X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr za male? :(
Odpowiedz

za male? :(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cóż...

    Nasz Bąbel w 10tc (dokładnie 10tc+0 dni) miał 25mm, a w 13tc - 65mm. Też początkowo był za mały aż do 20 tygodnia ;) A teraz? Gin załamana kazała mi zgłosić się ponownie na usg, bo nie wierzyła, że tyle waży ;) I zapowiada się Klocuś na dzień dzisiejszy 3,5kg i ponad 50cm długości ;)
    Spokojnie, dzieci rosną w swoim tempie :)

    Ps I nie sugeruj się tym co wyczytasz w internecie ;) Wg. niektórych stron powinnam u swojego dziecka podejrzewać wodogłowie, bo główka odpowiada 40tc ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2015, 17:22

    wijak lubi tę wiadomość

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Trisska Znajoma
    Postów: 26 8

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda że lekarze na wizycie tak nie pocieszają... Postaram się ten tydzień jakos przerwać i myśleć że jest ok :)z tego co piszą na necie można się nieźle zakręcić... Każdy na inne tabele :P

    3jgxol2aj69homjq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem w sytuacji gdy ostatnia miesiączka 20.02, formalnie powinnam przecież być 7 tyg. 5 dni w ciąży, a wg usg jestem 6 tyg. 3 dni. Czuję jakiś wewnętrzny strach, ale widziałam kropka w sobotę (5 tyg. 6 d), biło mu serduszko, był przemaleńki 1,6 mm! Wizytę mam 05.05, wierzę że moje obawy są bezzasadne. Lekarz kazał mi nie zastanawiać sie nad faktem, czy 3-dniową ciążę już mógł wykryć test ciążowy (no bo tak by wyszło wg usg). Ech...
    Jedno co jest pewne, to powiedział że takie 10-dniowe różnice nie są niczym nadzwyczajnym. Nie zostaje nic innego jak mu wierzyc...

  • wijak Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wlasnie ja tez poczytalam i myslalam ze paranoi dostane ale juz sie uspokoilam w poniedzialek badania poczekam spokojnie :)

    Renia7910 lubi tę wiadomość

    wijak
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie stresujcie się dziewczyny niczym :) nie czytajcie głupot w necie bo tylko można się negatywnie nakręcać..a po co ?:)
    u mnie w 6+1, ciąża odpowiadała 5+0 ,
    a we wtorek, na usg byłam w 9+1 i wymiarami moje maleństwo jest dokładnie właśnie 9+1 :) także nie sugerować proszę się niczym :)
    bywają takie różnice, bo każde dziecko rozwija się inaczej, ale po 2 tyg. a już ze 100% pewnością po trzech tygodniach wszystko dojdzie do normy :)

    dddodiii, polkosia, Pokahontaz lubią tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 10t5d zarodek miał 37 mm, więc chyba jednak nie masz co panikować ;) Teraz nadrobił pięknie i rośnie dalej.

    dddodiii lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie,dzieciaki nadrabiają,tylko trzeba dać im czas i święty spokój. A czytać w internecie naprawdę nie ma co, można dostać nerwicy..ja się przed pierwszą wizytą u lekarza tak naczytałam,że zdiagnozowałam u siebie dosłownie wszystko i pierwsza wizyta kosztowała mnie masę nerwów (może nie tyle wizyta,co czekanie na nią...). Mój lekarz jak zobaczył moje zdenerwowanie,to mi kazał nic nie czytać w internecie,a Mężowi kazał zepsuć modem :D Od tego czasu się nie stresuję, nie czytam i jestem przeszczęśliwa i wierzę,że dzięki temu Junior też ma się weselej :)

    pakima, dddodiii lubią tę wiadomość

    qXNVp2.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmar ma rację i to dużą, ja po urodzeniu dziecka naczytała się z kolei o odchodach, z tych nerwów to oni mi faktycznie się zatrzymały. Owszem wiele wiadomości było przydatnych typu nie odkurzać, bo macica może wypaść. Ale jeśli chodzi o ich kolor i konsystencję to każda przez to inaczej przechodzi.

    Tak samo nie czytaj o dziecku ze szczegółami, każde jest inne, to wszystko jest uśrednione. Lepiej jak już czytać to z przymrużeniem oka :)

    karmar, wijak lubią tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Belito Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wijak, kochana nie martw sie na zapas!!! jestesmy w takiej samej sytuacji. tez mam malego maluszka w brzuchu ktory odpowiada 10 - mu tygodniowi chociaz tak naprawde jest to juz 12sty tydz. Ma juz raczki nozki bijace serduszko! Wszystkojest w porzadku! Poprostu ciaza jest mlodsza o te kilka dni i nie ma obaw do zamartwiania sie. Glowa do gory :)

    wijak lubi tę wiadomość

  • wijak Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nieco spokojniejsza czekam na poniedzialkowe badania jak fajnie ze mozna z kims sie podzielic zmartwieniem duzo mi pomoglyscie kochane mamy ... dziekuje wszystkim

    wijak
  • Belito Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koniecznie daj znac wijak !

  • Belito Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wijak melduja jak tam ?

  • wijak Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    serduszko nie bije zegnajcie kochane dbajcie o siebie ja umarlam dzis tez

    wijak
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wijak Kochanie tak mi przykro!!! Nie wiem co powiedzieć... Dbaj o siebie i bądź twarda.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mi przykro :( trzymaj sie :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :(
    Wijak! Pamiętaj,ze masz synka i to jest najważniejsze...

  • Belito Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak mi przykro :( trzymaj sie cieplo !

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ