X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr bol miesni nóg
Odpowiedz

bol miesni nóg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aagatkaa1984 Autorytet
    Postów: 1812 1421

    Wysłany: 10 marca 2015, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dziewczyny może wy mi pomożecie, bo juz nie wyrabiam.
    Od tygodnia cholernie bola mnie nogi, zaczelo sie od kolan, po czym bol promieniowal wyżej, dzisiaj bol jest juz nie do zniesienia, bola mnie bardzo uda, tak jakby silne zakwasy, zmniejsza sie podczas chodzenia, ogólnie czasami mam wrażenie, ze go nie ma zwłaszcza jak nóg uniosę do gory Reumatolog zalecil zrobienie crp, ale wynik jest niski wiec to nie stan zapalny. Czy któraś z Was tak miała, ile trwal ten bol?

    km5st5odymuuq2ts.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 12 marca 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam czegoś takiego, jeśli już byłaś u reumatologa to rozumiem że zażywasz sporo magnezu i dalej nic. Wydaje mi się że taki urok ciąży masz i tak ją będziesz przechodzić. Jeśli wszystkie robione badania morfologia magnez żelazo są w porządku to chyba nic nie zostaje jak odczekać magiczne 3 miesiące i zobaczyć czy przejdzie. Może rób masaże, podnoś nogi wyżej i chodź mało - chyba że ból nasila się podczas siedzenia czy leżenia to rób spacery. Ochładzaj nogi np. ręcznikiem owiniętym w kostki lodu.

    Ja mam ale z brzuchem tak że jak siedzę to boli mnie, jak chodzę wolno albo za szybko. Muszę być w ruchu wtedy nic mnie nie boli albo leżeć.

    Jeszcze sprawdziłabym sobie krzepnięcie krwi być może coś jest od strony żył w nogach.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Kubekwkropki Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 13 marca 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MNie również bolą nogi, głównie w nocy. Podejrzewam,że podczas leżenia, przez powiększoną macicę, coś uciska na jakiś nerw. Staram się spać z nogami uniesionymi (na poduszce), słyszałam,że dobra jest poduszka ciążowa przy takich bólach.

    Kubekwkropki
  • Evrytime8 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 29 września 2018, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety bardzo często jest tak, że bolące nogi właśnie wynikają z ucisku na nerw w krzyżu - czyli tak jak napisałaś Kubekwkropki.
    Poduszka to super opcja, bo odciąża odcinek lędźwiowy, gdy jest dobrze dobrana, w ogóle poczytajcie sobie same. http://bola-miesnie.pl/bol-miesni-ud/
    Ja oprócz właśnie poduszek dodatkowo chcę coś nieinwazyjnego zastosować typu krem, żeby kurcze w łydkach troszkę zelżały. Myślicie, ze to skuteczne? Tzn. chodzi przede wszystkim o Harpagon Forte Max - czy on jest skuteczny?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ