X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

temperaturka

Oceń ten wątek:
  • paula2704 Debiutantka
    Postów: 8 4

    Wysłany: 4 lutego 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    Kochana ja mam i zazwyczaj to jest tak niska przy niedoczynnosci tarczycy, czy badalas u siebie kiedykoliwek tsh? ja przy 3.5tsh tempki mialam 36,1..36.0 a nawet 35.7 ale w tym cyklu juz sa 36.3-36.5 czyli prawidlowe...od 3 miesiecy biore plyn lugola- jod...jod w tabletkach na mnie nie dzialal...jest bardzo tani ok 6zl w aptece, naskornie.

    Dzięki Kochana, a jeśli mam tak tylko przez pierwsze dwa dni @ to też? Gdzieniegdzie piszą że normalne na początku jeśli potem temperatura jest normalna.

    weronika86 lubi tę wiadomość

    a190ec5b3275f4341f064314640219bb.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 4 lutego 2014, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paula2704 wrote:
    Dzięki Kochana, a jeśli mam tak tylko przez pierwsze dwa dni @ to też? Gdzieniegdzie piszą że normalne na początku jeśli potem temperatura jest normalna.

    Jesli tylko na poczatku cyklu to raczej nie ma sie co martwic bo ona moze tak sie obnzyc pod wplywem estrogenow.

    paula2704 lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • paula2704 Debiutantka
    Postów: 8 4

    Wysłany: 5 lutego 2014, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    Jesli tylko na poczatku cyklu to raczej nie ma sie co martwic bo ona moze tak sie obnzyc pod wplywem estrogenow.

    Dzięki Kochana. Trochę mnie to martwilo:) Calusy. <3

    a190ec5b3275f4341f064314640219bb.png
  • mloda30 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 lutego 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mam pyt owulacje mialam 23 temperatura 36,8 od 30-01 mam temperature do dnia dzisjejszego 37,1 czyli 7 dni jutro mam dostac miesiaczke,czy ta temperatura oznacz ze jestem w ciazy?

    mloda30
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 5 lutego 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mloda30 może, ale niestety nie musi. Z tego co się orientuję to dopiero 18 wyższych temperatur potwierdza ciążę.
    Żeby się upewnić czy faktycznie jesteś w ciąży najlepiej zrobić betę - na tym etapie będzie miała najwyższą wiarygodność.

    Trzymam kciuki, żeby u Ciebie ta temperatura oznaczała ciążę :)

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 6 lutego 2014, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie ktora temperaturke wpisac:
    Przebudzilam sie 5:11- 35,96
    zasnelam i budzik obudzil mnie o 6:30- 36,25.

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 6 lutego 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mychaa22 jeżeli między 5:11 a 6:30 jedyną aktywnością jaką podjęłaś był pomiar temperatury wpisałabym na Twoim miejscu spokojnie tą z 6:30.

    Mychaa22 lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 6 lutego 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Asta!! :***

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 6 lutego 2014, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka poczekaj do jutrzejszego pomiaru - jeśli się będzie mocno wyróżniać ignoruj, jeśli pozostanie w normie w stosunku do sąsiednich pomiarów zostaw.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • AleksandraM59 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 lutego 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Już na pierwszy rzut oka widać, że na tym moim wykresie jest coś nie tak :(.
    Wcześniej ovufriend wyliczył, że owulacje miałam 18 stycznia, test na owulacje pozytywny. Miesiączkę miałam dostać 2 lutego. Później stwierdziłam, że zacznę mierzyć temp i zrobił się bałagan :(. Okresu nie ma, test ciążowy 2x negatywny, a temperatura rośnie. Oczywiście zapisałam już się do lekarza, ale może macie pomysł co tu jest grane?

  • AleksandraM59 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 lutego 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    10bbfbcf153b7c60e90d277b9da35642.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Organizm przygotowywal sie do owulki ale z jakis przyczyn wtedy nie nastapila, teraz widac, ze jestes kilka dni po owu

  • BuBu Koleżanka
    Postów: 62 14

    Wysłany: 7 lutego 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich jako że przeczytałam już w tym wątku o wielu problemach związanych z mierzeniem temperatury to chciałabym opowiedzieć trochę ogólnie o mierzeniu temperatury. Wiedzę którą chcę przekazać wyniosłam ze swoich studiów ponieważ studiuje pielęgniarstwo a w szpitalu dokumentuje się temperaturę ciała minimum dwa razy na dobę więc musi to być dokładny pomiar. Więc chciałabym zacząć od tego że temperatura waha się od 0,5 do 1 stopnia w ciągu doby i najniższa jest koło godziny 4 a najwyższa koło godziny 16. Temperaturę można mierzyć w uchu jamie ustnej (pod językiem) "pod pachą" w pochwie lub odbycie albo też bezkontaktowo. Najbardziej stabilne i wiarygodne pomiary są w uchu i w odbycie. Prawidłowa temperatura mierzona pod pachą wynosi od 36-37 stopni. Ta sama temperatura mierzona w ustach lub w pochwie będzie wyższa o 0,3 stopnia a mierzona w odbycie będzie wyższa o 0,5 stopnia. Czas pomiaru pod pachą to 10 minut w odbytnicy 3 minuty w pochwie i jamie ustnej 5 minut jednak dotyczy to termometrów szklanych np rtęciowych a nie elektronicznych. Poza tym przed pomiarem termometr musi mieć temperaturę pokojową nie można go ogrzewać ponieważ nigdy nie ogrzejemy go do tej samej temperatury więc może to zafałszować wynik.

    3jgx3e3kxkbj0z7a.png
    wnidio4px2a5kwgs.png
    bl9cuay3m1ytu56k.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 7 lutego 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu fajnie, że podzieliłaś się swoją wiedzą, ale mam jedno zastrzeżenie.
    Do pomiarów temperatury na potrzeby obserwacji nmpr nie należy wykonywać pomiaru pod pachą (nie wiem, jak w tym przypadku jest kwestia ucha, ale chyba też odpada).

    "Temperaturę powinno się mierzyć wewnątrz organizmu (wewnątrz jam ciała wyścielonych śluzówką): w ustach pod językiem, w pochwie lub w odbytnicy. Pomiar pod pachą jest niemiarodajny, bo określa temperaturę skóry."
    (http://www.rodzina-naturalnie.home.pl/www/index.php/instrukcja/#p_o)

    BuBu lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • BuBu Koleżanka
    Postów: 62 14

    Wysłany: 7 lutego 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ekspertem od nrp nie jestem więc tu się nie wypowiadam ale z moich obserwacji wynika że są osoby które mierzą pod pachą ja osobiście mierzę temperaturę w pochwie i zgadzam się z tobą to była po prostu taka informacja dla tych którzy taki pomiar stosują

    3jgx3e3kxkbj0z7a.png
    wnidio4px2a5kwgs.png
    bl9cuay3m1ytu56k.png
  • aagaa84 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 8 lutego 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    możecie zerknąć na moją temperaturę? nie wiem czy nie jest za niska...



    f6125dde9a5e546d1c8930d3e4d7b3af.png

    aga84
  • AleksandraM59 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 lutego 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blue, dzięki wielkie, już właśnie się zastanawiałam czy to stres czy coś innego, bo hormony mam niby w porządku. I tak dziękuję :)

  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 8 lutego 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie, zaczęłam mierzyć tempke w tym cyklu o godz.20, wcześniej ucinałam sobie zwykle drzemkę. Ostatnio jednak nie mam zbytnio czasu na drzemki więc np. leże sobie i pracuje na komputerze i taką temperaturę wpisuje. Na wykresie nie wygląda to na jakieś wielkie zaburzenie pomiarów, różnica zaledwie o 0.1st czy pomiar bez odpoczynku jest więc miarodajny?

    48f411ed51.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 8 lutego 2014, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unlike niestety na to pytanie nie znam odpowiedzi. Pozostaje prowadzić obserwację dalej i zobaczyć, czy w przewidywanym momencie nastąpi zauważalny skok. Z tego co wiem to wymagany jest godzinny spoczynek (niekoniecznie sen) by temperatura była wiarygodna, ale nie wiem, jak to się ma do pracy na kompie.

    Przyznaję się, że sama ostatnio "naruszyłam" zasady i nie zwracam już uwagi czy między aktywnością (wstawanie do dziecka, nakarmienie go) a pomiarem minęła wymagana godzina. Temperatura póki co trzyma się właściwego poziomu, więc mam wrażenie, że ten mały grzeszek da się wybaczyć ;)

    Najważniejsze to wczytać się w siebie i zaobserwować co i w jaki sposób na Ciebie wpływa.

    Unlike lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 9 lutego 2014, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    ida cchyba odpisalam ci na to amo pytanie w innym watku...moim zdaniem stabilne tempki w pierwszej fazie cyklu swiadcza o stabilnosci hormonow, ale jesli juz caly wykres jest plaski bez skokow to juz nie ma owulacji...moim zdaniem nie jest calkiem plaska, wyglada super jak dla mnie i do 7 dni mozesz miec owulacje :) powodzenia.
    Weronika, bardzo dziękuję Ci za informacje!!! :) :*

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ