X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Dziewczyny pomocy!!!
Odpowiedz

Dziewczyny pomocy!!!

Oceń ten wątek:
  • maribel Autorytet
    Postów: 316 471

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jak dobrze ze wszystko w porządku. Tylko niepotrzebnie nerwów i stresu się najadłaś.
    Rośnijcie zdrowo <3

    atdc9vvjg5na5b6o.png
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super ;) specjalnie weszlam zeby sprawdzic bo pamietalam ze w czwartek masz isc :) no to gratulacje ;)

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję i mam nadzieję że już nie będę mieć takich stresów :)

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak się cieszę :))) czekałam z niecierpliwością na tą wiadomość :)))
    ehh lekarze.. tyle stresu się biedna najadłaś :(
    Ale najważniejsze że jest dobrze
    rośnijcie zdrowo :)))

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • justi87 Koleżanka
    Postów: 34 31

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super, tacy lekarze nie powinni wykonywać tej pracy, nie wyobrazają sobie ile bólu moga zadać kobiecie która nie marzy o niczym innym jak o tym żeby zajść w ciążę, żeby dzidzia zdrowo rosła i to jest najważniejsze, a oni tak bez przejęcia straszą, po co to mówic takie rzeczy kiedy za wcześnie, ja byłam w 5t6d na 1 usg i tylko pęcherzyk było widać, pielęgniarka powiedziała że na 99.9 wszystko bedzie dobrze, trzeba powtórzyc za 2 tyg bo moze byc za wcześnie, po 2 tyg elegancko serdusko bije, dzidziuś miał 13 mm, szybko rośnie różnica 2 tyg i jak duzo daje, więc do tego 7 -8 tyg warto poczekać a nie stresować się tym co mówia :) widzę że chyba w podobnym stadium jesteśmy, zycze Wam wszystkiego najlepszegi i zdróweczka dla maleństwa przede wszystkim :)

    gosiunia lubi tę wiadomość

    f2w33e3kd6yzqt0y.png
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 5 września 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justi87 wrote:
    No to super, tacy lekarze nie powinni wykonywać tej pracy, nie wyobrazają sobie ile bólu moga zadać kobiecie która nie marzy o niczym innym jak o tym żeby zajść w ciążę, żeby dzidzia zdrowo rosła i to jest najważniejsze, a oni tak bez przejęcia straszą, po co to mówic takie rzeczy kiedy za wcześnie, ja byłam w 5t6d na 1 usg i tylko pęcherzyk było widać, pielęgniarka powiedziała że na 99.9 wszystko bedzie dobrze, trzeba powtórzyc za 2 tyg bo moze byc za wcześnie, po 2 tyg elegancko serdusko bije, dzidziuś miał 13 mm, szybko rośnie różnica 2 tyg i jak duzo daje, więc do tego 7 -8 tyg warto poczekać a nie stresować się tym co mówia :) widzę że chyba w podobnym stadium jesteśmy, zycze Wam wszystkiego najlepszegi i zdróweczka dla maleństwa przede wszystkim :)
    Dzięki bardzo i my wam też życzymy wszystkiego co najlepsze. Wczoraj miałam kolejne usg. serducho widać "gołym okiem" i ma 140 uderzeń więc wszystko ok aby do końca :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2014, 16:54

    Krysti, weronika86, Mia S lubią tę wiadomość

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2014, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super:)))) widzisz nie trza się denerwować .pozdrawiam

  • strawberry marg Znajoma
    Postów: 21 21

    Wysłany: 12 września 2014, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina_b współczuję Ci ale na szczescie juz jest wszytko dobrze! Przejelam sie Twoja historia bo sama jstem w 5 tygodniu teraz i usg mam dopiero 23 wrzesnia i tez jeszcze nie wiem czy bedzie juz serduszko :) Bede wtedy pod koniec 6-poczatek 7 tygodnia :) uwazaj na siebie i powodzenia :)

    klaudia. lubi tę wiadomość

  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 13 września 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za słowa otuchy i pamiętaj że jeśli nie będziesz widzieć serduszka to poczekaj spokojnie tydzień lub dwa i będzie na pewno :) nie stresuj się żebyś nie przechodziła tego co ja :)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 13 września 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no widzisz super paulinko! wiedzialam ze bedzie dobrze! teraz rosnijcie zdrowo i trzymajcie sie ciepluchno!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Kikusia Autorytet
    Postów: 283 167

    Wysłany: 10 listopada 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat tego wątku idealnie pasuje do tego ,co chcę napisać .
    Otóż po spędzonym weekendzie w Krakowie ,dzisiaj poczułam swędzenie w odbycie.
    W toalecie zauważyłam owsika, później już nic
    Chciałam zapytać czy któraś z Was miała w ciąży taką dolegliwość ? Jak się z nią rozprawić?

    A moje drugie pytanie czy jest możliwe ,żeby praktycznie nie mieć objawów a ciąża rozwijała się prawidłowo ?

    SYNUŚ <3nzjd3e3kvj76trcz.png
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej
    proszę...Jestem Przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje Dziecko... A ja Twoja
    Mama!"
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 11 listopada 2014, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kikusia wrote:
    Temat tego wątku idealnie pasuje do tego ,co chcę napisać .
    Otóż po spędzonym weekendzie w Krakowie ,dzisiaj poczułam swędzenie w odbycie.
    W toalecie zauważyłam owsika, później już nic
    Chciałam zapytać czy któraś z Was miała w ciąży taką dolegliwość ? Jak się z nią rozprawić?

    A moje drugie pytanie czy jest możliwe ,żeby praktycznie nie mieć objawów a ciąża rozwijała się prawidłowo ?


    co do drugiego pytania to tak ;)
    Nie wymiotowałam ani razu, nie czułam się gorzej, nie miałam żadnych zachcianek.
    Po jakimś czasie bolały mnie piersi to chyba jedyny objaw ciąży u mnie :p i ot przekroczyłam 30 tydzień wszystko jest dobrze, mały rozwija się super.
    Każda inaczej przeżywa ciąże i można nie mieć dolegliwości, moim zdaniem nie ma co zaprzątać sobie głowy i martwić się na zapas.

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina super że wszystko w porzadku i dzieciatko rośnie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam ostatnią @ 8.10, owulkę w OF 29.10. 11.11 miałam na teście cień cienia, 13.11 już była wyraźniejsza 2 kreska, ale wciąż blada. Gin na pierwszej wizycie 18.11 powiedziała, że macica jest rozpulchniona jak na ciążę. Kazała wrócić 2 tygodnie później. 2.12 - po zwykłym badaniu ginekologicznym gin stwierdziła, że macica powiększona jak na 7 tc, ale dziś byłam u innego ginekologa, prywatnie (bardzo dobry lekarz), który zrobił mi USG i jest sam pęcherzyk - 6,6x4,2 mm - jego zdaniem dopiero ok. 5 tc. Kazał się nie przejmować, tylko zrobić betę 2 razy i dać mu znać, ale już zdążyłam się poryczeć, bo patrząc na wykresy z OF to raczej mało prawdopodobne, żeby była różnica 2-3 tygodni w wieku ciąży :-(
    Betę pewnie pójdę zrobić dopiero w poniedziałek, ale wydaje mi się to wszystko bez sensu :-( Tym bardziej, że mega bolące i nabrzmiałe piersi zrobiły się znów mniejsze (normalne), nie są już tak obrzmiałe, nie bolą przy zdejmowaniu stanika, a tylko przy dotyku. A pozostałych objawów praktycznie nie mam. Tylko wzmożone pragnienie i sikanie.
    Dzisiaj doszły lekkie mdłości od południa, ale podejrzewam, że to wina nerwów i bólu głowy.

  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najwazniejsze to nie panikowac. Moj maly na usg wychodzil 2 tyg starszy co tez nie bylo mozliwe. Poczekaj do kolejnego usg a wszystko sie unormuje. Co do piersi- tez tak mialam ze raz bolaly a innym razem wszystkie objawy zupelnie znikaly, wiec tym sie juz zupelnie nie sugeruj. Nie denerwuj sie i czekaj- to najlepsze co mozesz teraz zrobic dla malucha. Powodzenia!

    Chica Mala lubi tę wiadomość

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje. Ja się nie denerwuje. Po prostu jestem smutna trochę...

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica Mala wrote:
    Dziękuje. Ja się nie denerwuje. Po prostu jestem smutna trochę...

    chica, wszystko bedzie dobrze! Zobaczysz! ( chciałam napisać do Ciebie wczoraj ale Twój wykres jest niedostępny)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • Scintilla Autorytet
    Postów: 1073 2207

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica Mala - dla pocieszenia, przy obecnej ciąży trafiłam w 7 tyg do szpitala z silnymi bólami brzucha - USG wykazało jedynie pęcherzyk odrobinę większy od tego, który tydzień wcześniej wykrył mój lekarz prowadzący - zostawili mnie na obserwacji - na sali byłam z dziewczyną, której ciąża była starsza od mojej o kilka dni a ona już dawno słyszała tętno = byłam pewna straty bo objawy miałam zerowe. Następnego dnia zrobiono mi ponownie USG na którym już konkretnie pojawił się zarodek z pracującym serduszkiem - czasem więc wystarczą 24 godz :)

    mhsvi09kzjtuku9r.png
    18.02.2020 Narodziny Bartusia 👨‍👩‍👧‍👦
    10.06.2015 Narodziny Emilki 💝
    05.05.2014 [*] pamiętamy...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja dziś byłam na izbie przyjęć, bo od wczoraj miałam skurcze, a dziś pojawiło się lekkie plamienie. Wymiary na usg wyszły im nieco inne, ale tak samo 5tc. Tylko, że to nie jest możliwe, bo jakby to był 5 to musiałabym zajść w ciąże mniej więcej kilka dni lub w dniu robienia jednego z pierwszych testów...co byłoby mega dziwne.
    Dostałam jednak luteinę do brania i mam iść na ponowne usg za 7-10 dni. Zobaczymy zatem za tydzień. Dzis jestem jednak lepszej myśli i choć nadal uważam to wszystko za niemożliwe (ten 5tc), to łudzę się, że wszystko będzie ok.

  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica ja mocno trzymam kciuki i wierzę, że za tydzień zobaczysz już swoje maleństwo i jego serduszko :-)

    zem3wn15az3szllg.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ