X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr 8-9 tydzien ciazy - ustanie bolu piersi i sutkow!
Odpowiedz

8-9 tydzien ciazy - ustanie bolu piersi i sutkow!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • martyna1989 Ekspertka
    Postów: 207 84

    Wysłany: 13 lutego 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy ustanie bólu piersi miedzy 8 a 9 tygodniem można uznać za normalne? Na początku nie mogłam nawet się dotknąć, piersi byku mocno nabrzmiałe, teraz w jeden dzień bola na drugi dzień nic i nie czuje juz takiego napięcia... Podobnie mam z mdlosciami, jednego dnia są , innego nic... I wymioty podobnie. Czy objawy miga juz powoli zacząć ustępować? Dwa tyg temu na wizycie było wszystko ok z dzidzia, do kolejnej wizyty jeszcze ponad dwa u zaczynam znowu swirowac...

    relgh371oy0mp19n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Objawy nie musza trwac cala ciaze, jak sie pojawiaja od czasu do czasu to dobrze, ale jak cie to bardzo martwi to pogadaj z lekarzem lub zrob usg.

  • sylwiob Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 13 lutego 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też czytałam że objawy mogą ustępować albo występują z różnym nasileniem. Bądź spokojna, na pewno wszystko jest dobrze.

  • martyna1989 Ekspertka
    Postów: 207 84

    Wysłany: 13 lutego 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chce lecieć do gina bo mi się wydaje i robić z siebie panikary... Nie miałam żadnych (odpukać) problemów jak narazie... Bardziej obserwuje swoje ciako i stad tyle wątpliwości w mojej głowie...

    relgh371oy0mp19n.png
  • Eweloka84 Autorytet
    Postów: 6019 3763

    Wysłany: 13 lutego 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana ja wczoraj spanikowałam rano bo mnie nic nie bolało a wieczorem i dzis czuje piersi, sutki, brzuch haha wiec spokojnie :)

    Córcia Natalka :* :*
    nqtkdf9hwyyfmv3n.png
  • marta83 Autorytet
    Postów: 344 165

    Wysłany: 13 lutego 2014, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie kochana piersi raz bola raz nie przez 2 dni bolaly dzisiaj juz nie bola
    i tak od poczatku mam,

    marta
  • martyna1989 Ekspertka
    Postów: 207 84

    Wysłany: 13 lutego 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehh... kobietki, dzekuje za odpowiedzi:) sama probuje sie uspokajac i myslec pozytywnie ale nie zawsze mi to wychodzi... brzusiomnie pobolewa dzis a raczej czuje ciagniecie ale to jakos mnie nie stresuje tylko te piersi no i o dziwo brak mdlosci ale to przez dwa dni tez juz tydzien temu przerabialam a potem wrocily...

    relgh371oy0mp19n.png
  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 18 lutego 2014, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mi wzasadzie nic nei jest,,,
    Jedyny objaw jaki mam to bolące, wrażliwe piersi... i spać mi isę chce...
    Czaeem mnie zaboli podbrzusze, ale tylko delikatnie o sobie da znać...

    Ronda81 lubi tę wiadomość

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • asik2903 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 29 października 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja tak mam. Przed terminem miesiączki rozbolały mnie piersi, w terminie bolały okrutnie a teraz, tydzień po terminie, bolą delikatnie po bokach albo wcale. Czy to normalne? Macie jakieś doświadczenia?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też nie bolą już tak bardzo czasami wieczrem czuje tylko mały ból sutków mdlosci juz tez nie mam tylko od czasu do czasu ajestem już w 9 tyg wponiedziałek byłam na wizycie i moja fasoleczka już ma 18,5 mm :D

    Kikusia, patrycjanl, akarolina lubią tę wiadomość

  • Anna 23 Przyjaciółka
    Postów: 190 33

    Wysłany: 15 maja 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem w 8 tc i od wczoraj piersi zaczely mnie mniej bolec a dzis prawie wcale nie wiem czy to normalne ze tak nagle przestaja bolec? Na pewno troche panikuje ale czytalam ze dziewczyny pisaly o ustapieniu objawow np bolu piersi co pokrywało sie z poronieniem ;/ w poniedzialek mam kolejna wizyte na poprzedniej bylam 4 maja i widzialam juz nawet bijace serduszko , teraz tylko czasami zoboli podbrzusze i delikatne mdlosci i sennosc. Strasznie sie martwie mam nadzieje ze wszystko dobrze bedzie

    Anna25
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 15 maja 2015, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Aniu,
    mnie też przestało nagle boleć wszystko i wpadłam w panikę. Zrobiłam usg i okazało się, że wszystko jest ok. al sześć te 150 zł. Grunt, że się uspokoiłam. A po tygodniu objawy wróciły. Bóle będą się zmieniać- zanikać, powracać... najgorsze jest czekanie... Ja nie mogę doczekać się brzucha i ruchów dziecka choć wtedy pewnie pojawią się kolejne wątpliwości :) jeśli masz obawy lepiej sprawdzić. To czas zrozumiałego panikowania. Przynajmniej dla mnie ;)
    uściski!

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • Anna 23 Przyjaciółka
    Postów: 190 33

    Wysłany: 15 maja 2015, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka 1983 dzieki za odpowiedz mam nadzieje ze i u mnie wszystko bedzie dobrze juz nie moge sie doczekac poniedzialku i wizyty a Ty w ktorym tygodniu jestes?

    Anna25
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 15 maja 2015, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęłam 11. Napięcie rośnie bo czekam na zrobienie badań prenatalnych. Chciałabym móc mieć większą kontrolę nad tym co dzieje się w środku. Na razie walczę z bólem głowy bo mam niskie ciśnienie. Teraz też mam więcej mdłości. Z czasem zakres dziwnych dolegliwości ci się powiększy. U mnie np. zaczęły pojawiać się bóle zapowiadające hemoroidy. To podobno normalne bo ukrwienie jest inne i przy hormonach oraz zmianie diety nie jednej mamuśce dokuczają... na wszystko przyjdzie czas!

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • Anna 23 Przyjaciółka
    Postów: 190 33

    Wysłany: 15 maja 2015, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no chyba kazda z nas bedac w ciazy sie martwi teraz sie martwie i chcialabym zeby juz minał ten 3 miesiac i zmniejszylo sie to ryzyko poronienia ale pozniej tak jak pisalas z czasem pojawia sie kolejne watpliwosci ale ten poczatek chyba jest najgorszy. A co do objawow to u mnie tak sobie tak wlasnie mysle ze pewnie sie nasila z czasem bo jak narazie to straciłam apetyt jem mniej szczegolnie mieso jakos mi nie podchodzi o slodyczach nie wspomnę. Gratulacje i trzymam kciuki za Ciebie zeby ciaza przebiegała spokojnie i bylo mniej stresu bo to nie wskazane teraz dla Nas;)

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

    Anna25
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 15 maja 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No stresów mam troszkę niestety ale staram się nie dać. Apetytem się nie martw bo to wszystko wina hormonów. Z czasem się to uspokoi, organizm przyzwyczai. Mnie też od mięsa odrzucało i chyba nadal specjalnie nie mam chęci. Do niczego się nie zmuszaj. Podjadaj malutkimi porcjami i pij dużo wody (woda najważniejsza w budowaniu i poprawnym przekazywaniu wartości). Jest dużo dziewczyn które chudną na początku. To nic nieniepokojącego. Zresztą lekarze powtarzają jeść dla dwóch a nie za dwóch. Więc dużo zieleniny, może jakieś lekkie serki, bananki, jabłuszka, marchewka, brokuły, kalafior, smoothie, etc. To co poczujesz że chcesz. Puść wodze fantazji ;)

    pesymistka lubi tę wiadomość

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • Anna 23 Przyjaciółka
    Postów: 190 33

    Wysłany: 15 maja 2015, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No akurat owoce i warzywa jem na okrągło ;) a co do wagi to zawsze trzymałam wage 55 kg a teraz waga sie waha na poziomie 58/58,5 kg czyli juz wzrosła choc tak jak pisałam wczesniej jem mniej niz przed ciaza ale trzeba sie do wrzostu wagi przyzwyczaic ;)

    aneczka1983, maggy/mags lubią tę wiadomość

    Anna25
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 15 maja 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba mamy podobnie. Ja głównie jadłam warzywa bo na inne rzeczy nie miałam ochoty. Teraz rzucam się na truskawki. Niestety drogie ale cóż...

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • Anna 23 Przyjaciółka
    Postów: 190 33

    Wysłany: 15 maja 2015, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to tak jak ja ;) jeszcze chwile i beda tansze;)

    Anna25
  • Rapsodia Nowa
    Postów: 2 2

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Jestem w 9 tygodniu i bol piersi ustal z dnia na dzien, choc na szczescie nadal sa opuchniete. Mam nadzieje, ze bol szybko wroci... Najchetniej to bym kupila wlasne usg i codziennie sprawdzala czy fasolka sie ladnie rozwija :). A jak u was? znow was bola piersi czy po bol ustal na dobre?
    Pozdrawiam cieplo!

    Foto_Anna, patrycjanl lubią tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ