X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Progesteron, czy nie za niski?
Odpowiedz

Progesteron, czy nie za niski?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, zrobiłam badanie w 6dpo i wynik wyszedł 7,41 ng/ml. Owulacje na 99% miałam w 10 dniu cyklu, wszystkie objawy na to wskazywały, ale jak wprowadziłam dwie ostatnie temperatury to mi ovu na siłę zmienia na 14 dc, więc zignorowałam je. Czy taki wynik jest ok, jak myślicie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaki zakres wartości prawidłowych dla fazy lutealnej masz na wyniku? One różnią się trochę między laboratoriami (różne metody oznaczania itd.), więc przy interpretacji jest to bardzo ważne.

    Owulacja w 10dc to wcześnie, zawsze masz takie krótkie cykle?
    Sugerując się tylko temperaturą to bardziej prawdopodobny jest jakiś 15dc...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2015, 16:36

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam, 1,7-27 taki jest zakres. A co do owulacji, to właśnie z reguły mam w okolicach 16 dc i zawsze pokrywało mi się to z objawami, a teraz ewidentnie miałam objawy na ten 10 dc (z pół roku temu też raz miałam tak wcześnie) może to zabrzmi śmiesznie, ale zawsze po piersiach wiem kiedy była owulacja, zaraz na drugi dzień sutki tak bolą, że nie idzie się dotknąć i tak do samego okresu :P
    no ale nic, zaznaczę te temp normalnie, chociaż wszystko mi mówi, że ovu się myli :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2015, 18:04

  • koleżanka Przyjaciółka
    Postów: 145 31

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześc dziewczyny - potrzebuję Waszej rady w 22dc robiłam progesteron i wyszedł 51,59 ng/ml - chyba za duży jak myślicie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulka557 wrote:
    no ale nic, zaznaczę te temp normalnie, chociaż wszystko mi mówi, że ovu się myli :)

    To jest tylko program, który sugeruje się głównie temperaturą, dlatego wyznaczył owulację tak jak wyznaczył. W zasadzie wg wykresu pierwszy dzień fazy lutealnej to 17dc a nie 15, bo jest to pierwsza wyższa o 0,2st temperatura od 6 poprzedzających niższych. W dniach 13-16 zaznaczyłaś śluz niepłodny, więc to wszystko trochę nie trzyma się kupy...a co ze śluzem w okolicach 9-10dc?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2015, 20:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koleżanka, a miałaś może stymulowany cykl?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 no właśnie dziś już zaś mi przestawiło, na 16 dzień cyklu, skaczę jak nie wiem co :) a z tym śluzem to właśnie nie pamiętam jak w tych dniach było.. ja jeszcze mam to do siebie, że mój nie jest taki typowo płodny i ciężko go czasem określić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli wychodzi, żebym najlepiej powtórzyła progesteron za 4 dni?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem jak to jest, mam ze sluzem to samo. Teraz wykres wyglada ladnie - 3 prawidlowo wyzsze temp sa. Ja bym powtorzyla PRG za 4-5dni

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    super, dziękuję za odpowiedź ;)

  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 1 maja 2015, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koleżanka wrote:
    Cześc dziewczyny - potrzebuję Waszej rady w 22dc robiłam progesteron i wyszedł 51,59 ng/ml - chyba za duży jak myślicie?

    Progesteron jest wytwarzany pulsacyjnie więc przy takim wyniku warto zrobić dwa badania tego samego dnia albo dwa dni pod rząd. Mogły być dwa pęcherzyki, albo i więcej.
    Ja też mam zawsze progesteron grubo ponad normy labolatoryjne.

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 1 maja 2015, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulka557 wrote:
    Witam, zrobiłam badanie w 6dpo i wynik wyszedł 7,41 ng/ml. Owulacje na 99% miałam w 10 dniu cyklu, wszystkie objawy na to wskazywały, ale jak wprowadziłam dwie ostatnie temperatury to mi ovu na siłę zmienia na 14 dc, więc zignorowałam je. Czy taki wynik jest ok, jak myślicie?

    A ja bym radziła chociaż raz pójsć po domniemanej owulacji do ginekologa na usg ponieważ ani progesteron ani skok temperatury czy inne objawy owulacji nie potwierdzają, że ona faktycznie wystąpiła.

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2015, 05:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolaaa no w moim przypadku jednak chyba była, a wizyta jak najbardziej się przyda heh, nie powtórzyłam badania w 7dpo bo nie miałam jak, ale w tym tyg już sobie z betą zrobię

  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 8 maja 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulko a jednak się udało :) Gratuluję kochana z całego serca! Tak czytam, co piszesz, bo ja miałam w zeszłym cyklu 9 dpo właśnie progesteron 7 z haczykiem i się załamałam :/ Dziś jestem dokładnie 7 dpo, krew oddałam i po niedzieli mam wyniki. Nie ukrywam,że dajesz mi nadzieję :)

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • alca Autorytet
    Postów: 345 143

    Wysłany: 18 maja 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    słuchajcie od kiedy liczy się Pik do badania progesteronu? ((P)+7 ) czy P to pierwszy dzień skoku czy trzeci dzień podwyższonej temperatury?

    4 lata starań i jedna ciąża biochemiczna i jedno poronienie,
    mutacja MTHFR,
    niedoczynność tarczycy,
    leczenie immunologiczne

    IFV ICSI w Fertimedica Warszawa,
    punkcja 29.08, 2 blastocysty, 2 nieudane transfery
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ