X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr ból brzucha. ..
Odpowiedz

ból brzucha. ..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • MałaMaja93 Przyjaciółka
    Postów: 93 26

    Wysłany: 21 października 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Czy bol brzucha przypominający ten miesiaczkowy nie jest przypadkiem czymś złym? Dodam że generalnie czuje uczucie napięcia w brzuchu. 5 dni temu plamilam ale minimalnie dosłownie odrobinę i to przez chwile .

    6sutgywl8eldt4rx.png
  • Emka1234 Przyjaciółka
    Postów: 72 59

    Wysłany: 21 października 2016, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMaja93 wrote:
    Cześć dziewczyny! Czy bol brzucha przypominający ten miesiaczkowy nie jest przypadkiem czymś złym? Dodam że generalnie czuje uczucie napięcia w brzuchu. 5 dni temu plamilam ale minimalnie dosłownie odrobinę i to przez chwile .

    Cześć ;-) mnie praktycznie od 3 tygodni pobolewa brzuch, łapią mnie jak gdyby takie skurcze. Trwają moment po czym puszczają. Podobny ból właśnie jak na miesiączkę. Rozmawiałam z lekarzem i powiedział, że to normalne na początku, bo macica się powiększa, ale profilaktycznie mam brać luteine :-) jeżeli brzuch będzie Cię bardzo bolał to koniecznie idź do lekarza.

    1b7pp2.png
  • Klaudia0727 Autorytet
    Postów: 624 1097

    Wysłany: 21 października 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bol brzucha w ciąży przypominający miesiączkę jest normalny ale ból + plamienie powinno nas niepokoić . Powiedziało mi to 2 lekarzy . Ja miałam lekkie plamienie , dosłownie plamka jak moneta 50 gr ale mam grupę ujemna i musiałam dostać immunogluboine. Pozatym pamiętać trzeba że każdy ma inny prog bólu i każda ma inne bóle miesiączkę więc też do konca nie można się tym sugerować . Ja miałam takie bóle i nie poszłam do lekarza ,pojaWila się krew i od razu poszłam do lekarza . Obecnie biorę luteinę

    gann9jcg7ze17rcq.png
    Czekamy na Aurelie <3
    20 lat . Łódź/Jelenia Góra
  • MałaMaja93 Przyjaciółka
    Postów: 93 26

    Wysłany: 21 października 2016, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We wtorek wizyta u ginekologa. Oczywiście porozmawiam ze bóle mnie niepokoją. 2 lata temu urodziłam córkę i niestety nie pamiętam czy ból początkowy w 1 ciąży tez był taki. Wiem ze plamienie tez wystąpiło bo pomyliłam je z miesiączka.
    Poprostu strasznie się martwię ze coś pójdzie n7e tak ....: (

    6sutgywl8eldt4rx.png
  • Klaudia0727 Autorytet
    Postów: 624 1097

    Wysłany: 21 października 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem wszystko . Każda się martwi o swojego maluszka :* będzie dobrze ;) nie przemęczaj się do tego wtorku , odpoczywaj :)

    gann9jcg7ze17rcq.png
    Czekamy na Aurelie <3
    20 lat . Łódź/Jelenia Góra
  • MałaMaja93 Przyjaciółka
    Postów: 93 26

    Wysłany: 21 października 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak staram się odpoczywać i nie zamawiać na zapas. Ale wiecie jak to jest...Ehh

    6sutgywl8eldt4rx.png
  • Klaudia0727 Autorytet
    Postów: 624 1097

    Wysłany: 21 października 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem wiem z własnego doświadczenia

    gann9jcg7ze17rcq.png
    Czekamy na Aurelie <3
    20 lat . Łódź/Jelenia Góra
  • Alikar Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 25 października 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tak do 10 tygodnia kuło czasami nie za mocno w brzuchu. Mój ginekolog powiedział, że na początku ciąży mogą występować nawet mocne bóle brzucha i to jest normalne.
    Lepiej jednak nie konsultować ze swoim lekarzem, jeśli coś niepokoi. Plamień bym nie bagatelizowała (jeśli brunatne), chociaż często one też są niegroźne.

  • Loca Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 28 października 2016, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie pobolewa brzuch od dnia spodziewanej miesiączki, która nie nadeszła. Jest to taki ból, jakbym miała dostać okres. Nie trwa ciągle, pojawia się i znika... Byłam u gina i dostałam duphaston.

  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 28 października 2016, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam to samo i tłumacze to sobie rosnąca macica :-) fasolka uwija sobie gniazdko poprostu ;-)

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • Betka86 Koleżanka
    Postów: 68 5

    Wysłany: 6 listopada 2016, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edit: dziś robiłam test i wyszedł chyba pozytywny, bo 2 kreska jest, tylko bledsza od tej drugiej, ale nie taka,że jej nie widać ;) tylko ból brzucha nadal się utrzymuje , chwilami jest skurczowy taki, a chwilami boli mnie po prostu całe podbrzusze,że nie mogę wytrzymać.. nie wiem czy to nie oznacza czegoś niedobrego, słyszałam,że trzeba w takich przypadkach brać luteinę na podtrzymanie ciąży , bo nie jedt to dobry znak :( ale ja brałam przez cały czas luteinę, bo mam problemy z za niskim progesteronem i muszę ją brać,żeby wywołać okres. Przestałam ją brać w środę, właśnie ze względu na ten ból brzucha, który mi się zaczął, taki ostry,że myślałam,że zaraz okres dostanę i po prostu nie ma sensu już jej brać..jutro idę na test hcg i się dowiem, na wtorek planuję się dostać do lekarza. Co myślicie o tych bólach brzucha? ja mam wrażenie,że są nawet silniejsze niż na okres, czuję takie rwanie jakby mi ktoś przejeżdżał od jajnika do macicy jakimś ostrym narzędziem, po czym przechodzi na chwilę i potem czuję taki bardziej tępy w całej macicy :( denerwuję się..

  • Alis* Przyjaciółka
    Postów: 193 37

    Wysłany: 6 listopada 2016, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betka86 Ja tez wczoraj miałam skurcze w podbrzuszu i wzięłam nospe i było troszke lepiej a dzisiaj mam delikatne byle brzuszka. Weź nospe moze ci pomoże:)

    c55f3e3ka5j4kmdt.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 6 listopada 2016, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży miałam okropne bóle aż płakałam czułam jakby mi ktoś wnętrzności wyrywal z brzucha ból jak porodowy :-P teraz w drugiej ciąży prawie w ogóle mnie nie boli ale rodziłam rok temu więc może macica już naciągnięta nie wiem. Natomiast przy pierwszym dziecku myślałam że oszaleje z bólu trwało to z 2 tyg. Też krwawilam moja gin stwierdziła że przez niewyleczona nadżerkę a ja myślę że przez przytulanki z mężem i dostałam zakaz na 2 mies i luteine.

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • Betka86 Koleżanka
    Postów: 68 5

    Wysłany: 6 listopada 2016, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alis* wrote:
    Betka86 Ja tez wczoraj miałam skurcze w podbrzuszu i wzięłam nospe i było troszke lepiej a dzisiaj mam delikatne byle brzuszka. Weź nospe moze ci pomoże:)
    Alis* na razie staram się jakoś to wytrzymać, nospe juz bralam kilka razy, a dzis wzielam 2 luteiny pod język i jest teraz na wieczór jakby ciut lepiej. Mam nadzieję,że to przejdzie po jakimś czasie..

  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 8 listopada 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z perspektywy czasu wiem ze ból brzucha taki jak na okres był jednym z objawów ciąży :)

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • Psotuusia Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 18 listopada 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jestem tutaj nowa i chcialabym sie dowiedziec czy ktoras tez tak miala. Jestem w 6 tc i boli mnie brzuch i jajniki a dzis zaczelam plamic i bylo kilka nitek nie wiem co mam robic i czy to normalne

  • naataszaa Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 18 listopada 2016, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Psotuusia wrote:
    Witam jestem tutaj nowa i chcialabym sie dowiedziec czy ktoras tez tak miala. Jestem w 6 tc i boli mnie brzuch i jajniki a dzis zaczelam plamic i bylo kilka nitek nie wiem co mam robic i czy to normalne


    Lepiej skontaktuj się z lekarzem, sam ból brzucha na początku ciąży nie jest niepokojący, ale jeżeli dochodzi do tego krwawienie to już raczej bym tego nie ignorowała.

    Dlaczego właściwie tęsknimy za tymi, którzy w gruncie rzeczy nie mogą za Nami tęsknić. ... ?
    Aniołek 9tc [*] 07/10/2014 (ciąża pozamaciczna)
    Aniołek 5tc [*] 13/05/2015 (ciąża biochemiczna)
    Aniołek 7tc [*] 05/12/2016 (ciąża biochemiczna)
  • Psotuusia Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 19 listopada 2016, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonilam do lekarza i dorazu zapisal mi Du....... Mialam zabrac 3 tab odrazu i po 2 godzinach jeszcze jedna na wizyte jade dopiero w srode i boje sie ze cos bedzie nie tak odczuwam takie dziwne rozciagajace uczucie

  • Mania25 Autorytet
    Postów: 862 801

    Wysłany: 19 listopada 2016, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Psotuusia mnie też boli, ciągnie podbrzusze, jajniki bolą/kłują co jakiś czas :) Ale myślę, że to jest zupełnie normalne :) Macica się rozciąga a jajniki przestawiają na inny tryb pracy :)
    Jedynie to plamienie teoretycznie prawdopodobnie nieogroźne na początku ciąży, ale lepiej przejść się do lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2016, 12:09

    aaVJp2.png
    SYbyp2.png


  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 19 listopada 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w połowie 6 tyg. i też mam bóle (typowo menstruacyjne) - lekarka powiedziała, że to normalne :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ