X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Spłaszczony pęcherzyk.
Odpowiedz

Spłaszczony pęcherzyk.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Pauluss12 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 25 listopada 2015, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny wczoraj zrobiłam test ciążowy i okazało się, że ciąża ponieważ byłam dzisiaj u lekarza.
    Lekarz powiedział mi że pęcherzyk jest spłaszczony i że mam przyjść na badanie 9 grudnia i sprawdzimy jak się rozwija.
    Bardzo się martwię. Czy któraś z was tak miała?

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 25 listopada 2015, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spłaszczenie pęcherzyka ciązowego może być spowodowane przez zbyt małą ilośc progesteronu. Dostałaś od lekarza luteinę? Jesli nie, proponuję iść na badanie do innego ginekologa, bo często dodatkowy progesteron może unormować kształt pęcherzyka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2015, 21:51

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 25 listopada 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli nie jest mocno spłaszczony to nie musi to oznaczać nic złego. Generalnie spłaszczenie pęcherzyka spowodowane jest jakąś określoną reakcją macicy na ciąże, z jednej strony powodem może być jej kurczenie- dlatego podaje się luteinę, z drugiej strony macica na początku ciąży może mieć delikatne tyłozgięcie, co jest normalnym objawem, poźniej wszystko się normuje, lub zwyczajnie pęcherzyk może miec taki kształt i tyle i wszystko rozwija sie dobrz. Także branie luteiny nie zaszkodzi a może wykluczyć to kurczenie macicy. Proponowałbym wizyte u innego ginekologa bo być może pęcherzyk wcale nie jest spłaszczony, a jeśli jest to warto brac tę luteinę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2015, 22:02

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 26 listopada 2015, 05:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauluss12 wrote:
    Hej dziewczyny wczoraj zrobiłam test ciążowy i okazało się, że ciąża ponieważ byłam dzisiaj u lekarza.
    Lekarz powiedział mi że pęcherzyk jest spłaszczony i że mam przyjść na badanie 9 grudnia i sprawdzimy jak się rozwija.
    Bardzo się martwię. Czy któraś z was tak miała?
    Ja miałam spłaszczony w 6 tygodniu:) A pęcherzyk wynosił 6 mm.

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Pauluss12 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 26 listopada 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już sie umówiłam dziewczyny do innego lekarza. Chcę mieć pewność, że wszystko jest dobrze. Lekarz mi nic tak naprawde ten nie powiedział tylko, że ciąża jest a ja przez ostatnie dwa dni sie strasznie denerwuje. Powiedział żeby brać tylko kwas foliowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2015, 22:12

  • Paula1991 Ekspertka
    Postów: 206 269

    Wysłany: 27 listopada 2015, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulus nie ma co się denerwować. Idź do drugiego lekarza :)
    Lekarz tez człowiek mógł się pomylić :)

    qb3c3e5e8kmul8e2.png
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 27 listopada 2015, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spłaszczony pęcherzyk nic złego nie oznacza.
    Sama miałam i jest ok;) Rozwinęło się piękne dzidzi;)

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Pauluss12 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 27 listopada 2015, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam od lekarza dziewczyny i powiedział, że pęcherzyk jest spłaszczony ale ok jest tylko dodał ze jest za duży troche pęcherzyk.

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 29 listopada 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauluss12 wrote:
    Wróciłam od lekarza dziewczyny i powiedział, że pęcherzyk jest spłaszczony ale ok jest tylko dodał ze jest za duży troche pęcherzyk.
    Poczekaj jeszcze.
    Kiedy masz kolejną wizytę?

    Bo u mnie te "spłaszczenie" zniknęło w ciągu 2 tygodni.

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Pauluss12 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 29 listopada 2015, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W piątek mam wizytę tylko martwię się tym za dużym pęcherzykiem. :(

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 30 listopada 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie;) Niebawem się wyklaruje.
    Jeśli nie masz pewności i zaufania do lekarza, to czasem warto pójść do innego;)
    Chyba większa część z nas tak robiła;)

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 30 listopada 2015, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jaki za duży pęcherzyk? Wiesz ile ma mm? Oprocz tego lekarz nic nie mowil?

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 30 listopada 2015, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i który to tydzień?

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • Pauluss12 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 30 listopada 2015, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest to 6 tydzień, powiedziała mi lekarka że pęcherzyk ciążowy jest za duży.
    Troche się po prostu martwię.

  • Dalile Autorytet
    Postów: 2731 4484

    Wysłany: 30 listopada 2015, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://parenting.pl/portal/6-tydzien-ciazy < Tu masz rozpisane w jakiej wielkości pęcherzyk powinien być.
    Weź jednak pod uwagę, że to są sprawy indywidualne, u każdej pęcherzyk rośnie w innym tempie.
    Moim zdaniem poczekaj i zbadaj si znowu - zobaczysz, że wszystko się wyrówna.
    Jedyne co, to może z tym spłaszczeniem trzeba powalczyć?

    hchytqywgtgkzdry.png3i49uay3p9zkz893.png
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 01:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedlug mnie spłaszczenie spowodowane wielkością pęcherzyka i macicy - macica powiększa się w swoim tempie, nieco wolniej i wydaje mi się, że dlatego lekko spłaszcza pęcherzyk - progesteron powinien rozwiązać ten problem ale to tylko taka moja opinia, biorąc pod uwagę opinię lekarza odnośnie rozmiaru pęcherzyka

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2016, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2017, 17:33

  • Olaaaola Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 9 kwietnia, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wątek jest stary ale jako że kilka dni temu sama szukałam odpowiedzi podzielę się tym czego ja się dowiedziałam.

    W pierwszych tygodniach pęcherzyk może wydawać się spłaszczony ze względu chociażby na kąt badania USG. Na pierwszym USG (5 tyg 3 dni) mój pęcherzyk był idealnie spłaszczony jak zaokrąglony na końcach banan. Po 5 dniach dowiedziałam się że to absolutnie nic nieprawidłowego tylko taki obraz USG. W badaniu 6 tyg. 1 dzień przez USG przezbrzuszne widać było idealnie okrągły pęcherzyk, jak narysowany od cyrkla :)

    Domidomi lubi tę wiadomość

  • Domidomi Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 26 kwietnia, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaaaola wrote:
    Hej, wątek jest stary ale jako że kilka dni temu sama szukałam odpowiedzi podzielę się tym czego ja się dowiedziałam.

    W pierwszych tygodniach pęcherzyk może wydawać się spłaszczony ze względu chociażby na kąt badania USG. Na pierwszym USG (5 tyg 3 dni) mój pęcherzyk był idealnie spłaszczony jak zaokrąglony na końcach banan. Po 5 dniach dowiedziałam się że to absolutnie nic nieprawidłowego tylko taki obraz USG. W badaniu 6 tyg. 1 dzień przez USG przezbrzuszne widać było idealnie okrągły pęcherzyk, jak narysowany od cyrkla :)

    Mi dzisiaj na USG wyszło, że pęcherzyk jest spłaszczony (5 tyg i 4 dni). Lekarz zlecił badanie hcg. Mam nadzieję, że wszystko ok 😕

  • Domidomi Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 27 kwietnia, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoras z Was miala moze na poczatku dziwny kształt pęcherzyka? Jestem w 5tyg 4dni i na USG pokazał się w kształcie banana z zaokrąglonymi końcami. Tydzień wcześniej był okrągły..

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ