X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów temperatury w fazie lutealnej
Odpowiedz

temperatury w fazie lutealnej

Oceń ten wątek:
  • maia1991 Autorytet
    Postów: 631 551

    Wysłany: 2 lutego 2013, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje bardzo za slowa otuchy:)jestesmy w tej samej sytuacji tylko ty masz mniejszy czas staran ja rowniez mysle ze nam sie uda:))jak narazie na dzis mam miec przewidywany 1dzien miesiaczki jak narazie brak oznak ale on napewno dzis przyjdzie niestety:(((

    kjmnio4p9cq8r3f2.png
    67eihicrx39gx9ms.png
  • mindusia Autorytet
    Postów: 668 435

    Wysłany: 3 lutego 2013, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiedzcie co sądzicie o moim wykresie, o moich tempkach. Powinnam sie cieszyć że utrzymują się na takim poziomie. Pytam bo nigdy takich temperatur nie miałam i nie wiem jak się do nich odnieść. Już 3 dzień z rzędu ponad 37 stopni

    m3sx3e3ky5bi25o3.png
    https://www.maluchy.pl/ci-67721.png
  • verka Autorytet
    Postów: 261 181

    Wysłany: 4 lutego 2013, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Widzę po róznych wykresach, że skoki temperatury z fazie lutealnej nie świadczą o niczym złym. Mam jedno pytanie, jak sprawa wygląda z tym spadkiem. Kiedy ta temp. spada w fazie lutealnej i to jest duży spadek?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2016, 12:19

  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 5 lutego 2013, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ze strony npr- "Sporadyczne wstawanie w nocy nie ma wpływu na temperaturę po przebudzeniu, pod warunkiem, że kobieta przespała około sześciu godzin i nie wstawała na dłużej przynajmniej godzinę przed zmierzeniem temperatury. Jednak najważniejsza jest systematyczność i nie powinno się rezygnować z mierzenia temperatury także po krótszym śnie, gdyż wcale nie musi ona być wówczas zakłócona"

    a g n i e s z k a lubi tę wiadomość

  • LuSiA:) Autorytet
    Postów: 257 110

    Wysłany: 6 lutego 2013, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochane co myslicie o moim wykresie?:)
    3673558e031c7c3b94266f3ecaf13ed9.png

  • Magda421 Koleżanka
    Postów: 50 72

    Wysłany: 7 lutego 2013, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Lusia
    Jestem tu nowa i czuję się troszkę zagubiona. Obejrzałam sobie twój wykresik i widzę że zapowiada się ciekawie - serduszko przy potwierdzonej owulacji, no a teraz skok temperatury. Chyba wszystko jak na razie idzie w dobrym kierunku. Zastanawia mnie tylko twój śluz który przestał być rozciągliwy i stał się wodnisty w okresie okołoowulacyjnym. Zwróciłam na to uwagę bo u mnie też z tym rozciągliwym śluzem to różnie bywa...

    f2w3xm5ey48bo7te.png
    tkvgwji2ustxarf7.png
    file:///C:/Users/Magda/Desktop/Karolek/2014-02-25-309.jpg
  • Ilona Autorytet
    Postów: 1269 4221

    Wysłany: 7 lutego 2013, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ;D Czy któraś mogłaby mi napisać jak sie interpretuje pomiary temperatury? Tzn kiedy wiadomo, ze to ten dzień? Proszę pomóżcie

    Moje skarby Wiki i Marcel :)
  • Magda421 Koleżanka
    Postów: 50 72

    Wysłany: 8 lutego 2013, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Ilonko!
    Powinnaś zwrócić uwagę na spadek temperatury po którym powinien nastąpić skok o co najmniej dwie kreseczki. Ten "spadek" oraz 2-3 dni przed nim i po nim wyznaczają okres okołoowulacyjny w którym powinna nastąpić owulacja. Ale tak naprawdę tylko usg jest w stanie dokładnie potwierdzić że owulacja nastąpiła. To co napisałam to oczywiście duży skrót i uproszczenie..:)ale mam nadzieję że zachęci cię to do obserwacji i analiz bo te temperaturki nie zawsze układają się tak jak byśmy chciały.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2013, 11:37

    Ilona lubi tę wiadomość

    f2w3xm5ey48bo7te.png
    tkvgwji2ustxarf7.png
    file:///C:/Users/Magda/Desktop/Karolek/2014-02-25-309.jpg
  • Ilona Autorytet
    Postów: 1269 4221

    Wysłany: 8 lutego 2013, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za podpowiedź, szczerze to i tak nie moge tego zrozumieć trochę to dla mnie skomplikowane. Zastanawiam sie czy u mnie mierzenie temperatury ma w ogóle jakiś sens, ale jak to sie mówi tonacy brzytwy sie chwyta. Chce spróbować wszystkich możliwych sposobów, może wkoncu sie uda. Chodzę do lekarza co miesiąc, on dokładnie mi mówi kiedy mam owulacja, wtedy przytulamy sie z mężem. Potem czekam z nadzieja, ze może akurat, ale dostaje@ i potem znowu do lekarza i tak w kółko. Co jest nie tak???? Czy mialyscie podobna sytuacje???

    Moje skarby Wiki i Marcel :)
  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 8 lutego 2013, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona, warto mierzyć tempkę, bo daje ona więcej informacji niż tylko kiedy jest owulacja. Długość fazy lutealnej, wysokość skoku, występowanie zębów w drugiej fazie cyklu - to wszystko może wskazywać na potencjalne problemy :)

    Ilona lubi tę wiadomość

  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 8 lutego 2013, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona wrote:
    Hej dziewczyny ;D Czy któraś mogłaby mi napisać jak sie interpretuje pomiary temperatury? Tzn kiedy wiadomo, ze to ten dzień? Proszę pomóżcie

    Ilonko, przede wszystkim poczytaj o jakiejś metodzie npr (np Rotzera). To Ci podpowie jak interpretować wykres i jakie informacje możesz z niego odczytać.

    Na 28dni.pl można z kolei prowadzić wykres i samemu go interpretować wg wybranej metody. Tam też jest dużo informacji i podpowiedzi.

    Ilona lubi tę wiadomość

  • Ilona Autorytet
    Postów: 1269 4221

    Wysłany: 8 lutego 2013, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje, napewno skorzystam z porad ;d

    Moje skarby Wiki i Marcel :)
  • Malvinka Autorytet
    Postów: 327 264

    Wysłany: 8 lutego 2013, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakbyś miała pytania to śmiało! :)

    Ilona lubi tę wiadomość

  • Magda421 Koleżanka
    Postów: 50 72

    Wysłany: 8 lutego 2013, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilonko ze mną jest podobnie. Już 7 cykli staranek mam za sobą i dalej trzeba się starać - moja lekarka też twierdzi że wszystko jest ok i trzeba sie uspokoić i nie poddawać. Wiem że to trudne jest tak co miesiąc czekać z nadzieją że może się wreszcie uda ale cóż innego nam pozostaje. Czasem jest lżej a czasem ciężej. Dobrze że są takie fora jak to, dzięki którym jest łatwiej znieść ten trudny czas.

    Ilona lubi tę wiadomość

    f2w3xm5ey48bo7te.png
    tkvgwji2ustxarf7.png
    file:///C:/Users/Magda/Desktop/Karolek/2014-02-25-309.jpg
  • LuSiA:) Autorytet
    Postów: 257 110

    Wysłany: 8 lutego 2013, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny co sądzicie o moim wykresie?:)
    Jak możecie to luknijcie na poprzednie:)
    3673558e031c7c3b94266f3ecaf13ed9.png

  • LuSiA:) Autorytet
    Postów: 257 110

    Wysłany: 8 lutego 2013, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda421 wrote:
    Cześć Lusia
    Jestem tu nowa i czuję się troszkę zagubiona. Obejrzałam sobie twój wykresik i widzę że zapowiada się ciekawie - serduszko przy potwierdzonej owulacji, no a teraz skok temperatury. Chyba wszystko jak na razie idzie w dobrym kierunku. Zastanawia mnie tylko twój śluz który przestał być rozciągliwy i stał się wodnisty w okresie okołoowulacyjnym. Zwróciłam na to uwagę bo u mnie też z tym rozciągliwym śluzem to różnie bywa...

    Kochana ja na początku w pierwszym wykresie miałam rozciągliwy ale zaczełaam pić syrop brać tabletki takie jak oeparol i pic siemie laniane i naprawdę nie zauważyłam śluzu rozciągliwego,nawet nie zauważyłam tej zmiany dzieki tobie teraz wiem... :)
    Mam nadzieję,że to to:)
    Ale nie chcem zapeszać:) a najlepsze jest to,że jeszcze nie miałam takiego skoku wcale:)
    )

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2013, 18:29

  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 2 kwietnia 2013, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, temperatury 37,2 37,1 w ciagu dnia, luteina moze tu miec cos wspólnego z utrzymywaniem takiej temp ? odstawie to spadnie (temp wzrosła bez luteiny, zaczelam ja brac, na nastepny dzien)

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W obserwacjach bierze się tylko pod uwagę pierwszą zmierzoną temperaturę zaraz po przebudzeniu. To jaką temperaturę masz w ciągu dnia jest nieistotne. Tak luteina podwyższa temperaturę. Nie sądzę, żeby po odstawieniu luteiny nagle spadła temperatura. Ale w konsekwencji jej odstawienia, w końcu temperatura zacznie spadać, tak jak zwykle spada, gdy nie dochodzi do zapłodnienia pod koniec cyklu lub na początku nowego.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze, jednak jak na to nie patrzeć 37,2 to stan podgorączkowy,wczesniej nigdy tak wysoko nie było, zle sie czuje i ciagnie sie to od tygodnia, szczerze mowiac malo mnie interesuje temperatura rano w tym miesiacu - odpuściłam - zmierzyłam ja z 2x 36,8,

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • Strokrotka Autorytet
    Postów: 358 444

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki, co myślicie o moim wykresie? W sumie pierwszy raz mierze temp przez cały cykl.Wczoraj wróciłam z podróży - mogło to mieć wpływ na niższą tempkę dzisiaj? W ogole jakies dziwne skoki mam tych temperatur..

    qdkki09kap9gx968.png
    3i49io4pl4x7mtp0.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ