X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • Dora34 Koleżanka
    Postów: 46 14

    Wysłany: 11 października 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olia wrote:
    Cześć dziewczyny.. co mysliscie na temat wykresu ? Jest jakis cien nadziei na II? Staramy sie 3 cykl.. wiem ze ro krótko ale nie wiem czy sie nastawiac czy za wczesnie
    476cbb218cb8fe69335750cc69594874.png

    Z mojego 3 miesięcznego doświadczenia w staraniach się o drugie dziecko powiem tak - nie ma co się nastawiać za wcześnie. Lepiej cierpliwie czekać. Wykresy wbrew pozorom bywają zdradliwe. Ja w trakcie swojego poprzedniego cyklu byłam na 90% pewna, że się udało bo temperatury były na poziomie powyżej 37 stopni. Całość jednak okazała się klopsem bo przyszedł kolejny okres :/
    Przeglądając ciążowe wykresy w galerii wykresów stwierdziłam, że nie ma zasady na to jakie temperatury będą wskazywać na ciążę....u niektórych utrzymują się na takim poziomie jak u Ciebie, u niektórych wskakują powyżej 37 :)
    Tak czy inaczej nic innego nie pozostaje jak uzbroić się w trochę cierpliwości :)

    Girl25 lubi tę wiadomość

    yfyfj7u.png

    ol2jsv4.png
  • zygusiowa Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 12 października 2019, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mihia wrote:
    Jak wygląda Twoja sytuacja z wagą?

    Ja miewałam torbiele na jajniku i długie cykle i mam kochana 2 dzieci.

    Według wykresu nie widzę owulacji, prędzej pcos widać.

    Wg mnie jajniki muszą odpocząć a nie ładować w nie dodatkowy progesteron.

    Ja przy torbielach brałam tabletki antykoncepcyjne.

    W ubiegłym roku miałam krwotok, po nim normalny cykl i okres zniknął, zużyłam 2 paczki tabletek antykoncepcyjnych i okres wrócił.

  • zygusiowa Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 12 października 2019, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mihia wrote:
    Jak wygląda Twoja sytuacja z wagą?

    Ja miewałam torbiele na jajniku i długie cykle i mam kochana 2 dzieci.

    Według wykresu nie widzę owulacji, prędzej pcos widać.

    Wg mnie jajniki muszą odpocząć a nie ładować w nie dodatkowy progesteron.

    Ja przy torbielach brałam tabletki antykoncepcyjne.

    W ubiegłym roku miałam krwotok, po nim normalny cykl i okres zniknął, zużyłam 2 paczki tabletek antykoncepcyjnych i okres wrócił.

    Dziękuję za odpowiedz.
    Waga chyba jest ok - 59kg przy 164cm, chyba owulacja była kilka dni temu... dużo śluzu wodnisty, rozciągliwy, temperatura skoczyła... test wyszedl z ciemną kreską. Szyjka wysoko i miękka (nie wiem jak z otwartością bo nie potrafie tego jeszcze ocenić) Dzisiaj- po 4 dniach już jest niżej i śluz taki gęsty kremowy i lepki, miękka. Bolące sutki.

  • zygusiowa Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 12 października 2019, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Wg mnie owulacji w ogóle nie było. Za niskie temperatury to raz a dwa masz takie same jak od początku więc owu nie było. Czekaj chyba że cykl spiszesz na straty i weźmiesz na wywołanie inaczej nie bierz bo przesuniesz owu tak jak ja :/. Powinnaś dostać clo na szybsza owulacje


    Dziękuję za odpowiedź 😊 Mieszkam w UK więc Clo mi nie dadzą od tak... trzeba sie zakwalifikować do kliniki niepłodności a to trwa ponad rok, i rok wcześniej trzeba się starać🙈

  • Angi86 Znajoma
    Postów: 26 6

    Wysłany: 15 października 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Proszę zerknijcie na mój wykres... jest nadzieja tylko teraz pytanko kiedy mogę najszybciej zrobić betę? Albo czy są jakieś inne badania które potwierdza ciaze lub ja wyklucza? Chociaż liczę na ta pierwsza opcje. Oto mój wykres 56657c1b83022dc5cbf86f43c5b1bc07.png

    Śpiochu lubi tę wiadomość

  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 16 października 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy minął już termin spodziewanej miesiączki?

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Dora34 Koleżanka
    Postów: 46 14

    Wysłany: 16 października 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angi86 wrote:
    Cześć Dziewczyny! Proszę zerknijcie na mój wykres... jest nadzieja tylko teraz pytanko kiedy mogę najszybciej zrobić betę? Albo czy są jakieś inne badania które potwierdza ciaze lub ja wyklucza? Chociaż liczę na ta pierwsza opcje. Oto mój wykres 56657c1b83022dc5cbf86f43c5b1bc07.png
    Moim zdaniem najlepiej poczekać do terminu spodziewanej miesiączki. Wykresy potrafią być mylące - czasami temperatura ładnie rośnie i trzyma się wysoko a potem nagle spada. Lepiej chwilę jeszcze cierpliwie poczekać ☺

    yfyfj7u.png

    ol2jsv4.png
  • Angi86 Znajoma
    Postów: 26 6

    Wysłany: 16 października 2019, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora34 wrote:
    Moim zdaniem najlepiej poczekać do terminu spodziewanej miesiączki. Wykresy potrafią być mylące - czasami temperatura ładnie rośnie i trzyma się wysoko a potem nagle spada. Lepiej chwilę jeszcze cierpliwie poczekać ☺
    No masz racje ale już nie mogę wyrzynać No ale będę musiała uzbroić się w cierpliwość w takim razie.... dziękuje :-)

  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 16 października 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Wiem ze troche spamuje bo napisalam na stronie glownej a teraz tu Wam zawracam glowe ale... Jestem tu nowa i dopiero zaczynam swoją przygode z obserwacją swojego ciała. Mam problem z okresleniem jaki mam śluz. Taka dziwna sprawa, trochę mi głupio że zadaje takie pytanie ale... Kiedy sprawdzam śluz wydaje mi się że jest on niemal książkowo kremowy ale gdy się wypróżnie to wówczas pojawia się dużą ilość pięknego plodnego śluzu- przeźroczysty, ciągnący , jak białko jaja... Jestem trochę skołowana... Niby w podpowiedziach na ovu jest informacja żeby zaznaczać najbardziej płodny śluz jaki się danego dnia zaobserwuje.. Ale ja tego typu śluz obserwuje tylko po wypróżnieniu i to dość czesto( jeszcze nie zaobserwowałam przez ile dni).

    Ogólnie to kilka miesięcy temu odstawilam tabletki anty, potem brałam duphaston niby na "uregulowanie" cyklu, a teraz jest mój pierwszy cykl bez żadnych prochów.. 14dc miałam USG i było widać kilka pęcherzyków z czego największy 11mm. Więc póki co próbuje wytropić owulację i ogólnie poznać swoje ciało ( trzy lata temu po odstawieniu tabletek mialam cykle nawet 70 dniowe:/)

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Pozwolę sobie napisać tu, żeby nie tworzyć nowego tematu. Biorę luteinę, ponieważ mam niedomogę ciałka żółtego. Dziś jest 7 dpo i zrobiłam progesteron i wynosi on 16,37. Czy jest sens powtarzać za 2 dni, skoro biorę luteinę? Po mojej temperaturze, która wynosi powyzej 36,6, sięga nawet do 36,75 myślałam, że będę miała większy progesteron...

  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 18 października 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedronka_22 wrote:
    Cześć dziewczyny.
    Pozwolę sobie napisać tu, żeby nie tworzyć nowego tematu. Biorę luteinę, ponieważ mam niedomogę ciałka żółtego. Dziś jest 7 dpo i zrobiłam progesteron i wynosi on 16,37. Czy jest sens powtarzać za 2 dni, skoro biorę luteinę? Po mojej temperaturze, która wynosi powyzej 36,6, sięga nawet do 36,75 myślałam, że będę miała większy progesteron...

    a lekarz zalecał Ci żeby zbadać dwa razy?

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julka_kulka wrote:
    a lekarz zalecał Ci żeby zbadać dwa razy?
    Nie, ale czytam tu, ze dziewczyny właśnie powtarzają i dodatkowo robią estriadol

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka wrote:
    Hej dziewczyny. Wiem ze troche spamuje bo napisalam na stronie glownej a teraz tu Wam zawracam glowe ale... Jestem tu nowa i dopiero zaczynam swoją przygode z obserwacją swojego ciała. Mam problem z okresleniem jaki mam śluz. Taka dziwna sprawa, trochę mi głupio że zadaje takie pytanie ale... Kiedy sprawdzam śluz wydaje mi się że jest on niemal książkowo kremowy ale gdy się wypróżnie to wówczas pojawia się dużą ilość pięknego plodnego śluzu- przeźroczysty, ciągnący , jak białko jaja... Jestem trochę skołowana... Niby w podpowiedziach na ovu jest informacja żeby zaznaczać najbardziej płodny śluz jaki się danego dnia zaobserwuje.. Ale ja tego typu śluz obserwuje tylko po wypróżnieniu i to dość czesto( jeszcze nie zaobserwowałam przez ile dni).

    Ogólnie to kilka miesięcy temu odstawilam tabletki anty, potem brałam duphaston niby na "uregulowanie" cyklu, a teraz jest mój pierwszy cykl bez żadnych prochów.. 14dc miałam USG i było widać kilka pęcherzyków z czego największy 11mm. Więc póki co próbuje wytropić owulację i ogólnie poznać swoje ciało ( trzy lata temu po odstawieniu tabletek mialam cykle nawet 70 dniowe:/)

    Z tego co wiem, to śluz powinno się badać przed skorzystaniem z toalety (niewazne czy siku czy 💩) .

  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 21 października 2019, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki SylW. Czyli z tego wynika że nie miewam śluzu płodnego a to zmienia postać rzeczy:/ no nic. Poczekamy zobaczymy. Pierwszy cykl bez duphastonu wiec nie mam pojecia kiedy moge sie spodziewac okresu. Może w końcu ogarne te moje cykle...

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Ladym Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 21 października 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewvzyny.Mam pytanko 😉Czy to normalne aby temperatura 2 dni przed okresem wzrosła? O spadlu slyszalam i że się utrzymuje, ale żeby wzrosła... hmmm... dziękuję za pomoc 😘


    8453ed87277394961a0784a874396a30.png

  • elela82 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 23 października 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czy możecie mi pomóc przy interpretacji mojego wykresu? Temperatura w tym miesiącu jest bardzo niska. Tylko jednego dnia temperatura wzrosła, a później była na poziomie temperatur z pierwszej fazy. 19 dc miałam największe objawy owulacji (śluz, ból jajników) ale patrząc na temperaturę już sama nie wiem co myśleć. Moim zdaniem Ovu źle wyznaczył dzień owulacji, a może w ogóle jej nie było....?
    https://ovufriend.pl/graph/36c59961113f96e8035d564a4b69f7d3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! To mój trzeci cykl pomiaru temperatur, a czwarty cykl starań. Jestem po stracie ciąży w 12 tyg. w kwietniu. Temperaturę mierzę w ustach, codziennie o tej samej porze, przed wstaniem z łóżka. Nie mam możliwości wklejenia wykresu więc podam temperatury, bo kompletnie nie wiem co myśleć, czy to cykl bezowulacyjny? Dodam, że od 16 dc biorę duphaston 2x1, cykle ok 30 dni
    1dc - 36,1;
    2dc - 36,4;
    3dc - 36,33;
    4 dc - 36,25;
    5 dc - 36,4;
    6dc - 36,17;
    7 dc - 36, 2;
    8dc - 36,15;
    9 dc - 36,3;
    10dc- 36,15;
    11 dc- 36,35;
    12 dc - 36,61 - tu dużo śluzu płodnego
    13 dc - 36,52 - też też sporo śluzu
    14 dc - 36,31;
    15 dc - 36,15;
    16 dc - 36,16;
    17 dc - 36, 45;
    18 dc - 36,3;
    19 dc - 36,58

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej proszę o pomoc:) faza lutealna u mnie trwa 12 dni, okres powinien byc wtorek/środa ale nie przyszedł, wczoraj robiłam hcg( chciałam betę ale nie wiem czemu zrobili mi całkowite) i wynik <0.2. Czy mogę ten wynik już brać za pewnik czy coś jeszcze może się z tego "wykluć"? Oczywiście mam objawów tyle co na bliźniaki i kompletnie nie czuje żeby okres miał przyjść :/
    fa092324a7eacacfc72cbcf6668a4bbd.png

  • Śpiochu Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 25 października 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny wiem że jest za wcześnie, ale chciałam wiedziec czy mam szansę na ciążę w tym cyklu.
    Brałam w tym cyklu bromergon od 5 do 9 dnia cyklu.
    Jeździłam na monitorowanie do mojej gin i w poniedziałek 21.10 mój pęcherzyki miał 2.41cmx1.83.
    We wtorek rano napewno była owulacja bo bolało mnie podbrzusze z prawej strony taki kujący ból.
    W środę bylam na sprawdzeniu czy pęcherzyk pękł i tak było.
    Z mężem serduszkowalam w sobotę rano bo byliśmy potem u teściów i nie było jak.
    Od wtorku temp. Rano powyżej 37 stopni i pobolewaja mnie piersi.
    Od wczoraj biorę duphaston rano i wieczorem albo na zagnieżdżenie albo na @

    Proszę o odpowiedź co o tym myślicie?

  • Sylwucha Autorytet
    Postów: 3099 6532

    Wysłany: 27 października 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny oświećcie mnie o co chodzi z tymi kropkami temp. na wykresie. Jedne są całe niebieskie inne mają tylko niebieska obwódkę, inne są zielone...

    8 cs Kropki dwa 💚💚
    Beta HCG 11dpo (06.02.2020) 26,0
    Beta HCG 16 dpo (11.02.2020) 582,6
    Beta HCG 22 dpo(17.02.2020) 11025,0
    Bliźniaczki urodziły się 08.10.2020r.
    Pierwsza: Lena 2760 g, godzina 9:05
    Druga: Oliwia 2790 g, godzina 9:06
    Nadzieja umiera ostatnia 💚
    l22ndf9hs59wnzyu.png
    3i49vcqghh1yc3d7.png
‹‹ 884 885 886 887 888 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ