X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Wyniki hormonów

Oceń ten wątek:
  • rosz Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 25 listopada 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak czytałam. W nowym roku powtórzę badania to zobaczymy czy coś się zmieniło

    malami91 lubi tę wiadomość

  • daisy813 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 25 listopada 2017, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zrobię jeszcze estradiol po owulacji no i prolaktyne i progesteron chyba... Napisz jak u Ciebie gdy bedziesz wiedziała już;) Mam nadzieje że nie będziesz musiała robic badań wiecej bo pojawi się dzieciątko;) Mam też nadzieje że reszta dziewczyn napisze co sądzą o naszych wynikach...

    daisy813
  • rosz Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 25 listopada 2017, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja równiż czekam na wieści od Ciebie i życzę dobrych wyników.
    Zachęcam inne dziewczyny do udziału w naszej rozmowie. Może też macie podobne wyniki?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysokie FSH wynika z niskiego estradiolu - te dwa hormony działają na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Niski estradiol oznacza tyle, że jajniki z jakiegoś powodu nie produkują odpowiedniej jego ilości, a przyczyn może być wiele - wygasanie ich czynności (warto zrobić AMH dla sprawdzenia rezerwy), PCOS, niedoczynność przysadki, nadmierny długotrwały wysiłek fizyczny itd.

  • daisy813 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 26 listopada 2017, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 dziękujemy za jakieś rozjaśnienie tego wszystkiego... rzeczywiscie zrobie AMH

    daisy813
  • rosz Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 26 listopada 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 ja również dziękuję za rozjaśnienie, w moim przypadku wysiłek fizyczny może mieć na to wpływ. PCOS raczej nie bo wtedy LH jest wyższe od FSH no i co roku mam robione kontrolne USG i nigdy lekarz o tym nie wspominał, zawsze mówił, że wszystko ok.Jeśli chodzi o niedoczynność przysadki to musze jeszcze prolaktyne zbadać bo mam pewne objawy, które występują przy niedoczynności przysadki.

  • daisy813 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 30 listopada 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się masz rosz? Jak samopoczucie i starania??? ☺️ Jestesmy same chyba w tym temacie... dziewczyny mają już swoje grupy... szkoda bo ich wiedza jest bardzo pomocna:) Ja już przeglądam to forum jakis czas i ciagle dowiaduje sie czegoś nowego... Chciałabym żeby inne dziewczyny napisały nam cos o swoim wyniku FSH i AMH oraz ESTRADIOL... Ciągle zastanawiam się czy rzeczywiscie tak jak wyczytałam FSH w górnej granicy przeważnie oznacza niskie AMH... Dlatego tak zalezy mi na Poznaniu wyników innych...

    daisy813
  • rosz Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 30 listopada 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daisy813 wrote:
    Jak się masz rosz? Jak samopoczucie i starania??? ☺️ Jestesmy same chyba w tym temacie... dziewczyny mają już swoje grupy... szkoda bo ich wiedza jest bardzo pomocna:) Ja już przeglądam to forum jakis czas i ciagle dowiaduje sie czegoś nowego... Chciałabym żeby inne dziewczyny napisały nam cos o swoim wyniku FSH i AMH oraz ESTRADIOL... Ciągle zastanawiam się czy rzeczywiscie tak jak wyczytałam FSH w górnej granicy przeważnie oznacza niskie AMH... Dlatego tak zalezy mi na Poznaniu wyników innych...
    W tym cyklu nie udało się. Temperatura spadła i zaczyna się @ Samopoczucie ok. A co u Ciebie? Robiłaś teraz jakieś badania?

  • daisy813 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 30 listopada 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A starasz sie w jakieś określone dni rosz??? Czy tak poprostu jak macie ochote... Przepraszam bo moze nie powinnam pytać o takie rzeczy ale... jestem ciekawa:) Najbardziej ciekawi mnie wlasnie to czy rzeczywiscie jesli trafisz w owulacje to jest większa szansa na chłopca... A mnie? Ok... od paru dni siedze tylko i szuka na forach czegoś o niskim estradiolu i o wynikach FSH...

    daisy813
  • rosz Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 30 listopada 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz do tej pory kochaliśmy się wtedy jak ochota przyjdzie bo nie obserwowałam swojego cykly. Dopiero pierwszy cykl mierze temperature, wcześniej zaczełam obserwować śluz ale nie mam teg najbardziej płodnego więc trudno było mi określić dzień owu. Kochając się w dniu owu jest wieksza szansa na chłopca. Wyczytałaś coś ciekawego o FSH i estradiolu?

  • daisy813 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 30 listopada 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam i czytam i wiesz jak to jest... na jednej stronie z FSH koło 10 piszą że nieciekawie a na innych ze to ok jeszcze... Wyczytałam takze ze bardzo czesto kobiety o FSH przy górnej granicy maja wlasnie niskie AMH... Duzo stron w googlach i na forach przewertowałam i podobno AMH potrafi naprawde skoczyć z miesiąca na miesiac duzo do gory lub w dol... A niby moze byc tylko gorsze... dlatego wiele dziewczyn pisze zeby wgl sobie tym badaniem głowy nie zawracać:) Ja zrobie z czystej ciekawości wiesz dlaczego rosz??? Bo pomimo tego iż mam w zyciu okropnego pecha to jestem optymistka:) Nawer gdy to AMH wyjdzie mi 0.01 to i tak bede dobrej mysli... Każdej tego zycze:) Dziewczyny niech któraś sie wypowie prosze na temat AMH...

    daisy813
  • Paula0946 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, miałam robione amh, wynik 18.80 ale nie mam bladego pojęcia co to oznacza przy reszcie moich wyników które według lekarza nie są dobre, wizytę mam pod koniec roku jak się czegoś dowiem dam znać ;-)

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos FSH właśnie ja się zastanawiam czy da się obniżyć, wyczytałam że suplementacja DHEA ma rewelacyjne efekty. Mierzyłam FSH na razie raz w 4 dc i było 16 :(( Jutro robię powtórkę. AMH to w ogóle porażka bo mam 0,24, ale też czytałam że dziewczyny z wynikami....ok 0,1 zachodziły w naturalną ciążę! Mi kiedyś gin nie chciała dać skierowania bo powiedziała, że AMH jest niemiarodajne.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Paula0946 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam chodzić do lekarza dopiero półtora miesiąca temu, zlecił mi kilka badań które wykonałam i nie są zadowalające, pp tych wszystkich zlecił właśnie amh i powiedział że po tym badaniu ustalimy jakie leki mam brać

    1dc:
    FSH 9.26
    LH 22.12
    PGN 1.00
    PRL 12.35
    E2 89.76

    13dc:
    FSH 8.71
    LH 34.95
    E2 67.83

  • daisy813 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fajnie że piszecie coś dziewczyny... Ja niby ostatnie wyniki estradiolu i prolaktyny z 14 dc chyba dobre to jednak i tak martwię się tymi z 3 dc:/ w 14 dc Estradiol 306 a prolaktyna 23.13 gdzie normę mam 23.30. Myślicie że powinna być niższa? Dobrze że estradiol podskoczył... I niby jest ok ale wyczytałam że z 3 dc bada sie rezerwę jajnikowa na podstawie FSH i estradiolu i niewazne czy potem masz wynik dobry czy zły...liczy sie do rezerwy ten 3 dc... Czy któraś z dziewczyn wie czy to prawda???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2017, 19:06

    daisy813
  • daisy813 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama podobno FSH skacze dosyć dziwnie;/// Chociaz nie u wszystkich chyba... Czytałam tutaj na forum że mozna obniżyć wynik ale to tylko cyferki a jesli był wysoki a spadł jedynie po lekach to i tak nie ratuje sytuacji a ma znaczenie jedynie przy podejściu do invitro...

    daisy813
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula0946 wrote:
    Hej, miałam robione amh, wynik 18.80 ale nie mam bladego pojęcia co to oznacza przy reszcie moich wyników które według lekarza nie są dobre, wizytę mam pod koniec roku jak się czegoś dowiem dam znać ;-)

    Wysokie AMH jest przy PCOs. Jaki masz stosunek LH/FSH? Miałaś badane androgeny?

  • Paula0946 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami91 do tej pory miałam robione tylko takie badania
    1dc:
    FSH 9.26
    LH 22.12
    PGN 1.00
    PRL 12.35
    E2 89.76

    13dc:
    FSH 8.71
    LH 34.95
    E2 67.83
    22dc :
    PGN 1.17

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy dzięki za info, mi wyszła dodatkowo jakaś masakryczna prolaktyna bo 42 :(( O ile dobrze liczę, bo wyniki mam w mIU/l, (847), znalazłam przelicznik że dzieli się przez 20 na jednostki ng/ml. Będę powtarzać badanie w najbliższym cyklu bo coś nie wierzę aż w ten wynik. Powinnam mieć zaburzenia a nawet brak miesiączek a ja mam wszystko regularnie... PCOS nigdy nie zdiagnozowano.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • rosz Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 1 lutego 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś powtórzyłam badania i jestem zaskoczona spadkiem hormonu FSH z 11,3 na 7,6 sądziłam, że ten hormon się nie obniża. Proszę o interpretację wyników z 4 dc
    FSH - 7,6(3,5-125,5)
    LH - 5,6 (2,4-12,6)
    Estradiol - 48 (12,4-233)
    Prolaktyna - 20,8 (4,8-23,3)
    DHEA-SO4 - 387,90 (98-340)
    Testosteron - 40,8 (6-82)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2018, 19:30

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ