X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Co pić, jeść w ciąży ?
Odpowiedz

Co pić, jeść w ciąży ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Reni1982 Autorytet
    Postów: 815 656

    Wysłany: 27 sierpnia 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czego szczególnie nie można poza alkoholem,papierosami, serami pleśniowymi,surowymi rybami, jajkami?
    Czy np.pieczarki są szkodliwe?
    Czy całkowicie zrzeygnować np ze smażonych rzeczy czy raz na jakiś czas można?

    Reni1982

    09.04.2017 r. Miłoszek jest z nami :)
    dqpr2n0a86al9imd.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 27 sierpnia 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odstawić kawę, herbatę, słodzone napoje (w tym i smakowe wody), puszki, przetworzone dania, zakazany ananas, uważać z przyprawami, ni wszystkie zioła można pić,

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • Reni1982 Autorytet
    Postów: 815 656

    Wysłany: 28 sierpnia 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananas zakazany >?
    o nie, pierwsze slysze

    Reni1982

    09.04.2017 r. Miłoszek jest z nami :)
    dqpr2n0a86al9imd.png
  • sy__la Autorytet
    Postów: 1900 1501

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jajka są właśnie wskazane w ciąży! Podstawowy budulec..

    Holibka lubi tę wiadomość

    Marysia ur. 21.04.2017 <3 niemowle.gif
    Aniołek 7t5d [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sy__la wrote:
    Jajka są właśnie wskazane w ciąży! Podstawowy budulec..


    Popieram :-) , ja raczej jajek nie lubię , za to jem dużo serków i smażone paluszki rybne :-) . Gazowanych napojów nie można pić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2016, 11:53

  • foxylady Autorytet
    Postów: 483 331

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczka1983 wrote:
    odstawić kawę, herbatę, słodzone napoje (w tym i smakowe wody), puszki, przetworzone dania, zakazany ananas, uważać z przyprawami, ni wszystkie zioła można pić,

    Ananas?!

    Faktycznie należy unikać surowego mięsa, wyrobów z niepasteryzowanego mleka, surowych ryb i oczywistych papierosów i alkoholu, ale dobrze jest też zachować zdrowy rozsądek!

    Unikać rzeczy przetworzonych, naładowanych chemią i konserwantami, barwnikami, ulepszaczami smaku etc, co powszechnie wiadomo, że nie tylko jest szkodliwe dla nienarodzonego dziecka ale i nie wpływa korzystnie na osobę dorosłą.

    Jeśli nie ma przeciwwskazań lekarskich delikatna kawa chyba jeszcze żadnej ciężarnej nie zaszkodziła, a i po narodzeniu dziecka mama będzie mogła się trochę postawić kawą na nogi nie mając obaw, że dziecko dostanie kolki.
    Żeby ananas mógł zaszkodzić ciężarnej musiałaby go zjeść przynajmniej 7 sztuk, dopiero wówczas przekraczana jest dozwolona dawka bromeliny,której nie zaleca się kobietom w ciąży.

    Owszem, niektóre zioła są szkodliwe, ale w momencie kiedy jadłoby się je wiadrami. Przyprawienie mięsa lub sosu sałatowego ulubionymi ziołami nie zrobi nikomu krzywdy. Witamina C, pomimo że jest rozpuszczalna w wodzie, również może zaszkodzić, w momencie kiedy kilkakrotni przekroczy się dozwoloną dawkę.

    Dziewczyny, wszystko z umiarem i z rozsądkiem :)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2016, 12:25

    GRANAT lubi tę wiadomość

    Nikoludek <3
    27.12.2016 r., 4180g
  • margerit@ Przyjaciółka
    Postów: 162 38

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja równiez popieram jedzenie jajek:-) ja rano zawsze pije kubek kakao i staram się jesc również biały ser i oczywiscie duzo owoców i wody wody wody. Smażonego odradzam, ja np nie mogę, gdyż zjadlam pare razy i było mi wręcz po tym nie dobrze.

  • Reni1982 Autorytet
    Postów: 815 656

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracając do jajek- surowych nie mozna np kogel-mogel odpada.
    Zapomnialam dodać ;)

    Reni1982

    09.04.2017 r. Miłoszek jest z nami :)
    dqpr2n0a86al9imd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jem wszystko z rozsądkiem, a jeżeli chodzi o picie to woda lub wyciskam sobie soki :)

  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 8 września 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneczka1983 wrote:
    odstawić kawę, herbatę, słodzone napoje (w tym i smakowe wody), puszki, przetworzone dania, zakazany ananas, uważać z przyprawami, ni wszystkie zioła można pić,

    Dlaczego nie można jeść ananasa?

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • Bella_Bella Autorytet
    Postów: 3366 1722

    Wysłany: 8 września 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grzybów jeść nie wolno ;)

    m3sxskjoa5ll377l.png
    34bwk0s3uvbnlpvu.png
  • foxylady Autorytet
    Postów: 483 331

    Wysłany: 8 września 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella_Bella wrote:
    Grzybów jeść nie wolno ;)

    ale bzdury wypisujecie :)

    GRANAT, lipa lubią tę wiadomość

    Nikoludek <3
    27.12.2016 r., 4180g
  • marie_marie22 Autorytet
    Postów: 1055 1294

    Wysłany: 8 września 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wszystkie herbaty ziołowe można pić?

    oar8yx8d9fawxkqt.png
  • fiska0 Koleżanka
    Postów: 92 7

    Wysłany: 9 września 2016, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sery pleśniowe można jeść o ile są z mleka pasteryzowanego. Pieczarki surowe tez jadłam na kanapkę, a i PEPSI piłam kilkakrotnie i nic nam nie jest :)

    Co do smażonych - lepiej usmaż sobie teraz póki możesz i masz ochotę, bo po porodzie przy karmieniu to dopiero jest dieta i smażonego nie podjesz jak teraz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2016, 08:36

    foxylady, GRANAT lubią tę wiadomość

  • marie_marie22 Autorytet
    Postów: 1055 1294

    Wysłany: 29 września 2016, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta, a coca colę pić można? Widzę wpis fiski, że piła pepsi, ale chodzi mi o ilości. Ostatnio częśto chce mi się wymiotowac, a gdy napiję się w ciągu całego dnia max 2 szklanki coli (pije cały dzień po kilka łyków), to mi lepiej. Czy powinnam z niej zrezygnować?

    oar8yx8d9fawxkqt.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 29 września 2016, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marie_marie22 wrote:
    Dziewczęta, a coca colę pić można? Widzę wpis fiski, że piła pepsi, ale chodzi mi o ilości. Ostatnio częśto chce mi się wymiotowac, a gdy napiję się w ciągu całego dnia max 2 szklanki coli (pije cały dzień po kilka łyków), to mi lepiej. Czy powinnam z niej zrezygnować?
    Jeśli Ci pomaga to ja bym nie rezygnowała. Wiadomo, że to masa zbędnych cukrów, ale jeśli nie spozywasz ich w nadmiarze pod inną postacią to ja bym się tym w ogóle nie przejmowała.

    GRANAT lubi tę wiadomość

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • Wero0707 Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 28 kwietnia, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odkopuję temat, dziwi mnie, ze tak dawno nikt tu nic nie pisał 🫣 mnie dieta wpędza w jakiś totalny amok. Ostatnio przeczytałam, że wątróbki nie można, a kiedyś była zalecana ze względu na żelazo. Jakie macie aktualne informacje jeśli chodzi o dietę? Jak jecie?

  • Waflut Koleżanka
    Postów: 46 16

    Wysłany: 29 kwietnia, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mało a często :) staram się nie jeść tłustych smażonych rzeczy, ale tak już było nawet przed ciążą ze względu na problemy z trawieniem, które teraz się tylko nasiliły. Jedyne czego unikam to produkty na bazie mleka niepasteryzowanego, surowe lub wędzone na zimno mięsa, płynne żółtka jaj. Wątróbki nie zaleca się ze względu na wysoką zawartość witaminy A, chociaż myślę że małe ilości raz na jakiś czas napewno nie zaszkodzą.
    Aż prosi się też o obalenie mit ze spożywaniem ananasa i piciem kawy 🤷🏻‍♀️ w ananasie jest bromelina, która może wywoływać skurcze, ale ona jest głównie w rdzeniu ananasa, którego przecież nie spożywamy. Tak samo kawa, można spożyć do 200mg kofeiny dziennie, o ile nie wystąpiło nadciśnienie. Nie popadajmy w skrajności :) mnie kawa ratuje przy okropnych bólach głowy.

  • Wero0707 Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 29 kwietnia, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kawy w ogóle nie pijam, więc z tym nie mam bólu na szczęście, ale jak czytam o przyprawach, których nie można, to załamka. Natomiast zakładam, że chodzi o spożywanie ich w jakichś nieograniczonych ilościach, a nie np. dosypaniu sobie cynamonu do owsianki raz na tydzień

  • Waflut Koleżanka
    Postów: 46 16

    Wysłany: 29 kwietnia, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wero0707 wrote:
    Ja kawy w ogóle nie pijam, więc z tym nie mam bólu na szczęście, ale jak czytam o przyprawach, których nie można, to załamka. Natomiast zakładam, że chodzi o spożywanie ich w jakichś nieograniczonych ilościach, a nie np. dosypaniu sobie cynamonu do owsianki raz na tydzień

    Nie popadajmy w skrajność 😅 to dawka czyni produkty trucizną. Wszystko z umiarem i będzie ok :)

    Lus1a lubi tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ