X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Puste jajo pomocy
Odpowiedz

Puste jajo pomocy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Vjuszka Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 8 kwietnia, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie kiedy jest puste jajo? Byłam na usg i według miesiączki w 5t6d, ale na badaniu wyszło 6t6d. Podczas USG był widoczny pęcherzyk ciążowy, ale dopiero po większych staraniach ginekolog coś tam w nim zobaczyła na dole i nawet ja to widziałam. Czy to oznacza, że jeszcze jest za szybko? W opisie USG mam dopisane brak echa zarodka, a wizytę kolejna zaplanowana na za 2 tygodnie. Naczytałam się o tym pustym jaju i trochę się stresuję, myślałam że na usg zobaczę już normalny zarodek. Ginekolog powiedziała, że jak na ten moment jest dobrze, że czasami później widać, ale oczywiście się naczytałam już…proszę uspokojcie mnie, albo napiszcie jak to było u was. Mój pęcherzyk ciążowy ma 1.88 cm, a w nim coś tam niby było widać tam na dole pęcherzyka „przyklejone”…czy to może nie być to puste jajo?

  • Nowa1992 Autorytet
    Postów: 277 654

    Wysłany: 8 kwietnia, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie poczekaj na następne usg, czasem na zarodek trzeba chwile dluzej poczekać.

    22.02.2024 transfer 3 dniowego zarodka

    9dpt: beta 86,2; 11dpt: beta 204; 13 dpt: beta 492; 15 dpt: beta 1030; 18 dpt: 3365, 22 dpt: 12092 🚀
    🍀🥹🥰

    Rośnij fasolko 🤞❤️

    6+3 -> 5,7 mm maleństwa 🥹❤️
    9+1 -> CRL 2,31 cm, FHR 171 🥰
    10+2 -> CRL 3,57 cm, FHR 167, wiercący się mały brzdąc, pierwsze słuchanie bijacego ❤️🥹


    -> 6.05 wizyta
    -> 7.05 usg prenatalne +pappa
    -> 29.05 wizyta


    preg.png
  • Waflut Koleżanka
    Postów: 46 16

    Wysłany: 8 kwietnia, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam USG 6t2d i nie było zarodka, tylko pęcherzyk. Poczekaj spokojnie, na następnym napewno już będzie ;) czytałam historie że dopiero w 8/9 tygodniu dziewczyny zobaczyły zarodek.

  • Vjuszka Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 10 kwietnia, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślicie, że jak przyjdę tydzień przed planowaną wizytą będzie coś widać? Korci mnie, żeby iść 7+0 dla świętego spokoju..

  • Waflut Koleżanka
    Postów: 46 16

    Wysłany: 10 kwietnia, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vjuszka wrote:
    Myślicie, że jak przyjdę tydzień przed planowaną wizytą będzie coś widać? Korci mnie, żeby iść 7+0 dla świętego spokoju..

    Ja byłam 4+5, potem 6+2 i później 6+6 bo mi nierwy nie wytrzymywały. Uspokoiłam się dopiero jak zobaczyłam zarodek i serduszko. Dla swojego spokoju psychicznego idź, ja ze stresu miałam silne skurcze podbrzusza, po ostatniej wizycie się dopiero uspokoiło :) 7+0 powinno coś już być, ale też nie nastawiaj się na 100% że będzie. Ja tak się nastawiłam 6+2 a był sam pęcherzyk 1,8cm, byłam załamana, poszłam w piątek przed świętami więc całe święta spędziłam na googlowaniu i wmówiłam sobie puste jajo… 4 dni później był zarodek i serce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia, 12:54

  • Vjuszka Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 10 kwietnia, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łudzę się, że coś będzie, skoro do końca ten pęcherzyk nie był pusty jak ginekolog kazała mi włożyć ręce pod pośladki i wtedy coś tam widać było..jednak martwi mnie ten wpis na karcie, że brak jest echa

  • Waflut Koleżanka
    Postów: 46 16

    Wysłany: 10 kwietnia, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vjuszka wrote:
    Łudzę się, że coś będzie, skoro do końca ten pęcherzyk nie był pusty jak ginekolog kazała mi włożyć ręce pod pośladki i wtedy coś tam widać było..jednak martwi mnie ten wpis na karcie, że brak jest echa

    Spokojnie, dopóki lekarz wyraźnie nie zobaczy zarodka z bijącym sercem to musi tak napisać :) też wyszłam z dwoma takimi kwitkami. Idź wcześniej na USG, jeżeli wtedy już był cień, to już napewno będzie widać. Trzymam kciuki ❤️

    enpe lubi tę wiadomość

  • Cezarowa Ekspertka
    Postów: 147 317

    Wysłany: 10 kwietnia, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli kogoś bardzo stresuje i chce się upewnić to na własnym doświadczeniu sprawdziłabym dwie rzeczy:
    - wielkość pęcherzyka do tyg ciąży
    - przyrost bety (2x badanie) do tyg ciąży

    Zarodek może pojawić się, bo patrząc na tydzień w którym jesteś to nie jest nic przesądzone ;). A sprzęt lekarze mają różny (bardziej czuły, mniej czuły).
    Przyjmuj kwas foliowy, suple i życzę opanowania strachu i tych negatywnych myśli :)!

    preg.png

    👩'88 🧔‍♂️'86

    2023 💔 puste jajo płodowe
    2024 🤰 ⏸️ ➔ 09.10.2024 🤞 🎀 🩷
    ______________________
    23.05 połówkowe
  • Vjuszka Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 12 kwietnia, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wytrzymam i dzisiaj idę, trzymajcie kciuki!

  • Vjuszka Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 12 kwietnia, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ginekolog pokazała mi zarodek i powiedziała, że na ten moment jest dobrze. Wyszło 7+0, widziałam jak się rusza serce. Wpisała mi, że ys jest prawidłowe, ale powiedziała, że słabo widoczne, miałyście tak? Uspokoiłam się trochę, że nie ma tego pustego jaja.

    Cezarowa lubi tę wiadomość

  • Waflut Koleżanka
    Postów: 46 16

    Wysłany: 12 kwietnia, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się na zapas, jest zarodek, jest serduszko więc jest wszystko okej. Gratulacje ❤️ każde USG ma swoją czułość, mógł też się zarodek jakoś inaczej ułożyć.

    Vjuszka lubi tę wiadomość

  • Cezarowa Ekspertka
    Postów: 147 317

    Wysłany: 14 kwietnia, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vjuszka wrote:
    Dziewczyny ginekolog pokazała mi zarodek i powiedziała, że na ten moment jest dobrze. Wyszło 7+0, widziałam jak się rusza serce. Wpisała mi, że ys jest prawidłowe, ale powiedziała, że słabo widoczne, miałyście tak? Uspokoiłam się trochę, że nie ma tego pustego jaja.

    Będzie dobrze ;). Teraz mało stresu i przy najbliższej wizycie powinno być już lepiej widać ;)

    preg.png

    👩'88 🧔‍♂️'86

    2023 💔 puste jajo płodowe
    2024 🤰 ⏸️ ➔ 09.10.2024 🤞 🎀 🩷
    ______________________
    23.05 połówkowe
  • Vjuszka Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 18 kwietnia, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj wizyta trzymajcie kciuki! Czy ginekolog prywatny może wystawić l4 do pracy?

  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 638 611

    Wysłany: 18 kwietnia, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vjuszka wrote:
    Dzisiaj wizyta trzymajcie kciuki! Czy ginekolog prywatny może wystawić l4 do pracy?

    Może wystawić, jeśli chcesz ciazowe to poproś zeby wystawiła z kodem b, a jeśli nie chcesz żeby kadry wiedziały to wtedy bez kodu b ( bez kodu jest jak normalne l4 płatne 80%, z kodem b jest płatne 100%)

    Vjuszka lubi tę wiadomość

    preg.png
    🩵nifty niskie ryzyka, chłopczyk🩵
  • Vjuszka Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 18 kwietnia, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź, od 2 tygodni się męczę z wymiotami i ledwo żyję :( jeszcze dwa dni z rzędu krew z nosa mi leciała i trochę się obawiam.

  • Kaktusowa Autorytet
    Postów: 638 611

    Wysłany: 18 kwietnia, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vjuszka wrote:
    Dziękuję za odpowiedź, od 2 tygodni się męczę z wymiotami i ledwo żyję :( jeszcze dwa dni z rzędu krew z nosa mi leciała i trochę się obawiam.

    Współczuję. Jak idziesz do swojej lekarki to porozmawiaj z nią o tym, wiem, że dziewczyny dostają tabletki na mdłości i wymioty. Co do krwotoku z nosa to nie pomogę. Ja miałam długo ciążowy nieżyt nosa i jak smarkałam to z krwią, ale w małych ilościach.

    preg.png
    🩵nifty niskie ryzyka, chłopczyk🩵
  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 498 408

    Wysłany: 18 kwietnia, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vjuszka wrote:
    Dziękuję za odpowiedź, od 2 tygodni się męczę z wymiotami i ledwo żyję :( jeszcze dwa dni z rzędu krew z nosa mi leciała i trochę się obawiam.
    I jak po wizycie?

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm, mamy chłopczyka 🙂 niskie ryzyka 💪
    17.04 poczułam pierwszy raz twoje ruchy ❤️
    preg.png
  • Vjuszka Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 19 kwietnia, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko bardzo dobrze, jest piękny maluch i echo 😩😩🥰 tyle strachu, a jak widać na pierwszą wizytę trzeba było przyjść później 🥹kolejna wizyta 9 maja i zlecone badania z krwii i prenatalne od 11 tygodnia. Dziewczyny czy w ciąży można farbować włosy i robić paznokcie żelowe?

  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 498 408

    Wysłany: 19 kwietnia, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vjuszka wrote:
    Wszystko bardzo dobrze, jest piękny maluch i echo 😩😩🥰 tyle strachu, a jak widać na pierwszą wizytę trzeba było przyjść później 🥹kolejna wizyta 9 maja i zlecone badania z krwii i prenatalne od 11 tygodnia. Dziewczyny czy w ciąży można farbować włosy i robić paznokcie żelowe?
    Podobno tak, ja w każdym bądź razie robię jedno i drugie, przy poprzedniej ciąży również, super że z dzieckiem wszystko dobrze 😄

    Vjuszka lubi tę wiadomość

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm, mamy chłopczyka 🙂 niskie ryzyka 💪
    17.04 poczułam pierwszy raz twoje ruchy ❤️
    preg.png
  • Waflut Koleżanka
    Postów: 46 16

    Wysłany: 19 kwietnia, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vjuszka wrote:
    Wszystko bardzo dobrze, jest piękny maluch i echo 😩😩🥰 tyle strachu, a jak widać na pierwszą wizytę trzeba było przyjść później 🥹kolejna wizyta 9 maja i zlecone badania z krwii i prenatalne od 11 tygodnia. Dziewczyny czy w ciąży można farbować włosy i robić paznokcie żelowe?

    Można :) stylistki paznokci i fryzjerki w ciąży pracują, więc spokojnie. Warto tylko wybierać farby bez amoniaku i mocniej chemii, szczególnie jeżeli farbujesz sobie sama w łazience bez okna, żeby się za dużo tego nie nawdychać

    Vjuszka lubi tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ