X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Anusiak Znajoma
    Postów: 19 22

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki. Chyba to już koniec :( :( :( Beta w ciągu 2 dni urosła tylko nie całe 21% i progesteron za niski... Chyba pojadę dzisiaj na dyżur do szpitala, bo się boję że to ciąża pozamaciczna, skoro beta rośnie tylko bardzo mało. 3 lata starania i znowu nic :( :( :(

    Beta hgc w czwartek 1366,00
    Beta hgc dzisiaj 1655,00
    Progesteron 8,40

  • ppaauullaa Koleżanka
    Postów: 45 19

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusiak Twojaa beta jest bardzo wysoka, może wystarczy zwiększyć dawkę duphastonu? Wcześniej miałaś dobry przyrost? Może jeszcze nie jest za późno. Koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem.

  • Anusiak Znajoma
    Postów: 19 22

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta cały czas słabo wzrasta niestety...

    5.12 (poniedziałek) - 889,10
    8.12 (czwartek) - 1366,00
    10.12. (sobota) - 1655,00 - to wynik z dzisiaj

    Nie mam kontaktu telefonicznego z moim lekarzem, dopiero w poniedziałek mogę się z nim jakoś skontaktować, a do tego czasu chyba umrę z niepokoju.

  • ppaauullaa Koleżanka
    Postów: 45 19

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na Twoim miejscu już po pierwszym takim przyroscie i z takim progesteron byłabym na izbie przyjęć... moim zdaniem nie powinnaś czekać, jedz do szpitala niech Cię zobaczy jakiś lekarz, przynajmniej będziesz wiedziała na czym stoisz. Trzymam kciuki kochana

  • Anusiak Znajoma
    Postów: 19 22

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wróciłam ze szpitala. Na szczęście to nie ciąża pozamaciczna. Pęcherzyk (o wielkości 7,7 mm) w macicy, ale jeszcze nie słychać serduszka - to 5t3d ciąży. Lekarz powiedział, że czasem się tak zdarza, że beta hgc wolno przyrasta i dał 50% szans, że ciąża się dalej rozwinie. Dostałam Duphaston. Pozostaje teraz tylko trzymać kciuki!

    Myślicie, że jest jakaś nadzieja czy lepiej nastawić się na najgorsze? :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2016, 21:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie ze jest nadzieja! Teraz odpoczywaj, bierz duphaston i czekaj aż ciaza się rozwinie

    Anusiak lubi tę wiadomość

  • mamusiowo Znajoma
    Postów: 30 7

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Chciałabym opowiedzieć wam moją historię. Otóż że od jakiegoś roku z mężem staraliśmy się o drugiego szkrabka choć było to trudne bo przez połowę tego czasu musiał wyjeżdżać. Przez ostatnie kilka miesięcy próbowaliśmy vbez żadnego skutku <może za bardzo chcieliśmy>. W listopadzie mąż przyjechał na ok 7 dni urlopu i postanowiliśmy ten czas wykorzystać :-) Kochaliśmy się codziennie oprócz jednego dnia :-) Ostatni nasz stosunek odbył się 19 listopada. Spózniała mi się miesiączka już kilka dni więc postanowiłam zrobić test beta HCG. 29 listopada w ten dzien zrobiłam badanie i odebrałam wynik i jakie było moje szczęśliwe zaskoczenie kiedy wynik wyszedł dodatni :-) oczywiśćie pani w laboratorium uprzedziła mnie abym za kilka dni powtórzyła test ponieważ stężenie hormonu jest bardzo niskie. Na drugi dzień zauważyłam u siebie plamienie a na kolejny dzień krew tak jakby okres lecz mniejsze bóle niż zwykle przy tym były. I oczywiście się załamałam że ten test to pomyłka i jednak nie jestem w ciąży. krwawienie trwało kilka dni zwykle tyle co okres.Lecz postanowiłam powtórzyć test z krwi i zrobiłam to 2 grudnia oczywiście wynik odebrałam znów dodatni.... na trugi tydzien pełna optymizmu chciałam już wcześniej dla pewności umówić wizyte u ginekologa jednak pani przez telefon powiadomiła mnie że jest to jeszcze za wcześnie i żebym najlepiej zrobiła test z moczu. ja jednak nie mogłam sie powstrzymać i już bodajże nastepnego dnia byłam u swojej starej pani ginekolog która oznajmiła że nie może stwierdzić ciąży bo niema USG a ciąża może być pozamaciczna. Wypisałą mi więc skierowanie na szpital w celu zrobienia wszystkich badań oraz kazała na drugi dzień zrobić test z moczu. Zrobiłam i wyszedł mi negatywny. Moja gin stwierdziła że ciąży niema. Ja udałam się do szpitala tam zrobili mi beta HCG i wyszło 0.4. Uznali że ciąży albo nie było albo poroniłam. Co mam myśleć ??

    mamusiowo
  • aniulka55555 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej proszę o radę.... Czy to jest niepokojące ze beta po 48h ma tylko 2338 a dwa dni przed 1733...?

    aniulka55555
  • MamaMary Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Jestem tu nowa . Wczoraj zrobiłam test ciążowy i ku mojemu zaskoczniu, wyszedł pozytywny :) jestem dziś 11-12 dpo i beta wyszła mi 97,18. Czy to dobry wyni na 3t i 5d ciazy?
    Badanie oczywiście powtórzę w środę, ale musiałam spytać, bo mam wrażenie, ze powinieneś wyższy :/
    Pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe Mamusie :)

    agnieszka1290 lubi tę wiadomość

    MamaMary
  • tweety89 Przyjaciółka
    Postów: 74 46

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaMary wrote:
    Cześć Dziewczyny. Jestem tu nowa . Wczoraj zrobiłam test ciążowy i ku mojemu zaskoczniu, wyszedł pozytywny :) jestem dziś 11-12 dpo i beta wyszła mi 97,18. Czy to dobry wyni na 3t i 5d ciazy?
    Badanie oczywiście powtórzę w środę, ale musiałam spytać, bo mam wrażenie, ze powinieneś wyższy :/
    Pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe Mamusie :)

    beta jest tak rożna u wszystkich że tego się teraz nie dowiesz ważny jest przyrost o ponad 66 % w ciągu 2 dni.
    ja miałam 535 16 dni PO.
    trzymam kciuki :)
    z doświadczenia mogę doradzić że jak się dobrze czujesz nie plamisz nie boli nic zebys jeszcze nie szła na USG teraz bo nic nie zobaczysz a tylko się nastresujesz że nic nie widać ;)

    ckaiflw13oqrzcja.png
  • MamaMary Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tweety89 wrote:
    beta jest tak rożna u wszystkich że tego się teraz nie dowiesz ważny jest przyrost o ponad 66 % w ciągu 2 dni.
    ja miałam 535 16 dni PO.
    trzymam kciuki :)
    z doświadczenia mogę doradzić że jak się dobrze czujesz nie plamisz nie boli nic zebys jeszcze nie szła na USG teraz bo nic nie zobaczysz a tylko się nastresujesz że nic nie widać ;)
    Dziekuje za slowa otuchy. Jutro idę powtórzyć betę zeby sprawdzic przyrost.
    Pierwsze dziecko rodziłam w Anglii i tam nikt bety nie robi a pierwsze USG jest w 12 tygodniu.
    W obecne ciazy Umowilam sie do lekarza na pierwsza wizyte i usg w 9 tygodniu, wlasnie po to zeby juz cos więcej zobaczyc. Genetyczne chce zrobic w 14 tygodniu. Zależy mi na niezbędnym minimum badan Usg.

    MamaMary
  • MamaMary Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniulka55555 wrote:
    Hej proszę o radę.... Czy to jest niepokojące ze beta po 48h ma tylko 2338 a dwa dni przed 1733...?
    W zakładce baza wiedzy możesz sprawdzic o ile procent poszła do góry, wpisujesz dwie wartości i wyskakuje wynik oraz krzywa na wykresie.mpowodzenia :)

    MamaMary
  • MamaMary Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcz powtorzylabym badanie po kolejnych dwóch dniach.

    MamaMary
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, byłam na USG, 6t5d serducho jak dzwon, kamień z serca

    Trzymam kciuki za to by u Was tez tak serduszka bily

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2016, 16:40

    agnieszka1290 lubi tę wiadomość

  • Monikamonia Koleżanka
    Postów: 61 13

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam w piàtek 9.12 u gina na wizycie, pęcherzyk ciàżowy urosł w ciągu 8 dni o 0.87 cm czyli około 1,1 mm na dobę. Miał 0,77 cm a teraz ma 1,64 cm. Pęcherzyk żółtkowy urósł z 0.32 cm na 0.49 cm, nadal brak echa zarodka. Usg pokazuje 6 tydzień, a dokładnie 5t4dni, a według miesiàczki (ostatnio nieregularne) byłam w dniu badania 8 tydzień, dokładnie 7t4 dni.

    Lekarz wyznaczył ostateczną wizytę na 22 grudnia, jeśli nie będzie echa zarodka to zabieg :( :( :(

    Myślicie, że jest szansa? Siedzę i ryczę całymi dniami, nie śpię po nocach. Gin dał 5-10% szans dla tej ciàży :( :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2016, 17:05

  • Jackie89 Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, moja ostatnia miesiączka była 14 listopada, testy ciążowe pozytywne wyszły już 10 dpo, wczoraj robiłam betę hcg i mój wynik to - 2780,14. Jeśli liczyć od ostatniego dnia miesiączki to to 5 tydz. ciąży, jeśli od dnia owulacji to 3 tydzień, czy ten wynik jest ok? Wiem że ważny jest przyrost i że powinno się powtórzyć badanie, ale może potraficie mi powiedzieć czy na teraz ten wynik jest w porządku?

    Jackie89
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaMary wrote:
    Cześć Dziewczyny. Jestem tu nowa . Wczoraj zrobiłam test ciążowy i ku mojemu zaskoczniu, wyszedł pozytywny :) jestem dziś 11-12 dpo i beta wyszła mi 97,18. Czy to dobry wyni na 3t i 5d ciazy?
    Badanie oczywiście powtórzę w środę, ale musiałam spytać, bo mam wrażenie, ze powinieneś wyższy :/
    Pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe Mamusie :)
    U mnie beta w 12dpo wynosiła 95,7

  • klaudiaxoxo Przyjaciółka
    Postów: 112 75

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem po I transferze. Miałam podaną 5-dniową blastkę.
    W 6 dpt beta- 2,6 (zrobiona za szybko)
    7 dpt beta ok. 9 (przyrost w ciągu 24h 1500%)
    10 dpt beta ok. 72 (przyrost o 325%)
    12 dpt beta ok 154 (przyrost o 115%)
    Wiem, że przyrost bety zwalnia, ale to dopiero później... Czy takie wyniki powinny niepokoić?

  • All4love Autorytet
    Postów: 867 754

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam badanie beta w momencie kiedy m.w. powinnam dostać okres (nie miałam regularnych co do dnia) i wynik pokazywał 139 mlU/ml.
    Dwa dni później ten wynik to 291,10 mlU/ml.
    Chyba dobry przyrost. Potwierdzenia oficjalnego od lekarza nie mam, czekam na wizytę.

    20.08.2017 <3
  • Larysa Ekspertka
    Postów: 208 170

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie:
    12 dpo - 99,29
    15dpo - 572,39

    Progesteron
    12dpo - 26,60
    15dpo - 30,10

    Jak myślicie jest ok? Z kalkulatora wygląda, że tak, ale czy ten wzrost w ciągu 72h nie za wysoki?

    zrz6i09kmg998aky.png
‹‹ 179 180 181 182 183 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ