X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów test ciazowy i test owulacjny
Odpowiedz

test ciazowy i test owulacjny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ciasteczkowy potwór Przyjaciółka
    Postów: 101 40

    Wysłany: 8 lutego 2015, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to wkoncu jest? Raz czytalam ze jak wyjdzie test ciazowy pozytywny to owulacyjny tez powinien.. Ktoras z was miala taki przypadek> Potwierdzone to?

    " Nigdy nie mów nigdy"
    f2w3dqk3ff0nea4g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tak bylo bo mialam akurat tylko owulacyjne w dniu @ zrobilam wieczorem 2 kreski rano tez wiec polecialam po ciążowy i ok g.11 wyszedl pozytywny ;)

  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 9 lutego 2015, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale po co robić test owulacyjny po owulacji????

    zawsze mnie to zadziwia, jak widzę, że laski w dniu @ robią testy owulacyjne

    Katarzyna87 lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 9 lutego 2015, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    ale po co robić test owulacyjny po owulacji????

    zawsze mnie to zadziwia, jak widzę, że laski w dniu @ robią testy owulacyjne

    no wlasnie mnie tez to zastanawia :) test owulacyjny dodatni wykrywa ciaze wczensiej niz test ciazowy?

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 9 lutego 2015, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie wiem jakim cudem test lh może wykazać ciążę skoro w teście ciążowym badany jest hcg

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 9 lutego 2015, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie też mnie to zastanawia :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 9 lutego 2015, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to są po prostu przypadki. Albo test owulacyjny jest dupny albo się ma wysokie stężenie lh w organiźmie co nie świadczy o ciąży. A jeśli test ciążowy jest pozytywny to się tylko cieszyć i nie błądzić robiąc test na ciążę testem przeznaczonym do wykazania potencjalnej owulacji.


    Aleksia85 może się mylimy? pewne rzeczy są niepojęte dla prostych ludzi :P

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • ciasteczkowy potwór Przyjaciółka
    Postów: 101 40

    Wysłany: 9 lutego 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mi sie wydaje ze test owulacyjny przy sprawdzaniu poziomu lh nie ma nic wspolnego z hcg ktory jest sprawdzany przy tescie ciazowym :) ale duzo duzo jest opini na ten temat..

    " Nigdy nie mów nigdy"
    f2w3dqk3ff0nea4g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2015, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytajcie w internecie te dwa hormony we wczesnej ciąży są podobne i naukowo potwierdzone

    Tova33 lubi tę wiadomość

  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 13 lutego 2015, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka ma rację. HCG jest budową podobne do LH i może być wykrywalne przez test owulacyjny. Wiele dziewczyn w ciąży rzeczywiście podaje, że testy owulacyjne wychodzą im dodatnio. Nie jest to jednak regułą. Podejrzewam, że koleżanki, które robią test owulacyjny w dniu spodziewanej @ chcą się dowiedzieć czy są w ciąży. Ja uważam, że nawet dodatni wynik takiego testu należałoby potwierdzić testem ciążowym, a najlepiej betą, bo nie jest to moim zdaniem wynik wiarygodny, ale na pewno może dać do myślenia ;-)
    Nie jestem też pewna ale chyba czytałam gdzieś, że test owulacyjny jest czulszy niż ciążowy. Nie wiem jednak czy jest informacja wiarygodna.

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2015, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tova33 wrote:
    Staraczka ma rację. HCG jest budową podobne do LH i może być wykrywalne przez test owulacyjny. Wiele dziewczyn w ciąży rzeczywiście podaje, że testy owulacyjne wychodzą im dodatnio. Nie jest to jednak regułą. Podejrzewam, że koleżanki, które robią test owulacyjny w dniu spodziewanej @ chcą się dowiedzieć czy są w ciąży. Ja uważam, że nawet dodatni wynik takiego testu należałoby potwierdzić testem ciążowym, a najlepiej betą, bo nie jest to moim zdaniem wynik wiarygodny, ale na pewno może dać do myślenia ;-)
    Nie jestem też pewna ale chyba czytałam gdzieś, że test owulacyjny jest czulszy niż ciążowy. Nie wiem jednak czy jest informacja wiarygodna.
    Tak tylko ten test ovu moze byc wiarygodny na poczatkach ciazy pozniej juz nie

  • Blue Przyjaciółka
    Postów: 80 68

    Wysłany: 16 lutego 2015, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się naczytałam w internecie różnych opinii na ten temat. Na wielu stronach jest podane, że test owulacyjny zawsze wychodzi pozytywny w ciąży. Mogę powiedzieć z autopsji, że test owulacyjny wykonany w 12 dpo wyszedł całkowicie negatywny (nie było nawet cienia), test ciążowy wykonany w 14 dpo, i to nie z porannego moczu wyszedł wyraźny, pozytywny i został potwierdzony tego samego dnia testem z krwi.



    "W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho
    h4zpskjoz8adeo9y.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ