X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr niedoczynność tarczycy - wizyty u lekarza
Odpowiedz

niedoczynność tarczycy - wizyty u lekarza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lena002 Koleżanka
    Postów: 39 29

    Wysłany: 20 listopada 2015, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, chciałam zapytać czy orientujecie się jak to jest z tarczycą w ciąży, a dokładniej z jej kontrolą u lekarza. Czy trzeba osobno chodzić do endokrynologa (zapewne prywatnie bo terminy na nfz są nieosiągalne chyba w przypadku ciąży) czy może wasz gin ustawiał wam dawkę leków ? Będę wdzięczna o jakiekolwiek informacje.

    Jestem również ciekawa czy orientujecie się czy można chodzić do różnych gin podczas ciąży na nfz.

  • 0na88 Autorytet
    Postów: 2806 6791

    Wysłany: 20 listopada 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chodzilam na NFZ , mimo ze najblizsze terminy sa np za 2 lata . W przypadku ciazy nie powinnas miec problemow z dostaniem sie do Endokrynologa pod tym wzgledem bylam uprzywilejowana i odrazu znaleziono szybki termin - tylko musisz zaznaczyc ze jestes ciezarna - najlepiej dostac skierowanie od gina ,tak samo mialam z diabetologiem , wszystko na cito.

    hchys65gxjilzsx1.png

    3i49e6ydzrgzswlb.png
  • unbeldi Ekspertka
    Postów: 147 68

    Wysłany: 21 listopada 2015, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam niedoczynność tarczycy i oprócz ginekologa regularnie odwiedzam także endokrynologa. Niestety zmuszona jestem chodzić prywatnie ale to naprawdę świetny lekarz więc nie szkoda pieniędzy ;) Oszczędzam jednak na badaniach ponieważ ciążę prowadzę prywatnie a po skierowania chodzę do przychodni NFZ :)

    Tadziulek 1.01.2013 (8/9 tydz)
    Misiek 15.05.2014 (16/17 tydz)
    KW

    rfxgcsqviiqkqm9u.png
  • Lena002 Koleżanka
    Postów: 39 29

    Wysłany: 21 listopada 2015, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w przychodni przepisuje Ci również ft4?

  • grosz_ek Ekspertka
    Postów: 200 135

    Wysłany: 24 listopada 2015, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zawsze można spróbować znaleźć lekarza z 2 specjalizacjami -jest to możliwe, ale raczej tylko prywatnie i ciężko się dostać. ja od początku ciąży chodzę osobno do ginekologa i endokrynologa, ale to w ramach luxmedu więc z terminami nie było większego problemu. ze względu na przeprowadzkę mam gorszy dostęp do placówek luxmedu, a i endokrynolog w okolicy jest tylko prywatnie, dlatego też zaczęłam chodzić do internisty (lekarza domowego) i to on daje mi skierowanie na badanie tsh i ustala dawki leku. wizyty kontrolne oczywiście co m-c.
    jeżeli chodzi o skierowanie na ft4, to na początku ciąży miałam robione przy każdej wizycie, ale na nfz to już zależy od lekarza - mój nie widzi potrzeby i bazuje na tsh, jednak przy następnych badaniach zrobię sobie ft4 w ramach własnego budżetu.

    1usai09kkfvyzb21.png
  • unbeldi Ekspertka
    Postów: 147 68

    Wysłany: 30 listopada 2015, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie. Badania endokrynologiczne robię prywatnie.

    Tadziulek 1.01.2013 (8/9 tydz)
    Misiek 15.05.2014 (16/17 tydz)
    KW

    rfxgcsqviiqkqm9u.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ