Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wczesna ciąża a biochemiczna
Odpowiedz

Wczesna ciąża a biochemiczna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • cherrypieo Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 marca 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.

    Trzy dni temu dowiedziałam się że jestem w ciąży, beta wyniosła wtedy 18.8. Wczoraj kolejna pokazała 69.8, więc przyrost w normie. Byłam dzisiaj u lekarza zapytać o przestanie brania ovarinu i o podróż samolotem, a on stwierdził, że to biochemiczna. Myślicie, że to może być prawda? Bardzo mnie wystraszył i nie wiem teraz, czego się spodziewać. Miała któraś z was taką sytuację?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cherrypieo wrote:
    Cześć.

    Trzy dni temu dowiedziałam się że jestem w ciąży, beta wyniosła wtedy 18.8. Wczoraj kolejna pokazała 69.8, więc przyrost w normie. Byłam dzisiaj u lekarza zapytać o przestanie brania ovarinu i o podróż samolotem, a on stwierdził, że to biochemiczna. Myślicie, że to może być prawda? Bardzo mnie wystraszył i nie wiem teraz, czego się spodziewać. Miała któraś z was taką sytuację?
    A na jakiej podstawie tak stwierdzil? Tylko na podstawie przyrostu bety? Czy mial jakies inne podstawy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2018, 13:50

  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 30 marca 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to bardzo wczesna ciąża, prawda? Który tyg. z OM? Lekarz zrobił USG? Był pęcherzyk?

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1204

    Wysłany: 30 marca 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Ty u lekarza byłaś czy u wróżbity? ;)

    Beta ładnie przyrasta, ciąża jest młodziutka. Zapisz się na USG za dwa tygodnie - powinno już być coś widać :)
    Tęskniąca wrote:
    to bardzo wczesna ciąża, prawda? Który tyg. z OM? Lekarz zrobił USG? Był pęcherzyk?

    Pęcherzyk przy becie 70? Raczej niemożliwe ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 30 marca 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    A Ty u lekarza byłaś czy u wróżbity? ;)

    Beta ładnie przyrasta, ciąża jest młodziutka. Zapisz się na USG za dwa tygodnie - powinno już być coś widać :)



    Pęcherzyk przy becie 70? Raczej niemożliwe ;)
    Pewnie tak, ja zaczynałam od poziomu kilkuset to już był ....
    moim zdaniem najlepiej nie panikowac tylko spokojnie poczekac na rozwoj przypadków...

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • cherrypieo Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 marca 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mi się wydawało, że skoro wczesna ciąża to nie można nic takiego stwierdzić... Miał podstawę jedynie w mojej becie i zrobił usg, na którym widział jedynie powiększone endometrium. Uspokoiłyście mnie, dziękuję :) będę czekać na wizytę, umówiłam się na koniec 6 tygodnia. Teraz ta wizyta była w dniu 4t3d.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1204

    Wysłany: 30 marca 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cherrypieo wrote:
    Właśnie mi się wydawało, że skoro wczesna ciąża to nie można nic takiego stwierdzić... Miał podstawę jedynie w mojej becie i zrobił usg, na którym widział jedynie powiększone endometrium. Uspokoiłyście mnie, dziękuję :) będę czekać na wizytę, umówiłam się na koniec 6 tygodnia. Teraz ta wizyta była w dniu 4t3d.

    4t3d to w ogóle szaleństwo, żeby iść na wizytę! Powinno się zapisać w skończonym 6 tygodniu, tj. 6t0d :)

    A lekarz to jakiś głupek - jak można na tak wczesnym etapie cokolwiek wyrokować i jeszcze straszyć pacjentkę?! Ja kiedyś też trafiłam na takie babsko, które wywróżyło mi (bo diagnozą tego nie nazwę) ciążę pozamaciczną, bo nie widziała pęcherza w macicy (ciąża była zbyt młoda). To co ja przeszłam po usłyszeniu wyroku "ciąża pozamaciczna" (moja pierwsza ciąża) to jest nie do opisania. Tego stresu nikt mi nie odda. Nikt. A babsko oczywiście nie poniosło żadnych konsekwencji za doprowadzenie mnie na skraj załamania nerwowego.

    Dlatego radzę Ci zmień lekarza - taki, który ma tendencję do straszenia to nie jest lekarz dla kobiety w ciąży. A wszystkie złe diagnozy konsultuj z innymi lekarzami - nie ufaj - sprawdzaj.

    Blue Jane lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ