X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu.
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Amellia Koleżanka
    Postów: 48 24

    Wysłany: 1 września 2016, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    chciałabym aby ktoś mi pomógł. W tym cyklu miałam wysoką temperaturę przez całą miesiączkę. Po @ temperatura spadła, miałam mdłości i znowu dostałam okres. Boli mnie tak samo jak na kolejną miesiączkę.

  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 1 września 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A masz poprzedni wykres? Miałaś skok? No i czy test robiłaś?

    Ciężko powiedzieć bez danych o poprzednim cyklu, ale takie rzeczy mogą się dziać przy cyklach bezowulacyjnych. Krwawienie nie poprzedzone faza lutealną może być krwawieniem śródcyklicznym, a przy takim może nastąpić owulacja nawet w trakcie. Może własnie tak u Ciebie było?

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • Amellia Koleżanka
    Postów: 48 24

    Wysłany: 1 września 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/e42ed798532b190542f1a3d7a8ad737d- poprzednie wykres. Test robiłam tylko 9 dni po poprzedniej owulacji. Później już nie.

  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 1 września 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dość pokręcony ten poprzedni wykres. Ja nie mam pomysłu. Objawy pozatemperaturowe wskazują na owulacje 27-28 dnia cyklu, ale temperatura zupełnie tego nie potwierdza... No i gdyby ta owulacja przyszła wtedy, to krwawienia potem nie powinno być... Długo się już obserwujesz? Z reguły masz łatwe w interpretacji wykresy czy nie?

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • Amellia Koleżanka
    Postów: 48 24

    Wysłany: 1 września 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie obserwowałam się wczesniej. Nie starałam sie o dziecko. Ale takich sytuacji z okresem nigdy nie miałam. I teraz ta @ nie jest taka normalna. Jest taka rzadka "woda" tylko.

  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 1 września 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób test - tak na wszelki wypadek ;)
    I często słyszę o tym, że jak się kobiety zaczynają starać to nagle cykl się sypie. Zresztą u mnie to samo. Zaczęliśmy starania po 1,5 rocznej przerwie i pierwszy cykl normalny (ale zaczęliśmy w sumie chyba już po owulacji), drugi bezowulacyjny (45dni), trzeci niby miał owulację, ale dopiero przy drugim podejściu i trwał 37 dni (normalnie mam 30-32dni). Zobaczymy co będzie w tym miesiącu.
    Ja bym chyba na razie nie panikowała i poczekała co będzie dalej. Ale jeśli mocno Cię to niepokoi to idź do lekarza.

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • Amellia Koleżanka
    Postów: 48 24

    Wysłany: 1 września 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję. Poczekam jeszcze i zobaczę co będzie.

  • Amellia Koleżanka
    Postów: 48 24

    Wysłany: 2 września 2016, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mierzyłam dziś temperatury, bo krwawienie jest dość silnie. A badań nie robiłam, bo dotychczas wszystko było dobrze. Jednak dziękuję za radę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny proszę , aby któraś z bardziej doświadczonych spojrzała na mój wykres i pomogła mi go jakoś zinterpretować lub pokierować co robię ni tak. Dziękuję i pozdrawia wszystkie staraczki :)

    https://ovufriend.pl/graph/1330991ab92b4e10d33f4adeed6a8cac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września 2016, 12:56

  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 17 września 2016, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Czy utrzymująca się stała temperatura występująca od drugiego dnia po zakończeniu owulacji jest czymś nieprawidłowym? z wykresu wynika, że owulacja była, były wahania temperatury na początku cyklu, był nagły spadek do 36 i nagły wzrost do 36,7, znowu lekkie wahania po owulacji i nagle prosta pozioma 36,5 trwająca piąty dzień ( za 3 dni planowana miesiączka). a może to coś z termometrem elektronicznym jest nie tak, który już po ok. 30 sekundach przestaje "pikać" i kończy pomiar.

    zem3i09k945lhtw9.png
  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 18 września 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję bardzo za odpowiedź :) wynikałoby, że dostinex daje radę, bo mam hiperprolaktynemię czynnościową :)

    edka85 lubi tę wiadomość

    zem3i09k945lhtw9.png
  • ala87 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 27 września 2016, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Mam takie pytanie. Staramy się z mężem od 4 miesięcy o dzidziusia, niestety bez powodzenia. Moje cykle przeważnie trwają 29 dni jednak przedostatni cykl trwał 33 dni natomiast ostatni tylko 26 dni. W ostatnim cyklu mierzylam sobie temperaturę,z której wywnioskowałam,że owulacja mogła nastąpić w 19 dniu cyklu - skok temperatury o 0,3 - czyli faza lutealna w takim wypadku wynosiła tylko 7 dni. Czy z tego powodu mogę mieć problem z zajściem w ciążę ? Czy można tą fazę jakoś samemu wydłużyć ?

  • Daphne Przyjaciółka
    Postów: 132 35

    Wysłany: 27 września 2016, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawidłowa faza lutealna trwa min 10dni (chociaż mój gin mówi że to i tak jest za krótko). 7 dni to mało i w takim krótkim czasie zarodek nie ma czasu dobrze się zagnieździć. Jednak owulacja może wystąpić do 4 dni przed skokiem temperatury. Wtedy Twoja fl trwała by już 11dni:)
    Sama niestety nic na to nie poradzisz. Istnieje mnóstwo leków które mogą Ci pomóc ale musisz odwiedzić ginekologa :)

    ala87 lubi tę wiadomość

  • ala87 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 27 września 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    66b74ec5fd42db5b0067c8ec6a83260b.png

    wkleiłam mój wykres, nie wiem czy to dobrze zrobiłam. Tak jak mówisz będę musiała wyjaśnić to u ginekologa i zacząć systematycznie się obserwować, być może tylko w tym cyklu tak miałam, ale z tego co wiem to faza lutealna zazwyczaj tyle samo trwa w kazdym cyklu.

  • Daphne Przyjaciółka
    Postów: 132 35

    Wysłany: 27 września 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację, fl jest stała. Poprzedni wykres...owu może być dobrze wyznaczona. Ewentualnie dzień w tył. Co nie zmienia faktu że rzeczywiście @ przyszła bardzo szybko:D (w tym dniu mogło pojawić się plamienie implantacyjne ale to byś chyba odróżniła od miesiączki) Obserwacje dużo pomagają, zawsze możesz podsunąć jakąś sugestię lekarzowi :) musisz tylko być wytrwała i cierpliwa, co czasami jest ciężkie:D

    ala87 lubi tę wiadomość

  • marysiaanna2609 Koleżanka
    Postów: 103 7

    Wysłany: 27 września 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane. Mam problem. Czy moglibyście spojrzeć na mój wykres? Ja już sama zglupialam.. ovu co chwilę zmienia datę owulacji, z tego co zauważyłam to jest to tylko na podstawie testów wyznaczone. W dniu w którym teraz jest wyznaczona owu bylam u gina i stwirdzil ze w macicy jest jakiś pecherzyk ale on nie może stwierdzić co to. W niedzielę robiłam test ciążowy i był negatywny. Sama nie wiem co myśleć..

    uikl7ddlyrrx5kjt.png
  • marysiaanna2609 Koleżanka
    Postów: 103 7

    Wysłany: 27 września 2016, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To że mam 2 fazę to wiem ale jakby nie ten pozytywny test owulacyjny ovu wyznacza na 21 dc.. Tym bardziej ze teraz temperatury tak skoczyly przez przeziębienie

    uikl7ddlyrrx5kjt.png
  • Tusia_87 Autorytet
    Postów: 3511 2302

    Wysłany: 27 września 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jest juz identyczny temat myślę że bez sensu powielać go i tym samym robic balagan, pytajcie tutaj dużo dziewczyn odpowiada które trochę się znają już na tym
    https://ovufriend.pl/forum/temperatury-wykresy-plodnosc/prosba-o-pomoc-w-interpretacji-wykresu,381.html

    3jgx3e3k7i9ddw4h.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ