X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pomoc w interpretacji dla początkującej:)
Odpowiedz

Pomoc w interpretacji dla początkującej:)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 27 września 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeklejam moj post, bo chyba w złym dziale go założyłam.
    Witam, zaczęliśmy z mezem starania o 3 dziecko, mam juz 2 synków w wieku 3 i 6 lat. To moj pierwszy oberwowany cykl po 3 letniej przerwie, wiec troche wyszłam z wprawy.
    Bylam pewna po tempce i całodniowym bólu owulacyjnych ze owu byla albo w pt 14.09, albo rano sb 15.09, czyli 13-14dc. Na wykresie ff wyznaczył mi 18.09-jak Wy to widzicie???
    Dodam ze w tym cylku pierwszy raz od paru lat mialam plamienia w 20 i 23 dc, dodatkowo w 23-24dc obniżenie tempki, piersi mnie bolą jak nigdy od prawie tygodnia, czyli 22dc. Bylam prawie pewna ze sie udalo, ale testy negatywne. Dzis juz 26dc, tempka sie trzyma, plamienia brak. Myślicie ze jest jeszcze szansa w tym cyklu, mimo negatywnych testow?

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki temperatura się trzyma to jest szansa. Oby tak dalej ;)

  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 29 września 2018, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak widzicie wyliczenie owulacji - na 18.09 czy raczej 15.09. Tempka troche spadła, ale nue pod linie podstawowa, wczoraj bylo mocne plamienie, a dzis znowu nic. Juz nic z tego nie rozumiem...

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 2 października 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam podobnie w zeszłym cyklu jak Ty, objawy których nigdy wcześniej nie doświadczałam tak mocno - ból piersi trwał około tygodnia, zmęczenie, osłabienie,senność, bóle brzucha, w 29 d.c. miałam wizytę i gin powiedzial jest ciąża, temperatura przez 16 dni po owulacji utrzymywała się wysoko, testy wychodzily negatywnie, na kolejnej wizycie chyba po tygodniu - gin już nic nie widział, objawy ustąpiły... Nadzieja umarła :( Nie wiem co mam o tym myślec czy mogła to być ciąża biochemiczna a może gin się pomylił i żadnej ciązy - pęcherzyka zapłodnionego nie było? Jak myślicie? Mam nadzieję, że u Ciebie będzie happy end :)

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 3 października 2018, 01:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines ja myślę że lekarz popłynął z tym widzenie ciąży... Tak szybko na usg nie mógł nic zobaczyć...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2018, 01:55

    iness00, iness00 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Monisza Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 3 października 2018, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy mógłby ktoś mi pomóc w interpretacji ?? POZDRAWIAM
    feb0816f2403cd6538ccbf37cbc2662b.png

  • Monisza Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 3 października 2018, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykl 24 dniowy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2018, 07:55

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co dokładnie byś chciała wiedzieć? Na pierwszy rzut oka widać wielkie skoki temperatur.

  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 4 października 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Ines ja myślę że lekarz popłynął z tym widzenie ciąży... Tak szybko na usg nie mógł nic zobaczyć...

    Też tak myślałam i pocieszam się że to za szybko żeby widział, choć jest b. dobrym lekarzem i pewnie byłabym pewna że to pomyłka, ale cały tamte cykl po owulacji był inny niż wszystkie dotychczas i jeszcze do łazienki biegałam co pól do maks godziny, mimo że się nie nakręcałam i okres też inny był - spóźniony, mniej obfity i krótszy.
    Dodam, że to był mój pierwszy cykl na clo, czy to mogło mieć taki wpływ na wystąpienie wszystkich objawów?

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Kasia1990 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 4 października 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jestem tu nowa. Staram się bezskutecznie 9 miesięcy. W tym cyklu postanowiłam przyłączyć się do grona staraczek na ovufriend. Zaczęłam wiec mierzyć temperaturę i robić notatki. Martwi mnie trochę niska temperatura i ciągły brak owulacji wg detektora. Popatrzycie swoim okiem czy wg Was naprawdę nie było jeszcze owulacji? Dziś 18dc i od wczoraj bardzo boli mnie lewy jajnik, mam wzdęcia itp. Cykle jak w zegarku 29 dni. Udostępniam wykres: 193fb932a5ccd0b359d443afe0478113.png

    Uważaj o czym marzysz...
  • endlann Znajoma
    Postów: 17 14

    Wysłany: 5 października 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia1990 wrote:
    Cześć, jestem tu nowa. Staram się bezskutecznie 9 miesięcy. W tym cyklu postanowiłam przyłączyć się do grona staraczek na ovufriend. Zaczęłam wiec mierzyć temperaturę i robić notatki. Martwi mnie trochę niska temperatura i ciągły brak owulacji wg detektora. Popatrzycie swoim okiem czy wg Was naprawdę nie było jeszcze owulacji? Dziś 18dc i od wczoraj bardzo boli mnie lewy jajnik, mam wzdęcia itp. Cykle jak w zegarku 29 dni. Udostępniam wykres: 193fb932a5ccd0b359d443afe0478113.png
    Ciężko cokolwiek powiedzieć skoro nie ma pomiarów z całego cyklu..

  • Kasia1990 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 5 października 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne. Dziękuję za odpowiedź. Na szczęście miałam dzisiaj wyczekaną wizytę u swojej ginekolog i ta jak najbardziej potwierdziła owulację. Jak widać detektor nie działa dla tzw. "niskotemperaturowych" :)To też info dla Was dziewczyny, że nie ma co tak do końca ufać kalendarzykom, a bardziej polegać na fachowej wiedzy specjalistów i obserwacji własnego ciała.

    Uważaj o czym marzysz...
  • megiiiii Koleżanka
    Postów: 54 21

    Wysłany: 5 października 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wazne jaka masz temperature wazne zeby był widoczny skok a potem faza wyzszych temperatur:) czyli jak wykres jest dwufazowy tzn ze wszystko gra :)

  • Kasia1990 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 5 października 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megiiiii wrote:
    nie wazne jaka masz temperature wazne zeby był widoczny skok a potem faza wyzszych temperatur:) czyli jak wykres jest dwufazowy tzn ze wszystko gra :)

    Zobaczymy za ok.10 dni, czy coś wyszło w tym cyklu :)

    Uważaj o czym marzysz...
  • BeataW. Ekspertka
    Postów: 146 53

    Wysłany: 6 października 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co myślicie?Czy wystąpi jeszcze owulacja?W piątek po południu miałam zastrzyk z Pregnylu....ovufriend jeszcze mi nie wyznaczyło owulacji:/03de18c2fe26a209f20efb24e98d1ee4.png

    BeataW.
    Poważnie zaczęliśmy myśleć o byciu rodzicami w październiku 2017 r. Biorę bromergon,na hiperprolaktynemie czynnościową,pierwszy cykl stymulowany w maju-ciąża biochemiczna...
  • megiiiii Koleżanka
    Postów: 54 21

    Wysłany: 6 października 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BeataW. wrote:
    Dziewczyny co myślicie?Czy wystąpi jeszcze owulacja?W piątek po południu miałam zastrzyk z Pregnylu....ovufriend jeszcze mi nie wyznaczyło owulacji:/03de18c2fe26a209f20efb24e98d1ee4.png
    No tutaj nie było skoku. trzeba poczekac na skok jak go nie bedzie moze byc cykl bezowulacyjny chociaz temp nie jest najwazniejszym wyznacznikiem owulacji. jezeli nie bedziesz miała skoku to ja bym zrobiła badanie progesteronu w 22, 23 dniu cyklu zeby sparwdzic czy owulacja była

  • BeataW. Ekspertka
    Postów: 146 53

    Wysłany: 6 października 2018, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megiiiii wrote:
    No tutaj nie było skoku. trzeba poczekac na skok jak go nie bedzie moze byc cykl bezowulacyjny chociaz temp nie jest najwazniejszym wyznacznikiem owulacji. jezeli nie bedziesz miała skoku to ja bym zrobiła badanie progesteronu w 22, 23 dniu cyklu zeby sparwdzic czy owulacja była
    Czekam na owulacje, bo ten cykl miałam stymulowany i w 13dc byłam na monitoringu - 2 piękne pęcherzyki i zastrzyk więc chyba przyjdzie owulacja...oby..

    BeataW.
    Poważnie zaczęliśmy myśleć o byciu rodzicami w październiku 2017 r. Biorę bromergon,na hiperprolaktynemie czynnościową,pierwszy cykl stymulowany w maju-ciąża biochemiczna...
  • BeataW. Ekspertka
    Postów: 146 53

    Wysłany: 7 października 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    03de18c2fe26a209f20efb24e98d1ee4.png

    Poszła w górę:) owulacje wyznaczyło niby na 13dc ,ale jest to nie prawda, bo 13 dc o godzinie 21:15 miałam monitoring i pęcherzyki jeszcze były:) lekarz powiedział,że już troszkę widać płyn,ale nie dużo więc musiało gdzieś tam już lekko pękać...14 dc po południu Pregnyl-ból brzucha do wczoraj do godziny 16-17 i ustąpiło:) dziś cisza,już nie mam ucisku na pęcherz,nie mam wzdęć..więc chyba pękły..
    Ale i tak się martwię,że nic z tego,bo niestety,ale nie miałam płodnego śluzu...;/

    BeataW.
    Poważnie zaczęliśmy myśleć o byciu rodzicami w październiku 2017 r. Biorę bromergon,na hiperprolaktynemie czynnościową,pierwszy cykl stymulowany w maju-ciąża biochemiczna...
  • Aleste Koleżanka
    Postów: 41 4

    Wysłany: 9 października 2018, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    mam mały problem z interpretacją tego wykresu. Ostatnich kilka cykli miałam 28 dni. Teraz jest 31 obecnego. Wczoraj zrobiłam test strumieniowy ok. godzi 13. był negatywny ( z tym, że ja bardzo często korzystam z toalety). Robić jutro test z krwi, czy spokojnie poczekać na okres.
    8d9e9815e4a31bd689a1a2b840921905.png

    Z góry dzięki.

    f2w3yx8dmfujgip8.png
  • Aleste Koleżanka
    Postów: 41 4

    Wysłany: 9 października 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata W. Ja też mam mało śluzu, ale lekarz mi mówił, że to nie jest duży problem ( pewnie zależy) Śluz sprawdzasz z bielizny, papieru, czy z pochwy? Na ovu piszą, żeby sprawdzać jednak z. Jeśli się nie uda, spróbuj od następnego cyklu wiesiołek, przez pierwszą część cyklu.

    f2w3yx8dmfujgip8.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ