X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kiedy pierwsze USG?
Odpowiedz

Kiedy pierwsze USG?

Oceń ten wątek:
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 marca 2018, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar23 wrote:
    Znaczy ten ginekolog na pewno nie wyda zaświadczenia nawet w późniejszym etapie ciąży. Byłam zszokowana, ze nawet nie powiedział mi, który to tydzień i ile ma milimetrów. Wizyta wyglądała strasznie i się zastanawiam czy iść do innego ginekologa za tydzień, czy odczekać te dwa tygodnie i iść jeszcze raz do tego samego. W poniedziałek odbieram wyniki bety, mam nadzieje, ze będzie wszystko w porządku. Według kalendarza, pokazuje mi, ze to 6 tydzień i już myślałam, ze usłyszę serduszko.

    Nie mam pojęcia o co chodzi z tym USG - po prawej widać czarny owalny kształt, ale czy to jest to? Nawet nie zmierzył tego pęcherzyka, brakuje wymiaru GS na wydruku. Zaświadczenie o ciąży wydaje się chyba po odnotowaniu echa serca zarodka. Wcześniej nikt Ci nie wystawi zaświadczenia, ani karty ciąży..

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • MadziaMaja Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stalo sie jestem po usg, wszystko ok serduszko bije, 7 mm dzidziusia :) specjalnie odczekalam i poszlam na pierwsze usg w skonczonym 7 tc. W pierwszej ciazy wybralam sie na nie tydz wczesniej i nastapila konsternacja bo byl sam pecherzyk. Wiec polecam poczekac nieco dluzej zeby sie nie stresowac :)

    Imagination lubi tę wiadomość

  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja np dostalam zaświadczenie o ciąży i l4 w 4t6d gdy było widać tylko pecherzyk. Także każdy lekarz inaczej

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • Anita_croix Przyjaciółka
    Postów: 77 48

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, mam nadzieję, że w dobrym temacie zadam pytanie.
    Jestem nowa, ale tylko na belly, bo od wielu lat podczytuję ovu, choć nigdy nie miałam odwagi dołączyć do grona..
    Po wielu latach starań,leczenia i zabiegów, zaszłam naturalnie w ciążę. Ostatni okres 12.03, mam długie cykle (ok 35 dni), więc ciężko przewidzieć owulację. Nie mniej jednak martwi mnie, że na sobotniej wizycie nie było widać serca. Był pęcherzyk 9 mm z pęcherzykiem żółtkowym, ale serca nie. Dodam, że moja beta 14.04 wynosiła 578, a 16.04 1281. Lekarka powiedziała, że może być za wcześnie, jakie są wasze odczucia/doświadczenia, przy jakiej wielkości pęcherzyka ciążowego pojawia się serce?

    Wysyłam dużo ciepła wszystkim, które tak ja ja czekają na ten piękny ton serca..

    3jgxhqvked9xqp0y.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anita_croix wrote:
    Witajcie dziewczyny, mam nadzieję, że w dobrym temacie zadam pytanie.
    Jestem nowa, ale tylko na belly, bo od wielu lat podczytuję ovu, choć nigdy nie miałam odwagi dołączyć do grona..
    Po wielu latach starań,leczenia i zabiegów, zaszłam naturalnie w ciążę. Ostatni okres 12.03, mam długie cykle (ok 35 dni), więc ciężko przewidzieć owulację. Nie mniej jednak martwi mnie, że na sobotniej wizycie nie było widać serca. Był pęcherzyk 9 mm z pęcherzykiem żółtkowym, ale serca nie. Dodam, że moja beta 14.04 wynosiła 578, a 16.04 1281. Lekarka powiedziała, że może być za wcześnie, jakie są wasze odczucia/doświadczenia, przy jakiej wielkości pęcherzyka ciążowego pojawia się serce?

    Wysyłam dużo ciepła wszystkim, które tak ja ja czekają na ten piękny ton serca..

    Eee... z tego co piszesz to lekarz uwidocznił na USG pęcherzyk płodowy i pęcherzyk żółtkowy. A co z zarodkiem? Jeśli nie widać jeszcze zarodka (a założę się, że nie widać ;) ) to jak chcesz zobaczyć serce tegoż zarodka? :)

    Poszłabym na USG za dwa tygodnie i już wszystko będzie widać, bo teraz ciąża jest zbyt młoda :)

    Kiedyś był taki wątek pt. "przy jakiej becie widać serduszko?" i średnio wyszło, że przy ok. 17tyś :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • kiciakicikici Koleżanka
    Postów: 58 15

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anita_croix wrote:
    Witajcie dziewczyny, mam nadzieję, że w dobrym temacie zadam pytanie.
    Jestem nowa, ale tylko na belly, bo od wielu lat podczytuję ovu, choć nigdy nie miałam odwagi dołączyć do grona..
    Po wielu latach starań,leczenia i zabiegów, zaszłam naturalnie w ciążę. Ostatni okres 12.03, mam długie cykle (ok 35 dni), więc ciężko przewidzieć owulację. Nie mniej jednak martwi mnie, że na sobotniej wizycie nie było widać serca. Był pęcherzyk 9 mm z pęcherzykiem żółtkowym, ale serca nie. Dodam, że moja beta 14.04 wynosiła 578, a 16.04 1281. Lekarka powiedziała, że może być za wcześnie, jakie są wasze odczucia/doświadczenia, przy jakiej wielkości pęcherzyka ciążowego pojawia się serce?

    Wysyłam dużo ciepła wszystkim, które tak ja ja czekają na ten piękny ton serca..



    Ja byłam na wizycie 6 kwietnia na USG pęcherzyk jest.. ale ciąża młodsza niż wynika z miesiączki :( 5tydz5 ( usg 4tyg 1 )+ ciałko żółte w lewym jajniku GS 0,36cm
    kolejna wizyta 7 maja + codziennie rano i wieczorem Duphaston oraz Femibion x 1.
    Modlę się, żeby było wszystko okej..
    Kochane jestem z Wami ! Niech Nasze serduszka zaczynają bić! Tak bardzo pragnę,żeby wszytsko poszło dobrze !

    ..................................
    16.06.2016 - starania się - czas start
    22.03.2017 - 2 kreski na teście
    10.04.2017 - poronienie
    24.10.2017 - od cykle na Duphaston

    01.03.2018 - HSG szpital w Toruniu

    23.02.-27.02 - miesiączka
    23.03 - test negatywny
    30.03 - test poztywny
    03.04 - BetaHCG - 581
    05.04 - BetaHCG - 1184
    06.04 - GS 0,35cm

  • Anita_croix Przyjaciółka
    Postów: 77 48

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira - dzięki za odpowiedź, 17 tysięcy! :) Masakra. Ileż to czekania. Teraz powinnam mieć ledwo ok 10 tysięcy, więc rzeczywiście przesadziłam. :) No nic, trzeba się uzbroić w cierpliwość, mam nadzieję, że niedługo będę mogła się tu zadomowić :)

    3jgxhqvked9xqp0y.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anita_croix wrote:
    Leira - dzięki za odpowiedź, 17 tysięcy! :) Masakra. Ileż to czekania. Teraz powinnam mieć ledwo ok 10 tysięcy, więc rzeczywiście przesadziłam. :) No nic, trzeba się uzbroić w cierpliwość, mam nadzieję, że niedługo będę mogła się tu zadomowić :)


    Cierpliwość to błogosławieństwo dla kobiety w ciąży - teraz to wiem :)

    Anita_croix lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Anita_croix Przyjaciółka
    Postów: 77 48

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś beta 16148, już niedługo <3

    3jgxhqvked9xqp0y.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 25 lipca 2018, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Mam dylemat, może pomożecie.
    Zdarzyło mi się że owulacja przesunęła się aż o 3 tygodnie (35dc).
    Już 3 testy ciążowe wyszły pozytywnie, jutro idę na betę.
    Teraz zastanawiam się kiedy umówić się do lekarza.
    Mam już wcześniej umówioną wizytę na 16.08.
    Licząc na podstawie owulacji to będzie 7tydzień+2dzień ciąży, ale jakby patrzeć na datę ostatniej @ to już będzie ponad 10 tydzień.
    Nie za późno ze względów formalnych?
    Z drugiej strony wcześniej to nawet serduszka może jeszcze nie być widać bo wiem kiedy doszło do zapłodnienia i nie ma sensu liczyć od daty @.
    Jak lekarze do tego podchodzą?

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • Delvila Autorytet
    Postów: 276 293

    Wysłany: 25 lipca 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak będziesz miała wynik bety to tam przy normach są widełki w którym tygodniu ciąży jesteś. Myślę, że to będzie najlepszy wskaźnik kiedy do lekarza.

    Magdalena Wiktoria 07.03.2019r. :D

    Aniołek Marta [*] 06.01.2018 r.
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 25 lipca 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie masz rację.
    Mam nadzieję że wtedy nie będzie za późno, bo nie ma już wcześniejszych terminów żeby przesunąć.
    Najwyżej będę coś kombinować.

    A lekarze jak datę przyjmują? Kurczowo się trzymają tej od ostatniej @ czy jednak różne zmienne mają znaczenie?

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • sweetmalenka Autorytet
    Postów: 2567 1181

    Wysłany: 25 lipca 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej trzymają się bardzo miesiączki. Nawet w szpitalu tym się kierują. Jeśli chodzi o kwestie formalne becikowego to od 10 tc powinnaś być pod opieką ginekologa :)

    8p3o9jcgldbg45l0.png
    lprk3e5esrf55xps.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 25 lipca 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, czyli wychodzi na to że byłabym teraz na początku 8 tygodnia ciąży jakby liczyć od dnia miesiączki, a wiem że owulację miałam 15 dni temu, bo się przesunęła o 3 tygodnie.
    Ale to skomplikowane...

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    No właśnie, czyli wychodzi na to że byłabym teraz na początku 8 tygodnia ciąży jakby liczyć od dnia miesiączki, a wiem że owulację miałam 15 dni temu, bo się przesunęła o 3 tygodnie.
    Ale to skomplikowane...

    Ja miałam owulację w 45dc i lekarz w karcie ciąży zmienił mi datę miesiączki o miesiąc (!), żeby wszystko grało i żebym nie musiała za każdym razem wszystkim lekarzom tłumaczyć o co chodzi, że moja ciąża jest o 4 tygodnie za młoda względem OM.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2018, 10:26

  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 25 lipca 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    Ja miałam owulację w 45dc i lekarz w karcie ciąży zmienił mi datę miesiączki o miesiąc (!), żeby wszystko grało i żebym nie musiała za każdym razem wszystkim lekarzom tłumaczyć o co chodzi, że moja ciąża jest o 4 tygodnie za młoda względem OM.

    O! dobrze wiedzieć :) to pewnie jak będę na pierwszym USG i wyjdzie rzeczywisty wiek ciąży to poproszę żeby te daty odpowiednio poprawić. Dzięki za informacje.

    Ja to się nie spodziewałam że uda się zajść w ciąże z tak późnej owulacji, ale widzę że są takie przypadki.

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
‹‹ 7 8 9 10 11
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ