X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Prolaktyna, TSH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mia1808 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 17 marca 2022, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak po cichu pomoglyscie mi w interpretacji moich wyników. Dlatego jestem ciekawa czy któraś z Was zmagała się z czymś podobnych.
    Mam 26 lat, w wieku 20 choroba chlamydii. Na szczęście leczenie zakończyło się sukcesem.
    Od praktycznie 4 lat baraszkujemy z partnerem bez zabezpieczenia, ale tez bez żadnej obserwacji cyklu itp.
    W końcu nadszedł ten czas by powoli przygotowywać organizm do ciąży. Zaczęłam się tym bardziej interesować, bo tyle lat i nic.
    Chodzę do gin tylko na kontrolę. Kiedyś jeden bardzo mnie skrzywdził i 3 pozostałych również. Oczywiście pójdę skontrolować wyniki ale najpierw chciałam Was zapytać i tak dużo się dowiedziałam czytając Wasze posty
    Cykle regularne, wszystko 5/5 partner tez.
    Moje Tsh wynosi 2,48 ( wszystkie przyjaciolki przed ciąża wynik 2,1) - zaczęłam brać Jod
    Ale ta piekielna prolaktyna mnie zaniepokoiła. 9,48
    Wyczytałam ze, powinna być wyżej niż 10, najlepiej Ok 15 , ewentualnie suplementację witaminą E.
    Co Wy na to ?
    Z góry Wam Dziekuje za przeczytanie ❤️

  • Talalalaaa Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 17 marca 2022, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Co do Twoich pytań - TSH przyzwoite, w końcu jest poniżej 2.5 - co prawda niektórzy ginekolodzy sugerują poniżej 2.0, ale mój endo-gin twierdzi, że poniżej 2.5 dla okresu starań o ciąże. Jeśli chodzi o prolaktynę to w ogóle bym się tym nie przejmowała - mój wynik nigdy nie wzbudził podejrzeń specjalistów, bo nie był za wysoki. Poza tym należy pamiętać, że poziom prolaktyny waha się w zależności od fazy cyklu miesiączkowego. Jeżeli chciałabyś rozpocząć wstępną diagnostykę to zaczęłabym od podstawowych badań - hormony, wymazy urea-myco, oprócz tego glukoza, insulina (HOMA). Suplementy oczywiście nie zaszkodzą :) czy badaliscie nasienie partnera?

    Mia1808 lubi tę wiadomość

  • Mia1808 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 18 marca 2022, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron, nie prolaktyna.. ale bzdurę napisałam..
    Chodziło o poziom progesteronu, ze powinien być Ok 10, 15 ng/ml

    Gdybym mogła Cię spotkac to ucalowalabym Cię w podziękowaniu za odpowiedz :)

    Tak, nasienie partnera b.duża ilość walczących, ruchliwość gorzej- dostal antybiotyk. Uparciuch nie lubi suplementów, antybiotyków etc, woli naturalną metodę tzn dieta. Na razie walczymy z shotami imbirowymi (po znajomych wiemy ze pomaga) ale tak jak mówiłam póki co nie mamy ciśnienia, na razie tylko wchodzimy powoli w temat...

  • Talalalaaa Znajoma
    Postów: 25 7

    Wysłany: 18 marca 2022, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak miło ❤️

    Jeśli chodzi o progesteron to tutaj tez poziom jest zależny od fazy cyklu - po owulacj bada się go ok. 7 dnia i wtedy najlepiej żeby był powyżej 10, co potwierdza wystąpienie owulacji :)

    Mia1808 lubi tę wiadomość

  • Mia1808 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 marca 2022, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ponownie ❤️
    Dziekuje za ostatnie porady.
    Zdecydowałam się w różnych fazach cyklu zrobić przeróżne badania
    Najświeższe kilka dni temu (faza lutealna)
    Tsh 2,518
    Ft3 2,65
    Ft4 0,97
    Estradiol 162.04
    Glukoza 86
    Insulina 4,87
    Testosteron 37,90
    🥴 Chyba czas wybrać się do endokrynologa..
    Nie wyglada to ciekawie...
    Trochę jestem przerażona 😭

  • Księżna Ekspertka
    Postów: 196 185

    Wysłany: 2 kwietnia 2022, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez się wybieram na badania. Wczoraj była chyba owu to za 6 dni idę na progesteron, coś jeszcze w tym czasie warto zrobić?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ