X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Jaki wózek wybrać? WIKI czy Grander?
Odpowiedz

Jaki wózek wybrać? WIKI czy Grander?

Oceń ten wątek:
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 15 listopada 2014, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    wpadły mi w oko 2 modele wózków:

    http://www.tutek.pl/grander-deco.html
    http://www.dymex.com.pl/kolekcje/wiki/wiki-eko.html

    Oglądałam je w sklepach i zrobiły na mnie ogólnie to samo dobre wrażenie. Próbuję znaleźć opinie o nich w internecie i o ile o Granderze jest ich sporo (i niestety są bardzo różne) to o WIKI znalazłam tylko 1. Mam do was pytanie. Czy któraś z was zna / użytkuje któryś z tych wózków? Który byście poleciły?

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje koleżanka zachwala Tutka i ja tez Tutka chyba kupie :)

  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też słyszałam,ze Tutek super, ale gondolki malutkie. Warto na to zwrócić uwagę.

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • Eli Autorytet
    Postów: 951 634

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nam sie tez tutek grander ostatnio spodobał :) Ale ostatnio dojrzalam tutek tirso z ecoskory i teraz mamy dylemat ;) Na szczescie jeszcze troche czasu na decyzje jest :D

    iv096iye2nwxgbh1.png
    zi139jcgosgurbhf.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak swoja droga to kiedy zamierzacie dokonac zakupu? Ja myslalam,zeby tak w 7mcu,bo boje sie,ze te ostatnie dwa mce moze mi byc juz troche ciezko. Juz teraz zdarzaja mi sie zadyszki.

    Anioł lubi tę wiadomość

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 25 grudnia 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) Cieszę się, że mój wątek nieco się rozruszał. Po dokładnych oględzinach odradzam zdecydowanie zakup wózka WIKI, pełno w nim niedoróbek. Natomiast w oko wpadła mi inna Polska firma Camarelo. i znów pojawił się dylemat; Camarelo czy TAKO Extreme? Któraś z was może coś powiedzieć o tych modelach?

    Co do Tutka. Byłam w salonie TUTKA w Markach i wózki sprawiają świetne wrażanie. Ale poczytajcie sobie opinie o tych wózkach w internecie. Tyle nehgtywnych opinii nie może być wyssanych z palca. Więc ja osobiście nie zaryzykuje i Tutka odrzuciłam.

    Z terminiem kupna wóżka też nie ma co przesadzać....leci gwarancja niepotrzebnie. Teraz można wybrać model, kolorystykę, sklep itd a potem zlecić komuś zakup :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 grudnia 2014, 21:17

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 26 grudnia 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie jestem pod wrazeniem Tako City Sport czy jakos tak, czytalam same pozytywne opinie,gondolka duza i te okienka w gondolce :-)

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 31 grudnia 2014, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obejrzałam internetowo ten wózeczek Tako City i również bardzo mi się spodobał. Mój dylemat pozostał niestety, gdyż te wózki firmy Camarelo są o ok. 5kg lżejsze :(. A to spora różnica. Natomiast moje serducho podpił Tako City :(.

    GabiK lubi tę wiadomość

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2015, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałabym Camarelo! Dobrze się prowadzi i jest zwrotny. Tako mnie jakoś nie przekonał, ale to może ze względów wizualnych. Wszystko zależy Dziewczyny od budżetu.

    Ja sama kupiłam RIKO NANO i wiadomo będę zachwalać (Camarelo jest praktycznie jego tańszym klonem :) ). Wiele dziewczyn poleca też Bebetto Luca (ok 1350zł) jednak wg mnie mają mały koszyk.

    Jeżeli ktoś chce ciut droższy wóziu to JEDO FYN Memo - polski producent, dobre wykonanie.

  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 2 stycznia 2015, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetto Luca ma sporo mniejszy koszyk i sam w sobie jest dość niski (dla wysokiego taty to może być problem), ma nieciekawą gamę kolorów, nieładną jak dla mnie ramę i ogólnie odrzuciłam go po obejrzeniu w Smyku. :)

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 5 stycznia 2015, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też jestem na etapie oglądania, od początku była nastawiona na Maxi Cosi lub X-Lander i zdecydowanie wygrał X-Lander X-move. Jeszcze tylko muszę poszukać najlepszej oferty i pewnie w przeciągu tygodnia zamówię ;-)

    relgh371zl7nd975.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 6 stycznia 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziks a zagladalas do sklepu online dino, wspolpracuja z wieloma producentami i maja dosc atrakcyjne ceny w porownaniu z innymi. A tego X Landera to wybralas Terra? Mnie ten mis przy budce przypadl do gustu,ale nie wiem czy jest odpinany,a synus urodzi mi sie na wiosne,wiec w tym okresie raczej by nie pasowal :-), ale juz spacerowka jak najbardziej. I jeszcze pytanie do forumowiczek- wybieracie wozki 2 w1, 3w1 czy same gondolki na poczatek? I drugie- co z fotelikiem na poczatek? Od producenta czy np. dobieracie Maxi Cosi lub inny? Te od producenta sa zazwyczaj 0-10kg, a Maxi juz 0-13. Wazne tez jest dla mnie,ze czesc fotelikow od producenta nie ma bazy isofix,a my duzo jezdzimy i motanie sie z pasem przy foteliku moze byc uciazliwe. Przetestowalismy od kolezanki Maxi Cosi City,ktory takiej bazy nie ma i prawidlowe zakladanie pasa jest dosc czasochlonne, nie wspominajac o tym,ze pasy sie szybko wystrzepia od przeciagania pod plastikowymi zaczepami:-(

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na pewno wezmę wózek 2 w 1. Wolę sama mieć wpływ na to jaki będę mieć fotelik. fotelik mam już wybrany i jest to KIDDY :

    http://www.kiddy.de/pl/nosidelka/babyschalen/nosidelko-kiddy-evolution-pro2.html

    Na jego wybór wpłynęła ogromna gama kolorów, możliwość regulacji pochylenia (czego nie ma w MaxiCosi a co jest ważne dla niemowlaka), to, że w przypadku jakiegolwiek wypadku producent wymienia fotelik bezproblemowo od razu na nowy, oraz foteliki KIDDY dla wyższej kategorii wiekowej mają również bardzo wysokie oceny w testach. Więc kupując bazę można z niej korzystać bardzo długo.
    Jest on co prawda troszkę większy i cięższy od MaxiCosi, cenowo to samo albo i ciut drożej, ale mnie zachwycił i przekonał.

    GabiK lubi tę wiadomość

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pannaniedzwiedzia - śliczny ten fotelik! I faktycznie rewelacja z ta możliwością rozkładania. Otworzyłaś przede mną całkiem nowe horyzonty :-)
    Idę poszperać gdzie można kupić i jak z adapterami do wózka :-)

    pannaniedzwiedzia lubi tę wiadomość

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adaptery podobno pasują takie jak do MaxiCosi. :)

    Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic to mogę powiedzieć gdzie możesz go kupic + bazę + moskitierię. Ja się umówiłam w tym sklepie, ze przy zakupie takiego zestawu ok 150 zł mniej zapłacę za całość :) Czyli właściwie moskitiera wyjdzie mi gratis.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 10:16

    GabiK lubi tę wiadomość

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem z Warszawy :-) podaj gdzie wyszukalas :-) Dzieki.

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Róg Alei Krakowskiej i Malowniczej (na przeciwko stacji BP) jest sklep Maxi Baby. Jest tam miła obsługa, na temat fotelików rozmawiałam z panem sprzedawcą, który właśnie wspomniał o zniżce jakiej może mi udzielić jeśli kupię zestaw.

    http://www.maxi-baby.pl/i2,kontakt.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 14:31

    1usagu1ro3mz6qy5.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro sie tam wybiore,bede w okolicy :-) Dzieki :-)

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GabiK szukam na ceneo, bardzo dobrą ofertę znalazłam tez na allegro gdzie mam cały komplet wraz z parasolką, ochraniaczami itd za ok 2,5 tys. Jeśli chodzi o fotelik to raczej MaxiCosi, który ma możliwość montażu na wszystkie 3 sposoby, niestety nie mamy w aucie isoFixów więc zdecydujemy się na bazę. Dużo jeździć nie będziemy ale mimo wszystko motanie się z pasami jest uciążliwe. Jeśli chodzi o fteliki to polecam stronę http://fotelik.info/ Słuchajcie nie ważne czy piękny czy też nie jak nie ma oceny min. 4 nie kupujcie! Tu chodzi o bezpieczeństwo waszego malucha.

    Kolor wózka raczej ten czerowono-pomarańczowy, terra ma moja koleżanka ale jakoś ten kolor nie przypadł do gustu mojemu mężowi. Futerko jest jak najbardziej odpinane.

    GabiK lubi tę wiadomość

    relgh371zl7nd975.png
  • pannaniedzwiedzia Ekspertka
    Postów: 182 93

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czegoś nie rozumiem w wypowiedzi dziks_power:)

    Baza jest montowana na isofixach...bez isofixow w aucie chyba nie kupuje sie bazy bo i jak ją zamontować?

    1usagu1ro3mz6qy5.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ