X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów temperatura a duphaston
Odpowiedz

temperatura a duphaston

Oceń ten wątek:
  • Mag-ko Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 17 lutego 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś mój 9 dzień z Duphastonem, wczoraj pojawiły się dziwne bóle w dole brzucha, lekkie skurcze.
    Czy ktoś jeszcze ma lub miał podobne objawy?


    9ffcd69103404efe15be07d21749c44a.png

    Synek: 25/10/2010
    [*]: 18/12/2014 (11tc)
  • Fasia Autorytet
    Postów: 7870 11063

    Wysłany: 17 lutego 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag-ko wrote:
    Dziś mój 9 dzień z Duphastonem, wczoraj pojawiły się dziwne bóle w dole brzucha, lekkie skurcze.
    Czy ktoś jeszcze ma lub miał podobne objawy?


    9ffcd69103404efe15be07d21749c44a.png

    Ja od owulacji codziennie mam bóle jajników. Albo lewego, albo prawego, albo obu. Dodatkowo dziś dziwny ból całego podbrzusza. Kłucie, ciągnięcie. Dziś jest mój 8 dpo.

    7.04.2015r. - 39+1 tc. 3400g i 51cm szczęścia! <3
    9f7j9vvj6vasnid9.png

    Aniołek - 26.06.2013r
  • Mag-ko Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 20 lutego 2014, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FASIA - miałam nadzieję że to kłucie i dziwne skurcze w dole brzucha ok 9 dnia po to ból implantacyjny. U Ciebie było to samo i test z krwi nic nie wykazał.
    Chyba trzeba to dołączyć do reakcji po Duphastonie.

    Jak u mnie teraz się nie uda to robimy przerwę w staraniach na 2-3 cykle.

    Karolcia27 lubi tę wiadomość

    Synek: 25/10/2010
    [*]: 18/12/2014 (11tc)
  • Fasia Autorytet
    Postów: 7870 11063

    Wysłany: 22 lutego 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już za "stara" jestem na przerwy :) Jak nie ten cykl to następny. Działamy z mężem jak się tylko da. Próbuję sama ustalić jakie mogą być przyczyny niepowodzeń, bo wszyscy lekarze mnie olewają i każą czekać. Ja już nie chcę czekać... ileż można ...

    Redhotka, zabcia 41 lubią tę wiadomość

    7.04.2015r. - 39+1 tc. 3400g i 51cm szczęścia! <3
    9f7j9vvj6vasnid9.png

    Aniołek - 26.06.2013r
  • Biała Ekspertka
    Postów: 181 493

    Wysłany: 15 marca 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Drogie Panie!
    Jestem 4 dzień (zaczęłam zażywać w 17 dc) na Duphastonie, którego zadaniem ma być pomoc w zagnieżdżeniu i utrzymaniu ciąży. Oczywiście starałam się przeczytać dużo na temat objawów, bo ciekawość mnie zżera :) Niestety z informacji które udało mi się zgromadzić, wiem, że Duphaston daje objawy 100% ciążowe. U mnie właśnie tak jest: zgaga, temperatura ok.37, bóle podbrzusza, puchnę-tzn.gromadzę wodę, a o piersiach już lepiej nie mówić...Jak tak mam się czuć do 21.03. (26 dc) i tylko z powodu tych tabletek to chyba zwariuję... Pozdrawiam Was mocno i życzę Wielkiego Spełnienia...

  • Mokael Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 15 marca 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety mam podobnie, a ciąży brak. W tym cyklu testuję po raz ostatni i odstawiam. Mdłości, bóle krzyża, piersi, brzucha, skurcze macicy, zwiększona produkcja śluzu, temperatura to niestety standard przy tym leku, można się bardzo rozczarować...

  • Biała Ekspertka
    Postów: 181 493

    Wysłany: 16 marca 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mokael, jestem sceptyczna choć nadzieja nie gaśnie. Dzięki za Twoją opinię, pozdrawiam i trzymam mocno kciuki...

  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wg mnie duphaston nie podwyższa temperatury, wiem to z własnego doświadczenia, w zeszłym cyklu brałam 2x dziennie i tempki były niższe niż teraz, kiedy biorę 1x...
    gdyby nie duphaston to nie miałabym mojego Cudu, Gracjana, który ma dziś 12 lat, jest zdrowy i inteligentny i daje mi w kość ;-)
    w ciąży z NIm plamiłam do 15 tyg i duphaston pomógł utrzymać ciążę...
    Pozdrawiam Was ciepło

    Biała, Mag-ko, Justeck, Sabina, Elfik, Izik, Rutelka, Foto_Anna lubią tę wiadomość

  • Catherine Koleżanka
    Postów: 40 53

    Wysłany: 25 marca 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja od dzis biorę Duphka bo mozliwe, że jestem w ciąży a mam za soba pozamaciczną i obumarłą w 10 tc. Biorę go od dziś 2x dziennie po 1 tabletce. Na podtrzymanue w razie jest dzidzia. Strasznie się denerwuję. Mam nadzieje, że się uda/ło. Nue wiem kiedy testowac bo ovu wyznaczyło mi ovulke na 6 dni temu ale od 8-9 dni dopiero znow mierze tempke więc nie st w 100% wiarygodna ta ovulka w tym czasie. Przed wczoraj i wczoraj lekko plamilam ,,brązowe niteczki i telikatnie zabarwiony na różowo śluz'' dziś jak robilam siusiu tez ciu ciuteczkę było. Tempka pomalu mi rosnie.... @ brak.... czy przyjdzie w razie czego jak biore Duphaston? Czy trzeba go odstawiac jak luteine aby wywołać? Ciekawi mnie jutrzejsza tempka. Ponoc on nie zawyza?

    Chwalebny Ojcze, święty Dominiku, który otrzymałeś od Boga tyle pomocy dla tych, którzy polecają się Tobie w obrazie z Soriano , weź także i mnie pod swoją łaskawą opiekę i wyjednaj łaski dla duszy oraz inne dobrodziejstwa, tak mi obecnie potrzebne. Amen.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewne informacje na temat duphastonu zawarłam w swoim pamiętniku. Chętne osoby mogą poczytać...

  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś miała objawy dopiero po odstawieniu? u mnie mineło już 6 dni, okresu nie ma a wykres dziwnie równy, nigdy takiego nie miałam...ból podbrzusza pojawił sie w 9 i 10 dpo..biust boli z kazdym dniem bardziej ...a testy negatywne...czy to możliwe że po leku? Boje sie nakręcać na ciążę...

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • Mag-ko Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agis wrote:
    A czy któraś miała objawy dopiero po odstawieniu? u mnie mineło już 6 dni, okresu nie ma a wykres dziwnie równy, nigdy takiego nie miałam...ból podbrzusza pojawił sie w 9 i 10 dpo..biust boli z kazdym dniem bardziej ...a testy negatywne...czy to możliwe że po leku? Boje sie nakręcać na ciążę...
    Z tego co o nim czytałam to całkiem możliwe - u mnie miesiączka pojawiła się na 3 ci dzień po odstawieniu ale może być i 10 dni.

    KarolciaS lubi tę wiadomość

    Synek: 25/10/2010
    [*]: 18/12/2014 (11tc)
  • Fasia Autorytet
    Postów: 7870 11063

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agis wrote:
    A czy któraś miała objawy dopiero po odstawieniu? u mnie mineło już 6 dni, okresu nie ma a wykres dziwnie równy, nigdy takiego nie miałam...ból podbrzusza pojawił sie w 9 i 10 dpo..biust boli z kazdym dniem bardziej ...a testy negatywne...czy to możliwe że po leku? Boje sie nakręcać na ciążę...

    Ja zawsze dostawałam @ na 3-4 dni po odstawieniu, a ostatnio dostałam miesiączkę po 8 dniach. Piersi wielkie jak balony, ciężkie, ból jajników, testy ciągle negatywne. Też troszkę nakręcałam się na ciążę ale nic z tego nie wyszło ... Także myślę, że warto zaczekać

    7.04.2015r. - 39+1 tc. 3400g i 51cm szczęścia! <3
    9f7j9vvj6vasnid9.png

    Aniołek - 26.06.2013r
  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eh i niestety dupa...@ sie pojawiła

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś nie miała dużego skoku temperatury przy Duphastonie, tudzież po owulacji temperatura nie skoczyła? W zeszłym cyklu bez Duphastonu po owulacji był skok. Cykle miałam zwykle 29-30 dniowe. Zeszły miał 27 dni, wcześniejszy 37 dni. Porobiły się jakieś anomalia, coraz więcej dni w cyklu mam plamienia, często boli mnie podbrzusze. Od 2 miesięcy biorę Bromergon i Euthyroks, w tym cyklu lekarz kazał dołożyć Duphaston od 16 dnia cyklu przez 10 dni.
    Test owulacyjny wyszedł mi pozytywny w 17 i 18 dniu cyklu. Śluz też wskazywał na owulację... Nigdy nie ma się pewności, że owulacja była, chociaż wydaje mi się, że tak, jedynie ta temperatura mnie martwi.
    Co sądzicie?

    07b4eef38a21dcf467c895837c56e0d1.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2014, 22:00

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 7 maja 2014, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temp powoli się pnie, jest nadzieja :)
    Dziwne, że zaczęłaś brać dupka w ciemno, nie wiedząc czy owu była

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2014, 20:44

  • Kamel Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 22 maja 2014, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie duphaston podwyższa temperaturę i to znacznie, brałam go jak zaczęła spadać temp na wykresie ciążowym 2 razy i w dniu pierwszej tabletki temp szybowała w górę potem spadała. Teraz biorę duphaston od 18dc i również po 1 dniu brania tabletki następnego dnia rano temp z 36,80 na 37 (z 5 na 6dpo)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2014, 02:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginekolog-endokrynolog kazał brać od 16 do 25 dnia cyklu (to samo ginekolog-położnik), powiedzieli, że nie zablokuje to owulacji i mam brać 4 cykle.
    Na temat temperatury zapomniałam zapytać.

  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 30 maja 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja mam pytanie trochę od drugiej strony. Piszecie, że dupek podwyższa Wam temperaturę, ale rozumiem, że i tak bierzecie od skoku? A co, jak skoku nie ma...?

    U mnie sytuacja taka: skok zawsze, regularnie miałam w 14 dc. Gin zalecił więc dupka od 15 dc tyle, że... jestem w 17 dc a tu żadnego skoku, wręcz przeciwnie, tempka w dół. Nie wiem czy brać, bo chyba nadal nie miałam owulacji - nie wiem czy jest sens? Miałyście taką sytuację? Z lekarzem będę mogla się skontaktować dopiero jutro, w 18 dc.

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2014, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarz kazał brać zawsze od 16 dnia cyklu. Byłam u dwóch i każdy powiedział to samo. Nawet jak skoku nie ma.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2014, 22:52

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ