X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • Vilka Autorytet
    Postów: 797 434

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam jeszcze pytanie dotyczące temperatury. Wszędzie piszą, że rośnie podczas owulacji 2-3 dni i utrzymuje się taka do okresu. Czy to znaczy że osiąga pewien pułap i się taka trzyma do okresu? Czy może rosnąć cały czas? Czy jeśli rośnie wciąż to jednak oznacza ciążę?

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Kłapciuch Koleżanka
    Postów: 41 86

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynna wrote:
    Uff to super, ulżyło mi. Dzięki za szybką odpowiedź:D A jeszcze mam takie pytanie pracuje fizycznie i w tym tygodniu mam nocki, czy jesli udalo sie i doszło do zapłodnienia to czy praca fizyczna nie wpłynie jakos na zarodek czy to wogole na tym etapie nie ma jeszcze znaczenia?

    Nie myśl na razie o takich rzeczach ☺️ nie ma co się przejmować na zapas 😃 ja tydzień temu poszalalam w weekend z alkoholem i jakbym miała sobie teraz wyzuty robić to chyba bym zeswirowała☺️ tak więc spokojnie

    Justynna lubi tę wiadomość

    🙋‍♀️26
    🙋🏽‍♂️34

    PCOS- podwyższone androgeny
    Starania od 12.2021
    Sierpień 22 -⏸️😍
    Wrzesień 22- 💔7+5 😭
  • Kłapciuch Koleżanka
    Postów: 41 86

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    A ja mam jeszcze pytanie dotyczące temperatury. Wszędzie piszą, że rośnie podczas owulacji 2-3 dni i utrzymuje się taka do okresu. Czy to znaczy że osiąga pewien pułap i się taka trzyma do okresu? Czy może rosnąć cały czas? Czy jeśli rośnie wciąż to jednak oznacza ciążę?

    Temperatura rośnie bo progesteron działa. Pojawienie się ciąży nie wpływa na temperaturę. W ciąży utrzymuje się wyższa temperatura właśnie też przez progesteron. Przed okresem maleje bo spada progesteron. Tu tkwi sekret 😃

    🙋‍♀️26
    🙋🏽‍♂️34

    PCOS- podwyższone androgeny
    Starania od 12.2021
    Sierpień 22 -⏸️😍
    Wrzesień 22- 💔7+5 😭
  • Justynna Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłapciuch wrote:
    Nie myśl na razie o takich rzeczach ☺️ nie ma co się przejmować na zapas 😃 ja tydzień temu poszalalam w weekend z alkoholem i jakbym miała sobie teraz wyzuty robić to chyba bym zeswirowała☺️ tak więc spokojnie
    No wlasnie mam takie schizy, wydaje mi sie ze mogę być w ciazy i sie denerwuje ze mogę czymś zaszkodzić:p ale masz rację. Już mam ochotę zrobić test, ale się powstrzymuje ;p

  • Justynna Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To znowu ja,

    Jak już wspominalam jestem dziś 25dc, a 10dpo. Zwykle cykle mam ok 28-30. Właśnie przed chwilą dostałam plamien/okres nie wiem? :( Nie wiem co o tym myśleć. Czy to może być to plamienie implantacyjne?

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynna wrote:
    To znowu ja,

    Jak już wspominalam jestem dziś 25dc, a 10dpo. Zwykle cykle mam ok 28-30. Właśnie przed chwilą dostałam plamien/okres nie wiem? :( Nie wiem co o tym myśleć. Czy to może być to plamienie implantacyjne?
    Może być :)

  • Vilka Autorytet
    Postów: 797 434

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynna wrote:
    To znowu ja,

    Jak już wspominalam jestem dziś 25dc, a 10dpo. Zwykle cykle mam ok 28-30. Właśnie przed chwilą dostałam plamien/okres nie wiem? :( Nie wiem co o tym myśleć. Czy to może być to plamienie implantacyjne?

    A nigdy wcześniej nie miałaś takich plamien w tym dniu cyklu ? A jakiego koloru jest plamienie? Pytam ciekawości, nie jestem ekspertem :)

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Justynna Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    A nigdy wcześniej nie miałaś takich plamien w tym dniu cyklu ? A jakiego koloru jest plamienie? Pytam ciekawości, nie jestem ekspertem :)


    No wlasnie sprawdzam terminy i długość ostatnich cykli i 25 dniowy cykl mialam w kwietniu tego roku i pazdzierniku zeszłego roku. Póki co to wygląda jak początek okresu, delikatne krwawienie bez skrzepów, brzuch troche pobolewa. A moja druga faza cyklu trwala zwykle 14 dni, dlatego jestem zdziwiona, bo owulacje mialam 30 lipca...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2022, 22:30

  • Vilka Autorytet
    Postów: 797 434

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm, zerknęłam na twój wykres jeszcze. Odnotowalas spadek temperatury, który może oznaczać implantację lub okres. Zobaczysz jaka jutro będzie temperatura, powinna podobno po tym spadku implantacyjnym wzrosnąć na ciążę... ale jeśli zdarzały ci się krótsze cykle, nawet w tym roku, to może ponownie masz taki. Organizm kobiety to zagadka. Jutro odpowiedź będziesz miała jeśli miesiączka się rozkręci.

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Justynna Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilka wrote:
    Hm, zerknęłam na twój wykres jeszcze. Odnotowalas spadek temperatury, który może oznaczać implantację lub okres. Zobaczysz jaka jutro będzie temperatura, powinna podobno po tym spadku implantacyjnym wzrosnąć na ciążę... ale jeśli zdarzały ci się krótsze cykle, nawet w tym roku, to może ponownie masz taki. Organizm kobiety to zagadka. Jutro odpowiedź będziesz miała jeśli miesiączka się rozkręci.

    No cóż moze byc, dam znać jutro. Dobranoc ;)

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 9 sierpnia 2022, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natomiast jeśli masz takie plamienia przed miesiaczką to może być to problem z progesteronem.

  • Lierin2 Autorytet
    Postów: 1390 3522

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, kiedyś korzystałam z tego forum ale musialam zmienić nick bo tamten był podłączony do innego maila niż moja aplikacja ovu. ;)

    W każdym razie pomóżcie mi proszę zinterpretować wykres, bo już sama nie wiem.
    Cykle mam 26-28 w większości, zdążają się dłuższe 30 dniowe. Jestem w 29dc, ok. 14 dpo (było jajeczko potwierdzone usg), temperatura się utrzymuje, sikance wychodzą negatywne. No i już sama nie wiem co o tym myśleć, 6 dpo miałam takie dziwne mdłości, poszłam a betę z krwi negatywna. Teraz bolą mnie trochę jajniki jak na okres ale okres nje przychodzi i co najdziwniejsze wydaje mi się, że poprawiła mi się cera twarzy. Ale może sobie wmawiam skoro testy negatywne i to po prostu dłuższy cykl?
    U nas problem jest meski (nasienie słabe i malo) ale pod koniec czerwca wyniki meza skoczyły (z 1,1 mln na 8 mln i z 0% msome na 1%), ale nie chce się nastawiać żeby się nie rozczarować, wiecie jak to jest. Czy jak tempka się utrzymuje 14 dzień oodwyzszona to jest szansa? Lecieć na betę, czekać jeszcze do jutra albo piątku, robić sikance, a może się po prostu w łeb palnąć i czekać spokojnie. ;)

    Moi wykres:
    https://zapodaj.net/123ae85fea1d7.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2022, 08:18

    ONA i ON - 37 & 36 l.
    ✅️ OK u obojga: Kariotypy, hormony, owu, AMH -1,56
    ❌ Zdiagnozowane problemy:
    Ona - PAI - 1 - hetero, MTHFR - hetero
    On - IO - leczona, Oligospermia - (3 mln -> 10 mln) MSOME 0% -> 1%

    🍀Starania od 4.2021 (poważne od 12.2021)
    08.22 - 1 IUI - ❌️
    09.22- Invitro - 6 jajek -> 3 komórki -> 2 zarodki ruszyły-> Finalnie ❄️4AA przebadany zdrowy

    Immuno:
    👉 Cytokiny lekko rozjechane 👉 Allo MLR - 20.5% (bez ciazy), 0% po poronieniu 👉 KIR BX - brak niektorych kirow DS. ✅️Reszta ok.

    🔥I runda ICSI:
    17. 11.22 - Transfer (Embryoglue, Atobisan, Accofil, Encorton, Accard, Heparyna, Prolutex, Besins, Estrofem)
    4dpt - ⏸️ beta przyrasta jak rakieta do 18 dpt, 25dpt zarodek 2 mm, 32 dpt serduszko. Zarodek slabo rośnie, serduszko bije -> poronienie zatrzymane 9 tc, Jagoda, zdrowa dziewczynka 💔💔 Brak jednoznaczniej przyczyny. 🥺

    Walczymy dalej! 🤞🤞🍀
    🔥Zmiana na Czechy Repofit
    11.23 - II runda invitro🤞
  • dominikawa Autorytet
    Postów: 641 521

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, beta 6 dpo to za wcześnie było, póki okres nie przyszedł szansa jest cały czas! Myślę, że jak powtórzysz bete dzisiaj lub jutro, to sprawa powinna się wyjaśnić :) trzymam kciuki za pozytywny obrót sprawy! :)

    👩30👨35 WROCŁAW
    długie cykle ok. 35dni, 4cs z testami ovu 🍀
    💊 wit. D, wit. C, cynk, omega, kwas foliowy, inozytol

    09.12 13dpo - ⏸️ 🍀
    10.12 beta: 481 mlU/mL
    12.12 beta: 1162 mlU/mL
    21.12 5t5d pęcherzyk ciążowy i żółtkowy 🍀
    03.01 7t4d dzidzia 13mm, bijące pięknie 💙
    24.01 10t6d maluszek 3.9cm, rośnij zdrowo 😍
    09.02 13t2d mały zdrowy tygrys 😀
    28.02 🍀
  • Justynna Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała87 wrote:
    Natomiast jeśli masz takie plamienia przed miesiaczką to może być to problem z progesteronem.
    Zwykle nie mam plamien przed okresem. To jednak okres przyszedl wczesniej :(

  • Vilka Autorytet
    Postów: 797 434

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynna wrote:
    Zwykle nie mam plamien przed okresem. To jednak okres przyszedl wczesniej :(
    Nie martw się. Tak to już jest. Uda się w końcu!

    Justynna lubi tę wiadomość

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynna wrote:
    Zwykle nie mam plamien przed okresem. To jednak okres przyszedl wczesniej :(
    Przykro mi, ale nie poddawaj się, w końcu się uda ❤️😁
    Zrób sobie podstawowe badania :)

  • Lierin2 Autorytet
    Postów: 1390 3522

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź dziewczyny, u nas też fałszywy alarm, właśnie zaczęło się przedokresowe plamienie także myślę, że najpóźniej jutro temperatura spanie i okres się zacznie niestety.

    ONA i ON - 37 & 36 l.
    ✅️ OK u obojga: Kariotypy, hormony, owu, AMH -1,56
    ❌ Zdiagnozowane problemy:
    Ona - PAI - 1 - hetero, MTHFR - hetero
    On - IO - leczona, Oligospermia - (3 mln -> 10 mln) MSOME 0% -> 1%

    🍀Starania od 4.2021 (poważne od 12.2021)
    08.22 - 1 IUI - ❌️
    09.22- Invitro - 6 jajek -> 3 komórki -> 2 zarodki ruszyły-> Finalnie ❄️4AA przebadany zdrowy

    Immuno:
    👉 Cytokiny lekko rozjechane 👉 Allo MLR - 20.5% (bez ciazy), 0% po poronieniu 👉 KIR BX - brak niektorych kirow DS. ✅️Reszta ok.

    🔥I runda ICSI:
    17. 11.22 - Transfer (Embryoglue, Atobisan, Accofil, Encorton, Accard, Heparyna, Prolutex, Besins, Estrofem)
    4dpt - ⏸️ beta przyrasta jak rakieta do 18 dpt, 25dpt zarodek 2 mm, 32 dpt serduszko. Zarodek slabo rośnie, serduszko bije -> poronienie zatrzymane 9 tc, Jagoda, zdrowa dziewczynka 💔💔 Brak jednoznaczniej przyczyny. 🥺

    Walczymy dalej! 🤞🤞🍀
    🔥Zmiana na Czechy Repofit
    11.23 - II runda invitro🤞
  • dominikawa Autorytet
    Postów: 641 521

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lierin2 wrote:
    Dzięki za odpowiedź dziewczyny, u nas też fałszywy alarm, właśnie zaczęło się przedokresowe plamienie także myślę, że najpóźniej jutro temperatura spanie i okres się zacznie niestety.

    Przykro mi 😞

    👩30👨35 WROCŁAW
    długie cykle ok. 35dni, 4cs z testami ovu 🍀
    💊 wit. D, wit. C, cynk, omega, kwas foliowy, inozytol

    09.12 13dpo - ⏸️ 🍀
    10.12 beta: 481 mlU/mL
    12.12 beta: 1162 mlU/mL
    21.12 5t5d pęcherzyk ciążowy i żółtkowy 🍀
    03.01 7t4d dzidzia 13mm, bijące pięknie 💙
    24.01 10t6d maluszek 3.9cm, rośnij zdrowo 😍
    09.02 13t2d mały zdrowy tygrys 😀
    28.02 🍀
  • Justynna Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lierin2 wrote:
    Dzięki za odpowiedź dziewczyny, u nas też fałszywy alarm, właśnie zaczęło się przedokresowe plamienie także myślę, że najpóźniej jutro temperatura spanie i okres się zacznie niestety.
    Wiem co czujesz, ja wczoraj dostalam okresu. Trzymam kciuki za kolejny cykl

  • Justynna Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała87 wrote:
    Przykro mi, ale nie poddawaj się, w końcu się uda ❤️😁
    Zrób sobie podstawowe badania :)
    Jakie badania proponujesz?
    Tarczyca uregulowana, w maju robilam jeszcze glukoza i insulinę na czczo i ten wskaźnik Homa wyszedł delikatnie poza norma, powinien być poniżej 2,5, a mi wyszedł 2,61. Witamina d3 na poziomie 60.

‹‹ 942 943 944 945 946 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ