X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Wysoka temp. co oznacza??
Odpowiedz

Wysoka temp. co oznacza??

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 8 maja 2014, 09:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obserwuje temperature już kilka cykli i moje temp w I fazie wahaja sie miedzy 36,7 - 36,9 , a w II fazie 37 - 37,3 .
    Czy to jest oki jesli w pierwszej fazie temperatury sa takie wysokie?? Czy to moze oznaczac jakis problem z hormonami?? Staramy sie teraz dopiero 3 cykl ale jakos mnie to martwi :/
    Co myslicie??

• nick nieaktualny

Wysłany: 8 maja 2014, 09:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że nie masz żadnych powodów do niepokoju... Każdy organizm jest inny, zobacz np. galerie wykresów użytkowniczek jak różne mogą być temperatury. O problemach hormonalnych mogłabyś mówić gdyby cykle były nieregularne, lub obserwowałabyś jakieś nietypowe miesiączki, to pierwszy sygnał do zainteresowania się hormonami, także niepokojąco długie starania o dziecko... Ja myślę, że zdrowa para powinna dać sobie minimum 6 cykli na starania, jeśli będą bezowocne wtedy pomyśleć nad diagnostyką, lub inaczej, jeśli chcesz świadomych starań wykonaj pakiet badań dla kobiet planujących dziecko, większość dużych laboratoriów oferuje takie badania... I pamiętaj, że płodność nie leży tylko po stronie kobiety, ale również mężczyzny ;)

• nick nieaktualny

Wysłany: 8 maja 2014, 09:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam dopisać, że nie jest ważne na jakich poziomach są temperatury, ważne jest aby cykl był 2- fazowy, czyli faza niższych temperatur ( folikularna- przed owulacją) i faza wyższych temperatur ( lutealna- po owulacji). Pozdrawiam i życzę owocnych starań ;)

• nick nieaktualny

Wysłany: 8 maja 2014, 09:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie m9iesiaczki mam takie troszke nieregularne ale to juz od malego od samego poczatku 33 - 40 dni lekarz powiedzial ze taka moja natura po tym jak wykonal mi badanie ginekologiczne i usg dopochwowe powiedzial ze ladne wiec chyba nie mam co sie tak martwic ale chcialabym juz dzidzie dlatego teraz tak o tym mysle .

• nick nieaktualny

Wysłany: 8 maja 2014, 09:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje bardzo mam nadzieje ze beda owocne :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

CZYTAJ WIĘCEJ