X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Plamienie 2 dni przed okresem
Odpowiedz

Plamienie 2 dni przed okresem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Fusia Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 22 lutego 2022, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, mam pytanie dotyczące plamienia tuż przed @. U mnie coś takiego wystąpiło na 2 dni przed i nie wiem czy powinnam zaliczyć to do nowego cyklu czy do starego. Czy to plamienie to 1-2 dzień nowego cyklu czy koniec starego? Będę wdzięczna za poradę jak traktować to w aplikacji 😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2022, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fusia wrote:
    Hej Dziewczyny, mam pytanie dotyczące plamienia tuż przed @. U mnie coś takiego wystąpiło na 2 dni przed i nie wiem czy powinnam zaliczyć to do nowego cyklu czy do starego. Czy to plamienie to 1-2 dzień nowego cyklu czy koniec starego? Będę wdzięczna za poradę jak traktować to w aplikacji 😊

    Fusia miesiączka już u ciebie wystąpiła czy dopiero ma nadejść? I ile dni temu miałaś owulację? 🙂

  • Fusia Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 22 lutego 2022, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miesiączka zaczęła się dzisiaj a przed nią miałam 2 dni plamienia. Owulacja to troszkę bardziej skomplikowany temat bo według aplikacji miałam ją 18 dni temu ale patrząc na temperatury to wydaje mi się że 14/15 dni temu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2022, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fusia wrote:
    Miesiączka zaczęła się dzisiaj a przed nią miałam 2 dni plamienia. Owulacja to troszkę bardziej skomplikowany temat bo według aplikacji miałam ją 18 dni temu ale patrząc na temperatury to wydaje mi się że 14/15 dni temu

    Możliwe, że miałaś ciążę biochemiczną. Licz miesiączkę od dzisiaj. A krwawienie jak, boli cię brzuch?

  • Fusia Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 22 lutego 2022, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Możliwe, że miałaś ciążę biochemiczną. Licz miesiączkę od dzisiaj. A krwawienie jak, boli cię brzuch?

    Trochę boli, ale nie na tyle żebym musiała brać tabletkę przeciwbólową czy rozkurczową. To nic w porównaniu z zeszłym cyklem kiedy musiałam zwolnić się z pracy wcześniej i zwymiotowałam z bólu🤷🏼‍♀️ pierwszy raz coś takiego miałam i trochę mnie to wtedy przeraziło

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2022, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fusia wrote:
    Trochę boli, ale nie na tyle żebym musiała brać tabletkę przeciwbólową czy rozkurczową. To nic w porównaniu z zeszłym cyklem kiedy musiałam zwolnić się z pracy wcześniej i zwymiotowałam z bólu🤷🏼‍♀️ pierwszy raz coś takiego miałam i trochę mnie to wtedy przeraziło

    Jak mocno brzuch boli i lecą małe skrzepy to jest to najpewniej ciąża biochemiczna czyli poronienie na bardzo wczesnym etapie ciąży. Takie rzeczy się zdarzają często a kobiety zazwyczaj nawet nie wiedzą, że w takiej ciąży są. Chyba, że robią testy ciążowe to wtedy kreseczka może się pokazać a po jakimś czasie następuje krwawienie. Przyczyną ciąży biochemicznej jest problem przy implantacji zarodka a teraz w tym cyklu miałaś plamienie przed miesiączką i możliwe, że to było plamienie implantacyjne

  • Fusia Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 22 lutego 2022, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Jak mocno brzuch boli i lecą małe skrzepy to jest to najpewniej ciąża biochemiczna czyli poronienie na bardzo wczesnym etapie ciąży. Takie rzeczy się zdarzają często a kobiety zazwyczaj nawet nie wiedzą, że w takiej ciąży są. Chyba, że robią testy ciążowe to wtedy kreseczka może się pokazać a po jakimś czasie następuje krwawienie. Przyczyną ciąży biochemicznej jest problem przy implantacji zarodka a teraz w tym cyklu miałaś plamienie przed miesiączką i możliwe, że to było plamienie implantacyjne

    Ja niby robiłam testy ciążowe w tym cyklu i wszystkie wyszły negatywne ale nie były to bardzo czułe testy więc może nie wyłapały ciąży biochemicznej.🤷🏼‍♀️ Tak czy inaczej zaznaczę że okres mam od dzisiaj i postaram się dowiedzieć jakie mogą być przyczyny plamienia tuż przed. Dzięki wielkie za pomoc Natka 😊

    Natka23 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2022, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fusia wrote:
    Ja niby robiłam testy ciążowe w tym cyklu i wszystkie wyszły negatywne ale nie były to bardzo czułe testy więc może nie wyłapały ciąży biochemicznej.🤷🏼‍♀️ Tak czy inaczej zaznaczę że okres mam od dzisiaj i postaram się dowiedzieć jakie mogą być przyczyny plamienia tuż przed. Dzięki wielkie za pomoc Natka 😊

    Cieszę się, że mogłam pomóc ❤️😀. A poza tym zwyczajnie miło z wami tu pisać 🙂

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3663 3409

    Wysłany: 22 lutego 2022, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fusia wrote:
    Hej Dziewczyny, mam pytanie dotyczące plamienia tuż przed @. U mnie coś takiego wystąpiło na 2 dni przed i nie wiem czy powinnam zaliczyć to do nowego cyklu czy do starego. Czy to plamienie to 1-2 dzień nowego cyklu czy koniec starego? Będę wdzięczna za poradę jak traktować to w aplikacji 😊

    Czy to plamienie było brązowe czy normalna czysta krew ?

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Fusia Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 23 lutego 2022, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Czy to plamienie było brązowe czy normalna czysta krew ?

    Plamienie było brązowe

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3663 3409

    Wysłany: 23 lutego 2022, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fusia wrote:
    Plamienie było brązowe

    W takim razie zalicza się do starego cyklu. Nowy cykl zaczyna się w momencie pojawienia się czystej, żywej krwi. Brązowe plamienia przed miesiączką, mogą oznaczać niedomogę lutealną, należałoby oznaczyć poziom progesteronu 7 dni po potwierdzonej owulacji. Ja miałam takie plamienia przez 2 lata przed każda @.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2022, 18:59

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Fusia Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 23 lutego 2022, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    W takim razie zalicza się do starego cyklu. Nowy cykl zaczyna się w momencie pojawienia się czystej, żywej krwi. Brązowe plamienia przed miesiączką, mogą oznaczać niedomogę lutealną, należałoby oznaczyć poziom progesteronu 7 dni po potwierdzonej owulacji. Ja miałam takie plamienia przez 2 lata przed każda @.

    Tak zrobię przy najbliższej możliwej okazji. Dzięki wielkie za pomoc.

  • pani_sztygar Ekspertka
    Postów: 195 79

    Wysłany: 24 lutego 2022, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo, halo - nie idźmy tak daleko w ciąże biochemiczną :)
    Plamienia na dzień, a nawet trzy przed faktycznym okresem to nic złego :) Organizm w skutek spadającego progesteronu po prostu szykuje się do krwawienia :)
    Oczywiście, jeśli Cię to niepokoi, warto spytać lekarza, jednak z kim bym nie rozmawiała, a jednak kilku ginekologów mam już na koncie - wszyscy jednogłośnie mówią, że to NORMALNY proces :)

    xvwb1994, jo_ana, Rica, oli23 lubią tę wiadomość

    01.22 - cp (6tc)
  • Fusia Koleżanka
    Postów: 31 6

    Wysłany: 24 lutego 2022, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pani_sztygar wrote:
    Halo, halo - nie idźmy tak daleko w ciąże biochemiczną :)
    Plamienia na dzień, a nawet trzy przed faktycznym okresem to nic złego :) Organizm w skutek spadającego progesteronu po prostu szykuje się do krwawienia :)
    Oczywiście, jeśli Cię to niepokoi, warto spytać lekarza, jednak z kim bym nie rozmawiała, a jednak kilku ginekologów mam już na koncie - wszyscy jednogłośnie mówią, że to NORMALNY proces :)
    Dzięki wielkie za odrobinę optymizmu 😊 jak zakładałam ten wątek to w zasadzie się nie niepokoiłam, chciałam po prostu wiedzieć jak zaznaczyć to w aplikacji. Teraz rzeczywiście pogadam ze swoim lekarzem bo istnieje szansa że mam małe problemy z progesteronem. Ale dobrze wiedzieć że plamienie tuż przed okresem to nic niezwykłego i nie musi oznaczać kłopotów 😊

  • Kika1994r Przyjaciółka
    Postów: 236 41

    Wysłany: 26 marca 2022, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miewałam plamienia z wyniku braku witaminy b gdy brałam witaminę compleks B to te plamienia znikły
    A moja siostra ma często problemy z nerkami jak podmarzla można przeziębiła trochę nogi przemokly jej buty to też powstawał tak jagby lekki stan zapalny i występowały plamienia wtedy

    Staranie się o 2 Dzieciątko

    Marcelina 12.01.2018
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ