X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wczesna ciąża a biochemiczna
Odpowiedz

Wczesna ciąża a biochemiczna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • cherrypieo Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 marca 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.

    Trzy dni temu dowiedziałam się że jestem w ciąży, beta wyniosła wtedy 18.8. Wczoraj kolejna pokazała 69.8, więc przyrost w normie. Byłam dzisiaj u lekarza zapytać o przestanie brania ovarinu i o podróż samolotem, a on stwierdził, że to biochemiczna. Myślicie, że to może być prawda? Bardzo mnie wystraszył i nie wiem teraz, czego się spodziewać. Miała któraś z was taką sytuację?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cherrypieo wrote:
    Cześć.

    Trzy dni temu dowiedziałam się że jestem w ciąży, beta wyniosła wtedy 18.8. Wczoraj kolejna pokazała 69.8, więc przyrost w normie. Byłam dzisiaj u lekarza zapytać o przestanie brania ovarinu i o podróż samolotem, a on stwierdził, że to biochemiczna. Myślicie, że to może być prawda? Bardzo mnie wystraszył i nie wiem teraz, czego się spodziewać. Miała któraś z was taką sytuację?
    A na jakiej podstawie tak stwierdzil? Tylko na podstawie przyrostu bety? Czy mial jakies inne podstawy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2018, 13:50

  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 30 marca 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to bardzo wczesna ciąża, prawda? Który tyg. z OM? Lekarz zrobił USG? Był pęcherzyk?

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 30 marca 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Ty u lekarza byłaś czy u wróżbity? ;)

    Beta ładnie przyrasta, ciąża jest młodziutka. Zapisz się na USG za dwa tygodnie - powinno już być coś widać :)
    Tęskniąca wrote:
    to bardzo wczesna ciąża, prawda? Który tyg. z OM? Lekarz zrobił USG? Był pęcherzyk?

    Pęcherzyk przy becie 70? Raczej niemożliwe ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 30 marca 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    A Ty u lekarza byłaś czy u wróżbity? ;)

    Beta ładnie przyrasta, ciąża jest młodziutka. Zapisz się na USG za dwa tygodnie - powinno już być coś widać :)



    Pęcherzyk przy becie 70? Raczej niemożliwe ;)
    Pewnie tak, ja zaczynałam od poziomu kilkuset to już był ....
    moim zdaniem najlepiej nie panikowac tylko spokojnie poczekac na rozwoj przypadków...

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • cherrypieo Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 marca 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mi się wydawało, że skoro wczesna ciąża to nie można nic takiego stwierdzić... Miał podstawę jedynie w mojej becie i zrobił usg, na którym widział jedynie powiększone endometrium. Uspokoiłyście mnie, dziękuję :) będę czekać na wizytę, umówiłam się na koniec 6 tygodnia. Teraz ta wizyta była w dniu 4t3d.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 30 marca 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cherrypieo wrote:
    Właśnie mi się wydawało, że skoro wczesna ciąża to nie można nic takiego stwierdzić... Miał podstawę jedynie w mojej becie i zrobił usg, na którym widział jedynie powiększone endometrium. Uspokoiłyście mnie, dziękuję :) będę czekać na wizytę, umówiłam się na koniec 6 tygodnia. Teraz ta wizyta była w dniu 4t3d.

    4t3d to w ogóle szaleństwo, żeby iść na wizytę! Powinno się zapisać w skończonym 6 tygodniu, tj. 6t0d :)

    A lekarz to jakiś głupek - jak można na tak wczesnym etapie cokolwiek wyrokować i jeszcze straszyć pacjentkę?! Ja kiedyś też trafiłam na takie babsko, które wywróżyło mi (bo diagnozą tego nie nazwę) ciążę pozamaciczną, bo nie widziała pęcherza w macicy (ciąża była zbyt młoda). To co ja przeszłam po usłyszeniu wyroku "ciąża pozamaciczna" (moja pierwsza ciąża) to jest nie do opisania. Tego stresu nikt mi nie odda. Nikt. A babsko oczywiście nie poniosło żadnych konsekwencji za doprowadzenie mnie na skraj załamania nerwowego.

    Dlatego radzę Ci zmień lekarza - taki, który ma tendencję do straszenia to nie jest lekarz dla kobiety w ciąży. A wszystkie złe diagnozy konsultuj z innymi lekarzami - nie ufaj - sprawdzaj.

    Blue Jane lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ