X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Mona303 Debiutantka
    Postów: 6 9

    Wysłany: 12 maja 2022, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za odpowiedz

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2022, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona303 wrote:
    Dziękuje za odpowiedz

    Mona też po jakimś czasie beta już tak nie rośnie mocno. Więc może być też tak, że z ciążą u ciebie wszystko w porządku ale po prostu jest już na takim etapie, że te przyrosty nie są takie gigantyczne 🤔. No ogólnie do ginka leć. Umawiałaś już wizytę? Na kiedy masz termin porodu z apki? Jak styczeń to zapraszamy z dziewczynami na grupę tu na forum "styczeń 2023". Będziesz mogła się z nami podzielić ewentualnymi niepokojami ❤️🙂

  • Mona303 Debiutantka
    Postów: 6 9

    Wysłany: 12 maja 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wracam od lekarza. Jest dzidzia serduszko ładnie bije ❤️ Termin na 9 stycznia 😁

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2022, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona303 wrote:
    Właśnie wracam od lekarza. Jest dzidzia serduszko ładnie bije ❤️ Termin na 9 stycznia 😁

    Super😍. Gratulacje 🥰. Wpadnij do nas na tą grupę 🙂, jest w rozdziale "ciąża ogólne"

  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 12 maja 2022, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Kajakowe jak u ciebie? Pojawiło się krwawienie czy może potoczyło się bardziej optymistycznie i ciąża przetrwała?

    We wtorek zaczęłam krwawić, za chwilę mam wizytę kontrolną ale beta spadła do 1,4 więc mam nadzieję że oczyściło się samo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2022, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajakowe wrote:
    We wtorek zaczęłam krwawić, za chwilę mam wizytę kontrolną ale beta spadła do 1,4 więc mam nadzieję że oczyściło się samo

    Przykro mi 😕. Jeśli beta spadła to dobry znak. Lekarz dał ci zielone światło na ponowne starania o dziecko za jakiś czas?

  • kajakowe Ekspertka
    Postów: 180 97

    Wysłany: 13 maja 2022, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    Przykro mi 😕. Jeśli beta spadła to dobry znak. Lekarz dał ci zielone światło na ponowne starania o dziecko za jakiś czas?

    Generalnie mogłabym się starać od razu ale nie chcemy już... to była 6 ciąża a mamy tylko jedno dziecko 🤷‍♀️ nie mam też jednego jajowodu więc tu znowu mogłoby być różnie. Z pozamacicznej ledwo wyszłam, bo każdy lekarz kazał czekać 2-3 tygodnie i odsyłał a ja czułam że coś jest nie tak. I na całe szczęście że się uparłam bo miałam zagrożenie życia, jajowód zaczął pękać i było krwawienie. Więc operacja na cito. Mamy Zuzię i to ona jest teraz najważniejsza ☺️ jak tylko dostanę miesiączkę to zakładam wkładkę hormonalną

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2022, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajakowe wrote:
    Generalnie mogłabym się starać od razu ale nie chcemy już... to była 6 ciąża a mamy tylko jedno dziecko 🤷‍♀️ nie mam też jednego jajowodu więc tu znowu mogłoby być różnie. Z pozamacicznej ledwo wyszłam, bo każdy lekarz kazał czekać 2-3 tygodnie i odsyłał a ja czułam że coś jest nie tak. I na całe szczęście że się uparłam bo miałam zagrożenie życia, jajowód zaczął pękać i było krwawienie. Więc operacja na cito. Mamy Zuzię i to ona jest teraz najważniejsza ☺️ jak tylko dostanę miesiączkę to zakładam wkładkę hormonalną

    Rozumiem 🙂. Zwłaszcza, że miałaś takie problemy i pozamaciczna i straty. Najważniejsze to znaleźć rozwiązanie, które nas zadowoli 🙂. Życzę ci radości z macierzyństwa i szczęścia ❤️🙂

    kajakowe lubi tę wiadomość

  • Eve1990 Ekspertka
    Postów: 215 211

    Wysłany: 16 maja 2022, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, Dzisiaj postanowilam napisać po raz pierwszy, bo zlapal mnie mega stres :( 28.04 mialam transfer blastocysty 4ab. Na początku beta przyrastała jak szalona, a teraz bardzo zwolniła. I wiem, ze nie powiecie mi na 100% czy jest ok czy nie, ale czy widziałyście takie rzeczy i jednak bylo dobrze. Bardzo sie martwię 😭 ale wciąż mam olbrzymią nadzieję ❤️
    6 dpo 29
    8 dpo 154
    11 dpo 656
    13 dpo 1617
    18 dpo 5532

    IVF 03.2022 --> 12 komórek zapłodnionych, 2 blastocysty ❄️ 4AB, ❄️ 4BA
    Transfer 28.04.2022 --> 4AB
    5dpt II
    6dpt 29
    8dpt 154
    11dpt 656
    13dpt 1617
    18dpt 5532
    20dpt 7776 i <3

    Poród 40+5 SN

    age.png

    Powrót po rodzeństwo 🐣
    Transfer 03.04.2024 --> 4BA
    5dpt II
    6dpt 14
    8dpt 24
    12dpt 89
    15dpt 442 🌟
    19dpt 1403
    22dpt 2300
    26dpt <3 3mm człowieka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2022, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eve1990 wrote:
    Hej dziewczyny, Dzisiaj postanowilam napisać po raz pierwszy, bo zlapal mnie mega stres :( 28.04 mialam transfer blastocysty 4ab. Na początku beta przyrastała jak szalona, a teraz bardzo zwolniła. I wiem, ze nie powiecie mi na 100% czy jest ok czy nie, ale czy widziałyście takie rzeczy i jednak bylo dobrze. Bardzo sie martwię 😭 ale wciąż mam olbrzymią nadzieję ❤️
    6 dpo 29
    8 dpo 154
    11 dpo 656
    13 dpo 1617
    18 dpo 5532

    EVE spokojnie. Beta powyżej 1000 już tak nie przyrasta mocno. Jak przyrosty wcześniej były ponad 100 % tak po 1000 przyrosty zwykle wynoszą te minimalne 66%. Mi samej beta do 2000 rosła jak szalona a jak po tygodniu zrobiłam betę i wynosiła prawie już 20000, to przyrosty na 48h wychodziły jedynie 67%. A jestem już po pierwszym USG i ciąża potwierdzona 🙂. Także nie stresuj się. I chyba już do ginekologa możesz iść. Na pewno pęcherz ciążowy zobaczysz, a zarodek widać od bety około 10000 więc jest szansa, że jak wizytę umówisz za 5 lub 6 dni to już bejbika zobaczysz 🙂❤️. Na kiedy masz termin porodu ustalony z miesiączki?

  • Ola2526 Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 17 maja 2022, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomocy okres spóźnia mi się 4 dni ostatni miałam 11kwietnia do dzisiaj cisza 🤦🏼‍♀️ od wczoraj ból podbrzusza 🤔

  • Eve1990 Ekspertka
    Postów: 215 211

    Wysłany: 17 maja 2022, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka23 wrote:
    EVE spokojnie. Beta powyżej 1000 już tak nie przyrasta mocno. Jak przyrosty wcześniej były ponad 100 % tak po 1000 przyrosty zwykle wynoszą te minimalne 66%. Mi samej beta do 2000 rosła jak szalona a jak po tygodniu zrobiłam betę i wynosiła prawie już 20000, to przyrosty na 48h wychodziły jedynie 67%. A jestem już po pierwszym USG i ciąża potwierdzona 🙂. Także nie stresuj się. I chyba już do ginekologa możesz iść. Na pewno pęcherz ciążowy zobaczysz, a zarodek widać od bety około 10000 więc jest szansa, że jak wizytę umówisz za 5 lub 6 dni to już bejbika zobaczysz 🙂❤️. Na kiedy masz termin porodu ustalony z miesiączki?
    Dzięki za odpowiedź, staram sie wierzyć ze będzie ok. Jutro planuje powtórzyć bete, żeby zobaczyć czy rośnie. Termin wg kalkulatora mam na 15 stycznia :) wizyte umówiona na 26,ale oczywiście tak sie zestresowalam, ze poprosilam lekarza o przeniesienie na poniedziałek 🙈 zobaczę czy sie zgodzi :)

    IVF 03.2022 --> 12 komórek zapłodnionych, 2 blastocysty ❄️ 4AB, ❄️ 4BA
    Transfer 28.04.2022 --> 4AB
    5dpt II
    6dpt 29
    8dpt 154
    11dpt 656
    13dpt 1617
    18dpt 5532
    20dpt 7776 i <3

    Poród 40+5 SN

    age.png

    Powrót po rodzeństwo 🐣
    Transfer 03.04.2024 --> 4BA
    5dpt II
    6dpt 14
    8dpt 24
    12dpt 89
    15dpt 442 🌟
    19dpt 1403
    22dpt 2300
    26dpt <3 3mm człowieka
  • Eve1990 Ekspertka
    Postów: 215 211

    Wysłany: 17 maja 2022, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola2526 wrote:
    Pomocy okres spóźnia mi się 4 dni ostatni miałam 11kwietnia do dzisiaj cisza 🤦🏼‍♀️ od wczoraj ból podbrzusza 🤔
    Robiłaś test ciążowy?

    IVF 03.2022 --> 12 komórek zapłodnionych, 2 blastocysty ❄️ 4AB, ❄️ 4BA
    Transfer 28.04.2022 --> 4AB
    5dpt II
    6dpt 29
    8dpt 154
    11dpt 656
    13dpt 1617
    18dpt 5532
    20dpt 7776 i <3

    Poród 40+5 SN

    age.png

    Powrót po rodzeństwo 🐣
    Transfer 03.04.2024 --> 4BA
    5dpt II
    6dpt 14
    8dpt 24
    12dpt 89
    15dpt 442 🌟
    19dpt 1403
    22dpt 2300
    26dpt <3 3mm człowieka
  • Anka4823 Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 18 maja 2022, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny,co o tym sądzicie, spóźnia mi się okres 6 dzień,zrobiłam rano test i druga kreska wyszła bladoróżowa,nie dawało mi to spokoju i zrobiłam również beta hcg,wynik dostałam przed chwilą i jest to 189,9 mIU/ml czy to na 100% ciąża,wizyte mam dopiero w przyszłym tygodniu 🤔 Ostatnią miesiączkę miałam 14 kwietnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2022, 16:31

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2022, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eve1990 wrote:
    Dzięki za odpowiedź, staram sie wierzyć ze będzie ok. Jutro planuje powtórzyć bete, żeby zobaczyć czy rośnie. Termin wg kalkulatora mam na 15 stycznia :) wizyte umówiona na 26,ale oczywiście tak sie zestresowalam, ze poprosilam lekarza o przeniesienie na poniedziałek 🙈 zobaczę czy sie zgodzi :)

    EVE to trzymam kciuki za betę 🙂. Będzie dobrze 😊. Zajrzyj tu na forum do styczniówek 🙂. Też tam należę bo termin mam na 6 stycznia z USG. Bardzo się tam wspieramy, dziewczyny pomogą i wesprą w razie zmartwień 🙂. Rozdział główny "ciąża ogólna" i post pod tytułem "Styczeń 2023".
    Edit. I koniecznie daj znać jak beta 😊🤞.
    Edit. Pisałam wcześniej jako Natka23 ale musiałam konto usunąć bo mi się coś w nim pochrzaniło i cały dziennik ciążowy się usunął. To mój nowy nick

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2022, 18:01

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2022, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka4823 wrote:
    Witam dziewczyny,co o tym sądzicie, spóźnia mi się okres 6 dzień,zrobiłam rano test i druga kreska wyszła bladoróżowa,nie dawało mi to spokoju i zrobiłam również beta hcg,wynik dostałam przed chwilą i jest to 189,9 mIU/ml czy to na 100% ciąża,wizyte mam dopiero w przyszłym tygodniu 🤔 Ostatnią miesiączkę miałam 14 kwietnia.

    Anka to na pewno ciąża, test z krwi to praktycznie pewnik 🙂. Co do tak niskiej bety po tylu dniach po miesiączce - nie wiadomo kiedy miałaś owulację. Mogła być opuźniona i dlatego będzie ciąża młodsza i w związku z tym beta niższa. Powtórz betę w piątek, jeśli się podwoi to znaczy, że wszystko jest w porządku. Jak będziesz miała wyniki to wejdź sobie w kalkulator bety hcg na internecie. Wpisz tam obie bety wraz z dniami i godzinami wykonania. Obliczy ci on czy beta poprawnie urosła 🙂. Daj znać tutaj jak beta, trzymam kciuki 🤞🙂

    Anka4823 lubi tę wiadomość

  • Anka4823 Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 18 maja 2022, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za odpowiedź,tak myślałam,w piątek powtórzę betę i zrobie tak jak napisałaś,w kwietniu spóźniła mi się miesiaczka trzy dni i być może i owulacja się przesunęła przez to,dodam że staramy się z mężem około dwóch lat i do tej pory nic,zaczełam pić fertistim od jakiś dwóch i pół tygodnia z polecenia gin,mam niedoczynność tarczycy ale wyniki w normie.W piątek dam znać jak beta wyszła,już zaczynam się cieszyć 😁

    Natalia95 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2022, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka4823 wrote:
    Dzieki za odpowiedź,tak myślałam,w piątek powtórzę betę i zrobie tak jak napisałaś,w kwietniu spóźniła mi się miesiaczka trzy dni i być może i owulacja się przesunęła przez to,dodam że staramy się z mężem około dwóch lat i do tej pory nic,zaczełam pić fertistim od jakiś dwóch i pół tygodnia z polecenia gin,mam niedoczynność tarczycy ale wyniki w normie.W piątek dam znać jak beta wyszła,już zaczynam się cieszyć 😁

    Długo się staraliście, dobrze, że zaskoczyło 🙂❤️. Czekam na wieści

    Anka4823 lubi tę wiadomość

  • OlaOlaOla Debiutantka
    Postów: 6 3

    Wysłany: 18 maja 2022, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    Może któraś z Was mi podpowie, bo bardzo się martwię :( Owulację miałam w okolicach 5 maja (byłam wtedy u ginekologa, który określił, że właśnie w tym momencie mam śluz owulacyjny), ostatnia miesiączka 16 kwietnia
    Pierwsza beta 16.05, 31 dzień cyklu - 25,2
    Druga beta 18.05, 33 dzień cyklu - 82,9, więc przyrost 228%
    Co jest ważniejsze - przyrost, czy wartość? Bo jeżeli przyrost to chyba rośnie bardzo ładnie, jeśli wartość - to chyba jest niska. Co myślicie, jaka jest szansa na zdrową ciążę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2022, 20:43

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2022, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaOlaOla wrote:
    Hej Dziewczyny,
    Może któraś z Was mi podpowie, bo bardzo się martwię :( Owulację miałam w okolicach 5 maja (byłam wtedy u ginekologa, który określił, że właśnie w tym momencie mam śluz owulacyjny), ostatnia miesiączka 16 kwietnia
    Pierwsza beta 16.05, 31 dzień cyklu - 25,2
    Druga beta 18.05, 33 dzień cyklu - 82,9, więc przyrost 228%
    Co jest ważniejsze - przyrost, czy wartość? Bo jeżeli przyrost to chyba rośnie bardzo ładnie, jeśli wartość - to chyba jest niska. Co myślicie, jaka jest szansa na zdrową ciążę?

    Hej Ola 🙂. Bardziej liczy się przyrost. Owulacja następuje w dzień szczytu śluzu płodnego, czyli w ostatni dzień śluzu płodnego. Ja 12 dni po owulacji miałam betę 58,2. Więc u ciebie w normie jest 🙂. Powtórz jeszcze raz betę i może zapisz się do ginekologa. Zapewne powie ci kiedy najlepiej na USG przyjść i ogólnie co masz robić. Jeśli miałaś jakieś problemy z ciążami poprzednimi bądź obawiasz się o tą bo masz np. bóle brzucha to wypisze ci duphaston, czyli sztuczny progesteron, który wesprze ciążę. Też byłam u ginka praktycznie po drugiej becie i jakaś taka spokojniejsza byłam 🙂. I już po USG jestem 🙂. Życzę zdrowej ciąży ❤️. Dawaj znać jak u ciebie 😊

‹‹ 319 320 321 322 323 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ