X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda_Paula wrote:
    Cześć dziewczyny 😊. Zrobiłam dzisiaj drugi raz betę i tak wynik :
    27.05 1895
    39.05 4284
    Progesteron 24,70
    Wszystko jest ok ?
    Dzisiaj zaczęłam 6 tydzień a w piątek idę do gin który mnie leczył a do ginekologa prowadzącego ciążę umówiłam się na 10.06.19

    PAULA, moim zdaniem nie-teraz szybko rośnie. Gratki! Trzymaj kciuki za moją betę jutro

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 maja 2019, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda_Paula wrote:
    Cześć dziewczyny 😊. Zrobiłam dzisiaj drugi raz betę i tak wynik :
    27.05 1895
    39.05 4284
    Progesteron 24,70
    Wszystko jest ok ?
    Dzisiaj zaczęłam 6 tydzień a w piątek idę do gin który mnie leczył a do ginekologa prowadzącego ciążę umówiłam się na 10.06.19

    Super, przy takiej becie to już śmiało możesz się udać na USG w przyszłym tygodniu :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • ruda_Paula Koleżanka
    Postów: 41 76

    Wysłany: 29 maja 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super 😊 dziękuję wam dziewczyny. Gagaga - będę trzymać kciuki 😉

    Gagaga lubi tę wiadomość

    u5sbhs8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, proszę o podpowiedź. W 7dpt blastocysty beta 9,8. W 9dpt beta 14,6 (po 44h). Czy jest jeszcze jakaś szansa? Przyrost 56%, poniżej normy.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ula27 wrote:
    Hej, proszę o podpowiedź. W 7dpt blastocysty beta 9,8. W 9dpt beta 14,6 (po 44h). Czy jest jeszcze jakaś szansa? Przyrost 56%, poniżej normy.

    Nie zaniepokoiłby mnie taki wynik, powtórz betę za kolejne 48h i jak będzie w okolicach 30 lub więcej to OK i trzeba czekać na USG.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 04:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie beta w dniu okresu 60, dwa dni póżniej 186 :)

  • Anytram Ekspertka
    Postów: 123 106

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Mnie beta 405 na 3 dni po zagniezdzeniu. Trochę nie wiem jak interpretować te normy bo są dziwne, ciążę liczy się od 1 dnia okresu (u mnie 02.05) czyli teoretycznie teraz 6 tydzień ale miałam pozna owulacje ok 25 dnia cyklu, zagniezdzenie w ostatni a sobotę więc będę chyba tylko patrzeć na przyrost czy jest prawidłowy

    147d3f1af2.png[/url]
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anytram wrote:
    U Mnie beta 405 na 3 dni po zagniezdzeniu. Trochę nie wiem jak interpretować te normy bo są dziwne, ciążę liczy się od 1 dnia okresu (u mnie 02.05) czyli teoretycznie teraz 6 tydzień ale miałam pozna owulacje ok 25 dnia cyklu, zagniezdzenie w ostatni a sobotę więc będę chyba tylko patrzeć na przyrost czy jest prawidłowy

    Nie ma co patrzeć na normy. Jak beta będzie większa niż 5000 mIU/ml to zapisz się na USG - wtedy na pewno będzie już coś widać :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie , czytam tak o tych normach i betach i przyznam szczerze że trochę się przerazilam bo mimo że u mnie beta przyrosla o 218 % to nadal się martwię bo wartości są niskie
    Pierwsza bete wykonałam 10.06 i wyszła 43 ( 16dpo) jak w w stopce druga dwa dni późnej dokładnie 40 h i wynik 108
    Dodam że według temperatury zagniezdzenie mogło być dopiero 12dpo miałam mocny ból brzucha i spadek temperatury
    Jak myślicie będzie dobrze?
    Jutro mam iść na kolejną bete

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2019, 10:46

  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    Witajcie , czytam tak o tych normach i betach i przyznam szczerze że trochę się przerazilam bo mimo że u mnie beta przyrosla o 218 % to nadal się martwię bo wartości są niskie
    Pierwsza bete wykonałam 10.06 i wyszła 43 ( 16dpo) jak w w stopce druga dwa dni późnej dokładnie 40 h i wynik 108
    Dodam że według temperatury zagniezdzenie mogło być dopiero 12dpo miałam mocny ból brzucha i spadek temperatury
    Jak myślicie będzie dobrze?
    Jutro mam iść na kolejną bete

    Jeśli zagnieższenie było później to wartość bety będzie niższa niż u dziewczyn u których zagnieżdzenie było wcześniej :)

    ważny jest przyrost a on jest piękny. Nie denerwowałabym się. Wygląda że wszystko w porządku. :)

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek&M wrote:
    Jeśli zagnieższenie było później to wartość bety będzie niższa niż u dziewczyn u których zagnieżdzenie było wcześniej :)

    ważny jest przyrost a on jest piękny. Nie denerwowałabym się. Wygląda że wszystko w porządku. :)

    Bardzo dziękuję:-)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    Witajcie , czytam tak o tych normach i betach i przyznam szczerze że trochę się przerazilam bo mimo że u mnie beta przyrosla o 218 % to nadal się martwię bo wartości są niskie
    Pierwsza bete wykonałam 10.06 i wyszła 43 ( 16dpo) jak w w stopce druga dwa dni późnej dokładnie 40 h i wynik 108
    Dodam że według temperatury zagniezdzenie mogło być dopiero 12dpo miałam mocny ból brzucha i spadek temperatury
    Jak myślicie będzie dobrze?
    Jutro mam iść na kolejną bete

    Wszystko jest jak najbardziej OK - interesuje nas przyrost bety, a nie wartość, spokojnie ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 03:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Wszystko jest jak najbardziej OK - interesuje nas przyrost bety, a nie wartość, spokojnie ;)

    Bardzo dziękuję za odzew , napewno mnie to trochę uspokoilo :-)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    Bardzo dziękuję za odzew , napewno mnie to trochę uspokoilo :-)

    Trochę uspokoiło?

    Rozwój Twojej ciąży jest jak najbardziej prawidłowy na tym etapie. Dziwię się, że w ogóle masz jakiekolwiek wątpliwości.

    Po pierwsze beta rośnie od 0 do jakiejś wartości, wiec wiadomo, że kiedyś musi osiągnąć wartość 10, 50, 100, 7000 itd. Kwestia tylko tego na jakim etapie rozwoju bety zrobisz badanie. W momencie pobierania krwi możesz mieć betę 30, a kilka godzin później 40, jak może Cię to niepokoić? Przecież to normalny proces wzrostu hormonu we krwi.

    Po drugie spójrz na normy laboratoryjne. Podkreślam NORMY, czyli przedział wartości NORMALNY dla danego etapu ciąży. Jak myślisz dlaczego są rozbieżności od 100 - 8000 dla danego tygodnia ciąży? Ano dlatego, że zbadano ileś kobiet na tym samym etapie ciąży i okazało się, że wartość hormonu we krwi była tak różna, a ciążę zakończone były prawidłowo, czyli każda z wartości zawierająca się w tym przedziale wskazuje na zdrową ciążę. A wiadomo, że licząc ciążę od pierwszego dnia ostatniej miesiączki popełnia się ogromny błąd bo nie wiemy kiedy dana kobieta zaszła w ciążę i tylko to przybliżamy, czyli mając dwie kobiety w 5 tygodniu ciąży, w rzeczywistości możemy mieć jedną, która jest już 2 tygodnie po zapłodnieniu i drugą, która jest 1 dzień po zapłodnieniu, ale licząc z ich OM, obie ciąże są w tym samym wieku, więc logiczne jest, że ta co jest w ciąży od 2 tygodni będzie mieć większe stężenie hormonu we krwi niż ta co jest w ciąży 1 dzień. Zresztą z Twojego opisu wynika, że ciąża jest młodsza niż to wskazuje OM. Dokładny termin porodu, czy też wiek ciąży poznasz na USG pierwszego trymestru 11-14 tydzień, bo wtedy pomiar zarodka jest najbardziej miarodajny.

    REASUMUJĄC - nie masz absolutnie ŻADNEGO powodu do zmartwień.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Anytram Ekspertka
    Postów: 123 106

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja we wtorek miałam betę 405, a dziś (po niecałych 3 dobach) 1444😍 w poniedziałek pierwsza wizyta u lekarza😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2019, 19:22

    Martek&M lubi tę wiadomość

    147d3f1af2.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Trochę uspokoiło?

    Rozwój Twojej ciąży jest jak najbardziej prawidłowy na tym etapie. Dziwię się, że w ogóle masz jakiekolwiek wątpliwości.

    Po pierwsze beta rośnie od 0 do jakiejś wartości, wiec wiadomo, że kiedyś musi osiągnąć wartość 10, 50, 100, 7000 itd. Kwestia tylko tego na jakim etapie rozwoju bety zrobisz badanie. W momencie pobierania krwi możesz mieć betę 30, a kilka godzin później 40, jak może Cię to niepokoić? Przecież to normalny proces wzrostu hormonu we krwi.

    Po drugie spójrz na normy laboratoryjne. Podkreślam NORMY, czyli przedział wartości NORMALNY dla danego etapu ciąży. Jak myślisz dlaczego są rozbieżności od 100 - 8000 dla danego tygodnia ciąży? Ano dlatego, że zbadano ileś kobiet na tym samym etapie ciąży i okazało się, że wartość hormonu we krwi była tak różna, a ciążę zakończone były prawidłowo, czyli każda z wartości zawierająca się w tym przedziale wskazuje na zdrową ciążę. A wiadomo, że licząc ciążę od pierwszego dnia ostatniej miesiączki popełnia się ogromny błąd bo nie wiemy kiedy dana kobieta zaszła w ciążę i tylko to przybliżamy, czyli mając dwie kobiety w 5 tygodniu ciąży, w rzeczywistości możemy mieć jedną, która jest już 2 tygodnie po zapłodnieniu i drugą, która jest 1 dzień po zapłodnieniu, ale licząc z ich OM, obie ciąże są w tym samym wieku, więc logiczne jest, że ta co jest w ciąży od 2 tygodni będzie mieć większe stężenie hormonu we krwi niż ta co jest w ciąży 1 dzień. Zresztą z Twojego opisu wynika, że ciąża jest młodsza niż to wskazuje OM. Dokładny termin porodu, czy też wiek ciąży poznasz na USG pierwszego trymestru 11-14 tydzień, bo wtedy pomiar zarodka jest najbardziej miarodajny.

    REASUMUJĄC - nie masz absolutnie ŻADNEGO powodu do zmartwień.

    Być może stąd moja reakcja bo poprzednia ciążę która nie utrzymalam zaczynałam również od poziomu 40 wtedy było dokładnie 48 ale i też równo tydzień po spodziewanej miesiączce rosła ładnie ale nic nie było widać po tygodniu miała już prawie 5000 i jak lekarz znalazł pęcherzyk tak następnego dnia beta już spadła.
    Wczoraj 48 h późnej powtórzyłam bete i wyszło 258 przyrost prawie 120 %
    Mam nadzieję że będzie dobrze.
    Kolejna zrobię pod koniec przyszłego tygodnia bo z wartością 2500 mam się zgłosić do swojej gin

    Oto mój " ciążowy wykres "
    https://ovufriend.pl/graph/85eed701fa53f1e4bb423133c53e81f4


    nie rozumiem dlaczego na skopiowanym linku system przesuwa mi owu o 3 dni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2019, 06:33

  • AgaRydz Ekspertka
    Postów: 208 79

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Widzę, że sa tu babeczki z nie małą wiedzą. Powiedzcie mi kiedy robicie bete ? Owulacja 6.06 teraz mam 26 dzień cyklu, przywidywany okres 20.06. Czuję zmiany w ciele ale na ile to co mi sie wydaje a na ile nie. Cieżko rzecz .

    Pozdrawiam !



    SYNUŚ <3

    Niedoczynność tarczycy
    Po stracie w 20 tyg. ( Luty 2019 )

  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaRydz wrote:
    Cześć dziewczyny. Widzę, że sa tu babeczki z nie małą wiedzą. Powiedzcie mi kiedy robicie bete ? Owulacja 6.06 teraz mam 26 dzień cyklu, przywidywany okres 20.06. Czuję zmiany w ciele ale na ile to co mi sie wydaje a na ile nie. Cieżko rzecz .

    Pozdrawiam !

    Ja bym poczekała do dnia @ :) wtedy rano test ciążowy a jak wyjdzie kreseczka to na bete :)

    Wychodzi ze jesteś 10dpo. Jeśli do zapłodnienia doszło to na bete może być w teorii za wcześnie bo zagnieżdżanie następuje między 6-12dpo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2019, 16:51

    AgaRydz lubi tę wiadomość

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaRydz wrote:
    Cześć dziewczyny. Widzę, że sa tu babeczki z nie małą wiedzą. Powiedzcie mi kiedy robicie bete ? Owulacja 6.06 teraz mam 26 dzień cyklu, przywidywany okres 20.06. Czuję zmiany w ciele ale na ile to co mi sie wydaje a na ile nie. Cieżko rzecz .

    Pozdrawiam !

    Przed terminem okresu nie robiłabym bety. Mierzyłabym temperaturę, a betę robiłabym w terminie okresu, albo nawet tylko test sikany, a betę później, ok 2 dni przed pierwszym USG, a potem jeszcze w terminie USG.

    AgaRydz lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    Być może stąd moja reakcja bo poprzednia ciążę która nie utrzymalam zaczynałam również od poziomu 40 wtedy było dokładnie 48 ale i też równo tydzień po spodziewanej miesiączce rosła ładnie ale nic nie było widać po tygodniu miała już prawie 5000 i jak lekarz znalazł pęcherzyk tak następnego dnia beta już spadła.
    Wczoraj 48 h późnej powtórzyłam bete i wyszło 258 przyrost prawie 120 %
    Mam nadzieję że będzie dobrze.
    Kolejna zrobię pod koniec przyszłego tygodnia bo z wartością 2500 mam się zgłosić do swojej gin

    Oto mój " ciążowy wykres "
    https://ovufriend.pl/graph/85eed701fa53f1e4bb423133c53e81f4


    nie rozumiem dlaczego na skopiowanym linku system przesuwa mi owu o 3 dni

    Będzie dobrze tym razem :)
    Daj znać jak wynik kolejnej bety - trzymam kciuki :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
‹‹ 291 292 293 294 295 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ