X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Śluz a owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • martynek1990 Koleżanka
    Postów: 60 0

    Wysłany: 2 maja 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Ostatnio mam mało śluzu płodnego. Wczoraj był 1 dzień rozciągliwego i test owu negatywny. Dziś mam sucho, no bardziej kremowo a test pozytywny. Czy można zajść w ciążę przy takim śluzie? Kurcze na wykresie zawsze zaznacza mi owulacje, gdy nie mam już śluzu płodnego. Czy ktoś tak ma?

  • OvuGrażyna Ekspertka
    Postów: 206 77

    Wysłany: 2 maja 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się bardziej sugerowala śluzem niż tym wykresem.. ja miałam usg i lekarz mi powiedział że owulka będzie za 2 dni natomiast wykres na ovufriend zaznaczył owulke dużo dużo wcześniej... sugerując się tym wykresem bym się rozminela z jajeczkowaniem

    7v8rdqk3dbllser2.png
  • martynek1990 Koleżanka
    Postów: 60 0

    Wysłany: 2 maja 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OvuGrażyna wrote:
    Ja bym się bardziej sugerowala śluzem niż tym wykresem.. ja miałam usg i lekarz mi powiedział że owulka będzie za 2 dni natomiast wykres na ovufriend zaznaczył owulke dużo dużo wcześniej... sugerując się tym wykresem bym się rozminela z jajeczkowaniem

    Ojej, to rzeczywiście nieżle.. Tyle, że jak test ovu wyjdzie negatywnie w takim "śluzowym dniu" tylko na drugi dzień (już lepki) to chyba niemożliwe żeby była owulacja w dniu negaywnym, tak?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2017, 19:17

  • OvuGrażyna Ekspertka
    Postów: 206 77

    Wysłany: 4 maja 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy owulacyjne są poprostu czasem niewiarygodne...
    najlepiej owulke sprawdzić na usg.

    ja wybrałam sie do lekarza 10dc i byl w stanie mi okreslic kiedy ona nastapi i czy w ogole nastąpi..

    7v8rdqk3dbllser2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tak mam zawsze. sluz płodny jest przed owulką - owulki potwierdzone testem i temp.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poza tym sluz płodny moze byc głęboko i nie widzisz tego...

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 5 maja 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tak mam . zazwyczaj do gina chodzę w dniach mniej więcej okołoovu i zawsze mam już tam sucho. śluz długo przed ovu. powiedzmy ovu wypada mi 11-13 dc a śluz pojawia się około9dc max jeden dzień. od jednego gina usłyszałam, że może to być związane z zaburzeniami hormonalnymi i dlatego właśnie się nie udaje.

    tak jak pisze Sylwia, śluz może być ukryty głębiej i możesz go nie widzieć.

    Lepiej poradź się gina, powiedz mu o tym niech wyrazi opinię. większość mówi, że to nie szkodzi, ale jak zapytałam dlaczego tak się dzieję, dostałam odpowiedź jak wyżej.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 10 lipca 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy miała albo ma któraś z was tak ze kilka dni był śluz płodny potem kilka niepłodny a później znów płodny ale tak mega? :D ja miałam kilka dni wodnisty albo rozciągliwy ale nie tak książkowo rozciągliwy, później taki lepki albo kremowy a dzisiaj od rana meeega rozciągliwe jajo kurze ale kremowe ;) tzn ze mialam dni płodne cały czas czy jakaś przerwa chwilowa i od nowa płodność? ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 11 lipca 2017, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Dziewczyny a czy miała albo ma któraś z was tak ze kilka dni był śluz płodny potem kilka niepłodny a później znów płodny ale tak mega? :D ja miałam kilka dni wodnisty albo rozciągliwy ale nie tak książkowo rozciągliwy, później taki lepki albo kremowy a dzisiaj od rana meeega rozciągliwe jajo kurze ale kremowe ;) tzn ze mialam dni płodne cały czas czy jakaś przerwa chwilowa i od nowa płodność? ;)

    Często tak mam, przeważnie śluz rozciągliwy ale bardziej wodnisty mam zaraz po miesiączce, potem albo sucho albo kremowy i znów na owu rozciągliwy, ale mniej wodnisty.

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 16 lipca 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tanda wrote:
    Często tak mam, przeważnie śluz rozciągliwy ale bardziej wodnisty mam zaraz po miesiączce, potem albo sucho albo kremowy i znów na owu rozciągliwy, ale mniej wodnisty.

    Zastanawia mnie czy ten pierwszy śluz zaraz po @ tez można uznać za płodny? Bo np 8-10dni to raczej nie przetrwa nic nawet w dobrej jakości a skoro dopiero po tylu owu występuje...

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 16 lipca 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami organizm podchodzi do owulacji więcej niż jeden raz. Stąd obecność płodnego śluzu więcej niż jeden raz w trakcie cyklu.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 17 lipca 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Zastanawia mnie czy ten pierwszy śluz zaraz po @ tez można uznać za płodny? Bo np 8-10dni to raczej nie przetrwa nic nawet w dobrej jakości a skoro dopiero po tylu owu występuje...

    Ja go nie uznaję za płodny. Może tak wygląda, ale nie poprzedza bezpośrednio owulacji. Poza tym w konsystencji ten drugi kilka dni później jest lepszy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2017, 14:43

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • Aleksandra0000 Koleżanka
    Postów: 152 11

    Wysłany: 17 lipca 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie! Śluz płodny miałam od czwartku, najwięcej w sobotę wieczorem w niedzielę już bardzo mało. Byłam przekonana że owulację miałam w niedzielę jednak dzisiaj rano zmierzyłam temperaturę i wcale nie ma skoku.. :( nie wiem jak na to patrzyć bardziej na śluz czy na temperaturę? Dzisiaj od samego rana pobolewa mnie podbrzusze i kłują jajniki. Starania były w sobotę i niedzielę. Co o tym myślicie czy możliwe że owulacja jednak była ale skok dopiero będzie? Pomóżcie bo ja już nie wiem sama co myśleć :(

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 17 lipca 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam tak samo w tym cyklu, śluz super płodny jak nigdy, a temperatura skoczyła dopiero za kilka dni, w dodatku skok taki słaby - a w zasadzie dwa skoki, jeden nieduży, na drugi dzień nieco większy. I w sumie to nie wiem, kiedy ta owulacja była, o ile w ogóle... W teorii owulacja może wystąpić do 3 dni przed skokiem. No i ja jednak bym wierzyła temperaturze - tzn. dopiero jak będzie skok, można uznać, że owulacja była lub właśnie trwa.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 18 lipca 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie śluz się pojawia jak są niższe tempki a jak jest skok to zwykle już jest kremowy, co do testów owu ja im nie wierzę, bo ciężko jest wyłapać skok LH bo to nie jest z rana tylko koło południa i to takie utrudnienie.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ