewczyny, chciałabym kupić olej z wiesiołka na poprawę śluzu. Na necie i w aptekach są różne rodzaje, np. olej z wiesiołka, oeparol, oeparol femina, oeparol ekstra - czy one między sobą różnią się czymś więcej niż ceną? Czy mogłybyście doradzić, który preparat wybrać, który najlepszy?
Wiesiołka trzeba brać od początku cyklu czy od zakończenia miesiączki?
Alfa_Centauri lubi tę wiadomość
-
ja mam jakis tani, w tym cyklu biore po raz 1szy. wydaje mi sie ze nie ma znaczenia ktory jest lepszy, to chyba chodzi o sklad raczej. o femina jest wzbogacona o omege 3, o extra ma dodatkowo wit E i C. wszystko zalezy od tego jakie juz witaminy bierzesz. jesli chcesz tylko wiesiolka to chyba nie ma znaczenia czy kupisz tanszy czy drozszy, jesli sklad jest ten sam to dzialanie powinno byc identyczne.
ja rozumiem ze wiesiolek bierze sie od poczatku cyklu czyli 1szego dnia miesiaczki do owulacji. ja tak lykam. 4 czasami 5 dziennie.
-
No i kupiłam. Szkoda tylko, że nie policzyłam przed kupnem ile tych kapsułek przypada na I faze Kupiłam 60 kapsułek i myślałam (naprawdę nie wiem jak mi to wyszło ) że starczy na jakieś dwa miesiące dopiero w domu policzyłam, że przecież trzeba brać 6 kapsułek dziennie, więc opakowanie starczy mi tylko na 10 dni
-
ee to sobie dokupisz bez problemu. ja tez tak zrobilam. ale jestem typowa blondynka, bo zamowilam opakowanie i kolezanka przywiozla mi z polski cale szczescie ze jej rodzice przylatuja wiec mi dokupia. ja na poczatku bralam tylko 3 tabletki dziennie. teraz biore max 5. troche sie dziwnie po nim czuje i nie wiem czy nie odstawie w przyszlym miesiaczu.
pamietaj ze wiesiolka bierze sie tylko do owulacji -
nick nieaktualny
-
Anulkaa wrote:a mnie wysypuje po wiesiolku mam nadzieje, ze warto sie poswiecic i sluzik bedzie elegancki w tym cyklu
w sensie - trądzik? ja od kwietnia biorę drożdże na cerę bo tak mi doradziła dietetyczka i na szczęście wiesiołek nie zrobił mi psikusa na twarzy Ale skoro Ty źle go znosisz, to możesz jeszcze spróbować siemię lniane - też podobno dobrze wpływa na śluz -
nick nieaktualny
-
nick nieaktualny
-
nick nieaktualny
-
nick nieaktualny
-
Olej z wiesiołka
Olej z wiesiołka to cud medycyny naturalnej od wieków. Jest też jednym z najstarszych znanych leków na niepłodność kobiecą. Od strony naukowych wyjaśnień olej ten zawiera cenny kwas gamma-linolenowy (GLA), będący zbawiennym lekiem na deficyt enzymu Delta 6-desaturaza, odpowiedzialnego za tworzenie się tak zwanych metabolitów wysokonienasyconych kwasów tłuszczowych, bardzo potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeżeli tego enzymu będzie u człowieka za mało, albo w ogóle go zabraknie, zaczną nękać nas różne choroby, w tym dolegliwości skórne, jak egzema, łuszczyca oraz wykwity na paznokciach. Kwas GLA, zawarty w nasionach wiesiołka, a ostatnio - o czym coraz głośniej - również w ogóreczniku lekarskim, pozwala uzupełniać niedobór enzymu Delta 6-desaturaza.
źródło:www.sklep.starania.pl
Jedną z rewelacji są wyniki badań wpływu oleju z nasion wiesiołka na matki karmiące oraz ich dzieci. Badania te wspólnie z dr. inż. Stołyhwą prowadziła Urszula Pytasz z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. - Dokonaliśmy analizy próbek mleka dziewiętnastu matek karmiących - informuje dr inż. Stołyhwo. - Próbki te były pobrane między drugim a dwudziestym drugim miesiącem laktacji. Dietę kobiet karmiących piersią uzupełniano olejem z wiesiołka. Stwierdziliśmy, że już po upływie 9-11 godzin od wzbogacenia pożywienia kobiet o olej wiesiołkowy, w ich mleku nastąpił wzrost kwasu gamma-linolenowego oraz kwasu DGLA (dihomogammalinolenowego). Wniosek stąd, że można by wzbogacać dietę matek karmiących o olej wiesiołkowy, co będzie z pożytkiem dla noworodków i niemowląt. Wypada w tym miejscu podkreślić, że mleko w proszku, mimo że jest bogate w witaminy oraz inne składniki odżywcze, nie zawiera kwasu GLA, który jest przecież niezwykle potrzebny do prawidłowego rozwoju małych dzieci. - Można by zatem analizować mleko matek karmiących pod kątem zawartości kwasu GLA - sugeruje dr inż. Andrzej Stołyhwo. - Kobiecie, której pokarm zawierałby zbyt mało kwasu GLA lub nie miałby go w ogóle, można by zalecać stosowanie oleju z nasion wiesiołka. Można by również do każdej paczki mleka w proszku dołączyć opakowanie z olejem wiesiołkowym, posiadającym kwas GLA o identycznym składzie chemicznym, jaki występuje u w pełni zdrowego człowieka, u którego metabolizm kwasów tłuszczowych odbywa się prawidłowo.
źródło: http://www.forumakad.pl/archiwum/2000/09/19.html Wiesołkowe Fascynacje
Można kupić w postaci:
a) Olej z wiesiołka + witamina E w płynie. Zawartość 100 ml, odpowiednik 200 kapsułek. Producent: Oleofarm
b) Oeparol
Olej z wiesiołka tłoczony na zimno - 510 mg w kaspułce. 60 kapsułek. Producent: Agropharm
Dla kogo:
Polecamy wszystkim kobietom starającym się o dziecko, ale mającym problemy z występowaniem i ilością śluzu szyjkowego płodnego. Śluz taki jest niezbędny do zapłodnienia i zajścia w ciążę. Połączenie oleju i oliwy poprawia znacząco śluz już po 2 miesiącach. Niezbędny przy leczeniu hiperprolaktynemii, niedoczynności tarczycy. Olej z wiesiołka przedłuża fazę poowulacyjną, poprawia ukrwienie śluzówki macicy. NIEZBĘDNY PRZY STYMULACJI CLO. Polecany przy planowaniu chłopca. Jest też najstarszą metodą przyspieszania porodu ponieważ wywołuje skurcze dlatego osoby starające powinny przerwać kurację po owulacji.
Na jakie schorzenia:
brak śluzu
niedoczynność tarczycy
przyjmowanie clo
hiperprolaktynemia
problemy z owulacją
za niski progesteron
planowanie chłopca
źródło:www.sklep.starania.pl
Siemię lniane
Można kupić w postaci:
a) Olej z siemienia lnianego - Flax speed oil 200 kaps.
Hit olej z siemienia lnianego w kapsułkach, w jednej kapsułce aż 1000 mg oleju z siemienia lnianego co odpowiada 3 łyżeczkom oleju. Pomaga tez w odchudzaniu - koniecznie przy braniu leków sterydowych clo. Zastosowanie: 2 tabletki dziennie rano i wieczorem, przy braniu clo 3 tabletki dziennnie.
b) Siemię lniane mielone! 200 g na 50 porcji.
Siemię lniane jest bogate w następujące składniki: witamina E, cynk, kwas tłuszczowy omega-3, fitosteryny, flawonoidy, fitoestrogeny. Zawiera mnóstwo kwasów Omega 3. Daje świetne efekty i jest tani choć niezbyt dobry w smaku, jeżeli nie będziesz w stanie go wypić polecamy olej z wiesiołka. Zastosowanie:
Na poprawę śluzu - codziennie 2 razy dziennie zaparzyć 1 łyżeczkę.
Na zaparcia w ciąży - 3 razy dziennie zaparzyć 1 łyżeczkę i wlać do jogurtu i zjeść.
Dla kogo: Polecamy wszystkim kobietom starającym się o dziecko, ale mającym problemy z występowaniem i ilością śluzu szyjkowego płodnego. Śluz taki jest niezbędny do zapłodnienia i zajścia w ciążę.
Działanie: Wspaniale poprawia śluz, przeciwdziała zaparciom.
Fitoestrogeny blokują receptory estrogenowe, co przyczynia się do zmniejszenia podatności na nowotwory takie jak rak piersi, macicy, prostaty. Ta właściwość może być wykorzystywana do zmniejszenia niektórych skutków ubocznych występujących podczas leczenia sterydami. Dodatkowo fitoestrogeny w pewnym stopniu mogą przeciwdziałać niektórym niekorzystnym skutkom menopauzy.
Witamina E, jak wiadomo jest przeciwutleniaczem, a więc chroni komórki organizmu przed niekorzystnym wpływem wolnych rodników. Dodatkowo występując razem z kwasem tłuszczowym omega-3, oraz flawonoidami, wywiera ochronny wpływ na serce, przeciwdziała zaćmie, miażdżycy, udarowi mózgu, pomaga też obniżyć wysokie ciśnienie krwi. Wszystkie składniki występujące w siemieniu lnianym pomagają obniżyć zbyt wysoki poziom cholesterolu.
źródło: www.sklep.starania.pl
bea, mika1987, emka@, Ara77, Chica Mala, Namaste, Cinkusia lubią tę wiadomość
Ewazdrzewa