X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wysokie TSH przy FT3 i FT4 w normie
Odpowiedz

Wysokie TSH przy FT3 i FT4 w normie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 30 września 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie!!!

    Odkąd jestem w ciąży moje TSH szaleje. Na początku było ok 3 więc brałam euthyrox 25. Po 3 tygodniach wynik nie polepszył się znacznie (TSH 2,6)wiec zwiększyłam dawkę do 37,5. Po 2 tygodniach TSH spadło do 0,55, więc ostawiłam na 2 tyg leki i dziś moje TSh wynosi 3,4. Dodam że FT3 i FT$ są w normie - blisko górnej granicy . Boję się strasznie że moje wyniki mogą zaszkodzić dziecku, że TSH za szybko zmienia sie w stosunku do dawki leku. Ktoś miał podobne doświadczenia w tym temacie?

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 30 września 2015, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jesteś pod kontrolą endokrynologa? Nie rozumiem dlaczego odstawiłaś euthyrox jak tsh osiągnęło wreszcie ładny poziom?

  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 30 września 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To normalne, że TSH w ciąży skacze, bo zachodzą związki między poziomem TSH a bHCG. U mnie przed ciążą było 2, na samym początku ciąży 2,26, po 3 tygodniach 0,75 i po 2 tygodniach 1,6, I to wszystko na stałej dawce euthyroxu 25, którą biorę od roku. Po konsultacji z lekarzem mam zwiększyć dawkę dopiero, gdyby TSH przekroczyło 2,5. Dodam, że FT4 zazwyczaj mam w połowie normy.

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 30 września 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi, przestałam brać euthyrox bo bałam się że TSH wpadnie mi w nadczynność - rok temu tak miałam, i mimo zaprzestania brania euthyroxu nadal TSH spadało i to dużo poniżej normy Ogólnie moja tarczyca jest dziwna i jak to lekarz stwierdził - mam bardzo wredny przebieg niedoczynności. Dzisiaj z nerwów zapisałam się do endokrynologa na cito i mnie trochę uspokoił. Powiedział że najważniejsze że mam jeszcze FT4 na poziomie niezłym, więc będzie dobrze. Ogólnie mi endo kazał FT4 trzymać na poziomie górnej granicy normy a nawet ciut może przekroczyć - powiedział że taki poziom jest optymalny w czasie ciąży

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 4 października 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mam jakiegoś dziwnego endo. Jestem na początku drugiego trymestru. W pierwszym miałam niedoczynność, dostałam letrox 50, później 50 i 75(2x w tygodniu), w drugim trymestrze wpadłam w nadczynność- bardzo niskie tsh przy wysokim ft4. Endo uznała, że ft4 się nie przejmować, a tsh zbadać za 4 tygodnie i kazała wrócić do starej dawki letroxu czyli 7 razy w tyg. 50 letrox. Ja się trzęsę bo czytam fora internetowe, a ta się każe nie przejmować. I weź tu człowieku teraz się nie denerwuj.

  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 5 października 2015, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no czyli mi się wydaje że twoja lekarka dobrze powiedziała, skoro masz wysokie ft4 to bardzo dobrze, a jak tsh jest az takie niskie to można trochę przystopować leki i się unormuje

    Eowina lubi tę wiadomość

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • izka05 Znajoma
    Postów: 16 8

    Wysłany: 5 października 2015, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was co do mojego tsh od 2 lat nie mogłam zajsc z ciąże i to własnie przez tsh chociaz miałam 3.0 to brałam przez dłuzszy czas 100 i spadło do 1.3 ale zanim spadło to po drodze były 3 poronienia dlatego jestem przy dawce 50 i ciagle mam kontrolowane ten poziom dlatego kurcze troche ryzykowne nagle przstawac brać euthyrox pozdrawiam

    3e36f31d86.png
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 6 października 2015, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izka05 jeśli jesteś pod stałą opieką endokrynologa i on Ci każe brać hormon to bierz. W ciąży lepsza jest nadczynność niż niedoczynność, jak mówi moja ginekolog. Ja mam teraz nadczynność (a miałam niedoczynność) i endo dalej każe brać Letrox, z tym że wg starej dawki. Takich leków nie można tak po prostu odstawić, poza tym dawki ich dla konkretnego pacjenta czasem dobiera się latami.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ