X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Złe samopoczucie po luteinie?
Odpowiedz

Złe samopoczucie po luteinie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybaczcie ze zakładam nowy wątek, ale zastanawiam się czy któraś też tak ma jak ja, stosuje luteinę od 10 dni, od wczoraj zauważyłam przyśpieszoną akcje serca i duszności, spać w nocy nie mogłam tak mi serce waliło, aż się przeraziłam ! Aż miałam ochote wyjsc na powietrze. Jestem w 6tc , czy powinnam to zgłosić na najbliższej wizycie u lekarza? To moja pierwsza ciąża więc nie wiem czy tak powinno być. Pozdrawiam cieplutko :-)

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • Sharin Znajoma
    Postów: 18 23

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stosuję luteinę od samego początku ciąży (2 razy dziennie), ale takich objawów nie miałam. Raz lekarz mi polecił odstawić, gdy od paru dni miałam bóle głowy. Po odstawieniu bóle głowy nie przestały się pojawiać, więc wróciłam do luteiny, bo to jednak coś innego było przyczyną. Myślę, że organizm stara się "opanować" zmiany hormonalne, ale jednak na Twoim miejscu zgłosiłabym to lekarzowi przy wizycie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka, a jak z ciśnieniem u Ciebie? W ciąży bywają skoki ciśnienia i stąd może być Twoje złe samopoczucie. (zalecane jest niskie ciśnienie, ja od początku mam 100/60 90/50 a przy 140/70 ogromny ból głowy i kołatanie serca) Po luteinie dopochwowej miałam jedynie problem w okolicach intymnych ale stosuje mucovagin i jest ok. Polecam zmierzyć ciśnienie i oczywiście udać sie do lekarza!

  • Poz!omka. Autorytet
    Postów: 975 571

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też stosuje dopochwowo Luteine, stosuje lactacyd do mycia, mam nadzieje że nic mnie tam nie dopadnie.. Ciśnienie mierzyłam ostatni raz w niedziele bo miałam straszny ból głowy i moje ciśnienie w niedziele było bardzo niskie. We wtorek wieczorem to wgl mi zanikły wszelkie objawy ciążowe, nawet piersi ledwo co bolały aż sie wystraszyłam ze cos sie dzieje złego, ale od wczoraj wieczora miałam mdłosci i wlasnie to bicie serca przyspieszone i objawy ze zdwojoną siłą nawróciły.. Wizytę mam na poniedziałek dopiero,mam nadzieje ze nic złego się tam nie dzieje. :-( Nawet nie pije żadnych herbat, tylko samą wodę od rana do wieczora, wiem dziwne to :P ale nawet nie mam ochoty na herbate :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2015, 10:10

    misia1989 lubi tę wiadomość

    Alicja <3. <3 ''..Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym...'' <3
    atdcmg7y5xqxk96s.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lutką faszeruję się od początku ciąży (5-6tc) i to dawką 200mg i żadnych skutków ubocznych nie odczuwam :)

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Est Autorytet
    Postów: 1852 3098

    Wysłany: 12 lipca 2015, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie wiem czy to po luteinie ale odczuwam , że mam gorszy nastrój, czuję się depresyjnie.

    n59yupjy49d2u6s1.png
    l22ndf9hwok87b7m.png

  • Emcia1987 Koleżanka
    Postów: 91 8

    Wysłany: 14 lipca 2015, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja rownież stosuję luteinę 200mg i w sumie mój organizm jakoś ją toleruje da sie wytrzymac.

  • Karolina30 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 21 lipca 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po luteinie nawet przed ciaza mialam mega plamienia trwajace ponad 3 tygodnie i bardzo zle ten lek na mnie wplywal rozlegulowal mi caly cykl i przez to kolejny mój gin ktory na szczescie wyprostowal sytuacje dzięki duthastonie i biore go do tej pory w ciąży i nie mam skutków ubocznych. KAżdy organizm jest inny i inaczej reaguje.

    74di4z17q2rryrdy.png
  • Alicja92 Autorytet
    Postów: 897 596

    Wysłany: 30 lipca 2015, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lutke biore 3x1 dowcipnie czyli w sumie 300mg. Nie ma plamien wiec spytam czy moge zjechac do dwoch tabletek. Jedyne czego sie boje to objawow typowo ciazowych. Tylko ja bardzo boje sie o ciaze i nie chce mieszac objawow.

  • Gosia-WK Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przyjmuje dopochwowo 4x50. Wcześniej przyjmowałam tą sama dawkę doustnie. To byl koszmar. Czułam jakby "wypalała" mi przełyk. Miałam kiedyś nadżerkę i jeśli któraś z Was miała, to to był ten sam ból...Teraz jest lepiej co nie zmienia faktu, że mam ślinotok - głównie wieczorami i wymiotuję śliną wieczorem i od dziś też rano :( Nie wiem czy to efekt przyjmowania progesteronu w luteinie - mój doktor mówi że to normalne (u niektórych występują) objawy w ciąży...

  • Monika A Koleżanka
    Postów: 50 14

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bralam luteine do 12 tyg. Juz pod koniec czulam przesycenie nia. Bylam jakby tu nazwac, taka zmulona.

  • Ptasiulka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 16 sierpnia 2015, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie takze wydaje sie ze zle sie czuje po niej. Jak nie biore jest ok, jak wezme to mam mdlosci, senna jestem bardziej rozdrazniona, a ostatnio nawet zrobilo mi sie slabo. Biore ja raz na noc 100 mg, choc lekarz kazal 2x1, poza tym nie wiem czemu biore skoro nie mam zadnych plamien a wynik progesteronu z krwi mialam w normie. No i tak przyjmuje w kratke..

  • myszka2070 Ekspertka
    Postów: 245 261

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja biore luteine 50 2*3tabletki jestem w 5 tygodniu ciazy a nie mam zadnych objawow procz bolu jajnika od czasu do czasu.. czy to normalne???

    myszka2070 w4sqdqk3itpk4hqj.png
  • uska31 Znajoma
    Postów: 30 24

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjmuje luteine 2 x100 jest wszystko oki:) a wszystkie bóle w dole moje drogie- po prostu tam pracują 24 h na dobę, wszystko się szykuje na dzieciatko coraz to wieksze.

    8p3oskjoexkqft2a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę luteinę od około 2 tygodni dwa razy dzinnie i nie widzę by ona wpływała w jakiś sposób na mnie, wszystkie objawy jakie mam są raczej typowo ciążowe :-)

    uska31 lubi tę wiadomość

  • andzia821 Koleżanka
    Postów: 44 24

    Wysłany: 8 marca 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja mam pytanie tez o luteine ale w odwrotna strone Bralam ja od 4tc do 11tc Wczoraj lekarz stwierdził ze juz moge ja odstawic Tak zrobilam dzisiaj Biorac ja nie czulam złego samopoczucia czy jakichś negatywnych objawów ale dzis jak jej juz nie wzięłam czuje sie fatalnie jest mi nie dobrze boli mnie glowa i czuje sie rozbita...Czy ktoras z Was zaobserwowala u siebie gorsze samopoczucie po odstawieniu luteiny?

    xnw4s65g90ydlhqe.png

  • Jeżyna&Malina Przyjaciółka
    Postów: 131 25

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanko: biore luteine dopochwowo 2x100mg i wieczorami (popoludniami) dopada mnie strasznie dziwne samopoczucie, tak jakby dreszcze, oslabienie, mdlosci, roztrzesienie od srodka, mam ochote przykryc sie koldra i trząść i ogrzac pod nią ale jednoczesnie nie jest mi obiektywnie zimno tylko tak od srodka mnie lapie cos takiego. Czy myslicie ze to moga byc skutki luteiny? W zyciu czegos takiego nie mialam.

    Meridian lubi tę wiadomość

    "Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem'' - Księga Koheleta 3:1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biorę luteinę rano i wieczorem po 100. I też mi codziennie niedobrze, zdarzają się wymioty, czuję się rozbita i mam ogólnie złe samopoczucie, nastrój itp. Ale jestem w 9tc i nie przyszłoby mi do głowy, że to po luteinie :P

    Ja sądzę, że w większości przypadków to mogą być po prostu objawy ciążowe.

  • Wesola_borowka Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 30 listopada 2016, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem przy końcu 7 tyg od paru dni biorę luteinę 2x1 (po 100mg), bo miałam plamienia. Czuję się po niej strasznie - zawroty głowy, kołatanie serca i osłabienie do tego stopnia, że boję się wstawać bo czuję, że zaraz zemdleję. I dzisiaj jestem zmuszona ją odstawić, bo inaczej jutro nawet nie będę w stanie pójść do lekarza. Boję się tylko co będzie jeśli plamienia znów się pojawią...

    Wesola_borowka
  • grabata Debiutantka
    Postów: 13 9

    Wysłany: 2 lutego 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny czy zaobserwowałyście, że po luteinie wypadają wam włosy. Mi z dnia na dzień zaczęły wypadać włosy i to chyba pokrywa się z terminem rozpoczęcia brania luteiny. Jestem w 5 tyg. i luteinę biorę od tygodnia.
    Dziękuję za wasze doświadczenia :)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ