Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś pamiętnik naszej czytelniczki - o utraconej nadziei
i podnoszeniu się po kolejnym niepowodzeniu

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr 0% morfologia a ciąża
Odpowiedz

0% morfologia a ciąża

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Liliili Koleżanka

Wysłany: 8 listopada 2022, 10:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy udało się komuś zajść w ciążę z morfologia nasienia 0% i było wszystko w porządku?

• Joannella Znajoma

Wysłany: 10 listopada 2022, 02:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam się udało. Obecnie 5 tydzień. Robiłam betę, tonę testów. Czekam na wizytę u ginekologa w 8 tygodniu, mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze, chociaż sama się stresuje tym faktem, że udało się z morfologia 0%. Staramy się już kilkanaście cykli. Mąż brał fertilman plus, olej z czarnuszki, okłady na jądra, dużo soku z pomidorów, ograniczenie alkoholu, a parametry poprawiały się oprócz morfologii właśnie, chociaż może wykryte żylaki 1wszego stopnia są przyczyna.

🇬🇧
    👩 pcos, io
    👨‍💻 morfologia 0%, Oligoasthenoteratozoospermia
  • Liliili Koleżanka

Wysłany: 11 listopada 2022, 16:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wyszedł za duży pęcherzyk żółtkowy co nie rokuje dobrze...

• Joannella Znajoma

Wysłany: 11 listopada 2022, 21:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliili wrote:

Chciałabyś pogadać na priv? Jesteśmy chyba w bardzo podobnej sytuacji oraz tygodniu ciąży, a nawet miałyśmy przeziębienie, jak opisywałaś w innym wątku.

Miałam jeszcze pytać - czy tylko morfologia była niewłaściwym parametrem? Jak długo się staracie? I czy tylko był czynnik męski czy Ty masz jakieś problemy zdrowotne?

🇬🇧
    👩 pcos, io
  • Joannella Znajoma

Wysłany: 11 listopada 2022, 21:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliili wrote:

Ponadto ostatnio przeczytałam taka informacje:
    „Naukowcy zajmujący się męską niepłodnością postulują, by na podstawie małej ilości prawidłowych plemników nie wyciągać zbyt daleko idących wniosków, szczególnie jeśli chodzi o ewentualne uszkodzenia genetyczne. Męskie nasienie wykazuje okresową zmienność w zakresie różnych parametrów, w tym budowy morfologicznej plemników. Poza tym osoba badająca nasienie nigdy nie jest w stanie obejrzeć wszystkich plemników. Zawsze, nawet w puli plemników o złej budowie, może się znaleźć ten, który jest dobrze zbudowany i tak najprawdopodobniej było w tym wypadku. Najważniejsze jest potwierdzenie ciąży podczas badania USG, pojawienie się czynności serca i stały nadzór nad wzrostem zarodka. Proszę być dobrej myśli!

Embriolog nOvum”

🇬🇧
    👩 pcos, io
  • Liliili Koleżanka

Wysłany: 12 listopada 2022, 06:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, odezwij się na priv. Ja już przeszłam jedno poronienie w 10 tyg, też był za duży pęcherzyk. Tylko morfologia była zła.

• Joannella Znajoma

Wysłany: 12 listopada 2022, 12:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliili wrote:
    Tak, odezwij się na priv. Ja już przeszłam jedno poronienie w 10 tyg, też był za duży pęcherzyk. Tylko morfologia była zła.

Proszę zaakceptuj zaproszenie do „przyjaciółek” bo tak to nie wiem jak wysłać priv :))

🇬🇧
    👩 pcos, io
  • Karolina2929 Debiutantka

Wysłany: 26 grudnia 2022, 14:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem teraz w takiej sytuacji jak wy, morfologia męża 0% a na teście dwie kreski. Wyniki bety potwierdziły ciążę jednak na USG dopiero za tydzień bo jeszcze za wcześnie. Staraliśmy się półtora roku. Jak sytuacja potoczyła się u was Liliili i Joannella? Bardzo się stresuje czy przy takiej morfologii wszytsko będzie w porządku

𝑂𝑛 31
    ❌ teratozoospermia:
    • Morfologia 0%

2017 Franio ❤️
    06.2021
    rozpoczęcie starań 🌱
    01.2023 poronienie zatrzymane 9 tc 👼🏻
  • Liliili Koleżanka

Wysłany: 7 stycznia 2023, 18:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak narazie wszystko dobrze :) 17 tydz

• Joannella Znajoma

Wysłany: 8 stycznia 2023, 10:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas również wszystko dobrze, aktualnie 14 tydzień. Jesteśmy już po badaniach prenatalnych, nie ma żadnych powodów do zmartwień.

Trzymam za Ciebie kciuki Karolino, będzie dobrze ❤️

Fela37 lubi tę wiadomość

🇬🇧
    👩 pcos, io
  • Kama1603 Znajoma

Wysłany: 4 lipca 2023, 16:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim 🙂 jestem tu nowa, od jakiegoś czasu czytam wasze historie. W styczniu tego roku podjęliśmy decyzję o drugim dziecku. W marcu mąż zrobił na wszelki wypadek badanie nasienia i okazało się, że nie jest dobrze. Powtórzył po 3 miesiącach i tak jak wszystkie parametry się poprawiły (ilość plemników i ich ruch) to morfologia spadła z 2% do 0%. Androlog zalecił starania naturalne przez kolejnych 6 miesięcy mówiąc, że skoro pojawiła się poprawa to może nadal się poprawiać i jest szansa na zajście. I tu pojawił się mój strach, że albo się nie uda albo się uda i będzie coś nie tak. Widząc wasze historie mam w głowie i w sercu jakąś nadzieję. Chciałabym czasem z kimś pogadać, bo może byłoby wtedy trochę lżej 🙂 Jeśli ktoś się tu jeszcze pojawia to byłoby miło🙂 pozdrawiam ❤️

Wysłany: 4 lipca 2023, 22:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas niestety w 9 tygodniu doszło do poronienia zatrzymanego :( od tamtej pory pierwszy cykl po łyżeczkowaniu od nowa się staramy niestety bez skutecznie. U męża morfologia nadal 0% ale nie poddajemy się. Mam nadzieję że w kiedyś w końcu się uda

𝑂𝑛 31
    ❌ teratozoospermia:
    • Morfologia 0%

2017 Franio ❤️
    06.2021
    rozpoczęcie starań 🌱
  • Kama1603 Znajoma

Wysłany: 5 lipca 2023, 13:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki żeby się udało ❤️

Wysłany: 5 lipca 2023, 20:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wam również ♥️ Joanella i Liliili dają nadzieję że się da i może być wszystko dobrze:)

𝑂𝑛 31
    ❌ teratozoospermia:
    • Morfologia 0%

2017 Franio ❤️
    06.2021
    rozpoczęcie starań 🌱
  • Kama1603 Znajoma

Wysłany: 9 lipca 2023, 09:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedziałek idę na monitoring bo u mnie oprócz problemu u męża brak owulacji w cyklach i przyjmuję lamette a potem ovitrelle i dr wyznacza te ważne dni. Staram się nie myśleć o niczym ale wiadomo, to nie takie proste. Może tym razem znajdzie się jakiś jeden prawidłowy plemniczek, który sobie poradzi 🙂

Wysłany: 10 lipca 2023, 10:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie również brak owulacji. Co miesiąc przyjmowałam etruzil a potem zastrzyk zivafer na pęknięcie pęcherzyka. W tym miesiacu jednak przerwa bo po tych stymulacjach nabawiłam się torbiela. Także ciągle pod górkę.

𝑂𝑛 31
    ❌ teratozoospermia:
    • Morfologia 0%

2017 Franio ❤️
    06.2021
    rozpoczęcie starań 🌱
  • Kama1603 Znajoma

Wysłany: 10 lipca 2023, 18:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przyjmuję Lamette a zastrzyk na pęknięcie ovitrelle. Zobaczymy jak się potoczy ten cykl, dziś mąż zrobił mi już zastrzyk.

Miłego tygodnia ❤️

• Agatekk Autorytet

Wysłany: 20 lipca 2023, 11:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

u mojego męża także 0% (choć to wyniki ze stycznia, nie powtarzał potem bo zaprzestaliśmy starań od kwietnia), ale liczba całkiem spora więc lekarz kazał się tym nie przejmować. Dziś 4tc +5 dni i pojawiło się krwawienie, typowy okres :( Pierwsza beta 67, druga po 48h już niestety 32 i progesteron niecałe 2 :/

age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ