X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 22 lutego 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaO. i jak tam? Przyszła @? :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • KasiaO. Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 22 lutego 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie :/ Temp spadła, test negatywny, @ brak, a ja zgłupiałam do końca :D

  • mindusia87 Autorytet
    Postów: 257 200

    Wysłany: 22 lutego 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest sens robic wykres i mierzyć temeprature od 16dc? Cykle mam 26-28 dniowe.
    Mierzyć czy już sobie w tym cyklu darować?

    f2w3yx8dfotu0cc3.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 22 lutego 2018, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaO. to musiała się jednak ta owulacja przesunąć. Jeśli temperatura spadła, to za parę dni powinna się pojawić @. No chyba, że ten spadek to implantacja :D

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 22 lutego 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mindusia87, ja bym sobie darowała.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • KasiaO. Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 22 lutego 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno na okres, źle się czuję przeokropnie :P
    Też bym sobie darowała, nie wiedząc kiedy była owulacja, to bym tylko się nakręcała, czy się już spoźnia @, czy jeszcze ma czas i bym siedziała z termometrem w ustach bez przerwy :D

  • Angel27 Koleżanka
    Postów: 77 3

    Wysłany: 22 lutego 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już nawet tym testom nie wierzę robię od 3 dni i są negatywne w poniedziałek pęcherzyk pięknie rośnie A dzisiaj już jest super i jutro ma być owulacja. A wcześniej ufalam bardziej tym testom niz temperatura i być może dlatego nie zaszłam . Zobaczymy teraz

    Angel27
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 22 lutego 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o testy owulacyjne, to ja się ostatnio do nich przekonałam. I ponieważ nie chce mi się mierzyć temperatury, to opieram się na nich i wydaje mi się, że wszystko się zgadza :) Ostatnio nawet test wyszedł o dzień później niż zazwyczaj i rzeczywiście @ też przyszła dzień później. Testy kupuję w aptece.

    Poza tym, to że pęcherzyk rośnie nie jest równoznaczne z tym, że na 100% pęknie. Bo to zależy od piku LH, a tego na USG się nie zobaczy.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Angel27 Koleżanka
    Postów: 77 3

    Wysłany: 22 lutego 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak A jak to się ma do tego jak teraz dostałam gorączki myślicie że nic z tego nie wyjdzie ? Jutro według usg ma pęknąć pęcherzyk według ginekolog.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2018, 21:23

    Angel27
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 23 lutego 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Choroba jak najbardziej może wpłynąć na owulację i ją opóźnić na przykład. Czy u Ciebie tak się stanie? Tego nie wie nikt. Skoro pęcherzyk urósł ładny i duży, to pewnie do owulacji dojdzie :) Może niekoniecznie dzisiaj, ale jutro czy pojutrze. O ile rzeczywiście ta gorączka coś Ci na miesza w organizmie.

    A jak chcesz potwierdzenia owulacji, to albo zrób USG jutro lub za dwa dni, albo badanie progesteronu 7. dnia po owu. A najlepiej to, i to, bo tylko wtedy można mieć 100% pewności.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 23 lutego 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzis mierzylam temperaturę i po wyciągnięciu termometra dosłownie byl " zalany" białym, takim wodnistym sluzem. Śluz byl minimalnie zabarwiony na różowo. Nigdy nie miałam różowych plamien przed @ , a raczej brązowe, a tu po prostu róż. Jak kolor ovufriend;)
    Wczoraj natomiast takie mnie zaklulo jakby pod pepkiem. Jajniki to nie były na pewno. Klucie bylo bardzo intensywme. Jakby wbijanie igiel. Bardzo szybkie i intensywne. Pierwszy raz mialam taki objaw. Bylam bardzo zdziwiona.
    Co myślcie ?

    bd6696ae03a2be4b824cbb5649e26721.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2018, 12:05

    mkwia
  • Angel27 Koleżanka
    Postów: 77 3

    Wysłany: 23 lutego 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mdf właśnie zrobiłam test owulacyjny i wyszedł pozytywny więc pewnie do owulki doszło. Pytałam ginekolog i w tym momencie mojej owulki nic nie powinno zaburzyc tylko czekać czy się udało

    Angel27
  • mindusia87 Autorytet
    Postów: 257 200

    Wysłany: 23 lutego 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ika83 nie chce cię niepotrzebnie nakręcać, ale może coś jest rzeczywiście na rzeczy. Twój wykres jak tak patrze wygląda naprawde bardzo obiecująco i oby taki pozostał.
    Ja już nie pamiętam jak miałam w ciąży z synkiem,bo to było prawie 4 lasta temu ale nie wiem czy też nie miałam takich delikatnych plamień, różowego śluzu.
    To normalne i te kłucia co opisujesz. Obstawiam, że to macica :)
    Trzymam mocno kciuki

    Ika83 lubi tę wiadomość

    f2w3yx8dfotu0cc3.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 23 lutego 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel, no to super :) Tylko pamiętaj, że testy owu nie potwierdzają owulacji! One pokazują, że dojdzie do niej (najprawdopodobniej) w ciągu najbliższych 24-36 godzin.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Naszaa Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 23 lutego 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ika83 wrote:
    Dziewczyny dzis mierzylam temperaturę i po wyciągnięciu termometra dosłownie byl " zalany" białym, takim wodnistym sluzem. Śluz byl minimalnie zabarwiony na różowo. Nigdy nie miałam różowych plamien przed @ , a raczej brązowe, a tu po prostu róż. Jak kolor ovufriend;)
    Wczoraj natomiast takie mnie zaklulo jakby pod pepkiem. Jajniki to nie były na pewno. Klucie bylo bardzo intensywme. Jakby wbijanie igiel. Bardzo szybkie i intensywne. Pierwszy raz mialam taki objaw. Bylam bardzo zdziwiona.
    Co myślcie ?

    bd6696ae03a2be4b824cbb5649e26721.png

    Życzę zielonej kropeczki :) Trzymam kciuki !

    .
  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 23 lutego 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mindusia87 wrote:
    Ika83 nie chce cię niepotrzebnie nakręcać, ale może coś jest rzeczywiście na rzeczy. Twój wykres jak tak patrze wygląda naprawde bardzo obiecująco i oby taki pozostał.
    Ja już nie pamiętam jak miałam w ciąży z synkiem,bo to było prawie 4 lasta temu ale nie wiem czy też nie miałam takich delikatnych plamień, różowego śluzu.
    To normalne i te kłucia co opisujesz. Obstawiam, że to macica :)
    Trzymam mocno kciuki

    Mindusia87 czekam do poniedziałku na testowanie chociaż bardzo mnie korci:) po południu w pracy miałam jednorazowy ból brzucha jak na okres i tyle.
    Dziwne jest to, że intensywniej czuję niektóre zapachy(a może mi się zdaje)?
    Np. Wczoraj jadłam kotlecki rybne i mocno poczułam zapach ryby co wcześniej nie zdarzało się. Parę dni temu moj facet wszedł do pokoju i poczułam z oddali Jego wodę po goleniu, a dziś otwierając słoik po ogórkach poczułam...makówki/kutie. Trochę to śmieszne , ale tak poczułam. Nie wiem może ja już świruję:)

    mkwia
  • Angel27 Koleżanka
    Postów: 77 3

    Wysłany: 24 lutego 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedziałek mam iść na usg i zobaczę czy pęcherzyk pękł i czy doszło do owulacji więc zobaczymy. Według ginekolog miał pęknąć wczoraj

    Angel27
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 24 lutego 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to oby pękł, a cykl zakończył się zieloną kropką :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Angel27 Koleżanka
    Postów: 77 3

    Wysłany: 24 lutego 2018, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo bym tego chciała bo powiem szczerze gdy kolejny miesiąc widzę @ to mnie załamuje ale pocieszam się że może następnym się uda . Choć teraz jestem troszkę przeziębiona ale pytałam ginekolog to nie ma wpływu

    Angel27
  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 25 lutego 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W piątek miałam lekkie plamienie , wczoraj też, a dzisiaj już się rozkręca niestety@. Zaznaczyłam na wykresie te 2 plemienia, a ovufriend wyznaczylo mi na dzis 1dc. Czy tak ma byc? Pierwszy dzień plemienia to 1dc?

    mkwia
‹‹ 823 824 825 826 827 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ